Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

K. N. Mesto – Námestovo 1:4 (1:1)
Góly: Trabalík 2, Kovalíček, Čiernik
Do zápasu lepšie vstúpili hostia, keď od začiatku predvádzali peknú kombinačnú hru. V 10. min sa po centri Trabalík dostal k zakončeniu a hlavou prekonal domáceho brankára. Kysučanom sa o desať minút nato podarilo šťastným gólom vyrovnať. V druhom polčase sa naplno prejavila lepšia fyzická kondícia Námestovčanov, čo sa prejavilo aj na konečnom výsledku, keď ďalšie dva góly pridali po pekných centroch a zakončení hlavou Kovalíček aj Čiernik. Skóre zápasu uzavrel strelou z 20 metrov do šibenice Trabalík.
L. Mikuláš – Tvrdošín 2:1 (1:1)
V prvom polčase odohrali hráči Tvrdošína vyrovnanú partiu. V druhom polčase prevzali taktovku domáci, dokázali si vypracovať viac šancí. Jednu z nich sa im podarilo premeniť, vďaka čomu vyhrali o jeden gól.
D. Kubín – P. Č. Balog 2:1 (1:0)
Góly: Kubačka, Kozáčik
Domácim sa vydaril prvý polčas, keď sa im podarilo premeniť jednu z vypracovaných šancí. V druhom polčase sa Kubínčanom podarilo udržať vedenie na svojej strane.
Ostatné výsledky
V. Krtíš – Bánová 3:1 (1:0), Zábojník (Bánová). Bytča – Čadca 2:2 (1:0), Vaškovič 2 (Bytča). Zvolen – Podbrezová B 2:4. Krásno – N. Baňa 1:0 (1:0). Martin – Badín 3:1.

Gól: Hrkeľ
Mladší dorast Námestova odohral so súperom zápas, vyrovnaný po všetkých stránkach. Šťastnejší boli napokon domáci, ktorým sa podarilo streliť o jeden gól viac.
L. Mikuláš – Tvrdošín 4:1 (3:0)
Mladší dorastenci vstúpili do zápasu veľmi dobre, keď sa im v prvom polčase podarilo streliť tri góly. V druhom polčase si svoj trojgólový náskok udržali.
D. Kubín – P. Č. Balog 5:0 (4:0)
Góly: Tieš 3, Sojka
Domáci mladší dorastenci rozhodli zápas už v prvom polčase, keď sa im podarilo vypracovať štvorgólový náskok. V druhom polčase sa im ešte podarilo zvýšiť a zaslúžene vyhrali.
V. Krtíš – Bánová 1:2 (1:0). Bytča – Čadca 1:3 (0:1), Gajdoš (Bytča). Zvolen – Podbrezová B 1:1. Krásno – N. Baňa 3:4 (3:3). Martin – Badín 4:1.

Góly: Polák 2, Trabalík, Vajdiar
V prvom polčase predviedli obidve mužstvá futbal na vysokej úrovni, s peknou kombinačnou hrou. Druhý polčas prebrali iniciatívu do svojich rúk domáci, hra sa odohrávala len na polovici hostí. Jaseničania upevnili svoje vedenie ďalšími dvoma gólmi a zaslúžene vyhrali.
Ostatné výsledky:
Lisková – Predmier 3:3 (1:3). Terchová – Belá 1:3 (0:0). Štiavnik – L. Hrádok 0:3 (0:1). Or. Jasenica – Rajec 4:1 (2:1). Černová – L. Sliače 2:2 (1:0). Zuberec – Stráňavy odložené pre nespôsobilý terén.

FK Nižná – Žabokreky 1:7 (0:4)
Gól: Dedinský
Oravskému zástupcovi vstup do súťaže nevyšiel. Rozhodnutie padlo už v prvom dejstve, keď hostia nasúkali svojmu hostiteľovi štyri kusy. Koncert Žabokrekov pokračoval aj v druhom polčase. Nižňania inkasovali ešte tri góly. Za oravskú stranu korigoval obligátnym gólom Dedinský.
Rabča – L. Lužná 2:1 (1:1)
Góly: Kekeliak, Kolčák
V prvom polčase sa v Rabči odohral vyrovnaný súboj, obidve mužstvá hrali peknú kombinačnú hru, ktorú okorenili viacerými dobrými šancami. V druhom polčase zapli domáci na vyššie obrátky a zatlačili súpera na svoju polovicu. Dve minúty pred koncom Kolčák priamo z rohu zatočil loptu do brány a zabezpečil tak zaslúžené víťazstvo pre domácich.
Trstena – Palúdzka 4:0 (1:0)
Góly: Žulko 2, Gelčinský, Sobek
Domáci od začiatku hrali pekný kombinačný futbal s viacerými vypracovanými šancami, z ktorých sa im podarilo jednu premeniť v gól. V druhom polčase sa naplno prejavila lepšia fyzická kondícia Trstenej, ktorá hostí zatlačila na svoju polovicu a ďalšími tromi gólmi upevnila svoje polčasové gólové vedenie.
Bziny – L. Kokava 0:1 (0:0)
V prvom polčase sa hral futbal medzi šestnástkami. V druhom polčase prebrali iniciatívu hostia a podarilo sa im streliť jediný gól zápasu. Po inkasovanom góle Bziny prebrali hru do svojich rúk, vypracovali si viacero šancí, ale nepodarilo sa im streliť gól.

L. Mikuláš – Dlhá 1:1 (0:1)
Gól: Murín
Pod výkon oboch mužstiev sa podpísal intenzívny dážď, napriek tomu podali slušný výkon. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, s viacerými šancami na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia v prvom polčase, ale nepodarilo sa im udržať jednogólové vedenie, a tak si každý odniesol zo zápasu jeden bod.
Krásno – Rabča 2:6 (1:3)
Góly: Krivanka 2, Mikoš 2, Gužík 2
Okrem prvých päť minút mali hru po celý čas v rukách hosťujúci hráči. V prvom polčase sa hráči Rabče ujali dvojgólového vedenia, na ktoré dokázali domáci odpovedať gólom na 1:2. Rabča ešte do polčasu zvýšila svoj náskok opäť na dvojgólový rozdiel. V druhom polčase hostia utvrdili svoje vedenie ďalšími troma gólmi a zaslúžene si odniesli všetky tri body.

L. Mikuláš – Dlhá 11:0 (5:0)
Hostí nastúpilo do zápasu o dvoch hráčov menej, čo sa výrazne podpísalo pod ich výkon. Domáci predčili Dlhú po všetkých stránkach a zápas rozhodli už v prvom polčase.
Krásno – Rabča 0:12 (0:7)
Góly: Adamčík 4, Jagelka 3, Brezoňák 2, Ladňák 2, Oleš
Mladší žiaci Rabče deklasovali domácich, keď ich počas celého zápasu k ničomu nepustili. Hra sa odohrávala na jednej polovici a hostia si schuti zastrieľali na domáceho brankára.

Nižná – Dolný Kubín B 0:6 (0:3)
Góly: Bugan 2, Chomistek 2, Nemček, Salák
Dolnokubínske béčko predviedlo v Nižnej futbal, ktorý mu bezpečne stačil na jasné víťazstvo. Nižná sa nezmohla ani na korekciu výsledku
Námestovo „B“ – Or. Veselé
Zápas bol kvôli nepriaznivému počasiu odložený.
Z. Poruba – Or. Jasenica 1:4 (0:2)
Góly: Polák 2, Graňák 2
Starší žiaci Jasenice mali celozápasovú prevahu po všetkých stránkach. Domácich takmer k ničomu nepustili a nakoniec zaslúžene vyhrali o tri góly.
Lokca – Sučany 1:1 (1:0)
Gól: Tomčík
Hráči Lokce boli v prvom polčase lepším mužstvom a dokázali si vytvoriť viacero dobrých gólových príležitostí. Z ktorých sa im podarilo premeniť jednu, zásluhou Tomčíka. V druhom polčase boli domáci odhodlaní udržať jednogólový náskok, preto sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami. Päť minút pred koncom sa však hosťom podarilo streliť vyrovnávajúci gól, a tak si súperi body delili.
Habovka – L. Hradok 0:3 (0:1)
Omladené mužstvo domácich odohralo s Hrádkom vyrovnanú partiu, avšak doplatilo na to, že sa mu na rozdiel od súpera nepodarilo streliť gól, hoci si vypracovalo viacero dobrých príležitostí.
Liesek – Blatnica 3:2 (1:1)
Góly: Šikyňa, Baňák, Poláčik
Hostia mali vstup do zápasu lepší, keď sa ujali vedenia. Liesku sa podarilo ešte do polčasu vyrovnať. Do druhého polčasu nastúpili aktívnejšie domáci a darí sa im streliť dva góly. Hostia už len korigovali výsledok na konečných 3:2.
Istebné – Vrútky 7:1 (2:0)
Starší žiaci Istebného predčili súpera po všetkých stránkach, čo sa odrazilo aj na výsledku. V druhom polčase Vrútky fyzicky nestačili na domácich a inkasovali ďalších päť gólov.

Nižná – Dolný Kubín B 1:7 (1:3)
Góly: P. Bažík,- Meľo 2, E. Bugan, R. Ťapaják, Maruňák, Chomistek, Griga
Hráči z metropoly Oravy potvrdili svoju dominanciu aj prostredníctvom mladších žiakov. Nižná sa z pohľadu výsledku ako-tak držala v I. polčase. Po zmene strán však výsostne dominovali Dolnokubínčania. Do konca stretnutia strelili ešte 4 góly.
Zápas bol pre nepriaznivé počasie odložený.
Z. Poruba – Or. Jasenica 3:4 (1:3)
Góly: Voška 3, Gura
Hostia mali v prvom polčase prevahu, čoho výsledkom boli tri góly. V druhom polčase Jasenica poľavila, domácim sa podarilo vyrovnať, ale hostia nakoniec strhli víťazstvo na svoju stranu. Po prevahe, najmä v prvom polčase, zaslúžene vyhrali.
Lokca – Sučany 7:0 (6:0)
Góly: Kapičák 5, Kubčík, Maťuga
Mladší žiaci Sučian nastúpili do zápasu len s desiatimi hráčmi, čo hralo do karát domácim. Tí mali hru pevne v rukách, a tá sa odohrávala len na jednej polovici. Hráči Lokce hostí počas celého zápasu k ničomu nepustili a zápas rozhodli už v prvom polčase.
Habovka – L. Hradok 1:3 (0:2)
Gól: Harmata
Domáci mali od začiatku miernu prevahu a dokázali si vypracovať množstvo výborných príležitostí, avšak zlyhali v koncovke a podarilo sa im streliť len jeden gól. Proti hráčom Habovky stál tiež výborný brankár Hrádku, a ten svoje mužstvo podržal.
Liesek – Blatnica 4:2 (2:0)
Góly: Bandík 2, Klinčík, Stopiak
Mladší žiaci Liesku odohrali výborný zápas, keď sa ešte v prvom polčase ujali dvojgólového vedenia. V druhom polčase sa obom mužstvám podarilo streliť zhodne po dvoch góloch, a tak všetky tri body zostali doma, v Liesku.
Istebné – Vrútky 8:5 (4:2)
Istebné malo dobrý nástup do zápasu, do konca prvého polčasu sa im podarilo streliť dva góly. V druhom polčase, napriek tomu, že hostia strelili tri góly, si dokázali Istebňania vedenie udržať.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?