1 :1 (1:1)
Gól: Binek
ŽK: Mário Madleňák, Puvák
Zostava: Čiernik, Puvák, Kapralík, Binek, Mário Madleňák, Vráb, Maroš Madleňák, Vladimír Madleňák, Zemenčík, Zanovit, Pauč, n striedali: Farský, Maslaňák
Domáci začali zápas zle. Už po 10 minútach sa hostia ujímajú vedenia po nedorozumení bránkára s obrancom. O dve minúty mal celok Trebustova ďalšiu šancu, no útočník poslal strelu mimo brány. Oravská Jasenica sa po týchto momentoch spamätala. V 28. min bol v pokutovom území nedovolene zastavený Matej Zanovit a Binek z penalty vyrovnal na 1:1. Tri minúty po vyrovnaní strieľa Maroš Madleňák, ale trafil iba brankára, od ktorého sa lopta odrazila k Zanovitovi, jeho strela trafila obrancu hostí. Domáci začali druhý polčas aktívnejšie, s cieľom vsietiť víťazný gól, no strely z diaľky leteli mimo bránu alebo končili v rukách brankára Trebostova. V 78. min bol v pokutovom území nedovolene zastavený Matej Zanovit, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. Oravskú Jasenicu môže mrzieť ďalšia zbytočná strata bodov.
MÁRIO MADLEŇÁK

Tvrdošín – Stráňavy 0:4 (0:2)
Zostava: Šimánek, Bukový, Hradský, Maslo, Florek, Palider, Novák, Plančo, Sirota, Bednár, Lepáček, n striedali: Andrej Kováč, Anton Kováč
S mužstvom Tvrdošína to, zdá sa, ide dolu kopcom. Minulotýždňová vysoká prehra mohla do určitej miery motivovať hráčov, ale ako vidieť, herná kríza je oveľa hlbšia. V domácom drese sa predstavila posila na brankárskom poste – Lukáš Šimánek. Na premiéru v tvrdošínskom drese však nebude spomínať v najlepšom. Stráňavy zvíťazili rozdielom triedy. (R)

Ostatné zápasy: Kotrčiná Lúčka – Závažná Poruba 1:3 (0:0), Predmier – Turany 0:2 (0:0), Kys. Lieskovec – Oščadnica 1:0 (1:0), Stará Bystrica – Dúbrava 0:2 (0:0), Černová – Belá-Dulice 0:4 (0:2),

Trstená – Zuberec 8:2 (3:1)
Góly: Vladimír Pánik 3, Palider 2, Krasuľa 2, Hvoľka – Marek Šiška, Martin Filek
Zostava domácich: Suraviak, Letaši, Vajdečka, Vittek, Palider, Repka, Krasuľa, Hvoľka, Bača, Pazúrik, Pánik, n striedali: Mišek, Tropek, Dzurek
Zostava hostí: Tunák, Tomáš Šimičák, Matej Chovančák, Dominik Chovančák, Martin Šimičák, Tomáš Šiška, Martin Filek, Marek Šiška, Jurčo, Šišila, Juráň
V oravskom piatoligovom derby vo veľkej horúčave začali lepšie domáci a držali sa toho až do konca. V 8. min po pase Hvoľku sa Palider zasekávačkou zbavuje obrancu hostí a strieľa z 25 m dosť razantne na to, aby potešil domácich divákov prvým gólom v sieti hostí. Už o 2 min nato končí strela Repku na rukách Tunáka. V 15. min hlavičku Letašiho Tunák bravúrne vyrazil. O dve minúty tvrdou strelou pod brvno zvyšuje Krasuľa. V 22. min sa hlási o slovo Zuberec a znižuje Marekom Šiškom. Vzápätí nato míňa bránu Zuberca strela Baču, aj hlavička Pazúrika. V 29. min Pánik zvyšuje na 3:1 – gól potvrdil čiarový rozhodca, ktorý v skrumáži videl loptu za bránkovou čiarou Zuberca. O 5 min likviduje peknú strelu hostí Suroviak. Roh získal pre Trstenú ešte Pánik, no do šatní išli Trstenčania s nezmeneným 2-gólovým vedením. Hneď v 1. min 2. polčasu strieľa tesne nad Hvoľka. Po peknej komb. akcii zvyšuje v 49. min Krasuľa. O 2 min nato vyráža nebezpečnú strelu Mareka Šišku Suroviak. V 56. min orazítkoval brvno Zuberca z 30 m Paľo Bača a v 62. min zvyšuje točenou strelou Palider na 5:1. Opäť bravúrne zasahuje Suroviak, keď v 64. min vyráža na roh a vzápätí s obrovským šťastím pre Trstenú Juráňova hlavička len opečiatkovala brvno jeho brány. Po kombinácii Pazúrik – Hvoľka – Pánik v 68. min si Pánik naplno vychutnáva nikým nebráneného brankára hostí. V 74. min Zuberec znižuje po peknej trojkombinácii Martinom Filekom. O 3 min je v 16-ke faulovaný Laco Repka a pokutový kop s prehľadom premieňa Pánik. Zavŕšil tým svoj hattrick v zápase. V 82. min si pekne spracoval center Hvoľka a popri vybiehajúcom Tunákovi stanovuje na 8:2. Trstená zaslúžene zvíťazila v derby zápase, počas ktorého niekedy doslova uzavrela súpera na jeho polovici.
PETER MEDVECKÝ

Palúdzka – Nižná 4:2 (0:0)
Góly: Šeling, Dedinský
ŽK: L. Žák, M. Kuboš,
Zostava: Brčák, Komačka, R. Chladný, T. Chladný, Marek Kuboš, Michal Kuboš, L. Žák, Daňa, Rosčák, M. Dedinský, Šeling, striedal: J. Bažík
Hostia zahrali nešťastný zápas, v ktorom sa v prvom polčase nevedeli presadiť, a v druhom nedokázali ubrániť víťazné skóre. Nakoniec podľahli Palúdzke 4:2. V prvom polčase sa hrala zväčša taktická hra, v ktorej si vytvorili domáci dve dobré príležitosti, po ktorých hosťujúcich hráčov dvakrát zachránilo brvno ich brány. Na druhý polčas domáci hráči nastúpili vo veľmi svižnom tempe, začali hrať dravo hneď od začiatku a ich snaha bola odmenená hneď v 46. min, keď dali úvodný gól stretnutia. Hosťujúci hráči však dokázali veľmi rýchlo zareagovať a po akcii Žák - Komačka zakončenej Šelingom vyrovnali na 1:1. V 65. min zahrávali domáci hráči priamy kop. Po Šelingovej krásnej strele sa lopta po skrumáži v šestnástke ocitla v bráne a Nižná vyhrávala 1:2. Domáci hráči nezaspali na vavrínoch, prebrali sa a začali útočiť. Už v 74. min prišlo vyrovnanie na 2:2. V 78. min mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý Dávid Brčák bravúrne vyrazil na roh. V 81. min po rohovom kope domáci otočili stav stretnutia na 3:2 a v 92. min potvrdili výsledok gólom do šatne na 4:2. EUGEN DEDINSKÝ

Martin – Žaškov 2:1 (0:1)
Gól: Kováč
ŽK: Kováč, Gallo, T. Farko, Hanko, Mikuš,
Zostava: Reguli, Gallo, Kubačka, T. Farko, Bakoš, Katreniak, Lacko, Kaplánek, Kováč, Mikuš, Hanko, n striedal: P. Farko
Domáci hráči, zvyknutí na umelý trávnik, boli kombinačne lepší a útočnejší. Ich dravosť krutým úderom zastavil v 10. min Kováč, ktorý sa sám na súperovej polovici ihriska uvoľnil, potiahol loptu pred šestnástku a nádhernou krížnou strelou nedal brankárovi Martina žiadnu šancu. Domáci sa rýchlo otriasli, neprestali útočiť a čoraz častejšie ohrozovali bránu Žaškova, v ktorej statočne bránil Reguli - až do 64. min nepriestrelný. V 33. min zneškodnil pokutový kop domáceho hráča, v 48. min zachytil krížnu strelu spoza šestnástky, o 4 min nato vyrazil hlavičku po rohovom kope. Až v 64. min dokázali Martinčania Reguliho prekonať. A o štyri min sa im to podarilo znova. Žaškov inkasoval dva rýchle góly a hráči tušili, že pri takej vysokej útočnej aktivite Martina je už vyhrať nemožné. Do konca zápasu domáci hrali už len pohodovú, pokojnú hru a kontrolovali stav stretnutia. PAVOL ĽORKO

Ďanová - Oravské Veselé 1:1 (1:1)
Gól hostí: J. Gužík (11 m)
Zostava hostí: Kolenčík - J. Gužík, D. Madleňák, Gočal, P. Švába, L. Briš, Miloš Mušák, Pucheľ, Backa, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedali: Pavol Pisarčík, R. Večerek
Oba tímy sa otestovali už v príprave pred touto sezónou. Spočiatku sa mužstvá len oťukávali. Domácim sa hra nedarila a súper z Oravy to využíval na rýchle brejky. V 15. min ušiel M. Pisarčík, ktorého v šestnástke hrubo fauloval domáci hráč. Nariadený pokutový kop premenil Jozef Gužík - 0:1. Po polhodine hry hostia znovu vytvorili rýchly protiútok. Mušák však namiesto strely zvolil kľučku a domáci futbalista mu loptu zobral. Po následnej rýchlej akcii sa útočník Ďanovej zbavil obrancu súpera a povedľa vybiehajúceho brankára vyrovnal - 1:1. Potvrdilo sa tým známe porekadlo: nedáš - dostaneš.
Druhý polčas bol v réžii hostí, ktorí mohli v priebehu 10 minút zvýšiť na 1:2 i 1:3. Najprv Mušák sám pred brankárom neuspel. Po ňom M. Pisarčíka v dobrej príležitosti zastavil postranný rozhodca. Za predvedený výkon si mali hostia odviesť z Turca všetky tri body. DUŠAN REJDUGA

1. Ďanová 5 3 2 0 8:2 11
2. Palúdzka 5 3 0 2 13:7 9
3. Sučany 5 3 0 2 10:7 9
4. Zuberec 5 3 0 2 10:13 9
5. Trstená 6 2 2 1 12:4 8
6. Martin 5 2 2 1 10:8 8
7. Lipt. Sliače 5 1 3 1 7:4 6
8. Bešeňová 5 2 0 3 5:4 6