Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut, st 12. – 13. augusta o 18.30 h
Akty X: Chcem uveriť – Agenti FBI Mulder a Scullyová vyrážajú za ďalším prípadom, vyšetrovanie ktoré nás zavedie do sveta paranormálnych javov. Na príbeh ako taký je zatiaľ uvalené embargo a ani z prvých zverejnených záberov nie je príliš jasné, čomu budú agenti tento raz na stope. Je ale jasné, že od posledného filmu uplynulo 10 rokov a posledná televízna séria sa na obrazovke objavila v 2002 a za ten čas sa svet okolo nás výrazne zmenil. Rovnako ako sa zmenili a zostarli naši hrdinovia.
Pi - ne 15. – 17. augusta o 18.30 h
Indiana Jones kráľovstvo Krištálovej lebky – Jedna z najslávnejších postáv filmovej histórie sa vracia na strieborné plátno. V sprievode typických fanfár John Wiliamsa v charakterictickom klobúku a s bičom, čoby nepostrádateľnou zbraňou. Indiana Jones univerzitný profesos a muž, ktorý objavil legendárnu Archu, zachránil posvätné Sankarove kamene a našiel Svätý grál. V novom dobrodružstve bude pátrať po ďaľšej slávnej relikvii – záhadnej Krištáľovej lebke.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Rudolf Fila a Ivan Csudai TRETIA RUKA - Autorská výstava významných slovenských maliarov. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí 7. septembra.
FAZEKAS-GNANDT-LONOVICS: Defragmentácia maľby. Výstava výtvarného umenia v rámci kultúrnych výmenných akcií V4. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí 7. septembra.
Do 31. augusta
Oravská galéria Dolný Kubín – KRESLILI SME V GALÉRII - 5. ročník výstavy detských prác, vytvorených v rámci tvorivých dielní v OG. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
NEDEĽNÉ KONCERTY 2008
Ne 17. augusta o 16.00 h - REBECA
Kde: V Parku M. Kukučína v Altánku. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert nekoná.
PRIPRAVUJEME
Pi 29. augusta od 16.00 h
Rockový PREDZÁBER 2008 – Hudobný štartér na 11. ročník Rockového záberu za účasti oravských kapiel. Vystúpia skupiny: FANUEL, DEEL, TICHÁ DOMÁCNOSŤ, ARIEL. Kde: areál Penziónu Koliba Dolný Kubín, vstup voľný. Usporiadateľ: T.A.R.G.O. o. z. v spolupráci s mestom Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Ne 17. augusta o 18.00 h
Mejdan v Las Vegas - Joy práve vyhodil z bytu jej teraz už bývalý priateľ. Jacka pre zmenu vyhodili z práce. Obidvaja poslúchnu svojich najlepších priateľov a vyjdú sa zrekreovať do mesta hriechu - do Las Vegas. Hneď prvý večer na sebe pri divokej pitke narazia a ako už to tak vo Vegas býva, nakoniec sa i zoberú. Ráno ich triezvejší pohľad na celú akciu dovedie k zisteniu, že sa musia nechať okamžite rozviesť.
SLANICKÝ OSTROV UMENIA
Do 15. septembra
V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Doprava: na ostrov premáva loď Oravskej galérie Slanica z prístavu č. 2 na Slanickej Osade, počas sezóny denne. Prvá plavba o 9.00 h, posledná o 16.00 h.
PODUJATIE
Ne 17. augusta o 13.00 h
DYCHFEST 2008 16. ročník – XXIII. ročník Slávností dychových hudieb a mažoretiek Slovenska so zahraničnou účasťou.
Galaprogram - vystúpia: DH Hamuljak, DH Kýčerá, DH Rabčanka, DH Bernolák, Humorno –spevácka skupina MRCHANE z Bánova, Tanečné štúdio MAESTRO z Námestova.
Prehliadka mladých talentov – DOMT ZDHS – mladí sólisti - inštrumentalisti a speváci z 5 krajov SR. Kde: Nábrežie Oravskej Priehrady. Usporiadateľ: Mesto Tvrdošín, Mesto Námestovo, Združenie dychových hudieb Slovenska, Spolok dychovej hudby Tvrdošanka, Národné osvetové centrum.
PRIPRAVUJEME
Pi – so 22. – 23. august
ORANGE MUSIC SUMER ORAVA – Hudobný festival slovenskej a českej pop music. Kde: Nábrežie Oravskej priehrady. Usporiadateľ: Umelecká agentúra HIT Production, mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 17. augusta o 19.00 h
Iron man - Ako viacero „prvých“ superhrdinských filmov aj Iron Man si vykračuje po cestičke zvanej „zrod super hrdinu“ a privádza nás do doby, kedy sa „civilista“ rozhodol, že prevezme na svoje plecia zodpovednosť za bezpečnosť modrej planéty. Fakticky, Tony Stark je super hrdinom už od malého chlapca. Teda, nemá nijaké nadprirodzené schopnosti, pokiaľ nerátame jeho inteligenciu, má však k dispozícii šarm a zmysel pre humor, ktoré mu (spolu s dedičstvom po otcovi – odporúčam starého pána si veľmi dobre obzrieť) vyniesli slávu, peniaze, rýchle autá a krásne ženy...
od 1. júla – 31. augusta
TRSTENKÉ KULTÚRNE LETO 2008 – Cyklus koncertov. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: Mesto Trstená.
PODUJATIE
Ne 17. augusta o 19.15 h
THE SPARX - Vystúpenie skupiny. Kde: námestie M. R. Štefánika

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
August - nepremieta
PODUJATIE
So 16. augusta o 16.00 h
DYCHFEST 2008 16. ročník – XXIII. ročník Slávností dychových hudieb a mažoretiek Slovenska so zahraničnou účasťou - celoslovenská prehliadka dychovýh hudieb.
Seminár k 100-ročnici narodenia nestora slovenskej dychovej hudby Karola Pádivého a koncert z diela K. Pádivého “Na brehoch Oravy”.
Galaprogram: prehliadka mladých talentov-DOMT ZDHS, DO ZUŠ Považská Bystrica, MDH Kesanka, Parafialna orkiestra Deta – Poľsko, DH Nadličanka, DH Tvrdošanka, DO ZUŠ G. Mahlera (ČR), DH Vištučanka.
Veselo pri dychovke alebo Priatelia si hrajú – spoločenský tanečný večer. Kde: Michalské námestie.
So 16. augusta 14.00 – 20.00 h
AMATI – Predajná výstava všetkých druhov dychových hudobných nástrojov. Kde: Výstavná sála MsKS Tvrdošín.
Št – ne 14. – 17. augusta
Tvrdošín – PIENINY – cykloturstický prejazd. Usporiadateľ: TK Tvrdošín – Medvedzie
PRIPRAVUJEME
Ne 24. augusta o 18.00 h
Baví vás Milan Hrčka – Promenádny koncert. Kde: Michalské námestie.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra.
Sprístupnený verejnosti: od 1. júla do 1. septembra denne okrem pondelka, so zabezpečeným sprievodcom.
ORAVICE - Do 30. augusta je zabezpečený kultúrny program, kde počas nedieľ vystúpia hudobné skupiny a animátori s rôznymi súťažami.
PODUJATIE
Po – pi 11. – 15. augusta o 17.00 h
Koncerty DOMT ZDHS - Mladí sólisti v areáli Chaty ORAVICE.
ZUBEREC
REMESLÁ NA DEDINE
August - každú stredu a nedeľu o 14.00 h
Múzeum oravskej dediny v Zuberci – Scénická mozaika – spracovanie ľanu a vlny, výroba ľudových odevov, hudobné náradia, oravská ľudová hudba, piesne, tance a folklórny program

JASENOVÁ
Ut – ne od 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej. Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený od 15. apríla do októbra.

ORAVSKÁ POLHORA
PRIPRAVUJEME
So 23. augusta o 7.00 h
XII. ročník výstupu k pamätníku pápeža Jána Pavla II.
Program : výstup k pamätníku na na vrchole Babej hory, slávenie sv. omše pri pamätníku, ktorú bude celebrovať Mons. Prof. ThDr. František Tondra, zostup k Hviezdoslavovej hájovni, občerstvenie účastníkov výstupu, vystúpenie chrámových a speváckych zborov v amfiteátri pri Hviezdoslavovej hájovni. Usporiadateľ: obecný úrad, farský úrad, dobrovoľný hasičský zbor.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Železnica v úseku Tanečník – sedlo Beskýd bola otvorená a sprístupnená verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice je sezónneho charakter, od mája do októbra. V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko – kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.
PODUJATIE
Pi – ne 15. – 17 . augusta
Vône a chuti húb – Cieľom podujatia je priblížiť hubársky kraj a zároveň bude prezentovaná história a súčasnosť vo výskume húb na Orave, pestrosť druhov, hubárske pravidlá, konzervovanie húb spojené s ochutnávkou kulinárskych špecialít.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
8. august - 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva - Bude súčasťou prehliadky Oravského hradu.
PODUJATIE
Pi 15. augusta od 18.00 – 20.00 h
Tajomný hrad na tému Nahnevaní duchovia, vstupy v 15 minútových intervaloch. Oživením bude vystúpenie členov Bábkového divadla z Prešova Babadlo. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
PRIPRAVUJEME
Ut 19. augusta o 18.00 h
Parzival – Legenda, ktorú uvedú putovné divadlá Wolfram von Eisenbach a Ordo Draconis. Dvojhodinový program plný napätia, hudby, tanca a svetelných efektov. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava

SEDLIACKA DUBOVÁ
Do 31. augusta
Dubová Colonorum – Mládežnícka aktivita pri záchrane zrúcaniny kostolíka. Usporiadateľ: Obec Sedliacka Dubová, Združenie kresťanskej mládeže.

BOBROV
PODUJATIE
Pi 15. – 17. augusta
Odpustové slávnosti Nanebovzatia Panny Márie - Zelna s bohatým duchovným kultúrnym programom. Usporiadateľ: obec Bobrov, farský úrad.

NIŽNÁ
Kino OSTRAŽICA
Nepremieta
PODUJATIE
So 16. augusta o 8.00 h
XIII. PLTNÍCKY DEŇ – Stavba plte, splav plte po rieke Orave, športový program, kultúrny program. Usporiadateľ: obec Nižná.

BABÍN
PODUJATIE
St - ne 13. – 17. augusta
7. NÁVRATY K SIVÁŇOVCOM – Medzinárodný rezbársky plenér. Usporiadateľ: obec Babín, OOS Dolný Kubín.

LOKCA
PRIPRAVUJEME
Pi 29. augusta o 16.00 h
ROCKDAY – megashow – hudobná udalosť desaťročia na Orave. ELÁN Tour 2008, legendárna skupina ELÁN.
Na pódiu Waldo, vystúpia skupiny HEX, IMT Smile a tiež amatérska skupina Noir. Medzi koncertmi bude prebiehať megadiskotéka – v znamení Hudby nádeje, ktorou vás bude sprevádzať DJ a moderátor. Počas nej budete mať možnosť vybrať si pesničky na želanie z hitov 70., 80. rokov až dnešných pre svojich príbuzných, priateľov, firmy... Kde: Lokca futbalový štadión.

SIHELNÉ
PRIPRAVUJEME
Ne 24. augusta o 10.00 h
SIHELSKÉ TURBO – Prehliadka a súťaž podomácky vyrobených traktorov. Sprievodné akcie: tradičný terénny rýchlostný prejazd, súťaž v rýchlosti, jazda zručnosti, súťaže pre dospelých aj detských návštevníkov. Kde: Hlavná súťaž je na futbalovom ihrisku v Sihelnom
Usporiadateľ: obec Sihelné, Klub traktoristov podomácky vyrobených traktorov Sihelné.

PÁRNICA
PRIPRAVUJEME
So 23. augusta
PRVÔ PÁRNICKÔ ROCKOBRAŇÁ
Ne 24. augusta
DRUHÔ PÁRNICKÔ ŠVÁBKOBRAŇÁ – Kultúrno-spoločenské podujatie venované švábke. Nenechajte si ujsť: súťaž v kopaní švábky, v škrobaní švábky, v prenášaní 25 kg vriec, také pochúťky ako bryndzové halušky, švábkové placky, pečená švábka a samozrejme vystúpenia folklórnych skupín z celej Oravy a hlavného hosťa FS Rozsutec zo Žiliny.
Sprievodné akcie: remeselný jarmok, služby božie, furmanka a Prvô párnickô rockobraňa. Kde: futbalový štadión Párnica. Usporiadateľ: obec, MOS Párnica, TJ, podnikatelia obce Párnica, OOS Dolný Kubín.

VELIČNÁ
PRIPRAVUJEME
So 30. augusta od 12.00 h
11. Rockový záber – Najväčší rockový koncert na Orave. Vystúpia skupiny: ARZÉN, DOGA, SSOGE, KREYSON, DAVID KOLLER, SLOBODNÁ EURÓPA. DOGMAN, VINDEX, ATTENTION, SURFFER, ECRINS, ORAVIA, FORCE, EVERY ELSE, TARGO. Kde: Veličná - futbalový štadión.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 7. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 2. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 3. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 4. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 5. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 6. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 7. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 8. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 9. Pápež František požehnal základný kameň novej nemocnice
 10. Ašot Haas v Bratislave: Nenechajte si ujsť umelecký zážitok
 1. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 6 580
 2. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 6 455
 3. Slovenský orloj – svetová atrakcia 5 088
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 203
 5. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 2 078
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 2 053
 7. Mayo Galuška praží extra kávu, oligarcha Hodorovský je Mr. Krach 2 021
 8. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 1 850
 9. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 810
 10. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 1 781
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V cieli si už fanúšikovia obsadzujú najlepšie miesta.

Od samého rána stovky ľudí pripravujú dojazd druhej etapy.


1 h
Cestovanie autobusmi je bezpečné aj kvôli ich pravidelnej dezinfekcii.

V prímestskej doprave zaplatíme len 35 centov bez rozdielu dĺžky trasy.


3 h
Žaneta Bednárová (vpravo) s Natáliou Kováčovou všetkých prekvapili. Ani samy neverili v taký úspech.

Kolky si v rodine Bednárovcov obľúbil každý.


4 h
na tejto mape sú vyznačené lokality, ktorých sa zaradenie do chránených území týka.

Majitelia pozemkov nesúhlasia so zaradením do chráneného územia.


8 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Do akcie sa zapojili stovky ľudí.


23 h

Paradoxom je, že Poltár, ktorý patrí medzi okresy s najnižšou zaočkovanosťou, zostáva v najlepšom štvorlístku.


SITA 16. sep

V oboch smeroch sa tvoria kolóny.


16. sep

(+Aké opatrenia budú platiť v praxi). Susedná Krupina bude bordová.


16. sep

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu