Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut, st 2. – 3. septembra o 18.30 h
Swenney Todd: Čertovský holič z Fleet Street - Film začína Sweeneyho návratom do Londýna. Pred pätnástimi rokmi sa jeho slnečnými ulicami prechádzal pod svojim pravým menom – Benjamin Barker s manželkou a malou dcérkou. Avšak Barkerova krásna žena padla do oka miestnemu sudcovi Turpinovi, ktorý s pomocou poskoka Bamforda poslal nevinného holiča do vyhnanstva. Todd posadnutý pomstou sa vracia do holičstva na Fleet Street. Pani domu v ňom okamžite spoznáva svoju dávnu tajnú lásku a prichýli ho v svojom chátrajúcom sídle. Todd sa dozvedá, že jeho žena spáchala samovraždu, po tom, čo ju Turpin znásilnil a malá Johanna vyrastá ako sudcova adoptívna dcéra. Pomsta je jediným možným krokom vpred...
Pi, so, ne 5. – 7. augusta o 18.30 h
Múmia: Hrob Dračieho cisára – Múmia sa vracia. Už zase. Tento raz ale opustila vyhriate piesočné duny a spoločne s olympionikmi sa vynorila v Číne. O to strašlivejšia by mala byť. Dobrodružný veľkofilm Múmia: Hrob Dračieho cisára je pokračovaním úspešných snímok Múmia a Múmia sa vracia.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Rudolf Fila a Ivan Csudai TRETIA RUKA - Autorská výstava významných slovenských maliarov. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí 7. septembra.
FAZEKAS-GNANDT-LONOVICS: Defragmentácia maľby. Výstava výtvarného umenia v rámci kultúrnych výmenných akcií V4. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí
7. septembra.
11. september - 23. november
MARKO VRZGULA – Autorská výstava slovenského maliara. Usporiadateľ: Dolný Kubín.
JÚLIUS „ĎUSO“ ČINČÁR – Výstava insitného umelca. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
12. september - 30. septembera
ILUSTRÁCIA ĽUDOVEJ PIESNE – Medzinárodná posúťažná výstava. Kde: MsKS Dolný Kubín. Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín.
SÚŤAŽ
1. september - 20. november
VIANOČNÁ POHĽADNICA – V. medzinárodná detská výtvarná súťaž. Súťaž je vyhlásená pre všetky štáty Európy. Téma výtvarných prác: Vianoce, vianočné prírodné, zvykoslovné, biblické motívy. Súťažné kategórie: vek 5 - 6 rokov, 7 – 11 rokov, 12 – 15 rokov. Technika: maľba, kresba, grafika, kombinovaná technika - koláž, počítačová grafika.
Usporiadateľ: ŽSK, Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín.
PRIPRAVUJEME
Ut 9. septembra o 14.00 h
Klub výšivky a ručných prác – Klubové stretnutie. Kde: OKS Dolný Kubín, Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín.
Ut 16. septembra o 19.00 h
FERMATA – Koncert slovenskej jazz-rockovej legendy. Kde: Kino Choč.
Pi, so 18. – 20. september
Dni Mesta Dolný Kubín a XXVII. KUBÍNSKY JARMOK – Pásmo kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré pre svojich obyvateľov, pre delegácie našich partnerských miest, ale aj pre návštevníkov pripravilo Mesto Dolný Kubín. Kde: staré mesto.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 3. september o 18.00 h
Kung Fu Panda - V stredovekej Číne sa dejú veľké veci. Zloduch Tai Lang unikol rukám osudu a smeruje k podmaneniu krajiny. Preto sa rozhodne majster Ugvej zvoliť bojovníka, ktorý mu bude čeliť a ochráni ľud. K dispozícii je päť legiend bojového umenia – tiger, zmija, žeriav, modlivka a opica. Ale veľký majster si prekvapivo nevyberá ani jedného z nich, ale veľkú tlstú pandu „Po“, nažívajúcu pod chrámom so svojím otcom. Po chcel pôvodne iba vidieť, ako sa vyberá veľký bojovník, no v skutočnosti mu padá na kožuch obrovské bremeno - bojovať za krajinu... Veľký už je, ostáva iba učenie bojovému umeniu...
VÝSTAVY
Od 1. – 30. septembra
DOMINIK TATARKA – Výstava zo života a diela spisovateľa. Kde: v Dome kultúry Námestovo.
SLANICKÝ OSTROV UMENIA
Do 15. septembra
V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie.
Doprava: na ostrov premáva loď Oravskej galérie Slanica z prístavu č. 2 na Slanickej Osade, počas sezóny denne. Prvá plavba o 9.00 h, posledná o 16.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 7. septembra o 19.00 h
Sissi a Yeti - V krásnom rozprávkovom svete žijú cisárovná Sissi a jej milý Franz. A užívali by si radovánky na svojom dvore i vlastné živôtiky, až kým by nepomreli, nebyť jednej maličkosti. Sissi je totiž unesená... Paralelne prebieha línia o Yetim, ktorého Diabol zachráni pred smrťou, no pod jednou podmienkou. Musí splašiť najkrajšiu ženu na Zemi. Nemusíte byť príliš dôvtipní, aby ste zistili, že tou krásavicou v jeho merku sa stane práve mladá cisárovná... A kto ešte zasiahne do diania v hlavnej roli? No predsa aj milý Franz, ktorý sa vydáva po stopách únoscov. Ale sú všetky odkazy pravé, od Sissi?
PODUJATIE
1. september - 31. október
II. TRSTENSKÁ ORGANOVÁ JESEŇ - Cyklus organových koncertov.Kde: Kostol sv. Martina. Usporiadateľ: Mesto Trstená, Farský úrad Trstená.
PRIPRAVUJEME
Pi 19. septembra o 19.00 h
VEĽKÉ ILÚZIE – Radošinské naivné divadlo. Nová hra Stanislava Štepku nás zavedie do legendárneho roku 1968, teda v čomsi aj do obdobia neopakovateľných šesťdesiatych rokov, keď si na chvíľu ľudia vo vtedajšom Československu začali naivne myslieť, že aj socializmus môže mať ľudskú tvár. Kde: Dom kultúry v Trstenej.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ne 7. september o 18.00 h
NARNIA: Princ Kaspian – V rálnom svete súrodencov Pevensiovcov ubehol približne rok , no v Narnii ich bolo už 1300. Peter, Edmund, Suzan a Lucy sa dostávajú do čarvného sveta tentoraz akčnejším spôsobom – cestou z prázdnin sa na nástupišti v metre strhne silný víchor a ten ich vtiahne do Narnie. Začala tu nová doba, ktorá nepraje starým hrdinom, a nie je to iba časovým nastavením.Legálny nástupca trónu princ Kaspian je vo vyhnanstve a krajine vládne jeho zlomyseľný strýko Miraz. Prebieha tu súboj, ktorý domáci obyvatelia nemôžu vyhrať. Ale veci sa predsa dajú do pohybu.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Zároveň vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie. Výstava potrvá do 30. októbra.
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia. Výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, súčasť historického dedičstva UNESCO. Sprístupnený verejnosti.

JASENOVÁ
Ut – ne od 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej. Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený do októbra.

ORAVSKÁ POLHORA
PRIPRAVUJEME
Pi – ne, 12. – 14. septembra
GAJDOVAČKA 2008 – 9. Medzinárodný gajdošský festival. Koncert sólistov a hudieb z rôznych krajín. Kde: Usporiadateľ: OOS Dolný Kubín, obec Oravská Polhora.
ORAVSKÁ LESNÁ
Denne od 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Železnica v úseku Tanečník – sedlo Beskýd bola otvorená a sprístupnená širokej verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice je sezónneho charakteru. od mája do októbra. V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko-kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
Do 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva, bude súčasťou prehliadky Oravského hradu.

NIŽNÁ
Kino – Ostražica
St 3. septembra o 15.30 h
Lovci drakov – Animovaná rozprávka. Pridaj sa k nám! Stratení pútnici a novopečení cestovatelia, vitajte na palube! Pripravte sa na prieskum ostrovov, kde nebezpečenstvo číha za každým rohom, na zoznámenie sa s najstatočnejšími hrdinami sveta a na najrýchlejší beh svojho života - ten budete nevyhnutne potrebovať, keď sa na vás pohrnú draci z Veľkej západnej steny! Títo draci chŕlia alebo prskajú oheň, lietajú alebo sa plazia, sú skrátka všade a každý je iný. Pýtate sa, čo majú spoločné? Neskutočnú chuť na vás!

LOKCA
PRIPRAVUJEME
Po 15. septembra
Kultúrno-športové podujatie ku Dňu ústavy SR – Oravský turnaj víťazov minilíg v malom futbale. Kde: športový areál Lokca. Usporiadateľ Oravské kultúrne stredisko Dolný Kubín, Lokca – komisia kultúry a športu.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
 2. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
 3. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
 4. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 5. Aká je pravda o francúzskych autách?
 6. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
 7. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
 8. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
 9. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
 10. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
 1. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
 2. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)
 3. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
 4. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
 5. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
 6. Aká je pravda o francúzskych autách?
 7. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
 8. SYNLAB je v Európe jednotkou v laboratórnej diagnostike
 9. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
 10. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
 1. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku 16 834
 2. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 13 127
 3. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy? 11 513
 4. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér 8 923
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe 8 266
 6. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel 7 912
 7. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania 7 439
 8. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 6 663
 9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus® 6 177
 10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 432
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Ilustračné foto

V pondelok 17. mája nadobudne účinnosť vyhláška Úradu verejného zdravotníctva SR k povinnosti prekrytia horných dýchacích ciest.

9 h
Hráči sa znovu vrátia na trávniky.

Názory oravských zástupcov sa na dohranie sezóny líšia.

17 h
Rodinoviny vymysleli pre babku.

Slovensko-francúzsky pár vymyslel projekt, ktorým chce spojiť generácie.

22 h
Opravená cesta v Oravskej Porube.

V pláne majú aj jej komplexnú rekonštrukciu.

15. máj

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Stokilovú šelmu zazrela aj lesníkova manželka. Bola len dvesto metrov od okraja dediny.

16 h

Takéto fungovanie má iba jeden smer, hovorí po vypadnutí do druhej ligy kapitán FC.

15. máj

Plamene zachvátili drevenicu s prístavbou.

21 h

Záchranárov na miesto nešťastia spustil vrtuľník lanovou technikou.

15. máj

Už ste čítali?