Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Šieste kolo v réžii domácich mužstiev

V šlágri kola Vavrečka na domácej pôde zdolala celok Krivej a Zubrohlavu odsunula na druhé miesto. V dohrávke si Oravský Podzámok výrazne vylepšil bodový zisk a uzatvára prvú trojku. Koniec tabuľky opustila Veličná a posledné miesto prenechala Leštinám.

Góly: Hrkeľ, Michal Holmík, Hurák
Zostava domácich: Martin Hurák, Doroš, Peter Slárčik, Michal Hrkeľ, Seč, Igor Hurák, Michal Holmík, Juraj Holmík, Martin Sklárčik, Pavol Brčák, Šalata, n striedal: Kozoň
Od prvých minút domáci pritlačili súpera, ktorý umne bránil a využíval každú príležitosť na protiútok. Domáci dali gól v 25. min, keď Hrkeľ zahrával priamy kop a prudkou strelou trafil pravý roh súperovej brány. Po tomto momente sa Vavrečka snažila ďalej útočiť, ale svojimi nepresnými prihrávkami v strede poľa dávala skôr príležitosť hosťom skorigovať stav. V závere prvého polčasu sa im to aj podarilo, keď im vyšiel protiútok a vyrovnali na 1:1. Do druhého polčasu nastúpilo mužstvo Vavrečky s predsavzatím spresniť prihrávky, čo sa mu aj darilo. Vytváralo si šance, ktoré však trestuhodne zahadzovalo. V 60. min diváci videli najkrajšiu akciu celého zápasu, keď Juraj Holmík vysunul svojho brata Michala a ten krásnou strelou z ostrého uhla vymietol šibenicu brány Krivej. Posledný gól stretnutia padol, keď Hurák dostal prihrávku v 16-tke, otočil sa, vystrelil a za pomoci teča sa lopta dostáva do brány Krivej.
JOZEF SKLÁRČIK

Rabča – Or. Poruba 2:1 (2:0)
Góly: Peter Adamčík, Martin Kozák, Holub
ŽK: Brišák, Kozák, Jagnešák, Hucko, Vicáň
Zostava domácich: Adamica, Porvich, Slovík, Pajta, Tomáš Brišák, Jagnešák, Tomáš Revaj, Kvasňák, Peter Adamčík, Sivka, Kozák, n striedali: Vojtech, Jagelka
Zostava hostí: Huba, Holub, Hrúzik, Hucko, Vicáň, Datko, Peter Dudáš, Dauda, Koedam, Milan Dudáš, Feranc
Striedali: Paprčka, Strapec, Badín
V prvom polčase mali navrch domáci, ktorí hostí pritlačili na ich polovicu a vsietili do ich brány dva góly. Druhý polčas sa niesol v znamení prevahy hostí. Porubčania sa snažili zvrátiť výsledok zápasu, no podarilo sa im ho iba zmierniť, ich gól padol v 80. min. Domáca Rabča si víťazstvo, aj so šťastím, ubránila.
JOZEF HAVLÍČEK

Klin – Or. Podzámok 2:1 (0:1)
Góly: Ganobčík, Bugaj - Dančo
ŽK hostia: Holubčík, Kováč
Zostava domácich: Meško, Gonšenica, Veselič, Vladimír Fenik, Jozef Stahoň, Ľuboš Stahoň, Mário Fenik, Mišek, Svetlošák, Úradník, Pisarčík, n striedali: Bugaj, Ganobčík, Balek
Na ihrisku v Kline sa zápas začal vyrovnane. Hostia majú v 20. min veľkú šancu, hlavička však letí ponad bránku domácich. V 30. min hostia opäť útočia, no nastreľujú len žrď. Len dve minúty nato však Dančom otvárajú skóre zápasu.
V druhom polčase začínajú tlačiť aj domáci, v 50. min beží na bránu Svetlošák, no triafa vedľa. V 55. min však domáci po strele Ganobčíka vyrovnávajú. V 60. min majú Kliňania opäť šancu, Mišek však prehadzuje bránu. V 80. min je svätyňa hostí znova ohrozená a Bugaj nedáva brankárovi žiadnu šancu - 2:1. Do konca zápasu si domáci náskok udržali. RUDOLF BALEK

Novoť – Bobrov 2:0 (0:0)
Góly: Nodžák, Zavoďančík
Zostava domácich: Kormaňák, Zavoďančík, Beňuš, Hollý, Serdel, Nodžák, Ľ. Mikolajčík, Godíš, P. Jašica, Kojdiak, M. Mikolajčík, n striedali: Zamoray, Januliak
Zostava hostí: S. Remeš, P. Bomba, L. Kožienka, M. Gužík, J. Náhly, Peter Bomba, M. Rehm, T. Belvončík, D. Gerek, J. Bomba, J. Paška, n striedali: T. Kurtulík, K. Zábel
V Novoti sa v prvom polčase hral opatrný futbal medzi šestnástkami. Aj keď si obe mužstvá vytvorili dobré strelecké pozície, viac z hry mali hostia. Už v 9. min domáci Hollý z piatich metrov trafil náruč brankára. To isté zopakoval o 20 minút neskôr M. Mikolajčík. O 10 min nato hosťujúci J. Paška a P. Bomba z vyložených šancí neprekonali domáceho brankára. V 42. min bol za kopnutie súpera bez lopty vylúčený Bobrovčan J. Náhly.
Druhý polčas nastúpili domáci s prevahou a s jasným cieľom vyhrať. V 49. min, po dlhom aute Beňuša do šestnástky, si nabehol Nodžák a presne umiestnenou hlavičkou otvára skóre. O dve minúty neskôr postupuje útočník hostí sám na brankára, ale ten dobre umiestnenú strelu vyráža. V 60. min sa kope trestný kop za kopnutie súpera bez lopty. Tento zákrok mal byť podľa očitých svedkov klasifikovaný červenou kartou. Loptu si však postavil T. Zavoďančík a upravuje stav na 2:0. O 10 min neskôr nastrelil domáci Kojdiak brvno hosťujúcej brány. Najväčšiu šancu zápasu mali hostia 10 min pred koncom, ale strieľajú tesne vedľa ľavej žrde. V Novoti sa hral zaujímavý futbal s dvoma odlišnými polčasmi. V tom druhom si domáci výhru zaslúžili. ŠTEFAN KOLENČÍK

Veličná – Dlhá 5:2 (3:2)
Góly: Kudry 2, M. Gajdošík, Lach (z 11 m), Sučák, - Spišiak, L. Jendriššek (z 11 m)
Zostava domácich: Pukáč, Olbert, Michal Gajdošík, Zvara, Kudelčík, P. Sučák, Martin Gajdošík, Lach, Kudry, Serdeľ, Martinusík, n striedali: Ďuroška, Šút, Móres
Zostava hostí: Štrpka, Kožienka, Capuliak, M. Kurčinka, P. Kurčinka, Spišiak, Bakoš, Žilinec, L. Jendrišek, Hirner, n striedali: Kordiak, I. Jendrišek
Vo Veličnej sa hral rýchly futbal. V domácom drese dominovali v záložnej rade Kudry s Lachom, ktorí svoj tím skvelo dirigovali, z čoho rezultovali príležitosti domácich. Veličná už viedla 2:0, ale zbytočným faulom v pokutovom území hostia znížili na 2:1 po premenenej penalte. Naopak, na opačnej strane bol v šestnástke stiahnutý Lach. Ten istý hráč sa zo značky pokutového kopu nemýlil a dostal domácich opätovne do dvojgólového vedenia. Hostia znižovali hneď z protiútoku, po peknej strele Spišiaka nemal domáci brankár šancu. V 2. polčase pokračovala Veličná v nasadenom tempe. Gólovo sa opätovne presadil Kudry a P. Sučák - o konečnom výsledku bolo rozhodnuté. (R)

Breza - Zubrohlava 2:1 (0:1)
Góly: Verníček – Večerek, Mordel
Zostava domácich: Račák, Betík, Mäsiar, Nodžák D., Juriga A., Kormaňák, Juriga M., Vrábeľ, Sitárik, Volček, Verníček, n striedal: Večerek
Zostava hostí: Čajka, Mordel, Hradský, Rentka M., Hrkeľ, Jendroľ, Mokošák, Rentka, Banás, Brišák, Mordel
Zmaže Breza v Zubrohlave poslednú nulu v tabuľke? Takú otázku si kládli v nedeľu mnohí. Už v 1. min domáci kopú roh Sitárikom, ale hlavičku Vrábľa odvracia obranca Zubrohlavy. Potom preberajú iniciatívu hostia a 3x nebezpečne ohrozujú brankára Račáka - Banásom a Brišákom. V 20. min potiahol po pravej strane Sitárik a center na M. Jurigu odrazil Hradský do autu. V 22. min sa v šanci ocitol Verníček, ale v tiesni posiela loptu vedľa pravej tyče brány, kde ju zlikvidoval Čajka. V 28. min predviedli pekný útok obrancovia hostí Mordel a Rentka, ale Račák ich úmysel zneškodnil. Útoky sa vymieňali na oboch stranách a v 32. min Mokošák z 18 m mieri tesne vedľa ľavej tyče domácej brány. V 40. min M. Juriga zahráva trestný kop na Vrábľa, a ten prehlavičkoval bránku Zubrohlavy. Hostia odpovedali protiútokom Mordela a dostávajú sa do vedenia.
V 47. min. hostia zle rozohrali a Verníček vyrovnáva na 1:1. V 50. min vypálil z 20 m zvoleja Brišák - tesne vedľa Račákovej brány. M. Juriga zahráva trestný kop, ale obranca Mordel ho vyhlavičkoval z prázdnej brány. V 73. min Jendroľ z hranice 16 m napriahol, Račák vyrovnáva na roh. O minútu nato napodobnil Jendroľa Rentka, a Račák bol späť na mieste. V 80. min strieľa P. Večerek, potiahol po pravej strane a Čajka jeho umiestnenú strelu pod brvno excelentne vyráža na roh. V 90. min domáci zahrávajú trestný kop z 30 m, strelu Jurigu Čajka vyráža a Večerek vracia späť do jeho brány. Breze sa podarilo poraziť zdanlivo „nepriestrelnú“ Zubrolavu - nulu v tabuľke vymazali.
RUDOLF HLÁDEK

Lokca – Leštiny 2:0 (1:0)
Góly: Ošťadnický, Nátšin
ŽK: P. Ondrek – J. Tomáň, R. Kořalník, Michna
Zostava domácich: Gemeľa, Kramarčík, J. Bombjak, Ľ. Bombjak, M. Michalčík, Bolibruch, Trnka, P. Ondrek, Kadavý, Ošťadnický, Slamenník, n striedali: Graňák, Nátšin, Rabčan
Zostava hostí: Škrabák, Ľ. Hubčík, Halák, Kořalník, Mačuha, Kaplánek, Dudák, Melicherčík, L. Hubčík, Tomáň, V. Michna, n striedali: Osadský, M. Michna
Od prvej minúty boli domáci hráči pánmi na ihrisku, snažili sa hrať kombinačne, ale ich útoky skoro vždy stroskotali na hosťujúcom brankárovi alebo obrane. Domáci sa presadili až v 30. min, keď sa ku strele spoza šestnástky odhodlal Ošťadnický a prízemnou strelou prekonal brankára. Aj v druhom polčase boli domáci aktívnejší a hrali útočnú hru hneď od prvého dotyku s loptou. Rýchla, kombinačná hra sa im vyplácala, prenikali na súperovu polovicu, častejšie strieľali, ale bez gólového efektu. Až v 70. min po presne nakopnutom centri sa presadil hlavou striedajúci Nátšin a vymietol hlavou šibenicu súperovej brány. Lokčania mali ešte veľa dobrých príležitostí, ale smola bola na ich kopačkách a do konca zápasu už nestrelili žiaden gól. DUŠAN VAJDIAR

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.