Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Námestovo – P. Č. Balog 2:2 (2:1)
Góly: Kapičák, Buška
Domáci v prvých minútach podcenili súpera, ktorý to využil a strelil úvodný gól zápasu. V polovici polčasu Námestovo prebralo iniciatívu, vytvorilo si tlak a ešte do polčasu otočili skóre. Vyrovnávajúci gól padol po peknom centri Bušku na Kapičáka, ktorý sa ocitol sám pred brankárom a zo spracovanej lopty obhodil brankára. Druhý presný zásah sa črtal už zo strely Remeša, ale tú ešte stačil brankár vyraziť na roh, z ktorého presne hlavičkoval Buška gólom do šatne. Na začiatku druhého polčasu spravil brankár domácich chybu, keď nesprávnym vybehnutím pred šestnástku bol prehodený a hostia vyrovnali. Námestovčania potom pritlačili súpera, ale z vypracovaných veľmi dobrých príležitostí zlyhali v koncovke.
Tvrdošín – Badín 3:1 (1:0)
Domácim sa v prvom polčase podarilo využiť jednu zo svojich vypracovaných príležitostí a ujali sa vedenia. V druhom polčase si svoj dobre rozbehnutý zápas už nepustili a zvíťazili.
N. Baňa – D. Kubín 2:4 (0:1)
Góly: Letko 3, Kozáčik
Kubínčania mali počas celého zápasu prevahu, čo dokázali gólovo využiť. V prvom polčase si hostia vypracovali viacero šancí, avšak podarilo sa im streliť len jeden gól. Po prestávke začali svoje príležitosti viac využívať, strelili tri góly a tým si pripísali tri body.
Podbrezová B – Bytča 2:1 (1:1), Turek (Bytča). Bánová – L. Mikuláš 1:0 (1:0), K. N. Mesto – Krásno 1:4, Námestovo – Č. Balog 2:2 (1:1), Tvrdošín – Badín 3:1 (1:0), Čadca – Martin 0:3 (0:0), N. Baňa – D. Kubín 2:4 (0:1), Brzula, Ďurina (N. Baňa). Zvolen – V. Krtíš 1:0.
Góly: Gorčák 2, Hládek 2, Doroš 2, Briliak, Kramarčík, M. Čiernik
Hráči Námestova vstúpili do zápasu dobre a už v 2. min viedli po hlavičke Gorčáka. Súperovi sa podarilo z rýchlej akcie v 10. min vyrovnať. V polovici polčasu Gorčák strelou do šibenice z 25 metrov prekonáva brankára. Hládek zvíšil na 3:1 po vyšachovaní hosťujúcej obrany strelou do prázdnej brány. Balogu sa podarilo znížiť, keď sa po chybe domácej obrany ocitol hráč sám voči brankárovi. Briliak samostatným nájazdom zvýšil náskok Námestova. V druhom polčase skórovali už len domáci a tak deklasovali súpera 9:2.
Tvrdošín – Badín 2:0 (0:0)
Mladší dorastenci Tvrdošína si tak ako ich starší kolegovia poradili so svojím súperom. V druhom polčase dokázali využiť dve zo svojich šancí a na konto si tak pripísali tri body.
N. Baňa – D. Kubín 4:1 (1:1)
Hosťujúce družstvo nastúpilo na zápas len s desiatimi hráčmi, čo bolo v konečnom dôsledku rozhodujúce. Kubínu sa podarilo ujať vedenia, avšak súper ešte do polčasu vyrovnal. V druhom polčase hostia fyzicky nestačili na viacerých hráčov a inkasovali tri góly.
Bánová – L. Mikuláš 3:3 (1:3), Podbrezová B – Bytča 5:2, Masný, L. Gaňa (Bytča), nedohrané pre nízky počet hráčov hostí. K. N. Mesto – Krásno 3:0, Námestovo – Č. Balog 9:2 (4:2), Tvrdošín – Badín 2:0 (0:0), Čadca – Martin 3:2 (2:1), N. Baňa – D. Kubín 5:1 (2:1), Kocian 3, Adamík 2 (N. Baňa). Zvolen – V. Krtíš 2:0.
Gól: Trabalík
Hostia doplatili na nevyužité šance a na zbytočne tvrdú hru súpera, keď už do polčasu museli striedať troch hráčov pre zranenie. Hráčom Jasenice sa napriek lepšej hre počas celého zápasu po prestávke už nepodarilo streliť gól a napokon nešťastne prehrali o jeden gól.
Zuberec – Terchová 3:2 (1:0)
Góly: Chovančák 3
V prvom polčase mali domáci jasnú prevahu, keď pritlačili súpera, vypracovali si viacero výborných príležitostí, avšak podarilo sa im zúžitkovať len jednu. Po polčase hostia ožili a dokázali otočiť skóre zápasu. Po tomto momente Zuberec prebral opäť iniciatívu a svojou aktivitou a bojovnosťou zvrátil konečný výsledok vo svoj prospech. Vyrovnával z pokutového kopu a víťazný gól strelil Chovančák na dvakrát hlavou po rohovom kope.
L. Sliače – Predmier 1:2 (1:2), Kender (L. Sliače). Z. Poruba – Rajec 3:1, Belá – Lisková 10:0 (6:0), Stráňavy – Hôrky 2:0 (1:0), Matuška, Puček. Černová – Štiavnik 5:2,
Žabokreky – Bziny 4:0
Hosťujúci hráči nestačili na svojho súpera, keď nedokázali streliť ani jeden gól. Domáci využili štyri zo svojich šancí a zaslúžene vyhrali.
Or. Veselé – Trstená 0:1 (0:0)
Gól: Šimal
Vo Veselom sa hral pekný bojovný futbal na oboch stranách s väčším počtom príležitostí na strane hosťujúceho mužstva. Kombinačnejší Trstenčania strelili víťazný gól šesť minút pred koncom, keď útočník krížnou strelou prekonal brankára a zabezpečil tak najtesnejšie víťazstvo.
Diviaky – Nižná 5:0 (2:0)
Nižnanom v tomto zápase chýbali kľúčoví hráči, ktorých absencia sa ukázala ako rozhodujúca. Domáci predčili súpera a od začiatku ho pritlačili na svoju polovicu. Svoje vytvorené šance sa im darilo zakončovať gólmi. Zaslúžene si tak pripísali tri body.
Liesek – Rabča 1:0 (0:0)
Gól: Vavrek
V prvom polčase predviedli obe mužstvá vyrovnanú hru. Po prestávke prebrali viac iniciatívu domáci, zatlačili súpera a vytvorili si viacero šancí, z ktorých sa im jednu podarilo premeniť. Hráči Rabče hrozili z ojedinelých striel, ktoré však nenašli správny smer. Hráči Liesku si hlavne za hru v druhom polčase zaslúžene pripísali tri body.
Žiar – Tvrdošín 5:0
Domáci mali počas zápasu prevahu. Vypracovali viacero šancí, ktoré dokázali využiť a zaslúžene si nechali všetky body.
D. Kubín – B. Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: Buška
Od úvodných minút Kubínčania zaskočili favorizovaných Bystričanov nátlakovou hrou a mali hru vo svojej moci. V 10. min išiel Chomistek sám na brankára, ale mieril tesne vedľa. O päť minút nato výbornú strelu Bušku z priameho kopu brankár zneškodnil. Hostia mali jedinú príležitosť v prvom polčase, avšak brankár včasným vybehnutím gólu zabránil. Ďalšia strela domácich z kopačky Trabalíka skončila na pravej žrdi a hneď po prestávke ten istý hráč mieril tesne vedľa brány. V polovici druhého polčasu sa domáci ujímajú vedenia, keď si Buška narazil s Verníčkom a strelou okolo brankára dáva gól. Po tomto góle hostia ožili, ale Kubínčania skvelou, umnou a disciplinovanou hrou svoj náskok udržali a prekvapivo, ale zaslúžene vyhrali.
Lučenec – Námestovo 1:1 (1:0)
Gól: Tropek
Únavná dlhá cesta nepriaznivo pôsobila na hosťujúcich hráčov, keď už v tretej minúte zápasu inkasovali gól po nedorozumení stopéra a brankára. Domáci si vytvorili ďalšie dve šance, ale tie sa im nepodarilo využiť. Od tohto momentu prebrali iniciatívu Námestovčania, ktorí zatlačili súpera na svoju polovicu, ale výraznú gólovú príležitosť sa im nepodarilo vypracovať. Do druhého polčasu hostia nastúpili s cieľom aspoň vyrovnať, čo sa im podarilo v polovici polčasu vďaka Tropekovi, ktorý strelou z tridsiatich metrov krásne prehodil vybehnutého brankára a zabezpečil Námestovu bod.
Žiar – Tvrdošín 9:1 (5:0)
Gól: Laiš
Domáci mali počas celého zápasu prevahu a hneď od začiatku pritlačili súpera na vlastnú polovicu, ktorý sa takmer počas celého zápasu bránil. Žiar rozhodol o svojom víťazstve už v prvom polčase a zaslúžene zvíťazil.
D. Kubín – B. Bystrica 0:6 (0:2)
Hostia z Bystrice mali priebeh hry počas celého zápasu pevne v rukách, predvádzali hru na vysokej úrovni. Počas zápasu zúžitkovali poltucet svojich šancí. Domácim sa ich gólové príležitosti nepodarilo premeniť.
Lučenec – Námestovo 0:9 (0:3)
Góly: Kubica 3, Kurtulík 3, Radičák 2, Železňák
Hosťujúci hráči predčili svojho protivníka najmä po technickej stránke, čo im zabezpečilo už do polčasu trojgólové vedenie. Po prestávke bol rozdiel medzi mužstvami ešte väčší a svoj náskok ešte zvýšili.
K. N. Mesto – Rabča 2:1 (1:1)
Gól: Gužík
Prvý polčas odohrali mužstvá vyrovnaný duel, keď obom sa podarilo premeniť jednu zo svojich šancí. Po polčase domáci prebrali iniciatívu, pritlačili súpera na svoju polovicu a napokon sa im desať minút pred koncom podarilo streliť víťazný gól.
Dlhá – V. Rovné 0:2 (0:2)
Hostia boli v tomto dueli lepší, dokázali si vytvoriť viacero šancí, z ktorých sa im dve podarilo ešte v prvom polčase využiť. Dlhá si vytvorila niekoľko šancí, ale skórovať sa jej nepodarilo.
Bytča – Trstená 3:4 (0:1)
Góly: Dzurek, Dedinský, Janotík, Červeň
Domáci boli v tomto zápase o kúsok lepší, avšak hráčom Trstenej vychádzali brejkové situácie. Pred koncom prvého polčasu sa jej podarilo ujať vedenia. Po prestávke Bytča vyrovnala rýchlym gólom, na čo stačil súper odpovedať dvoma gólmi. Domácim sa ešte raz podarilo vyrovnať, ale nakoniec ešte raz inkasovali a podľahli o jeden gól.
Trstená – Martin 1:4 (0:1)
Gól: Červeň
Hráči Martina boli v tomto zápase mužstvom, ktoré bolo viac futbalovo vyspelé, čo sa nakoniec odrazilo aj na výsledku. V prvom priebehu mali hostia viac šancí, ale podarilo sa im streliť šťastný gól až pred koncom polčasu. Po prestávke Trstená hneď vyrovnala a vyšla nádej na bodovanie so silným súperom. Avšak Martin nenechal nič na náhodu a do konca duelu strelil ešte tri góly.
Góly: Adamčík 2, Jagelka
Hosťujúci hráči odohrali so svojím súperom dobrý zápas a do polčasu sa im podarilo vypracovať si gólový náskok. Po polčase sa obom mužstvám podarilo streliť po jednom góle. Napokon hráči Rabče aj napriek nevyužitým viacerým šanciam zaslúžene vyhrali.
Dlhá – V. Rovné 4:1 (3:0)
Domáci v tomto stretnutí boli lepším tímom a už do polčasu sa im podarilo vypracovať si trojgólový náskok. Po prestávke sa obom mužstvám podarilo streliť po góle a tak si domáci nechali všetky tri body.
Bytča – Trstená 3:1 (2:0)
Góly: Hajdúch
V prvom dejstve bol zápas vyrovnaný so šťastnejším koncom pre domácich, ktorí strelili dva góly. V druhom polčase Bytča zápas nepustila, keď sa obom družstvám podarilo streliť po góle. Hráči Trstenej doplatili na viaceré nevyužité šance, ktorými sa pripravili o možné body.
Trstená – Martin 0:5 (0:1)
Favorit zápasu z Martina mal počas celého zápasu prevahu, čo dokázal zúžitkovať najmä v druhom polčase, keď po polčasovom gólovom vedení nastrieľal súperovi ďalšie štyri góly a presvedčivo vyhral.
Or. Jasenica – Sučany 8:1 (3:1)
Góly: Zanovic 3, Polák, Trabalík, Grácik, Ďurica, Cisák
V prvom polčase bola hra vyrovnaná, avšak domácim sa podarilo streliť o dva góly viac. Po prestávke začali mladí Jasenčania hrať aktívnejšie, predčili hosťujúcich hráčov po všetkých stránkach a poistili si vedenie ďalšími piatimi gólmi.
D. Kubín „B“ – Blatnica 7:2 (4:1)
Góly: Verníček 3, Chomistek 3, Jackulík
Kubínčania predčili svojho súpera najmä v ofenzíve, ktorá im dnes fungovala perfektne. Vďaka tomu dokázali nastrieľať až sedem gólov. Hosťujúci hráči sa nedokázali presadiť proti lepšie fungujúcej obrane domácich.
L. Hrádok – Liesek 7:0 (5:0)
Domáci hráči mali zápas pevne v rukách, keď od začiatku diktovali tempo a o svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, keď súperovi nastrieľali päť gólov. Po polčase svoj náskok ešte zvýšili a zaslúžene vyhrali.
Vrútky – Lokca 7:2
Góly: Tomčík 2
Domáci mali zápas pevne v rukách, keď dokázali predčiť svojho súpera najmä svojou aktivitou a vďaka tomu si pripísali ďalšie tri body.
Or. Veselé – Nižná 3:0 (1:0)
Obe mužstvá predvádzali prevažne medzišestnástkový futbal s viac príležitosťami na strane domáceho družstva, ktoré premenilo tri svoje šance. Hosťujúci hráči predviedli jeden zo svojich slabších výkonov.
Z. Poruba – Habovka 2:0 (1:0)
Hostia ťahali za kratší koniec. Ich súper si dokázal vypracovať viac šancí. Hráči Habovky mali smolu, lebo sa im dvakrát nepodarilo streliť gól z bezprostrednej blízkosti do prázdnej brány a napokon podľahli dvojgólovým rozdielom.
Námestovo „B“ – Istebné 2:1 (0:1)
Góly: Brčák, Hvôlka
V prvom polčase bol zápas vyrovnaný so šťastnejším koncom pre hostí, keď sa im podarilo streliť jeden gól. Druhý polčas už boli aktívnejší hráči Námestova a ich aktivita bola odmenená na konci zápasu, keď sa im podarilo zvrátiť nepriaznivý výsledok. Nakoniec vyhrali o jeden gól.
Námestovo „B“ – Or. Veselé 4:2 (0:0)
Góly domácich: Brčák 3, Nádašský
Obe mužstvá sa v prvom polčase nedokázali gólovo presadiť a preto góly padali až v druhom polčase, v ktorom boli nakoniec úspešnejší domáci hráči.
Or. Jasenica – Sučany 13:0 (4:0)
Góly: Voška 3, Gura 2, Kavoň 2, T. Farský 2, J. Farský, Grácik, Polák, Madleňák
Domáci prevalcovali súpera. Hralo sa len na jednu bránu počas celého zápasu a domáci zaslúžene vysoko zvíťazili.
D. Kubín „B“ – Blatnica 18:0 (8:0)
Góly: Bugáň 7, Ťapaják 3, Čupaj 3, Maruniak 2, Višnovský, Gnida, Briestenský
Mladší žiaci Kubína predčili svojho súpera po všetkých smeroch. Úplne ovládli hru, hralo sa len na jednej polovici a nadelili mladým Blatničanom vysokú nádielku.
L. Hrádok – Liesek 2:1 (1:1)
Gól: Miklušek
Hráči Liesku odohrali vyrovnanú partiu so svojím súperom. Obe mužstvá si dokázali vypracovať viacero šancí, avšak domácim sa podarilo streliť o jeden gól viac, vďaka čomu vyhrali.
Vrútky – Lokca 3:0 kontumačne, hostia nenastúpili kvôli nedostatku hráčov.
Or. Veselé – Nižná 1:4 (0:2)
Góly hostí: Latka 2, Reguli, Zboroň
V prvom dejstve boli hosťujúci hráči dominantnejší. Vypracovali si viac šancí, z ktorých sa im podarilo dve využiť. V druhom polčase domáci hru vyrovnali, ale v tomto zápase na lepších hráčov Nižnej gólovo nestačili a hostia si za dobrú hru odniesli všetky body.
Z. Poruba – Habovka 1:2 (0:1)
Góly: Jurina, Pilarčík
Mladší žiaci Habovky mali viac z hry počas celého zápasu, vytvorili si viacero dobrých príležitostí, z ktorých po jednej v každom polčase premenili. Domáci dokázali odpovedať len jedným gólom a preto si všetky body odniesli Habovčania.
Námestovo „B“ – Istebné 5:2 (3:1)
Góly: Košút 3, Bugai, Krnáč
Mladší žiaci Námestova mali v tomto zápase prevahu, ktorú sa im podarilo zúžitkovať už v prvom polčase, keď sa ujali dvojgólového vedenia. V druhom polčase si svoj náskok už nepustili a tak si na svoje konto pripísali ďalšie tri body.
Námestovo „B“ – Or. Veselé 6:1
Domáci hráči si tak ako aj ich starší kolegovia poradili so svojím súperom, keď mali viac z hry a úspešne využili viaceré príležitosti.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.