Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Námestovo – Badín 2:0 (2:0)
Góly: Trabalík 2
Námestovo vstúpilo do zápasu veľmi dobre, už v 5. min sa ujalo vedia po autovom vhadzovaní a prieniku Trabalíka, ktorý prekonal brankára. V 21. min po centri a následnej dorážke ten istý hráč zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Do konca polčasu domáci ešte zahodili dve gólové šance. V druhom polčase mali viac loptu na kopačkách hráči Badína, ale domáci ich pozornou obranou nepustili k vážnejšiemu ohrozeniu brány.
Tvrdošín – D. Kubín 1:2
Kubín potvrdil, že je spomedzi oravských celkov najvyspelejší. Ukázalo to aj víťazstvo v Tvrdošíne.
N. Baňa – Bytča 5:1 (1:1), I. Čička (Bytča). Bánová – Krásno 1:2 (1:0), Maršala (Bánová). Partizán Č. Balog – Martin 1:2, Čadca – L. Mikuláš 1:3, Podbrezová B – V. Krtíš 4:1, K. N. Mesto – Zvolen 0:2.
Góly: Michal Čiernik 2, Korman
V prvom polčase mali domáci viac z hry, z čoho vyplynul aj vedúci gól. Na začiatku druhého polčasu prebrali iniciatívu hostia a podarilo sa im vyrovnať. Po vyrovnávajúcom góle Námestovo opäť zaplo naplno, hrali svoju hru a podarilo sa im streli ďalšie dva góly, vďaka ktorým zvíťazili.
Tvrdošín – D. Kubín 0:2
Rovnako ako starší dorastenci Kubína, aj mladší dokázali potvrdiť svoje kvality, keď sa im podarilo zdolať súpera dvojgólovým rozdielom.
Bánová – Krásno 4:0, N. Baňa – Bytča 3:0 kont., hostia nenastúpili., Č. Balog – Martin 2:8, Čadca – L. Mikuláš 4:1, Podbrezová B – V. Krtíš 2:1, K. N. Mesto – Zvolen 3:0.
Góly: Polák, Vajdiar
Hostia z Jasenice boli počas celého zápasu lepším mužstvom, hrali dobre technicky, zatlačili súpera na ich polovicu, vypracovali si množstvo šancí, avšak dokázali skórovať len z dvoch. Hostia napokon utrpeli prehru, keď v nastavenom čase inkasovali tretí gól. A tak si za dobrú hru neodnášajú ani bod.
Černová – Zuberec 6:0 (3:0)
Od začiatku zápasu nebolo pochýb, že domáci tím kráča jasne za víťazstvom. Zuberčania si odniesli poltuctovú nádielku.
L. Hrádok – Hôrky 3:2 (0:1), L. Sliače – Rajec 1:3 (1:0), Belá – Štiavnik 5:1 (1:1), Stráňavy – Terchová 1:1, Z. Poruba – Lisková 2:4.
Žabokreky – Trstená 4:0 (3:0)
Hostia nezačali najlepšie, po chybe prehrávali už v 7. min. Potom inkasovali dva rýchle góly, po ktorých svoju aktivitu Trstenčania zvýšili, vypracovali si aj šance, avšak nepodarilo sa im ich premeniť. V druhom polčase domáci ešte pridali jeden gól a po dobre odohranom zápase si nechali všetky tri body doma.
L. Lužná – Nižná - hostia nepricestovali.
Diviaky – Liesek 5:2 (2:1)
Góly: Poláček, Chovančák
Hostia odohrali s Diviakmi vyrovnanú partiu keď si obe mužstvá dokázali vypracovať viacero šancí, avšak Liesek doplatil na to, že musel chytať hráč z poľa, čo bolo v konečnom dôsledku rozhodujúce.
Or. Veselé – Rabča 2:2 (1:2)
Góly hostí:D. Brišak, Vorčák
Prvý polčas lepšie dopadol pre hostí, keď sa im podarilo ujať jednogólového vedenia. V druhom polčase sa dorastencom Veselého podarilo vyrovnať a body sa delili.
T. Kľačany – Bziny 4:1
Gól: Lisík
Domáci hráči odohrali dobrý zápas, keď si dokázali vypracovať viacero dobrých šancí. Tie sa im darilo premieňať, a tak zaslúžene vyhrali.
Námestovo – Žilina 2:4 (2:2)
Góly: Jagnešák, Železňák
Proti favoritovi súťaže nastúpili domáci hráči s rešpektom, čo sa prejavilo už v 1. min zápasu, keď sa Žilinčanom prvou strelou na bránku podarilo skórovať. Napriek neúčasti stopérskej dvojice Námestovo podalo vynikajúci výkon, korunovaný dvoma gólmi, keď najskôr Jagnešák z priameho kopu vyrovnal na 1:1 a potom po rohovom kope Želežnák vyrovnal na 2:2. V druhom polčase sa naplno prejavila sila Žiliny, ktorá zvíťazila rozdielom dvoch gólov.
D. Kubín – Žiar 6:0 (1:0)
Góly: Buška 2, Verníček, Trabalík, Laura, Slamka
V prvom polčase mali domáci prevahu, ktorú nedokázali strelecky využiť, keď viazli kombinácie vo finálnej fáze. V druhom polčase, po góle na 2:0, Dolnokubínčania zlomili súpera a do konca zápasu prikrášlili výsledok ešte o ďalšie štyri góly.
Tvrdošín – Ružomberok 0:5 (0:4)
Hostia mali v prvom polčase prevahu čo dokázali aj zúžitkovať keď sa im podarilo streliť štyri góly. V druhom polčase domáci hru vyrovnali, avšak gól sa im streliť nepodarilo.
Námestovo – Žilina 0:1 (0:0)
Priebeh prvého polčasu bol veľmi vyrovnaný. V druhom sa už prejavila lepšia fyzická zdatnosť hostí, mali viac z hry, avšak domáci im dovolili vypracovať si len jednu šancu, z ktorej napokon inkasovali. Za predvedený výkon si Námestovo zaslúžilo aspoň bod.
D. Kubín – Žiar 0:0 (0:0)
Domáci mladší žiaci odohrali so Žiarom vyrovnaný zápas. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Hostia na konci zápasu zahodili tri gólové príležitosti, a tak si Kubín s trochou šťastia odniesol zo zápasu aspoň bod.
Rabča – V. Rovné 3:0 (2:0)
Góly: Masničák 2, Krivanka
V prvom polčase mali domáci viac z hry, vďaka čomu sa im podarilo vytvoriť si viac šancí. Do polčasu sa im podarilo streliť dva góly. V druhom polčase hostia vyrovnali hru, dokázali si vypracovať sľubné šance, ale nepodarilo sa im streliť gól, a tak všetky tri body ostali v Rabči.
Dlhá – Trstená 5:1 (1:1)
Starší žiaci Dlhej si poradili so svojím súperom, keď sa im v druhom polčase podarilo využiť až štyri gólové príležitosti. A tak body ostali doma.
K. N. Mesto – Rajec 2:1 (1:0), Baláž (Rajec), Bytča – Ružomberok B 0:3, Žilina B – T. Teplice 5:0, Martin – Krásno 9:0,
Góly: Adamčík 3, Jagelka 2, Ladňák 2, Brezoňák 2
Mladší žiaci Rabče prevalcovali svojho súpera po všetkých stránkach. Schuti si zastrieľali na hosťujúceho brankára, ktorého sa im podarilo prekonať až deväťkrát.
Dlhá – Trstená 0:2 (0:0)
Mladší žiaci Trstenej si, na rozdiel od svojich starších kolegov, so svojim súperom poradili. Podarilo sa im streliť dva góly, pričom domácim sa nedarilo skórovať.
K. N. Mesto – Rajec 1:1 (0:1), Bucha (Rajec), Bytča – Ružomberok B 2:4, Žilina B – T. Teplice 3:0, kont.
Or. Jasenica – Blatnica 3:1 (1:1)
Góly: Polák 2, Trabalík
Napriek tomu, že Jasenčania mali od začiatku zápasu územnú prevahu, inkasovali ako prví. Do polčasu sa im však podarilo vyrovnať a v druhom polčase svoju prevahu zúžitkovali na ďalšie dva góly.
Sučany – Liesek 7:0 (1:0)
Hosťujúci hráči nastúpili proti svojmu súperovi len s desiatimi hráčmi, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce. V prvom polčase ešte stačili držať krok s domácimi, ale v druhom sa už prejavila lepšia fyzická kondícia Sučian.
D. Kubín „B“ – Lokca 3:0 - kontumačne, hostia nepricestovali
L. Hrádok – Nižná 4:2 (1:2)
Góly: Reguli, Tomaga
V prvom polčase boli hostia jasne dominujúcim mužstvom, vypracovali si množstvo šancí, z ktorých sa im podarilo skórovať dvakrát. V druhom polčase sa však karta obrátila, domáci jasne dominovali a víťazstvo pritiahli na svoju stranu.
Vrútky – Habovka 1:3 (0:3)
Góly: Lajčin, Tekeľ, Jandura
Starší žiaci Habovky odohrali s Vrútkami vyrovnanú partiu, avšak Oravci boli lepší v koncovke. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, keď strelili súperovi tri góly. V druhom polčase si Habovčania víťazstvo už nenechali ujsť, a tak si zaslúžene odniesli všetky tri body.
Z. Poruba – Námestovo „B“ 2:2 (1:1)
Góly: Prosbik, Kurtulík
Hostia odohrali vyrovnaný zápas, a hoci museli svojho súpera dvakrát gólovo dobiehať, napokon si zo svojho prvého zápasu odniesli bod.
Or. Veselé – Istebné 8:1 (5:0)
Góly: Bugai 4, Stašák 2, Mušák, Gočal
Domáci od začiatku zápasu držali hru pevne vo svojich rukách, keď Istebné k ničomu nepustili a už v prvom polčase rozhodli zápas. V druhom polčase ešte poistili svoj náskok a zaslúžene vyhrali.
Or. Jasenica – Blatnica 9:1 (4:1)
Góly: Voška 4, Madleňák 2, T. Farský, J. Farský, Polák
Jaseničania jednoznačne rozdrvili svojho súpera, ktorého predčili po všetkých stránkach. Vylepšili si tak svoje doterajšie skóre.
Sučany – Liesek 5:7 (0:2)
Góly: M. Vrabec 6, Bandík
Napriek tomu, že mladší žiaci nastúpili o dvoch hráčov menej než ich súper, dokázali si s ním poradiť. Boli po všetkých stránkach lepší, a tak si aj napriek oslabeniu odniesli všetky tri body.
L. Hrádok – Nižná 1:4 (0:1)
Góly: Leginus 2, Latka, Hvôlka
Domáci hráči nastúpili len so siedmimi hráčmi, a tak si hráči Nižnej schuti zahrali. Hra sa odohrávala prevažne na polovici domácich a hosťujúci hráči bezpečne vyhrali.
Vrútky – Habovka 1:4 (0:2)
Góly: Pilarčík 2, Hruboň, Jurina
Hostia počas celého zápasu diktovali tempo. Vypracovali si viacero dobrých príležitostí, ktoré dokázali premieňať, a tak zaslúžene vyhrali.
Z. Poruba – Námestovo „B“ 3:8 (1:6)
Góly: Košút 4, Kubica 2, Bugai 2
Hoci boli hráči Námestova mladším mužstvom, dokázali svojho súpera predčiť po všetkých stránkach. Už v prvom polčase si vypracovali dostatočný náskok a bezpečne zvíťazili.
Or. Veselé – Istebné 5:0 (3:0)
Góly: Kriš 2, Vončák 2, Babečka
Mladší žiaci Veselého mali hru od začiatku pod kontrolou, nad súperom prevyšovali v každom smere a zaslúžene vyhrali päťgólovým rozdielom.
I. liga starší žiaci – I. kolo
Zvolen – Námestovo 3:6 (1:3)
Góly: Železňák 3, Tropek, Ujmiak, Nádašký
Námestovo začalo nešťastne, už v 3. min prehrávalo 1:0. Avšak gól ich nezlomil, práve naopak, hlavne vďaka vynikajúcej hre útočníkov sa hosťom podarilo ešte do polčasu stav otočiť. V druhom polčase si Námestovo svoj náskok už nepustilo z rúk, a tak sa im vstup do prvej ligy nadmieru vydaril.
Martin – D. Kubín 1:0 (0:0)
Proti vyspelému súperovi odohrali Kubínčania veľmi dobrý zápas, aj keď v druhom polčase mali domáci územnú prevahu. Hostia nešťastne prehrali, keď jediný gól zápasu inkasovali v druhej minúte nadstaveného času. Z remízového priebehu zápasu sa tak napokon Kubínu nepodarilo vyťažiť ani bod.
Lučenec – Tvrdošín 1:1
Tvrdošín vstúpil do ligy prvým úspešným zápisom, keď sa mu podarilo odohrať vyrovnaný duel s Lučencom.
I. liga mladší žiaci – I. kolo
Zvolen – Námestovo 1:0 (0:0)
Mladší žiaci odohrali na ihrisku domáceho Zvolena vyrovnanú partiu, ale na rozdiel od ich súpera sa im nepodarilo streliť gól.
Martin – D. Kubín 1:1 (1:1)
Gól: Hoferica
Domáci sa ujali vedenia, keď ich útočník ušiel hosťujúcej obrane a prekonal bezmocného brankára. Kubínu sa strelou Hofericu podarilo vyrovnať. Pred koncom polčasu sa dokonca mohli ujať vedenia, avšak nastrelili len žrď. V druhom polčase sa už skóre nemenilo, a tak sa body spravodlivo delili.
Lučenec – Tvrdošín 2:1
Tvrdošín ako nováčik súťaže vstúpil do ligy dobrou hrou, keď premierové bodovanie mu ušlo len o jeden gól.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji