Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Zubrohlava doma valcovala

Kolo patrilo domácim mužstvám, až na pár zakopnutí z Brezy a Rabče, ktoré remizovali. Zubrohlava na domácom ihrisku vysoko deklasovala Leštiny, a tým sa prebojovala na čelo tabuľky. Tabuľka sa podľa očakávania poriadne premiešala.

n ŽK: Lešňovský – Hubčík
n Zostava domácich: Čajka, Mordel M., Miškovič, Lešňovský, Hradský, Rentka M., Mokošák, Rentka Ľ., Jendroľ, Hrkeľ, Mordel Ľ., n striedal: Šatan
n Zostava hostí: Michna M., Škrabák, Halák, Kaplánek, Ľupták, Mačuha, Krakovský, Melicherčík, Lupčík, Michna V., Katrenčík, n striedali: Pankrác, Osadský
Zubrohlava svoj prvý zápas na domácej pôde zahrala na výbornú. Mužstvo si vypracovalo množstvo šancí. No až v 25. min sa „ujala“ strela Ľuboša Mordela. O minútu nato potiahol po ľavom krídle Ľuboš Rentka, našiel Hrkľa a ten krásnou strelou z uhla zvyšuje na 2:0. Po peknom centri Lešňovského ešte zvyšuje polčasové skóre na 3:0 Hradský. V druhom polčase Zubrohlava vo výbornej hre nepoľavila a domácich divákov bavila pekným futbalom. V 60. minúte po prihrávke Miškoviča zvyšuje na 4:0 Jendroľ. Potom mala Zubrolava ešte dve veľké šance, nepremenili ich Rentka a Mokošák. Prišla však posledná minúta zápasu a po peknej strele Ľ. Mordela, ktorý triafa brvno, ešte na 5:0 upresnil dorážkou Mokošák. JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Breza – Dlhá 0:0
n Zostava domácich: Betík, Račák, Nodžák, Vrábeľ, Kozák, Sitárik, Verníček, Kormaňák, Janík, Matejčík, Volček, n striedal: Juriga
n Zostava hostí: Štrpka, Kožienka, Kurčinka M., Šutka, Kurčinka P., Žilinec, Spišiak, Haviar, Haburiak, Hirner, Jendrišek, n striedal: Kordiak
U päť minút pred zápasom zaznievala v publiku otázka: Kto vyhrá? Mužstvá sa rozcvičili na peknom trávniku v Breze. Domáci privítali hostí, ale najmä Kormaňáka vo svojich radoch, i posily Vrábľa, Jurigu a uzdraveného Petra Sitárika. Po rozohraní domáci nezvládli šachovú akciu a strelu Vrábľa zneškodnil brankár Dlhej Štrpka. V 12. min strieľa vedľa ľavej tyče hostí Verníček. V 23. min kopú domáci rohový kop, ale Jozef Janík prestrelil bránku. Domáci na súpera tlačili, ale chýbala im koncovka. V dobrej šanci sa ocitol Miro Verníček, no z 12 m triafa len hosťujúceho brankára. V 35. min hostia zabrali, ale domáci brankár Račák akciu s prehľadom likviduje. Išlo o tri body, a v posledných minútach zápasu mali šance na ne obidve mužstvá. Do druhého polčasu Breza prestriedala. V 55. min Verníček triafa do náruče brankára Dlhej. V 75. min výborný brankár hostí, i keď otrasený, opäť likviduje šance domácich. Ešte sa v šanci ocitol domáci Juriga, no sám na brankára v akcii neuspel. RUDOLF HLÁDEK

Rabča – Or. Podzámok 1:1 (0:0)
n Góly: Revaj, Šiška
n Zostava domácich: Michal Adamčík, Brišák, Slovík, Herud, Pajta, Vojtech, Peter Adamčík, Revaj, Sivka, Kozák, Kvasňák, n striedali: Jagnešák, Harbut, Jagelka
n Zostava hostí: Kubinda, Holubčík, Dančo, Horňák, Maslo, Marcinek, Chromek, Brienik, Kováč, Datko, Fiderák, Šiška, n striedali: Feranc, Kňazúr
V prvom polčase boli na tom z pohľadu šancí lepšie hostia, nedokázali ich však premeniť ani vtedy, keď sa ocitli sami pred brankárom. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáci, čoho výsledkom bol gól v 68. min, keď Štefan Revaj z priameho kopu do horného rohu prekonal výborného brankára Podzámku. O niekoľko minút nato mal Revaj ďalšiu možnosť skórovať, no netrafil do brány. V poslednej minúte sa už zdalo, že domáci zvíťazia. Hostia však zabrali, využijúc chybu domácej obrany. Výsledkom toho bol vyrovnávajúci gól. JOZEF HAVLÍČEK

Klin –Veličná 3:1 (0:0)
Góly: Martin Pisarčík, Jozef Pisarčík, Svetlošák, Zvara
ŽK: Martin Pisarčík, Huba, Gajdošík
Zostava domácich: Melicherčík, Jozef Pisarčík, Verníček, Gonšenica, Ľuboš Stahoň, Jozef Stahoň, Fenik, Mišek, Bolibruch, Úradník, Martin Pisarčík, Svetlošák
Striedali: Ptačin, Jadroň
Zostava hostí: Púčik, Huba, Gajdošík, Olbert, Kadučák, Serdel, Ďuroška, Martin Gajdošík, Zvara, Kudry, Móres Striedali: Martin Huba, Kapusta, Bukna
Začiatok bol opatrný z oboch strán. V priebehu 15 min mal Úradník tri šance, ktoré však nepremenil. Domáci postupne prebrali iniciatívu. V 30. min trafil J. Pisarčík tyčku. To isté sa stalo v 43. minúte. Na začiatku 2. polčasu premenil M. Pisarčík pokutový kop. V 50. min Veličná vyrovnala z rohového kopu. V 58. min J. Pisarčík po samostatnom úniku dáva druhý gól domácich. V 75. min domáci vykopávajú z bránkovej čiary a v 81. min Svetlošák završuje konečný stav na 3:1. RUDOLF BALEK

Novoť – Krivá 3:1 (1:1)
n Góly: J. Godíš 2, Š. Florek - L. Kubala
n Zostava domácich: Veselovský, Zavodančík, Florek, Prokop, Hollý, Mikolajčík, P. Jašica, Godíš, Ľ. Jašica Ľ, Kojdiak, Mikolajčík, n striedali: Zmoray, Peter Jašica st., Viktor Jašica
n Zostava hostí: Zeman, Maruniak, Džubek, Baranček, Baláž, Lukáš Kubala, Pazúrik, M. Pazúrik, L. Kubala, Sakmár, Zaťko, n striedali: P. Maruniak, Havrila
Proti Krivej nastúpili Novoťania s brankárskou štvorkou Ľubomírom Veselovským. Po zranení sa na ihrisko vrátil Miro Mikolajčík. Už v 7. minúte zahráva priamy kop M. Hollý. Pekne nachádza J. Godiša, ale ten bránku súpera netrafil. O tri minúty neskôr po rozpornom faule zahrávajú hostia z vlastnej polovice priamy kop a Lukáš Kubala otvára skóre v prospech hostí. V 17. minúte preberá loptu v strede poľa J. Godiš a z 25 m prízemnou strelou prekvapil brankára hostí. V závere polčasu si domáci vypracovali niekoľko dobrých šanci, ale Ľ. Mikolajčík, M. Mikolajčík, P. Jašica ml. i J. Godiš vo vyložených šanciach brankára hostí neprekonali. Z prvého útoku v 2. polčase krásne nachádza Ľ. Jašica J. Godiša a Novoť vedie 2:1. O desať minút nato vystrašili hostia peknou strelou domáceho brankára, ale strela išla tesne nad. Asi najkrajšia akcia sa zrodila v 64. minúte, keď 7 m za stredovou čiarou rozhodca odpískal priamy kop za faul. Loptu si postavil „veterán“ Š. Florek a bombou prekonal brankára hostí, čím upravil na konečných 3:1. V závere mali hostia i domáci niekoľko šancí, ale zmena výsledku sa nepodarila. V Novoti sa hral pekný, útočný, ale najmä čistý futbal. Domáci boli hravejší a zaslúžene zvíťazili
ŠTEFAN KOLENČÍK

Bobrov – Or. Poruba 3:2 (1:1)
n Góly: Gerek S., Gerek D., Paška J. – Dudáš M., Hucko
n Žlté karty: Bomba P., Kožienka L., Paška J. – Feranc M.
n Zostava domácich: Remeš, Bodorík, Kožienka, Náhly, Bomba P., Réhm M., Belvončík T., Gerek S., Gerek D., Gúžik, Namislovský, n striedali: Bomba J., Paška, Barčák
n Zostavala hostí: Huba, Strapec, Čičpala, Hucko, Vicaň, Dudáš M., Dudáš P., Dauda, Poetan, Dudáš M., Feranc, n striedali: Bartiš, Badin
Úvod zápasu prebiehal v strede ihriska. Technicky aj fyzicky mali navrch hosťujúci hráči, ale bránu domácich neohrozili. Domáci sa spamätali v 25. min, keď po priamom kope S. Gereka hosťujúci brankár musel loptu vyrážať ponad bránu. Hneď z protiútoku zastavila domáca obrana prenikajúceho útočníka iba za cenu faulu, z ktorého bol nariadený pokutový kop. Ten domáci brankár Remeš zneškodnil. Hosťom sa aj napriek nepremenenému pokutovému kopu podarilo otvoriť skóre v 37. min, po peknej akcii a ešte krajšej strele Hucka. V 45. min sa podarilo domácim vyrovnať zásluhou D. Gereka, keď najskôr trafil brankára a z dorážky vyrovnal na 1:1. Druhý polčas domáci začali veľkým tlakom a v 55. min D. Gerek prehlavičkoval bránu hostí. V 60. min perfektne potiahol loptu na súperovu polovicu Gúžik, ktorý priťukol D. Gerekovi, ten posunul S. Gerekovi a ten sa nemýlil a zvýšil na 2:1. V 70. min hosťujúci obranca škaredo fauloval prenikajúceho útočníka, faul bol potrestaný pokutovým kopom, a ten J. Paška premieňa, takže zvýšil stav zápasu na 3:1. Ten istý hráč v 80. min fauloval vo vlastnom pokutovom území a z nariadenej jedenástky sa Dudáš nezmýlil. Hostia sa do konca zápasu snažili vyrovnať, no neúspešne. Na zápase bolo 250 divákov, ktorí vytvorili výbornú futbalovú atmosféru.
JÁN BOMBA

Lokca – Vavrečka 1:0 (0:0)
n Gól: Matej Náčin
n Zostava domácich: Hvolka, J. Bombjak, Bartoš, Ľ. Bombjak, Michalčík, Bolibruch, Trnka, Roštiak, Kadavý, Graňák, Kameník, striedali: Kormaňák, Vajdiar, Náčin
n Zostava hostí: Hurák, Doroš, Hrkeľ, Sklárčik, Holub, Kozoň, Stolárik, Srnčík, Martin Sklárčik, Koráb, Košút, striedali: Pjentek, Košťál
Úvod derby sa hral medzi 16-kami. Hosti nastúpili na trávnik výrazne omladení, čo Lokca napokon aj využila. Šance si vytvorili viacerí domáci útočníci. Kadavý pekne strieľa priamy kop z 30 m, no brankár vyráža na brvno. Ďalšie brvno nastreľuje Trnka. Prvý polčas mohol pre Vavrečku rozhodnúť Srnčík, no Ján Bombjak „zaskakuje“ za brankára a vyráža loptu z prázdnej brány. Podobným štýlom sa hralo aj po výmene strán, kým na trávnik nenastúpil v 70. min Kadavý. Ten konečne naštartoval futbalové tempo, hodné 1. triedy a derby. V 86. min po prihrávke F. Slameníka Matej Náčin rozhoduje zápas v prospech domácich. Za výkon na ihrisku treba pochváliť rozhodcovské trio Volf – Gnida, Kachút. PAVOL BARTOŠ

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.