Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky
FUTBAL III. LIGA

SKLAMANIE Z HRY

Námestovčania na Liptove hrou sklamali. Na malom ihrisku domáceho Družstevníka hrali nepresne, nedôrazne a prehrávali osobné súboje.

L. Štiavnica - Námestovo 3:0 (1:0)

Vyrobili hrubé obranné chyby a okrem prehry rozdielom triedy ešte „vyfasovali” päť žltých kariet. Domáci futbalisti, ktorí nepodali zvlášť oslnivý výkon, postavili svoju hru na pohybe, dôraze v osobných súbojoch a gólovom využití defenzívnych zaváhaní Hornooravcov. Liptáci hrali ofsajd systém, do ktorého často zbiehali bez myšlienky hrajúci hráči MŠK. Od úvodu zápasu mali domáci nebezpečnejšie príležitosti. V 5. min Callo prudkou strelou vyskúšal brankára Machunku. V 13. min opäť námestovský gólman vyrazil na brvno strelecký pokus Jurča z priameho kopu. V 19. min stopér Stašiniak hlavou nezasiahol loptu. Tá prešla na odkrytú pravú stranu obrany hostí. Následný center po zemi pred bránu Námestova zasunul do nej voľný Miroslav Švárny - 1:0. V 30. min sa uvoľnil v šestnástke L. Štiavnice Macko. Jeho spätnú prihrávku Habiňák zakončil nad. V poslednej minúte prvého polčasu hostitelia v čistej šanci sami pred prázdnou bránkou prestrelili.
Zápas sa lámal v druhom dejstve. Na 20 minút Námestovčania zdvihli hlavy, obranu vysunuli vyššie a vytvorili si miernu územnú prevahu. V 53. min Habiňák nacentroval za obrancu Liptákov na voľného A. Brčáka. Ten v pozícii sám pred brankárom loptu dobre netrafil. Išla vedľa. O osude tohto duelu sa rozhodlo v 69. min. Tiahla strela domáceho Švárneho z 25 metrov sa od zeme odrazila do hosťujúcej siete. Prekvapila aj na zemi zavčasu ležiaceho Machunku - 2:0. Námestovská ofenzívna snaha v tejto časti hry končila v pavučinách dobre hrajúceho ofsajd systému súpera. V 76. min domáci z 11-metrového kopu Martinom Kubalom zvýšili na konečných 3:0. Gólu predchádzala obranná hrúbka Stašiniaka a následný Klokočíkov faul na najlepšieho hráča na ihrisku v drese domácich - M. Kubalu.
Futbalisti Družstevníka L. Štiavnica vyhrali úplne zaslúžene. Hosťujúci celok predvedenou hrou nepresvedčil. Slabo hral v obrane, v ofenzíve toho vytvoril veľmi málo a nedal gól, keď sa zápas dal ešte výsledkovo zvrátiť. IGNÁC HRKEĽ

FAKTY ZO ZÁPASU
Góly: Švárny 2, Martin Kubala (11 m).
ŽK hostí: Ľ. Siman, P. Kurčinka, A. Brčák, Macko, F. Košťál ml.
Zostava hostí: Machunka - Habiňák, Stašiniak, Ľ. Siman, F. Košťál ml. - P. Kurčinka, M. Paško, Klokočík, Macko - Hrubjak, A. Brčák (84. Brňák).

Ostatné zápasy:
n Rakytovce - L. Lúčka 3:1 (1:0), Makov - Kremnička 1:2 (1:0) Bytča - Králiky 3:0 (2:0), Dolná Ždaňa - Fiľakovo 3:1 (1:1), Veľký Krtíš - Zvolen 0:2 (0:0). Nová Baňa - Kysucké N. Mesto 8:1 (6:1), Valča - Krásno 3:1 (1:1)

1. Zvolen 5 5 0 0 12:3 15
2. Kremnička 5 4 1 0 11:2 13
3. Rakytovce 5 4 1 0 9:4 13
4. Nová Baňa 5 3 1 1 12:6 10
5. D. Ždaňa 5 3 0 2 12:5 9
6. Bytča 4 2 2 0 7:2 8
7. V. Krtiš 5 2 2 1 9:7 8
8. Králiky 5 2 1 2 7:8 7