Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V. Krtíš – Námestovo 1:2 (1:1)
Góly: Čiernik, Remeš
Zo začiatku sa obaja súperi oťukávali. V 17. min zahodil Remeš tutovku po odrazenej strele. Lopta mierila tesne vedľa. O 3 min nato sa ujímajú hostia vedenia po nevýraznej šanci. Vyrovnanie nastalo v samotnom závere prvého polčasu. Po krížnej prihrávke Jagnešáka vyrovnáva Čiernik na 1:1. V 2. polčase sa úvodná desaťminutovka odohrávala medzi 16-kami. V 54. min využíva samostatný nájazd Remeš a peknou strelou stanovuje konečný výsledok. Tesne pred koncom stretnutia udeľuje hlavný arbiter červenú kartu po druhej žltej Cubinekovi. Hostia bojovným výkonom vedenie uhájili.
P. Č. Balog - Tvrdošín 5:1 (2:1)
Domáci mali prevahu od začiatku do konca. V prvom polčase sa hostia ako-tak držali, avšak po zmene strán už bola prevaha domácich evidentná.
D. Kubín – Bánová 3:1 (3:1)
Góly: Letko, Kubacka, Kasan
Zápas sa pre domácich nezačal najlepšie. Už v 2. min inkasovali po nechytateľnej strele. Do konca polčasu však stihli prepnúť na vyšší rýchlostný stupeň a stav otočili. V druhom polčase svoju prevahu potvrdzovali lepšou hrou a pozahadzovali ďalšie množstvo šancí.
Bytča – K. N. Mesto 3:3 (1:3), Turčík 2, Cudrák (Bytča). V. Krtíš – Námestovo 1:2, Krásno – Zvolen 2:2 (1:0), L. Mikuláš – Podbrezová B 2:3 (2:0), D. Kubín – Bánová 3:1, Martin – N. Baňa 8:0 (3:0), Badín – Čadca 2:2, Č. Balog – Tvrdošín 5:1.
Gól: Gorčák
Námestovo do 15. min tlak domácich ustálo. Od tohto momentu sa hra vyrovnala. Nasledovali šance na oboch stranách. Ofenzívu Námestova v prvom polčase obstarávala dvojica Briljak, Kurtulík. V. Krtíš sa ujal vedenia z nevinnej akcie, čím uzatvoril polčasové skóre. Na začiatku druhého polčasu sa domáci dostávajú do dvojgólového vedenia po peknej kombinačnej akcii. Tlak hostí postupne narastá. V 54. min po skrumáži pred domácou bránou upravuje Gorčák na 2:1 pre domácich. O 12. min podnikli Námestovčania peknú akciu po osi Kramarčík, Briljak a Hrkeľ. Posledný menovaný mieril tesne nad bránu. Domáci mohli skrášliť výsledok o 3 min neskôr, keď ich „jedovka“ išla nad bránu Námestova. V stretnutí bolo udelených 5 žltých kariet, čo je na zápas mladšieho dorastu priveľa. Zdá sa, že hlavný arbiter svoju rolu nezvládol.
P. Č. Balog - Tvrdošín 1:4 (1:2)
Tvrdošínčania svojím výkonom od začiatku stretnutia potvrdzovali, že sú jasným pánom na ihrisku. Až do konca zápasu produkovali oku lahodiaci futbal, pričom viaceré šance zostali nevyužité.
D. Kubín – Bánová 1:3 (0:2)
Gól: vlastný
Hosťujúci súper bol lepší počas celého stretnutia. O svojom víťazstve rozhodol už v prvom polčase. Po zmene strán ďalším gólom len potvrdil svoju dominanciu a zaslúžene zvíťazil.
Bytča – K. N. Mesto 2:2 (2:1), Kendy, Gajdoš (Bytča). V. Krtíš – Námestovo 2:1, Krásno – Zvolen 0:3, L. Mikuláš – Podbrezová B 2:0 (0:0), D. Kubín – Bánová 1:3, Martin – N. Baňa 11:1 (9:1), Badín – Čadca 1:0, Č. Balog – Tvrdošín 1:4.
Góly: Trabalík 2, Polák 2, Farský, Maslaňák
Domáci futbalisti od úvodných minút tvrdili zápasovú muziku. Súper sa ešte ako-tak držal v prvej polovici vďaka premárneným šanciam Or. Jasenice. V 2. polčase však Jasenica dokázala svoje príležitosti premeniť a zvíťazila jasným skóre.
Štiavnik - Zuberec 4:0 (0:0)
Zuberec produkoval v 1. polčase na súperovom ihrisku vyrovnanú partiu. Ešte v 1. min zahodil veľkú príležitosť hosťujúci Kovalčík. V 2. polčase Zuberčania vymenili zraneného brankára, čo malo svoje následky. Súperovi sa v priebehu 5. min podarilo streliť dva góly a - bolo rozhodnuté. Zápas sa z pohľadu Zuberca už len dohrával a hostia inkasovali ešte ďalšie dva zásahy.
Terchová – L. Sliače 3:0 (2:0), Noga, Ondruš, Zimen. Štiavnik – Zuberec 4:0 (0:0), Hôrky – Černová 2:2 (1:0), Bačinský, Kirner (Hôrky). Lisková – Stráňavy 2:3 (0:2), Matuška, Bernát, J. Ondák (Stráňavy). O. Jasenica – Belá 6:1 (1:0), Rajec – L. Hrádok 3:2 (3:0), Kašiak, Sudor, Galia (Rajec). Predmier – Z. Poruba 4:0 (2:0).

Likavka - Or. Veselé 2:0 (0:0)
Domáci boli futbalovejší, ale hosťom sa ich útočné snahy darilo v 1. polčase eliminovať. Celkovému výsledku prispeli v závere stretnutia rozhodcovia.
Nižná – Liesek 1:3 (2:0)
Góly: Knižacký – Oles 2, Poláček
Liesek sa na pôde Nižnej preukázal ako lepší tím. Domáci celok nastúpil len z jedenástimi hráčmi, kým hostia mali na lavičke ďalších piatich.
Rabča – T. Teplice 3:2 (1:2)
Góly: Marek Pilarčík, Kolčák, Vorčák
Hostia z T. Teplíc prišli na pôdu Rabče ako líder tabuľky bez straty bodu. O to horšie dopadli na oravskej pôde. Rabčania síce po 1. polčase z dôvodu silného protivetra prehrávali, ale po zmene strán bojovným výkonom stav otočili a zaslúžene zvíťazili.
Trstená – Diviaky 6:1 (1:1)
Góly: J. Gelčinský 2, Vittek 2, Sobek, Šináľ
Trstená začala až príliš nervózne, čo hostia strelením úvodného gólu využili. Domáci vyrovnali po faule na Sobeka v pokutovom území. V ďalšom priebehu stretnutia sa domáci zlepšili kombinačne. Po signále z rohového kopu sa dostali do vedenia a rozbehnutý vlak už bolo Diviakom len ťažko zastaviť.
Tvrdošín – Žilina 0:8 (0:4)
Súper zvučného mena neponechal v Tvrdošíne nič na náhodu. Svoju silu potvrdil už v 1. polčase. Po zmene strán nastrieľal Tvrdošínčanom ten istý pomer gólov a hravo si odniesol plný bodový zisk.
Juppie B. Bystrica - D. Kubín 1:1 (1:0)
Gól: Buška
Od úvodných minút sa Dolnokubínčania prezentovali výbornou hrou. R. Gonos vyslal peknú strelu na domáceho brankára. Ten však na bránkovej čiare zachránil. Onedlho sa ocitol sám pred banskobystrickým brankárom Trabalík. Ibaže jeho strela mierila do záchrancu „svätyne“ domácich. B. Bystrica sa ujala vedenia v 6. min po strele z 25 m a chybe hosťujúceho brankára. Dolný Kubín sa snažil vyrovnať prostredníctvom Lauru, ale jeho strelu brankár vyrazil a následná dorážka Bušku smerovala ponad. Ďalšiu šancu hostí nevyužil M. Trabalík. Tesne pred koncom 1. polčasu vysúkal výborný brankársky zákrok hosťujúci Frielich. Po zmene strán sa hostia prezentovali ofenzívnou hrou. Tá nakoniec slávila konečný remízový výsledok. Hosťujúci Laura bol faulovaný v pokutovom území a Buška z pokutového kopu nezaváhal. Od tohto momentu sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Veľkú šancu hostí zahodil v závere Jakub Chomistek.
Námestovo – Dukla B. Bystrica 1:2 (0:2)
Gól: Ujmiak
Proti súperovi zvučného mena začali domáci bez rešpektu. Po minulom zaváhaní B. Bystrice s Dolným Kubínom si Námestovčania verili a chceli vyhrať. Úvodné tri veľké šance však zostali nevyužité. Postupne sa hra vyrovnávala. Hostia rozhodli v 1. polčase po dvoch štandardných situáciách. Zahrávali rohový a priamy kop. Po oboch nastala v šestnástke domácich trma-vrma, v ktorej sa lepšie orientovali hostia. V 2. polčase domáci korigovali výsledok.
Tvrdošín – Žilina 0:10 (0:5)
Do 15. min to s mužstvom domácich nevyzeralo zle. Avšak neskôr sa strhol gólový uragán. Hostia zahatali akékoľvek domáce nádeje, ktorý si za bojovnosť a snahu zaslúžia pochvalu. Kvalita a jednoročný vekový náskok Bystričanov sa však odzrkadlila.
Juppie B. Bystrica - D. Kubín 3:1 (1:0)
Gól: Rypák
Vo veľkom teple sa Oravci necítili najlepšie. Podľa slov trénera Michala Batunu podali mladší žiaci Dolného Kubína katastrofálny výkon.
Námestovo – Dukla B. Bystrica 1:2 (1:0)
Gól: Železňák
Hostia boli o niečo lepším celkom. V domácom tíme vynikal brankár Jendroľ. Napriek tomu, že bola Dukla favoritom, príliš veľké herné rozdiely badať nebolo. Námestovo podalo bojovný výkon.
Trstená – Žilina B
Zápas sa bude dohrávať 24. septembra.
Rajec - Dlhá 5:3 (2:3)
Góly: Jendrišek, Bakoš, Mudroň
Prvých 35. min bolo z pohľadu hostí v poriadku, čo ukázal aj polčasový výsledok. Po zmene strán však hosťom odišla fyzická kondícia a vzápätí aj psychická, čo bola voda na mlyn pre domácich. Tí v priebehu niekoľkých minút nastrieľali tri góly a rozhodli o konečnom výsledku.
Rabča - Martin 3:5 (0:3)
Góly: Briljak 2, Krivanka
Hostia rozhodli o svojom víťazstve už v 1. polčase. Jasne ovládli hru a Rabči strelili tri góly. Druhé dejstvo už bolo vyrovnanou partiou. Rabči sa podarilo streliť tri góly, čo na Martin nestačilo. Hráči z Turca si dokázali svoje víťazstvo poistiť ďalšími dvomi presnými zásahmi.
Rajec - Dlhá 8:1 (3:0)
Gól: Matisová
Rajec jednoznačne potvrdil svoju dominanciu. Hostia nastúpili na ihrisko ôsmi. Veronika Matisová bola jediným hráčom Dlhej, ktorá dokázala korigovať konečný stav.
Rabča - Martin 1:7 (0:2)
Gól: Adamčík
Zápas bol jednoznačnou záležitosťou hostí. Domáci držali bojovným výkonom dvojgólový rozdiel v priebehu 1. polčasu. Technickejší hostia však po zmene strán nenenchali nikoho na pochybách a odniesli si plný bodový zisk.
Rajec – Dlhá 5:3 (2:3), Botoš 2, Ďurčanský, Kordiš, Gabaj (Rajec). Ružomberok B – K. N. Mesto 3:1, L. Mikuláš – T. Teplice 4:1, Krásno – Bytča 2:6, V. Rovné – Belá 1:2, Trstená – Žilina B odložené, Rabča – Martin nenahlásené.
Góly za hostí: E. Polák 2
V Istebnom sa hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom malo viac šťastia a agilného Erika Poláka hosťujúce družstvo.
Habovka – Námestovo B 0:1 (0:0)
Gól: Ujmiak
Obe strany odohrali vyrovnané stretnutie. Habovka zahodila množstvo príležitostí, zato rezerva Námestova ju vyškolila z efektivity.
Liesek – Vrútky 0:1 (0:0)
Hráči Liesku odohrali vyrovnané stretnutie. O výsledku rozhodla 6. min 2. polčasu, na ktorú už domáci nedokázali odpovedať.
Lokca – Or. Veselé 2:0 (0:0)
Góly: Lech, Tomčík
V 1. polčase sa nedokázal presadiť ani jeden tím. Po zmene strán sa v úvode z priameho kopu presadil domáci Lech. Po tomto góle hostia otvorili obranu, čo následne z rýchleho protiútoku zúžitkoval Tomčík Skvelú krížnu prihrávku mu načasoval M. Maťuga.
Nižná – Závažná Poruba 1:2 (0:1)
Stretnutie dvoch polčasov začala Nižná katastrofálne. Celé prvé dejstvo sa trápila. V druhom polčase akoby nastúpil iný tím. Za snahu a bojovnosť si domáci celok zaslúžil remízu.
Sučany – Dolný Kubín B 1:0 (1:0)
Domáci mali od začiatku miernu prevahu, ktorá vyústila do jednogólového vedenia. Postupne sa však hra vyrovnávala. Dolnokubínčania v záverečnej desaťminutovke súpera „zaklincovali“ do šestnástky, čo však na zmenu skóre nemalo žiaden vplyv.
Istebné - Or. Jasenica 0:8 (0:2)
Oravská Jasenica potvrdila na hosťujúcej pôde absolútnu dominanciu. Domáce Istebné sa nezmohlo ani na korigovanie výsledku, ktorý počas zápasu naberal vysoké hodnoty.
Habovka – Námestovo B 2:5 (0:3)
Góly: Pilarčík 2,- Krnáč 3, Košut, Prísažný
Rezerva Námestova bola v stretnutí po kombinačnej aj hernej stránke lepšia. Jej víťazstvo bolo absolútne zaslúžené, aj keď sa domácim podarilo vsietiť dva góly.
Liesek – Vrútky 7:1 (4:1)
Góly: Vrabec 2, Kubas 2, Bandik 11 m, Klimčík, Čakloš
Liesek rozhodol o svojom víťazstve už v 1. polčase. Jednoznačné víťazstvo korunoval strelením ďalších troch gólov v 2. polčase.
Lokca – Or. Veselé 0:6 (0:3)
Okrem fyzickej vyspelosti sa Or. Veselé predstavilo ako zohratejší tím. Strelením troch gólov v 1. polčase ukončili hosťujúci hráči akékoľvek pochybnosti o svojom víťazstve.
Nižná – Závažná Poruba 0:3 (0:0)
Domáci začali stretnutie s ofenzívnym poňatím. V prvom polčase si vypracovali viaceré sľubné príležitosti, ale ani jedna neskončila za hosťujúcim brankárom. Ako sa hovorí, nedáš - dostaneš. Závažná Poruba rozhodla o výsledku stretnutia tromi rýchlymi gólmi a bolo po stretnutí.
Sučany – Dolný Kubín 0:3 (0:1)
Góly: Marek Griga, Maruniak, Kaplánek
Obidva celky predvádzali v 1. polčase vyrovnaný zápas. Šance domácich zlikvidoval výborný Bača. Hostia predčili Sučany v druhom dejstve predovšetkým v preberaní lopty a v pohybe, čo sa odzrkadlilo aj v ďalšom priebehu. Trojgólové víťazstvo mohlo byť ešte o čosi vyššie.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?