Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Zubrohlava ostáva na špici tabuľky

V piatom kole najvyššej oravskej súťaže Zubrohlava potvrdila s Rabčou, že patrí na prvé miesto. Veličná ukončila sériu zápasov bez výhry, no z dna tabuľky sa nedostala.

14. Veličná 5 1 1 3 5:11 4
Ospravedlňujeme sa Bobrovu za to, že sme mu v minulom kole nepripočítali 3 body.

Leštiny – Novoť 1:0 (1:0)
Góly: Michna
ŽK: Mačuha, Ľuboš Hubčík – Ľubo Mikolajčík, Miro Mikolajčík
Zostava domácich: Škrabák, Ľupták, Halák, Ľuboš Hubčík, Kořálnik, Dudák, Melicherčík, Michna, Balko, Mačuha, Laco Hubčík, striedali: Pangrác, Tomaň
Zostava hostí: Bolek, Závodančík, Hollý, Prokop, Beňuš, Ľubo Jašica, Peter Jašica, Ľubo Mikolajčík, Nodžák, Miroslav Mikolajčík, Bodiš, striedal: Serdel
Zápas sa začal hrať v netradičnom čase, o desiatej ráno. Obe mužstvá začali zodpovedne, zo začiatku sa len oťukávali. Neskôr sa na oboch stranách vyskytli šance, viac ich bolo zo strany domácich, ale až do 40. min nedokázali brankára Novote prekonať. To sa im ale podarilo v spomínanej minúte, keď po rozohraní v strede ihriska a prečíslení hosťujúcej obrany poslal Michna loptu spoza šestnástky za bránkovú čiaru. V druhom polčase sa hostia snažili otočiť výsledok. Prvých 20 minút sa domáci snažili brániť, čo sa im aj podarilo, a potom prešli do ofenzívy. Mali viacero šancí, ktoré sa im ale nepodarilo premeniť. Na konci zápasu sa Novoť ešte snažila zmeniť výsledok, ale nepodarilo sa jej to, a tak si z domáceho ihriska Leštiny odniesli plný bodový zisk. Aj po búrlivej sobotňajšej noci sa domácim podarilo uchmatnúť tri body a vedenie sa chce hráčom aj touto cestou poďakovať. VLADIMÍR MICHNA
Dlhá – Klin 2:1 (1:1)
Góly: Capuliak, Kožienka – Stavoň
ŽK: P. Kurčinka, Kožienka, M. Kurčinka – J. Stahoň, Mišek, Jadroň, Verníček
ČK: Haviar – Verníček
Zostava domácich: Štrbka, Šuta, Kožienka, Capuliak, P. Kurčinka, Spišiak, Oršuliak, Haviar, Žilinec, Hirner, Jendrišek n Striedali: M. Kurčinka
Zostava hostí: Meško, Jadroň, Verníček, Plutinský, J. Stavoň, Ľ. Stavoň, Senník, Mišek, Svetlošák, Úradník, Pisarčík n Striedali: Balek, Ptačin, Gonšenica
Od začiatku zápasu sa hral vyrovnaný zápas prevažne medzi šestnástkami. Od 15. min prebrali útočnú aktivitu na svoje kopačky hosťujúci hráči, ktorí pritlačili domácich, z čoho vyplynula aj strela Stavoňa v 22. minúte. Nešťastne vypadla domácemu brankárovi z rúk a skončila gólom. Domáci hráči sa po inkasovanom góle prebrali, vytvárali si veľa šancí a streleckých príležitostí. V 38. min vypálil krásnu ďalekonosnú strelu Žilinec, ktorú brankár len vyrazil a Capuliak vyrazenú loptu bez akýchkoľvek problémov dorazil do prázdnej brány. Druhý polčas začali domáci s vysokou útočnou aktivitou, ktorú premieňali na mnohé šance. V 57. min zahrával priamy kop M. Kurčinský. Po jeho centri v hosťujúcej šestnástke nastal chaos. Dobre sa v ňom zorientoval M. Kožienka a dal gól na 2:1. Do konca zápasu pribudlo iba veľa faulov, ktoré boli trestané žltými a červenými kartami. Na konci zápasu hosťujúci hráči pod veľkým tlakom prehry vyprovokovali nezmyselnú bitku.
ANTON NOVÁK

Zubrohlava – Rabča 1:1 (0:1)
Góly: Harbut, Ľ. Mordel
Zostava domácich: Čajka, Hradský, Lešňovský, M. Mordel, M. Rentka, Mokošák, Jendroľ, Ľ. Rentka, L. Banas, Brišák, Ľ. Mordel,
Striedali: Hrkeľ, A. Banas, Miškovič
Zubrohlava od prvej minúty pritlačila hostí pred ich bránu. Mala množstvo šancí, no nedokázala ich využiť. V 30. min sa hostia dostali do útoku a z 30 metrov Harbutovu ľahkú strelu brankár domácich pustil za svoj chrbát, 0:1. Druhý polčas bol kópiou toho prvého, no hráči Zubrohlavy mali akoby zviazané nohy. Prišla však 80 min a po rohovom kope vyrovnáva Mordel na 1:1. Zápas bol na šance 15:0, no na výsledok 1:1. Z ihriska tak šťastnejší odchádzali hráči Rabče. JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Or. Poruba – Vavrečka 1:0 (0:0)
Gól: P. Hucko,
ŽK: M. Dudáš – M. Holmík, I. Hurák, Hrkel,
Zostava domácich: M. Huba, Holub, Čipčala, P. Hucko, Húrik, Vadin, P. Dudáš, Dauda, Koedam, M. Dudáš, Strapec n Striedali: M. Hucko
Zostava hostí: M. Hurák, M. Sklarčík, Hrkel, Peter Brčák, P. Sklarčík, Hoľma, I. Hurák, Pavol Brčák, J. Hoľmík, M. Hoľmík, Šalata n Striedali: Kozoň, Košút
Prvý polčas sa začal za krásneho slnečného odpoludnia, ktoré sľubovalo dobrý a vyrovnaný zápas. Hosťujúci hráči začali hrať veľmi dobre, mali presné prihrávky po zemi a dobrú kombinačnú hru. Ich útoky však vždy zastavila domáca obrana. Domáci hráči sa spočiatku iba bránili, ale hra sa vyrovnala už po štrnástej minúte, keď domáci hráč Dauda nastrelil tyčku a odrazenú loptu z bránkovej čiary vykopávala hosťujúca obrana. Domáci hráči si vytvárali dobré šance, ale ich strely končili mimo brány. Druhý polčas začali domáci vo svižnejšom tempe, keď začali útočiť aj po krídlach a ich strely už musel hosťujúci brankár vyrážať. V 53. min potiahol loptu do šestnástky Peter Hucko a popri brankárovi dal po zemi gól na 1:0. Domáci sa naďalej snažili. Chceli zvýšiť stav stretnutia a poistiť si výhru. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie nestalo a Or. Poruba si ustrážila najtesnejšie víťazstvo 1:0. ANTON ČIPČALA

Bobrov – Breza 1:2 (1:1)
Góly: Gerek – Betik, Juriga
ŽK: Kožienka – Sitarík, Maťovčík
Zostava domácich: Michal Bodorík, Pavol Bomba, Náhly, Ján Bodorík, Gužík, Peter Bomba, Belvončík, Rém, Ján Bomba, Stanislav Gerek, Daniel Gerek, striedali: Lukáš kožienka, Paška, Namislovský
Zostava hostí: Račák, Betík, Maťovčík, Hládek, Vrábeľ, Miloš Kormaňák, Milan Juriga, Andrej Juriga, Karol Kormaňák, Volček, Sitárik, striedali: Maťovčík, Nodžák
Bobrov od začiatku hostí tlačil na ich polovici ihriska, ale otvoriť skóre nedokázal. V 26. min po hrubej chybe domáceho brankára sa to podarilo hosťujúcemu Betikovi. Na vyrovnanie stačili domácim 4 minúty, keď po peknej akcii vyrovnal Daniel Gerek. Domáci aj naďalej tlačili Brezu na jej polovicu, ale z množstva šancí sa im nepodarilo skórovať. Druhý polčas mal podobný priebeh, hralo sa takmer stále na polovici hostí, ale gól nepadol. V 65. min udreli hostia, keď po centri zvýšil na 2:1 Milan Juriga. Bobrov sa snažil vyrovnať, ale dobre pracujúca obrana Brezy na čele s brankárom Račákom mu to nedovolila. Hostia si tak dokázali obhájiť svoje víťazstvo.
JÁN BOMBA

Krivá – Veličná 0:1 (0:1)
V Krivej sa odohral zápas, v ktorom rozhodla jediná premenená príležitosť. V 27. min hostia strelili víťazný gól, keď po centri presne zakončil hosťujúci hráč. Do druhého polčasu nastupovali domáci s odhodlaním vyrovnať, čo im však hráči Veličnej neumožnili.
(R)

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 309

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.