Tvrdošín – Belá Dulice 2:1 (1:0)
Góly: Bednár, Plančo
ŽK: Novák, Hradský, Baláž
Zostava: Kazík, Baláž, Hradský, Maslo, Bukový, Palider, Plančo, Florek, Novák, Sirota, Bednár, n striedali: Marton, Kováč, Lepáček
Tvrdošínčanom sa po dvoch neúspešných kolách patrilo zvíťaziť. Obojstranne vyrovnaný a zároveň bojovný zápas začali lepšie domáci, ktorých v hernom rozlete brzdil hlavný arbiter. Prvý gól padol, keď po výbornom vybehnutí Františka Nováka z hĺbky poľa posunul loptu Emilovi Balážovi. Ten nachádza skvele postaveného Marcela Bednára, ktorý z voleja nezaváhal. Obaja súperi boli do seba zahryznutí. Tvrdošínčania však prejavili väčšiu túžbu po víťazstve. Rozhodnutie padlo po individuálnom prieniku Petra Planča, ktorý výbornou strelou nedal hosťujúcemu brankárovi šancu. (R)

Or. Jasenica – Turany 2:0 (1:0)
Góly: Miloš Madleňák, Mário Madleňák
ŽK: Mário Madleňák
Zostava: Čiernik, V. Madleňák, Skočík, Kaprálik, Zanovit, Pavč, Bilek, Zemenčík, Miloš Madleňák, Maroš Madleňák, Mário Madleňák, n striedali: Farský, Maslaňák
Divákov: 220
Domácim vyšiel zápas nad očakávanie, keď už v 3. min sa ujali vedenia po krížnej strele Miloša Madleňáka. Po tomto góle začali hrať aktívnejšie hostia, ktorí prebrali iniciatívu, ale ich črtajúce sa útoky bez problémov zastavovala domáca obrana. Do druhého polčasu nastúpili opäť aktívnejšie hráči Turan, ale ich šance zastavovala výborná jasenská obrana a brankár. V 75. min bol odpískaný sporný pokutový kop proti domácim, ktorý perfektným zákrokom chytil Čiernik. Po pokutovom kope ožili Oravci a v 83. min dali na 2:0, keď po strele z ľavej strany sa k odrazenej lopte dostal Mário Madleňák, ktorý prekonal brankára. Domáci si za svoj výkon a bojovnosť víťazstvo zaslúžili.
ROMAN POLÁK

Ostatné zápasy: S. Bystrica – Stráňavy 2:1 (1:0), Kotrč. Lúčka – Trebostovo 3:1 (1:0), Černová – Predmier 2:3 (1:1), Dúbrava – Oščadnica 3:2 (1:0), Kys. Lieskovec – Záv. Poruba 1:1 (1:1)

Palúdzka – Zuberec 3:0 (2:0)
Zostava: Tunák, T. Šiška, M. Chovančák, M. Šiška, Tekeľ, Šišila, Maroš Filek, V. Filek, M. Šimičák, D. Chovančák, Romaňák, n striedali: T. Šimičák, Marek Filek
Hostia nastúpili bez šiestich hráčov v poriadne oklieštenej zostave. V prvom polčase bola hra vyrovnaná. Domáci sa po spornom priamom kope ujali vedenia, keď po strele brankár nemal šancu. Zuberčania po góle zaktívneli, ale všetky ich strely kryl domáci brankár. Na konci polčasu hráč Palúdzky vymietol pavučinu a zvýšil na 2:0. V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu, ale svoje šance nepremenili. Naopak, po sérií neúspešných útokov Zuberca, domáci uzavreli skóre krásnou strelou, keď sa im opäť podarilo streliť gól do šibenice. Hostia ku koncu zápasu opäť pritlačili súpera na svoju polovicu, avšak opäť nič nevyťažili. KAROL HANČIAR

Lisková – Nižná 1:1 (0:0)
Góly: Maroš Dedinský
Zostava: Brčák, Dedinský, Michal Kuboš, T. Chladný, Komačka, Daňa, Marek Kuboš, Bažík, R. Chladný, Žák, Hucík
Striedali: Blahut, Majerík
Hralo sa za úmornej horúčavy, ktorá viditeľne odoberala sily obidvom tímom. Dominantnou súčasťou hry boli nakopávané lopty. Nižná hrala počas celého stretnutia umne, dodržiavala taktické pokyny. Oravci sa zameriavali na hru zo zabezpečenej obrany a rýchle protiútoky. Táto taktika v konečnom dôsledku slávila úspech. Domáci si vypracovali minimum šancí. Naopak Nižná po sľubných akciách mohla vyhrať. M. Dedinský mal k tomu viackrát príležitosť. Nižňania remizovali napriek tomu, že im chýbali štyria hráči základnej zostavy. Svojím prístupom si hráči Nižnej dokázali, že vedia uhrať prijateľný výsledok. Na zápase bol prítomný aj legendárny Viliam Hýravý, ktorý takisto vyzdvihol hru Oravcov. Domáci vyrovnali až v samotnom závere. PAVOL CABADA

Trstená – Vrútky 3:0 (1:0)
Góly: Pánik 2, Repka
ŽK: Hôľka, Pazúrik
Zostava: Suroviak, Vajdečka, Vittek, Pazúrik, Letaši, Palvia, Repka, Hôľka, Václavik, Bača, Pánik, n striedali: Mišek, Trapek, Dzurek
Domáci začali vo svižnom tempe a už v 1. minúte musel brankár hostí zasahovať po centri Baču, keď loptu tečoval jeden z hosťujúcich obrancov. V 2. min vypálil Pánik, ale jeho krížna strela šla mimo brány. V 10. min prišla ďalšia strela Pánika, ale ani tá neskončila gólovým efektom, jeho strelu zlikvidoval hosťujúci brankár. V 13. a 28. min sa vyznamenal brankár domácich, keď bravúrne zneškodnil nájazdy hostí. V 39. min bol faulovaný Vajdečka a rozhodca nariadil priamy kop, ktorý zahrával Bača. Na jeho center si nabehol Repka a hlavou prekonal hosťujúceho brankára. V 46. min zachytil rozohrávku hostí Vittek, vbehol s loptou do šestnástky a jeho strelu zachytila iba ruka hosťujúceho obrancu, začo bola odpískaná jedenástka. Pokutový kop zneškodnil so šťastím hosťujúci brankár, keď strelu Baču vytlačil na tyč. V 67. min zabojoval v strede ihriska Bača, ktorý nahral Pánikovi a ten po zemi do ľavého rohu zvýšil stav stretnutia na 2:0. V 86. min nastal pred hosťujúcim brankárom a jeho svätyňou chaos, v ktorom sa dobre zorientoval Pánik a dal gól na 3:0. V závere dohrávali domáci v číselnej prevahe a kontrolovali stav stretnutia. PETER MEDVECKÝ

Bešeňová - Oravské Veselé 0:1 (0:0)
Gól: L. Briš
ŽK: Šmidroň, Antol, Veverica - Beňadik.
Zostava hostí: Beňadik - J. Gužík, D. Madleňák, Maslaňák, L. Briš, Backa, Miloš Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Michal Kumor, Martin Pisarčík, n striedali: Kriš
Kvalitný zápas, odohrávajúci sa na dobre upravenom ihrisku, sa spočiatku niesol vo vyrovnanej réžii. S pribúdajúci minútami sa ale ukázalo, že domáci celok je o poznanie slabší ako hostia. Počas prvého polčasu sa zrodili tri šance. Jednu si vypracovala Bešeňová, dve hosťujúci Tatran. Po zmene strán sa spočiatku zdalo, že hostitelia zvýšili aktivitu, no viac z hry mali futbalisti Oravského Veselého. Potvrdili to v 51. min, kedy si na ideálny center nabehol Lukáš Briš a otvoril skóre. Ďalšie dve dobré šance hostia trestuhodne nevyužili. Napriek tomu mali Oravci priebeh zápasu pevne vo svojej moci. Tvorili a podnikali rýchle protiútoky do otvorenej obrany Bešeňovej. Po taktickom a dobrom kolektívnom výkone dotiahli tento duel do víťazného konca. Vo výbornom svetle sa predviedla aj rozhodcovská trojica. DUŠAN REJDUGA

Ďanová – Žaškov 2:0 (1:0)
ŽK: Kaplánek, Kubačka
Zostava: Reguly, Gallo, Kubačka, Hánko, Bakoš, Greguška, Lacko, Kaplánek, Kováč, Mikuš, Ondrík, n striedali: Katreniak, Pobeha
Žaškovský celok nedokázal ani v druhom zápase na poli súpera streliť gól, aj keď malo pár šancí, hlavne po hlavičkách Mikuša a Ondríka, či po strelách Kováča a Katreniaka.
Už v 4. minúte zápasu domáci zahrávali priamy kop, ktorí dobre umiestnenou strelou k tyči otvorili skóre. Hra sa postupne vyrovnala a hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Herná kríza Žaškova pokračovala a v 81. minúte si po ďalšej štandardnej situácii domáci poistili výsledok a Žaškovu vsietili druhý gól v zápase.

2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.