Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut, st 12. – 13. augusta o 18.30 h
Akty X: Chcem uveriť – Agenti FBI Mulder a Scullyová vyrážajú za ďalším prípadom, vyšetrovanie ktoré nás zavedie do sveta paranormálnych javov. Na príbeh ako taký je zatiaľ uvalené embargo a ani z prvých zverejnených záberov nie je príliš jasné, čomu budú agenti tento raz na stope. Je ale jasné, že od posledného filmu uplynulo 10 rokov a posledná televízna séria sa na obrazovke objavila v 2002 a za ten čas sa svet okolo nás výrazne zmenil. Rovnako ako sa zmenili a zostarli naši hrdinovia.
Pi - ne 15. – 17. augusta o 18.30 h
Indiana Jones kráľovstvo Krištálovej lebky – Jedna z najslávnejších postáv filmovej histórie sa vracia na strieborné plátno. V sprievode typických fanfár John Wiliamsa v charakterictickom klobúku a s bičom, čoby nepostrádateľnou zbraňou. Indiana Jones univerzitný profesos a muž, ktorý objavil legendárnu Archu, zachránil posvätné Sankarove kamene a našiel Svätý grál. V novom dobrodružstve bude pátrať po ďaľšej slávnej relikvii – záhadnej Krištáľovej lebke.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Rudolf Fila a Ivan Csudai TRETIA RUKA - Autorská výstava významných slovenských maliarov. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí 7. septembra.
FAZEKAS-GNANDT-LONOVICS: Defragmentácia maľby. Výstava výtvarného umenia v rámci kultúrnych výmenných akcií V4. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí 7. septembra.
Do 31. augusta
Oravská galéria Dolný Kubín – KRESLILI SME V GALÉRII - 5. ročník výstavy detských prác, vytvorených v rámci tvorivých dielní v OG. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
NEDEĽNÉ KONCERTY 2008
Ne 17. augusta o 16.00 h - REBECA
Kde: V Parku M. Kukučína v Altánku. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert nekoná.
PRIPRAVUJEME
Pi 29. augusta od 16.00 h
Rockový PREDZÁBER 2008 – Hudobný štartér na 11. ročník Rockového záberu za účasti oravských kapiel. Vystúpia skupiny: FANUEL, DEEL, TICHÁ DOMÁCNOSŤ, ARIEL. Kde: areál Penziónu Koliba Dolný Kubín, vstup voľný. Usporiadateľ: T.A.R.G.O. o. z. v spolupráci s mestom Dolný Kubín.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Ne 17. augusta o 18.00 h
Mejdan v Las Vegas - Joy práve vyhodil z bytu jej teraz už bývalý priateľ. Jacka pre zmenu vyhodili z práce. Obidvaja poslúchnu svojich najlepších priateľov a vyjdú sa zrekreovať do mesta hriechu - do Las Vegas. Hneď prvý večer na sebe pri divokej pitke narazia a ako už to tak vo Vegas býva, nakoniec sa i zoberú. Ráno ich triezvejší pohľad na celú akciu dovedie k zisteniu, že sa musia nechať okamžite rozviesť.
SLANICKÝ OSTROV UMENIA
Do 15. septembra
V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Doprava: na ostrov premáva loď Oravskej galérie Slanica z prístavu č. 2 na Slanickej Osade, počas sezóny denne. Prvá plavba o 9.00 h, posledná o 16.00 h.
PODUJATIE
Ne 17. augusta o 13.00 h
DYCHFEST 2008 16. ročník – XXIII. ročník Slávností dychových hudieb a mažoretiek Slovenska so zahraničnou účasťou.
Galaprogram - vystúpia: DH Hamuljak, DH Kýčerá, DH Rabčanka, DH Bernolák, Humorno –spevácka skupina MRCHANE z Bánova, Tanečné štúdio MAESTRO z Námestova.
Prehliadka mladých talentov – DOMT ZDHS – mladí sólisti - inštrumentalisti a speváci z 5 krajov SR. Kde: Nábrežie Oravskej Priehrady. Usporiadateľ: Mesto Tvrdošín, Mesto Námestovo, Združenie dychových hudieb Slovenska, Spolok dychovej hudby Tvrdošanka, Národné osvetové centrum.
PRIPRAVUJEME
Pi – so 22. – 23. august
ORANGE MUSIC SUMER ORAVA – Hudobný festival slovenskej a českej pop music. Kde: Nábrežie Oravskej priehrady. Usporiadateľ: Umelecká agentúra HIT Production, mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 17. augusta o 19.00 h
Iron man - Ako viacero „prvých“ superhrdinských filmov aj Iron Man si vykračuje po cestičke zvanej „zrod super hrdinu“ a privádza nás do doby, kedy sa „civilista“ rozhodol, že prevezme na svoje plecia zodpovednosť za bezpečnosť modrej planéty. Fakticky, Tony Stark je super hrdinom už od malého chlapca. Teda, nemá nijaké nadprirodzené schopnosti, pokiaľ nerátame jeho inteligenciu, má však k dispozícii šarm a zmysel pre humor, ktoré mu (spolu s dedičstvom po otcovi – odporúčam starého pána si veľmi dobre obzrieť) vyniesli slávu, peniaze, rýchle autá a krásne ženy...
od 1. júla – 31. augusta
TRSTENKÉ KULTÚRNE LETO 2008 – Cyklus koncertov. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: Mesto Trstená.
PODUJATIE
Ne 17. augusta o 19.15 h
THE SPARX - Vystúpenie skupiny. Kde: námestie M. R. Štefánika

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
August - nepremieta
PODUJATIE
So 16. augusta o 16.00 h
DYCHFEST 2008 16. ročník – XXIII. ročník Slávností dychových hudieb a mažoretiek Slovenska so zahraničnou účasťou - celoslovenská prehliadka dychovýh hudieb.
Seminár k 100-ročnici narodenia nestora slovenskej dychovej hudby Karola Pádivého a koncert z diela K. Pádivého “Na brehoch Oravy”.
Galaprogram: prehliadka mladých talentov-DOMT ZDHS, DO ZUŠ Považská Bystrica, MDH Kesanka, Parafialna orkiestra Deta – Poľsko, DH Nadličanka, DH Tvrdošanka, DO ZUŠ G. Mahlera (ČR), DH Vištučanka.
Veselo pri dychovke alebo Priatelia si hrajú – spoločenský tanečný večer. Kde: Michalské námestie.
So 16. augusta 14.00 – 20.00 h
AMATI – Predajná výstava všetkých druhov dychových hudobných nástrojov. Kde: Výstavná sála MsKS Tvrdošín.
Št – ne 14. – 17. augusta
Tvrdošín – PIENINY – cykloturstický prejazd. Usporiadateľ: TK Tvrdošín – Medvedzie
PRIPRAVUJEME
Ne 24. augusta o 18.00 h
Baví vás Milan Hrčka – Promenádny koncert. Kde: Michalské námestie.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra.
Sprístupnený verejnosti: od 1. júla do 1. septembra denne okrem pondelka, so zabezpečeným sprievodcom.
ORAVICE - Do 30. augusta je zabezpečený kultúrny program, kde počas nedieľ vystúpia hudobné skupiny a animátori s rôznymi súťažami.
PODUJATIE
Po – pi 11. – 15. augusta o 17.00 h
Koncerty DOMT ZDHS - Mladí sólisti v areáli Chaty ORAVICE.
ZUBEREC
REMESLÁ NA DEDINE
August - každú stredu a nedeľu o 14.00 h
Múzeum oravskej dediny v Zuberci – Scénická mozaika – spracovanie ľanu a vlny, výroba ľudových odevov, hudobné náradia, oravská ľudová hudba, piesne, tance a folklórny program

JASENOVÁ
Ut – ne od 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej. Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený od 15. apríla do októbra.

ORAVSKÁ POLHORA
PRIPRAVUJEME
So 23. augusta o 7.00 h
XII. ročník výstupu k pamätníku pápeža Jána Pavla II.
Program : výstup k pamätníku na na vrchole Babej hory, slávenie sv. omše pri pamätníku, ktorú bude celebrovať Mons. Prof. ThDr. František Tondra, zostup k Hviezdoslavovej hájovni, občerstvenie účastníkov výstupu, vystúpenie chrámových a speváckych zborov v amfiteátri pri Hviezdoslavovej hájovni. Usporiadateľ: obecný úrad, farský úrad, dobrovoľný hasičský zbor.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Železnica v úseku Tanečník – sedlo Beskýd bola otvorená a sprístupnená verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice je sezónneho charakter, od mája do októbra. V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko – kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.
PODUJATIE
Pi – ne 15. – 17 . augusta
Vône a chuti húb – Cieľom podujatia je priblížiť hubársky kraj a zároveň bude prezentovaná história a súčasnosť vo výskume húb na Orave, pestrosť druhov, hubárske pravidlá, konzervovanie húb spojené s ochutnávkou kulinárskych špecialít.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska.
VÝSTAVY
8. august - 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva - Bude súčasťou prehliadky Oravského hradu.
PODUJATIE
Pi 15. augusta od 18.00 – 20.00 h
Tajomný hrad na tému Nahnevaní duchovia, vstupy v 15 minútových intervaloch. Oživením bude vystúpenie členov Bábkového divadla z Prešova Babadlo. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.
PRIPRAVUJEME
Ut 19. augusta o 18.00 h
Parzival – Legenda, ktorú uvedú putovné divadlá Wolfram von Eisenbach a Ordo Draconis. Dvojhodinový program plný napätia, hudby, tanca a svetelných efektov. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava

SEDLIACKA DUBOVÁ
Do 31. augusta
Dubová Colonorum – Mládežnícka aktivita pri záchrane zrúcaniny kostolíka. Usporiadateľ: Obec Sedliacka Dubová, Združenie kresťanskej mládeže.

BOBROV
PODUJATIE
Pi 15. – 17. augusta
Odpustové slávnosti Nanebovzatia Panny Márie - Zelna s bohatým duchovným kultúrnym programom. Usporiadateľ: obec Bobrov, farský úrad.

NIŽNÁ
Kino OSTRAŽICA
Nepremieta
PODUJATIE
So 16. augusta o 8.00 h
XIII. PLTNÍCKY DEŇ – Stavba plte, splav plte po rieke Orave, športový program, kultúrny program. Usporiadateľ: obec Nižná.

BABÍN
PODUJATIE
St - ne 13. – 17. augusta
7. NÁVRATY K SIVÁŇOVCOM – Medzinárodný rezbársky plenér. Usporiadateľ: obec Babín, OOS Dolný Kubín.

LOKCA
PRIPRAVUJEME
Pi 29. augusta o 16.00 h
ROCKDAY – megashow – hudobná udalosť desaťročia na Orave. ELÁN Tour 2008, legendárna skupina ELÁN.
Na pódiu Waldo, vystúpia skupiny HEX, IMT Smile a tiež amatérska skupina Noir. Medzi koncertmi bude prebiehať megadiskotéka – v znamení Hudby nádeje, ktorou vás bude sprevádzať DJ a moderátor. Počas nej budete mať možnosť vybrať si pesničky na želanie z hitov 70., 80. rokov až dnešných pre svojich príbuzných, priateľov, firmy... Kde: Lokca futbalový štadión.

SIHELNÉ
PRIPRAVUJEME
Ne 24. augusta o 10.00 h
SIHELSKÉ TURBO – Prehliadka a súťaž podomácky vyrobených traktorov. Sprievodné akcie: tradičný terénny rýchlostný prejazd, súťaž v rýchlosti, jazda zručnosti, súťaže pre dospelých aj detských návštevníkov. Kde: Hlavná súťaž je na futbalovom ihrisku v Sihelnom
Usporiadateľ: obec Sihelné, Klub traktoristov podomácky vyrobených traktorov Sihelné.

PÁRNICA
PRIPRAVUJEME
So 23. augusta
PRVÔ PÁRNICKÔ ROCKOBRAŇÁ
Ne 24. augusta
DRUHÔ PÁRNICKÔ ŠVÁBKOBRAŇÁ – Kultúrno-spoločenské podujatie venované švábke. Nenechajte si ujsť: súťaž v kopaní švábky, v škrobaní švábky, v prenášaní 25 kg vriec, také pochúťky ako bryndzové halušky, švábkové placky, pečená švábka a samozrejme vystúpenia folklórnych skupín z celej Oravy a hlavného hosťa FS Rozsutec zo Žiliny.
Sprievodné akcie: remeselný jarmok, služby božie, furmanka a Prvô párnickô rockobraňa. Kde: futbalový štadión Párnica. Usporiadateľ: obec, MOS Párnica, TJ, podnikatelia obce Párnica, OOS Dolný Kubín.

VELIČNÁ
PRIPRAVUJEME
So 30. augusta od 12.00 h
11. Rockový záber – Najväčší rockový koncert na Orave. Vystúpia skupiny: ARZÉN, DOGA, SSOGE, KREYSON, DAVID KOLLER, SLOBODNÁ EURÓPA. DOGMAN, VINDEX, ATTENTION, SURFFER, ECRINS, ORAVIA, FORCE, EVERY ELSE, TARGO. Kde: Veličná - futbalový štadión.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 9. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 10. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 27 024
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 24 265
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 257
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 151
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 745
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 662
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 444
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 645
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 542
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 582
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Dolnom Kubíne otvoria nové miesta na antigénne testovanie

Zriadia ich v častiach Kňažia, Záskalie, Banisko, Medzihradné, Staré mesto, sídliská Brezovec a Bysterec.

Čaká nás ďalšie kolo testovania.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Fotku na internete zverejnil neznámy autor.

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

V Trenčíne pribudne ďalšie záchytné parkovisko, bude bezplatné

Jeho kapacita nepresiahne 60 parkovacích miest.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Už ste čítali?