Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Šieste kolo v réžii domácich mužstiev

V šlágri kola Vavrečka na domácej pôde zdolala celok Krivej a Zubrohlavu odsunula na druhé miesto. V dohrávke si Oravský Podzámok výrazne vylepšil bodový zisk a uzatvára prvú trojku. Koniec tabuľky opustila Veličná a posledné miesto prenechala Leštinám.

Góly: Hrkeľ, Michal Holmík, Hurák
Zostava domácich: Martin Hurák, Doroš, Peter Slárčik, Michal Hrkeľ, Seč, Igor Hurák, Michal Holmík, Juraj Holmík, Martin Sklárčik, Pavol Brčák, Šalata, n striedal: Kozoň
Od prvých minút domáci pritlačili súpera, ktorý umne bránil a využíval každú príležitosť na protiútok. Domáci dali gól v 25. min, keď Hrkeľ zahrával priamy kop a prudkou strelou trafil pravý roh súperovej brány. Po tomto momente sa Vavrečka snažila ďalej útočiť, ale svojimi nepresnými prihrávkami v strede poľa dávala skôr príležitosť hosťom skorigovať stav. V závere prvého polčasu sa im to aj podarilo, keď im vyšiel protiútok a vyrovnali na 1:1. Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo Vavrečky s predsavzatím spresniť prihrávky, čo sa mu aj darilo. Vytváralo si šance, ktoré však trestuhodne zahadzovalo. V 60. min diváci videli najkrajšiu akciu celého zápasu, keď Juraj Holmík vysunul svojho brata Michala a ten krásnou strelou z ostrého uhla vymietol šibenicu brány Krivej. Posledný gól stretnutia padol, keď Hurák dostal prihrávku v 16-tke, otočil sa, vystrelil a za pomoci teča sa lopta dostáva do brány Krivej.
JOZEF SKLÁRČIK

Rabča – Or. Poruba 2:1 (2:0)
Góly: Peter Adamčík, Martin Kozák, Holub
ŽK: Brišák, Kozák, Jagnešák, Hucko, Vicáň
Zostava domácich: Adamica, Porvich, Slovík, Pajta, Tomáš Brišák, Jagnešák, Tomáš Revaj, Kvasňák, Peter Adamčík, Sivka, Kozák, n striedali: Vojtech, Jagelka
Zostava hostí: Huba, Holub, Hrúzik, Hucko, Vicáň, Datko, Peter Dudáš, Dauda, Koedam, Milan Dudáš, Feranc
Striedali: Paprčka, Strapec, Badín
V prvom polčase mali navrch domáci, ktorí hostí pritlačili na ich polovicu a vsietili do ich brány dva góly. Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy hostí. Porubčania sa snažili zvrátiť výsledok zápasu, no podarilo sa im ho iba zmierniť, ich gól padol v 80. min. Domáca Rabča si víťazstvo, aj so šťastím, ubránila.
JOZEF HAVLÍČEK

Klin – Or. Podzámok 2:1 (0:1)
Góly: Ganobčík, Bugaj - Dančo
ŽK hostia: Holubčík, Kováč
Zostava domácich: Meško, Gonšenica, Veselič, Vladimír Fenik, Jozef Stahoň, Ľuboš Stahoň, Mário Fenik, Mišek, Svetlošák, Úradník, Pisarčík, n striedali: Bugaj, Ganobčík, Balek
Na ihrisku v Kline sa zápas začal vyrovnane. Hostia majú v 20. min veľkú šancu, hlavička však letí ponad bránku domácich. V 30. min hostia opäť útočia, no nastreľujú len žrď. Len dve minúty nato však Dančom otvárajú skóre zápasu.
V druhom polčase začínajú tlačiť aj domáci, v 50. min beží na bránu Svetlošák, no triafa vedľa. V 55. min však domáci po strele Ganobčíka vyrovnávajú. V 60. min majú Kliňania opäť šancu, Mišek však prehadzuje bránu. V 80. min je svätyňa hostí znova ohrozená a Bugaj nedáva brankárovi žiadnu šancu - 2:1. Do konca zápasu si domáci náskok udržali. RUDOLF BALEK

Novoť – Bobrov 2:0 (0:0)
Góly: Nodžák, Zavoďančík
Zostava domácich: Kormaňák, Zavoďančík, Beňuš, Hollý, Serdel, Nodžák, Ľ. Mikolajčík, Godíš, P. Jašica, Kojdiak, M. Mikolajčík, n striedali: Zamoray, Januliak
Zostava hostí: S. Remeš, P. Bomba, L. Kožienka, M. Gužík, J. Náhly, Peter Bomba, M. Rehm, T. Belvončík, D. Gerek, J. Bomba, J. Paška, n striedali: T. Kurtulík, K. Zábel
V Novoti sa v prvom polčase hral opatrný futbal medzi šestnástkami. Aj keď si obe mužstvá vytvorili dobré strelecké pozície, viac z hry mali hostia. Už v 9. min domáci Hollý z piatich metrov trafil náruč brankára. To isté zopakoval o 20 minút neskôr M. Mikolajčík. O 10 min nato hosťujúci J. Paška a P. Bomba z vyložených šancí neprekonali domáceho brankára. V 42. min bol za kopnutie súpera bez lopty vylúčený Bobrovčan J. Náhly.
Druhý polčas nastúpili domáci s prevahou a s jasným cieľom vyhrať. V 49. min, po dlhom aute Beňuša do šestnástky, si nabehol Nodžák a presne umiestnenou hlavičkou otvára skóre. O dve minúty neskôr postupuje útočník hostí sám na brankára, ale ten dobre umiestnenú strelu vyráža. V 60. min sa kope trestný kop za kopnutie súpera bez lopty. Tento zákrok mal byť podľa očitých svedkov klasifikovaný červenou kartou. Loptu si však postavil T. Zavoďančík a upravuje stav na 2:0. O 10 min neskôr nastrelil domáci Kojdiak brvno hosťujúcej brány. Najväčšiu šancu zápasu mali hostia 10 min pred koncom, ale strieľajú tesne vedľa ľavej žrde. V Novoti sa hral zaujímavý futbal s dvoma odlišnými polčasmi. V tom druhom si domáci výhru zaslúžili. ŠTEFAN KOLENČÍK

Veličná – Dlhá 5:2 (3:2)
Góly: Kudry 2, M. Gajdošík, Lach (z 11 m), Sučák, - Spišiak, L. Jendriššek (z 11 m)
Zostava domácich: Pukáč, Olbert, Michal Gajdošík, Zvara, Kudelčík, P. Sučák, Martin Gajdošík, Lach, Kudry, Serdeľ, Martinusík, n striedali: Ďuroška, Šút, Móres
Zostava hostí: Štrpka, Kožienka, Capuliak, M. Kurčinka, P. Kurčinka, Spišiak, Bakoš, Žilinec, L. Jendrišek, Hirner, n striedali: Kordiak, I. Jendrišek
Vo Veličnej sa hral rýchly futbal. V domácom drese dominovali v záložnej rade Kudry s Lachom, ktorí svoj tím skvelo dirigovali, z čoho rezultovali príležitosti domácich. Veličná už viedla 2:0, ale zbytočným faulom v pokutovom území hostia znížili na 2:1 po premenenej penalte. Naopak, na opačnej strane bol v šestnástke stiahnutý Lach. Ten istý hráč sa zo značky pokutového kopu nemýlil a dostal domácich opätovne do dvojgólového vedenia. Hostia znižovali hneď z protiútoku, po peknej strele Spišiaka nemal domáci brankár šancu. V 2. polčase pokračovala Veličná v nasadenom tempe. Gólovo sa opätovne presadil Kudry a P. Sučák - o konečnom výsledku bolo rozhodnuté. (R)

Breza - Zubrohlava 2:1 (0:1)
Góly: Verníček – Večerek, Mordel
Zostava domácich: Račák, Betík, Mäsiar, Nodžák D., Juriga A., Kormaňák, Juriga M., Vrábeľ, Sitárik, Volček, Verníček, n striedal: Večerek
Zostava hostí: Čajka, Mordel, Hradský, Rentka M., Hrkeľ, Jendroľ, Mokošák, Rentka, Banás, Brišák, Mordel
Zmaže Breza v Zubrohlave poslednú nulu v tabuľke? Takú otázku si kládli v nedeľu mnohí. Už v 1. min domáci kopú roh Sitárikom, ale hlavičku Vrábľa odvracia obranca Zubrohlavy. Potom preberajú iniciatívu hostia a 3x nebezpečne ohrozujú brankára Račáka - Banásom a Brišákom. V 20. min potiahol po pravej strane Sitárik a center na M. Jurigu odrazil Hradský do autu. V 22. min sa v šanci ocitol Verníček, ale v tiesni posiela loptu vedľa pravej tyče brány, kde ju zlikvidoval Čajka. V 28. min predviedli pekný útok obrancovia hostí Mordel a Rentka, ale Račák ich úmysel zneškodnil. Útoky sa vymieňali na oboch stranách a v 32. min Mokošák z 18 m mieri tesne vedľa ľavej tyče domácej brány. V 40. min M. Juriga zahráva trestný kop na Vrábľa, a ten prehlavičkoval bránku Zubrohlavy. Hostia odpovedali protiútokom Mordela a dostávajú sa do vedenia.
V 47. min. hostia zle rozohrali a Verníček vyrovnáva na 1:1. V 50. min vypálil z 20 m zvoleja Brišák - tesne vedľa Račákovej brány. M. Juriga zahráva trestný kop, ale obranca Mordel ho vyhlavičkoval z prázdnej brány. V 73. min Jendroľ z hranice 16 m napriahol, Račák vyrovnáva na roh. O minútu nato napodobnil Jendroľa Rentka, a Račák bol späť na mieste. V 80. min strieľa P. Večerek, potiahol po pravej strane a Čajka jeho umiestnenú strelu pod brvno excelentne vyráža na roh. V 90. min domáci zahrávajú trestný kop z 30 m, strelu Jurigu Čajka vyráža a Večerek vracia späť do jeho brány. Breze sa podarilo poraziť zdanlivo „nepriestrelnú“ Zubrolavu - nulu v tabuľke vymazali.
RUDOLF HLÁDEK

Lokca – Leštiny 2:0 (1:0)
Góly: Ošťadnický, Nátšin
ŽK: P. Ondrek – J. Tomáň, R. Kořalník, Michna
Zostava domácich: Gemeľa, Kramarčík, J. Bombjak, Ľ. Bombjak, M. Michalčík, Bolibruch, Trnka, P. Ondrek, Kadavý, Ošťadnický, Slamenník, n striedali: Graňák, Nátšin, Rabčan
Zostava hostí: Škrabák, Ľ. Hubčík, Halák, Kořalník, Mačuha, Kaplánek, Dudák, Melicherčík, L. Hubčík, Tomáň, V. Michna, n striedali: Osadský, M. Michna
Od prvej minúty boli domáci hráči pánmi na ihrisku, snažili sa hrať kombinačne, ale ich útoky skoro vždy stroskotali na hosťujúcom brankárovi alebo obrane. Domáci sa presadili až v 30. min, keď sa ku strele spoza šestnástky odhodlal Ošťadnický a prízemnou strelou prekonal brankára. Aj v druhom polčase boli domáci aktívnejší a hrali útočnú hru hneď od prvého dotyku s loptou. Rýchla, kombinačná hra sa im vyplácala, prenikali na súperovu polovicu, častejšie strieľali, ale bez gólového efektu. Až v 70. min po presne nakopnutom centri sa presadil hlavou striedajúci Nátšin a vymietol hlavou šibenicu súperovej brány. Lokčania mali ešte veľa dobrých príležitostí, ale smola bola na ich kopačkách a do konca zápasu už nestrelili žiaden gól. DUŠAN VAJDIAR