Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Námestovo – Badín 2:0 (2:0)
Góly: Trabalík 2
Námestovo vstúpilo do zápasu veľmi dobre, už v 5. min sa ujalo vedia po autovom vhadzovaní a prieniku Trabalíka, ktorý prekonal brankára. V 21. min po centri a následnej dorážke ten istý hráč zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Do konca polčasu domáci ešte zahodili dve gólové šance. V druhom polčase mali viac loptu na kopačkách hráči Badína, ale domáci ich pozornou obranou nepustili k vážnejšiemu ohrozeniu brány.
Tvrdošín – D. Kubín 1:2
Kubín potvrdil, že je spomedzi oravských celkov najvyspelejší. Ukázalo to aj víťazstvo v Tvrdošíne.
N. Baňa – Bytča 5:1 (1:1), I. Čička (Bytča). Bánová – Krásno 1:2 (1:0), Maršala (Bánová). Partizán Č. Balog – Martin 1:2, Čadca – L. Mikuláš 1:3, Podbrezová B – V. Krtíš 4:1, K. N. Mesto – Zvolen 0:2.
Góly: Michal Čiernik 2, Korman
V prvom polčase mali domáci viac z hry, z čoho vyplynul aj vedúci gól. Na začiatku druhého polčasu prebrali iniciatívu hostia a podarilo sa im vyrovnať. Po vyrovnávajúcom góle Námestovo opäť zaplo naplno, hrali svoju hru a podarilo sa im streli ďalšie dva góly, vďaka ktorým zvíťazili.
Tvrdošín – D. Kubín 0:2
Rovnako ako starší dorastenci Kubína, aj mladší dokázali potvrdiť svoje kvality, keď sa im podarilo zdolať súpera dvojgólovým rozdielom.
Bánová – Krásno 4:0, N. Baňa – Bytča 3:0 kont., hostia nenastúpili., Č. Balog – Martin 2:8, Čadca – L. Mikuláš 4:1, Podbrezová B – V. Krtíš 2:1, K. N. Mesto – Zvolen 3:0.
Góly: Polák, Vajdiar
Hostia z Jasenice boli počas celého zápasu lepším mužstvom, hrali dobre technicky, zatlačili súpera na ich polovicu, vypracovali si množstvo šancí, avšak dokázali skórovať len z dvoch. Hostia napokon utrpeli prehru, keď v nastavenom čase inkasovali tretí gól. A tak si za dobrú hru neodnášajú ani bod.
Černová – Zuberec 6:0 (3:0)
Od začiatku zápasu nebolo pochýb, že domáci tím kráča jasne za víťazstvom. Zuberčania si odniesli poltuctovú nádielku.
L. Hrádok – Hôrky 3:2 (0:1), L. Sliače – Rajec 1:3 (1:0), Belá – Štiavnik 5:1 (1:1), Stráňavy – Terchová 1:1, Z. Poruba – Lisková 2:4.
Žabokreky – Trstená 4:0 (3:0)
Hostia nezačali najlepšie, po chybe prehrávali už v 7. min. Potom inkasovali dva rýchle góly, po ktorých svoju aktivitu Trstenčania zvýšili, vypracovali si aj šance, avšak nepodarilo sa im ich premeniť. V druhom polčase domáci ešte pridali jeden gól a po dobre odohranom zápase si nechali všetky tri body doma.
L. Lužná – Nižná - hostia nepricestovali.
Diviaky – Liesek 5:2 (2:1)
Góly: Poláček, Chovančák
Hostia odohrali s Diviakmi vyrovnanú partiu keď si obe mužstvá dokázali vypracovať viacero šancí, avšak Liesek doplatil na to, že musel chytať hráč z poľa, čo bolo v konečnom dôsledku rozhodujúce.
Or. Veselé – Rabča 2:2 (1:2)
Góly hostí:D. Brišak, Vorčák
Prvý polčas lepšie dopadol pre hostí, keď sa im podarilo ujať jednogólového vedenia. V druhom polčase sa dorastencom Veselého podarilo vyrovnať a body sa delili.
T. Kľačany – Bziny 4:1
Gól: Lisík
Domáci hráči odohrali dobrý zápas, keď si dokázali vypracovať viacero dobrých šancí. Tie sa im darilo premieňať, a tak zaslúžene vyhrali.
Námestovo – Žilina 2:4 (2:2)
Góly: Jagnešák, Železňák
Proti favoritovi súťaže nastúpili domáci hráči s rešpektom, čo sa prejavilo už v 1. min zápasu, keď sa Žilinčanom prvou strelou na bránku podarilo skórovať. Napriek neúčasti stopérskej dvojice Námestovo podalo vynikajúci výkon, korunovaný dvoma gólmi, keď najskôr Jagnešák z priameho kopu vyrovnal na 1:1 a potom po rohovom kope Želežnák vyrovnal na 2:2. V druhom polčase sa naplno prejavila sila Žiliny, ktorá zvíťazila rozdielom dvoch gólov.
D. Kubín – Žiar 6:0 (1:0)
Góly: Buška 2, Verníček, Trabalík, Laura, Slamka
V prvom polčase mali domáci prevahu, ktorú nedokázali strelecky využiť, keď viazli kombinácie vo finálnej fáze. V druhom polčase, po góle na 2:0, Dolnokubínčania zlomili súpera a do konca zápasu prikrášlili výsledok ešte o ďalšie štyri góly.
Tvrdošín – Ružomberok 0:5 (0:4)
Hostia mali v prvom polčase prevahu čo dokázali aj zúžitkovať keď sa im podarilo streliť štyri góly. V druhom polčase domáci hru vyrovnali, avšak gól sa im streliť nepodarilo.
Námestovo – Žilina 0:1 (0:0)
Priebeh prvého polčasu bol veľmi vyrovnaný. V druhom sa už prejavila lepšia fyzická zdatnosť hostí, mali viac z hry, avšak domáci im dovolili vypracovať si len jednu šancu, z ktorej napokon inkasovali. Za predvedený výkon si Námestovo zaslúžilo aspoň bod.
D. Kubín – Žiar 0:0 (0:0)
Domáci mladší žiaci odohrali so Žiarom vyrovnaný zápas. Hra sa odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Hostia na konci zápasu zahodili tri gólové príležitosti, a tak si Kubín s trochou šťastia odniesol zo zápasu aspoň bod.
Rabča – V. Rovné 3:0 (2:0)
Góly: Masničák 2, Krivanka
V prvom polčase mali domáci viac z hry, vďaka čomu sa im podarilo vytvoriť si viac šancí. Do polčasu sa im podarilo streliť dva góly. V druhom polčase hostia vyrovnali hru, dokázali si vypracovať sľubné šance, ale nepodarilo sa im streliť gól, a tak všetky tri body ostali v Rabči.
Dlhá – Trstená 5:1 (1:1)
Starší žiaci Dlhej si poradili so svojím súperom, keď sa im v druhom polčase podarilo využiť až štyri gólové príležitosti. A tak body ostali doma.
K. N. Mesto – Rajec 2:1 (1:0), Baláž (Rajec), Bytča – Ružomberok B 0:3, Žilina B – T. Teplice 5:0, Martin – Krásno 9:0,
Góly: Adamčík 3, Jagelka 2, Ladňák 2, Brezoňák 2
Mladší žiaci Rabče prevalcovali svojho súpera po všetkých stránkach. Schuti si zastrieľali na hosťujúceho brankára, ktorého sa im podarilo prekonať až deväťkrát.
Dlhá – Trstená 0:2 (0:0)
Mladší žiaci Trstenej si, na rozdiel od svojich starších kolegov, so svojim súperom poradili. Podarilo sa im streliť dva góly, pričom domácim sa nedarilo skórovať.
K. N. Mesto – Rajec 1:1 (0:1), Bucha (Rajec), Bytča – Ružomberok B 2:4, Žilina B – T. Teplice 3:0, kont.
Or. Jasenica – Blatnica 3:1 (1:1)
Góly: Polák 2, Trabalík
Napriek tomu, že Jasenčania mali od začiatku zápasu územnú prevahu, inkasovali ako prví. Do polčasu sa im však podarilo vyrovnať a v druhom polčase svoju prevahu zúžitkovali na ďalšie dva góly.
Sučany – Liesek 7:0 (1:0)
Hosťujúci hráči nastúpili proti svojmu súperovi len s desiatimi hráčmi, čo sa v konečnom dôsledku ukázalo ako rozhodujúce. V prvom polčase ešte stačili držať krok s domácimi, ale v druhom sa už prejavila lepšia fyzická kondícia Sučian.
D. Kubín „B“ – Lokca 3:0 - kontumačne, hostia nepricestovali
L. Hrádok – Nižná 4:2 (1:2)
Góly: Reguli, Tomaga
V prvom polčase boli hostia jasne dominujúcim mužstvom, vypracovali si množstvo šancí, z ktorých sa im podarilo skórovať dvakrát. V druhom polčase sa však karta obrátila, domáci jasne dominovali a víťazstvo pritiahli na svoju stranu.
Vrútky – Habovka 1:3 (0:3)
Góly: Lajčin, Tekeľ, Jandura
Starší žiaci Habovky odohrali s Vrútkami vyrovnanú partiu, avšak Oravci boli lepší v koncovke. O svojom víťazstve rozhodli už v prvom polčase, keď strelili súperovi tri góly. V druhom polčase si Habovčania víťazstvo už nenechali ujsť, a tak si zaslúžene odniesli všetky tri body.
Z. Poruba – Námestovo „B“ 2:2 (1:1)
Góly: Prosbik, Kurtulík
Hostia odohrali vyrovnaný zápas, a hoci museli svojho súpera dvakrát gólovo dobiehať, napokon si zo svojho prvého zápasu odniesli bod.
Or. Veselé – Istebné 8:1 (5:0)
Góly: Bugai 4, Stašák 2, Mušák, Gočal
Domáci od začiatku zápasu držali hru pevne vo svojich rukách, keď Istebné k ničomu nepustili a už v prvom polčase rozhodli zápas. V druhom polčase ešte poistili svoj náskok a zaslúžene vyhrali.
Or. Jasenica – Blatnica 9:1 (4:1)
Góly: Voška 4, Madleňák 2, T. Farský, J. Farský, Polák
Jaseničania jednoznačne rozdrvili svojho súpera, ktorého predčili po všetkých stránkach. Vylepšili si tak svoje doterajšie skóre.
Sučany – Liesek 5:7 (0:2)
Góly: M. Vrabec 6, Bandík
Napriek tomu, že mladší žiaci nastúpili o dvoch hráčov menej než ich súper, dokázali si s ním poradiť. Boli po všetkých stránkach lepší, a tak si aj napriek oslabeniu odniesli všetky tri body.
L. Hrádok – Nižná 1:4 (0:1)
Góly: Leginus 2, Latka, Hvôlka
Domáci hráči nastúpili len so siedmimi hráčmi, a tak si hráči Nižnej schuti zahrali. Hra sa odohrávala prevažne na polovici domácich a hosťujúci hráči bezpečne vyhrali.
Vrútky – Habovka 1:4 (0:2)
Góly: Pilarčík 2, Hruboň, Jurina
Hostia počas celého zápasu diktovali tempo. Vypracovali si viacero dobrých príležitostí, ktoré dokázali premieňať, a tak zaslúžene vyhrali.
Z. Poruba – Námestovo „B“ 3:8 (1:6)
Góly: Košút 4, Kubica 2, Bugai 2
Hoci boli hráči Námestova mladším mužstvom, dokázali svojho súpera predčiť po všetkých stránkach. Už v prvom polčase si vypracovali dostatočný náskok a bezpečne zvíťazili.
Or. Veselé – Istebné 5:0 (3:0)
Góly: Kriš 2, Vončák 2, Babečka
Mladší žiaci Veselého mali hru od začiatku pod kontrolou, nad súperom prevyšovali v každom smere a zaslúžene vyhrali päťgólovým rozdielom.
I. liga starší žiaci – I. kolo
Zvolen – Námestovo 3:6 (1:3)
Góly: Železňák 3, Tropek, Ujmiak, Nádašký
Námestovo začalo nešťastne, už v 3. min prehrávalo 1:0. Avšak gól ich nezlomil, práve naopak, hlavne vďaka vynikajúcej hre útočníkov sa hosťom podarilo ešte do polčasu stav otočiť. V druhom polčase si Námestovo svoj náskok už nepustilo z rúk, a tak sa im vstup do prvej ligy nadmieru vydaril.
Martin – D. Kubín 1:0 (0:0)
Proti vyspelému súperovi odohrali Kubínčania veľmi dobrý zápas, aj keď v druhom polčase mali domáci územnú prevahu. Hostia nešťastne prehrali, keď jediný gól zápasu inkasovali v druhej minúte nadstaveného času. Z remízového priebehu zápasu sa tak napokon Kubínu nepodarilo vyťažiť ani bod.
Lučenec – Tvrdošín 1:1
Tvrdošín vstúpil do ligy prvým úspešným zápisom, keď sa mu podarilo odohrať vyrovnaný duel s Lučencom.
I. liga mladší žiaci – I. kolo
Zvolen – Námestovo 1:0 (0:0)
Mladší žiaci odohrali na ihrisku domáceho Zvolena vyrovnanú partiu, ale na rozdiel od ich súpera sa im nepodarilo streliť gól.
Martin – D. Kubín 1:1 (1:1)
Gól: Hoferica
Domáci sa ujali vedenia, keď ich útočník ušiel hosťujúcej obrane a prekonal bezmocného brankára. Kubínu sa strelou Hofericu podarilo vyrovnať. Pred koncom polčasu sa dokonca mohli ujať vedenia, avšak nastrelili len žrď. V druhom polčase sa už skóre nemenilo, a tak sa body spravodlivo delili.
Lučenec – Tvrdošín 2:1
Tvrdošín ako nováčik súťaže vstúpil do ligy dobrou hrou, keď premierové bodovanie mu ušlo len o jeden gól.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 258

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.