Piatok, 3. február, 2023 | Meniny má Blažej

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut, st 5. – 6. augusta o 18.30 h
Súdny deň – Smrteľný vírus vyhladí tisíce životov vo Veľkej Británii. Aby britská vláda zabránila ďalším úmrtiam, rozhodne sa postaviť stenu, ktorá zadrží nakazených v zemi vzniku epidémie – Škótsku. Ten, kto sa pokúsi o útek, zomrie. Samotná stena je takou masívnou bariérou, že sa nikomu nepodarí dostať von... ani dnu. Škótsko bolo pred zvyškom sveta uzavreté – navždy... Za 25 rokov sa takmer zabudnutý vírus nečakane objaví v Londýne. Vláda nemá na výber a musí za bariéru poslať elitnú jednotku, ktorej úlohou je objaviť prácu doktora Kana, ktorému chýbal na objavenie lieku už len malý kúsok. Za stenou ich čaká pekelný svet ruín. To, čo objavia presahuje aj tie najdivokejšie predstavy kohokoľvek z nás...
Pi, so, ne 8. – 10. augusta o 18.30 h
Pink Floyd: The Wall – Film nemá jednoznačný filmový dej, divák sleduje životné etudy hlavného hrdinu Pinka od detstva, cez školské roky a dospelosť, kedy sa ako rocková hviezda duševne zrúti na predávkovanie sexom, drogami a rock´n´rollom. Posledná štvrtina filmu je vlastne len jeho blúznením, trefne stvárnená výtvarníkom Geraldom Scarfom.
Kultový film Pink Floyd: The Wall je jedným z mála filmových diel experimentujúcich s rýdzo hudobnou látkou. Film nie je len popisom životnej situácie, ale obecne nadčasovým rozprávaním o osamelosti a o rozličných „stenách“, ktoré si ľudia okolo seba stavajú. Piesne skupiny Pink Floyd sú dnes už hudobnou klasikou a vizuálne uhrančivá snímka nestratila nič zo svojej naliehavosti a umeleckej výnimočnosti života.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Rudolf Fila a Ivan Csudai TRETIA RUKA Autorská výstava významných slovenských maliarov sa koná pod záštitou predsedu NR SR Pavla Pašku, ministra kultúry SR Mareka Maďariča a predsedu ŽSK Juraja Blanára. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí 7. septembra.
FAZEKAS-GNANDT-LONOVICS. Defragmentácia maľby. Výstava výtvarného umenia v rámci kultúrnych výmenných akcií V4. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava končí 7. septembra.
25. júna – 31. augusta
Oravská galéria Dolný Kubín – KRESLILI SME V GALÉRII. Piaty ročník výstavy detských prác, vytvorených v rámci tvorivých dielní v OG. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín
Nedeľné koncerty 2008
Ne 10. augusta o 16.00 h - DK Bras Band
Kde: V parku M. Kukučína - altánok. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert nekoná.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Ne 10. augusta o 18.00 h
KOPAČKY – Peter Bretter je sympatický tridsiatnik, ktorý sa živí písaním hudby k televíznym seriálom a chodí s hviezdičkou jedného z nich – blonďavou divou Sarah Marshall. Bohužiaľ tá mu dala kopačky, len čo sa skončili úvodné titulky k filmu. Petrovi, ktorý ju miloval, sa v tej chvíli zrútil svet. Od kamaráta dostane recept na zlomené srdce – totálnu zmenu prostredia – Havajské ostrovy.
VÝSTAVY
Do 31. augusta od 8.00 – 15.30 h
Gorazdovo výtvarné Námestovo – XIII. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže zameranej na národnú históriu, ktorá sa uskutočnila v rámci XIX. Svätogorazdovských dní na Slovensku a Dekády svätého Gorazda na Slovensku 2005 – 2015. Kde: Vo výstavných priestoroch Domu kultúry v Námestove, do 15. septembra.
SLANICKÝ OSTROV UMENIA
V prekrásnej prírodnej scenérii Slanického ostrova umenia uprostred Oravskej priehrady sú lokalizované stále expozície tradičného ľudového umenia zo zbierok Oravskej galérie. Z piatich osád, ktoré navždy zmizli pod vodou priehrady v r. 1953 sa ako ostrov zachovalo iba návršie s barokovým kostolom a kalváriou, ktoré kedysi tvorili dominantu obce Slanica. O niekoľko rokov vznikla myšlienka vytvoriť trvalé expozície Oravskej galérie, ktoré boli otvorené v rokoch 1971 – 1973. V interiéri kostola s fasádou z obdobia klasicizmu je nainštalovaná expozícia Tradičná ľudová plastika a maľba a v exteriéri ostrova vzniklo lapidárium Oravskej kamenárskej tvorby 18. a 19. storočia. V bývalej hrobke sa nachádza expozícia histórie zatopených obcí a budovania Oravskej priehrady. Doprava: na ostrov premáva loď Oravskej galérie Slanica z prístavu č. 2 na Slanickej Osade denne počas sezóny.
Prvá plavba o 9.00 h, posledná plavba o 16.00 h.
PODUJATIE
Pi - so, 7. – 9. augusta
Oravský pohár - XVIII. majstrovstvá SR DREVORUBAČ 2008 – Súťaž v pílení dreva motorovou pílou, v piatich disciplínách s medzinárodnou účasťou. Kde: Na nábreží Oravskej priehrady. Organizujú: Lesy Slovenskej republiky, š.p. Banská Bystrica, Odštepný závod Námestovo.
So 9. augusta
ODHALENIE PAMÄTNEJ TABULE k 50. výročiu vzniku Lesného závodu na Orave, krst knihy 50. výročie Lesného závodu na Orave. Usporiadateľ: Lesy SR š. p. OZ Námestovo
Ne 10. augusta
DEŇ SVÄTÉHO HUBERTA - Svätohubertská omša, ukážky plemien poľovných psov, súťaž vo vábení jeleňov, krst knihy, výstava trofejí, ukážky práce sokoliarov, lukostreľby a historických zbraní, súťaž o najlepší guľáš, výstava poľovníckych zariadení, súťaž v hádzaní flinty do žita a rôzne sprievodné akcie. Kde: Amfiteáter – Nábrežie Or. Priehrady. Usporiadateľ: Okresná organizácia SPZ Námestovo, Klub histórie slovenského poľovníctva pri SPZ. Lesy SR š.p., Odštepný závod Námestovo Slovenský poľovnícky zväz OKO Námestovo.
PRIPRAVUJEME
Ne 17. augusta
DYCHFEST 2008 – Festival dychových hudieb s medzinárodnou účasťou. Kde: Na Nábreží Oravskej Priehrady. Usporiadateľ: mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo.
Pi – so 22. – 23. august
ORANGE MUSIC SUMMER ORAVA – Hudobný festival slovenskej a českej pop music. Kde: Nábrežie Oravskej priehrady. Usporiadateľ: Umelecká agentúra HIT Production, mesto Námestovo, Dom kultúry Námestovo.

SkryťVypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 10. augusta o 19.00 h
Indiana Jones a kráľovstvo Krištáľovej lebky – Jedna z najslávnejších postáv filmovej histórie sa vracia na strieborné plátno. V sprievode typických fanfár Johna Wiliamsa v charakterictickom klobúku a s bičom, čoby nepostrádateľnou zbraňou. Indiana Jones univerzitný profesor a muž, ktorý objavil legendárnu Archu, zachránil posvätné Sankarove kamene a našiel Svätý grál. V novom dobrodružstve bude pátrať po ďaľšej slávnej relikvii – záhadnej Krištáľovej lebke.
Do 31. augusta
TRSTENSKÉ KULTÚRNE LETO 2008 – Cyklus koncertov. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: Mesto Trstená.
PODUJATIE
Ne 10. augusta o 19.15 h
NA ĽUDOVÚ NÔTU – Ľudové pásmo členov folklórneho súboru SKORUŠINA. Kde: námestie M. R. Štefánika.
PRIPRAVUJEME
Ne 17. augusta o 19.15 h
THE SPARX – Koncert hudobnej skupiny. Kde: námestie M. R. Štefánika.

SkryťVypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Ut 5. augusta - nepremieta
PODUJATIE
Ne 10. augusta o 18.00 h
HS Uprostred noci a Tichá domácnosť – Promenádny koncert. Kde: Michalské námestie na sídlisku Medvedzie.
PRIPRAVUJEME
So 16. augusta o 16.00 h
Dychfest – Celoslovenská prehliadka dychovýh hudieb. Kde: Michalské námestie na sídlisku Medvedzie. Usporiadateľ: MsÚ a DH Tvrdošanka
So 16. augusta
AMATIKraslice – Predajná výstava hudobných dychových nástrojov. Kde: Výstavná sála MsKS.
Št – ne 14. – 17. augusta
Tvrdošín – PIENINY – Cykloturstický prejazd. Usporiadateľ: TK Tvrdošín – Medvedzie.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Výstava potrvá do 30. septembra. Zároveň Vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie.
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia, výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, zaradený do svetového dedičstva UNESCO. Sprístupnený verejnosti od 1. júla – 1. septembra so zabezpečeným sprievodcom. Od 1. septembra – 30. júna len na objednávku.
ORAVICE - Od 1. júla do 30. augusta je zabezpečený kultúrny program, počas nedieľ vystúpia hudobné skupiny a animátori s rôznymi súťažami.
PRIPRAVUJEME
So 16. augusta
Seminár k 100. výročiu K. Pádivého - Usporiadateľ: Združenie dychových hudieb Slovenska.

ZUBEREC
Múzeum Oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť počas júla a augusta denne od 8.00 do 18.00 h.
Každú stredu a nedeľu o 14.00 h
Remeslá na dedine – Scénická mozaika v skanzene – spracovanie ľanu a vlny, výroba ľudových odevov, hudobné náradia, oravská ľudová hudba, piesne, tance a folklórny program

JASENOVÁ
Ut – ne od 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený od 15. apríla do októbra.

ORAVSKÁ POLHORA
Ut – so od 9.00 – 16.30 h, Ne od 1.30 – 18.00 h
Hviezdoslavova hájovňa – Literárna expozícia v budove hájovne pod Babou horou, bola sprístupnená v októbri 1979 v rámci 25. Hviezdoslavovho Kubína. Je to prvé skutočne literárne múzeum na Slovensku, venované dielu básnika - Hájnikovej žene. Hájovňu, kedysi navštevoval P.O. Hviezdoslav a v roku 1904 sa tam narodil prozaik Milo Urban. Jemu je venovaná výstava v susednom objekte.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne od 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Oravská železnica, v úseku Tanečník – sedlo Beskýd bola slávnostne otvorená a sprístupnená širokej verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice bude sezónneho charakteru. Od mája do októbra. V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko – kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčasná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov - od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
VÝSTAVY
8. augusta - 31. decembra
Wiliam Rowland – priekopník lesného hospodárstva - Súčasť prehliadky Oravského hradu. Vernisáž výstavy sa na Oravskom hrade uskutoční 8. augusta o 10.45 h. Otvorenie výstavy je spojené s akciou Drevorubač 2008, kde Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava participuje s Lesmi Slovenskej republiky.
PRIPRAVUJEME
Pi 15. augusta od 18.00 – 20.00 h
Tajomný hrad – Nahnevaní duchovia - Vstupy v 15-minútových intervaloch. Oživením bude vystúpenie členov Bábkového divadla z Prešova Babadlo. Usporiadateľ: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava.

SEDLIACKA DUBOVÁ
Do 31. augusta
Dubová Colonorum – Mládežnícka aktivita pri záchrane zrúcaniny kostolíka. Usporiadateľ: Obec Sedliacka Dubová, Združenie kresťanskej mládeže.
BOBROV
PRIPRAVUJEME
Pi 15. – 17. augusta
Odpustové slávnosti nanebovzatia Panny Márie - Zelna s bohatým duchovným kultúrnym programom. Usporiadateľ: obec Bobrov, Farský úrad Bobrov.

NIŽNÁ NAD ORAVOU
Kino OSTRAŽICA
Ut 5. augusta - nepremieta
PRIPRAVUJEME
So 16. augusta o 8.00 h
XIII. PLTNÍCKY DEŇ – Stavba plte, splav plte po rieke Orave, športový program, kultúrny program. Usporiadateľ: obec Nižná.

BABÍN
PRIPRAVUJEME
ST - ne 13. – 17. augusta
7. NÁVRATY K SIVÁŃOVCOM – Me-dzinárodný rezbársky plenér. Usporiadateľ: obec Babín, OOS Dolný Kabín.

LOKCA
PRIPRAVUJEME
Pi 29. augusta o 16.00 h
ROCKDAY – Megashow – hudobná udalosť desaťročia na Orave! ELÁN Tour 2008 - koncert legendárnej skupiny ELÁN.
Na druhom pódiu vystúpia skupiny HEX, IMT Smile a amatérska skupina Noir. Medzi koncertami bude prebiehať megadiskotéka Hudba nádeje - na nej si môžete vybrať pesničky na želanie z hitov 70., 80. rokov až do dnešných dní pre svojich príbuzných, priateľov, firmy... Kde: futbalový štadión Lokca.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 3. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 4. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 5. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 6. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 7. Dodajte vašej pokožke šťavu
 8. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Tím súťažného kvízu Riskuj! vyráža za fanúšikmi do Košíc
 3. Viete, kto je Najzamestnávateľ vo finančných službách?
 4. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 5. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 8. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 11 579
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 9 508
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 823
 4. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 2 503
 5. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 758
 7. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 030
 8. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 826

Blogy SME

 1. Mikuláš Prokop: Budú obedy zadarmo?
 2. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Sliače (I)
 3. Eva Gallova: Prečo išli peši maďarský Židia do koncentráku?
 4. Miroslav Ferkl: Dôchodca či senior?
 5. Matej Galo: Časť 2. Putin pred medzinárodným súdom
 6. Helena Smihulova Laucikova: Predtým ako som zostarla
 7. Jaromír Šiša: O tom, jak mě v první třídě předělávali na leváka.
 8. Tupou Ceruzou: Klapka 363
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 5 658
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 180
 3. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 507
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 934
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 710
 6. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 132
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 082
 8. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 017
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 3. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Alžbeta Bajáková s manželom Petrom.

O dieťa prišla Alžbeta Bajáková v 34. týždni tehotenstva.


6 h
Účastníci si na konci pochutnali na domácej kapustnici.

Akciu prišli podporiť štyri stovky milovníkov zimnej turistiky.


Renáta Grobarčíková 7 h
Mário Košút mal zo striebornej medaily veľkú radosť.

Mário Košút absolvoval majstrovstvá Európy v zimnom triatlone.


23 h
Kolkári Trstená Starek prežívajú výnimočnú sezónu.

Najlepší výkon Starekovcov predviedol Michal Szulc, ktorý zvalil 651 kolov.


2. feb

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na mieste zasahovala polícia i záchranná služba.


22 h

Opatrenia sú tiež na ďalších súdoch. Zo Špecializovaného trestného súdu v Pezinku museli odviesť dvojicu obžalovaných.


(JN) 2. feb

Bežne ho na takomto mieste nevídať.


20 h

Muž na následky zranení zomrel.


1. feb

Blogy SME

 1. Mikuláš Prokop: Budú obedy zadarmo?
 2. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Liptovské Sliače (I)
 3. Eva Gallova: Prečo išli peši maďarský Židia do koncentráku?
 4. Miroslav Ferkl: Dôchodca či senior?
 5. Matej Galo: Časť 2. Putin pred medzinárodným súdom
 6. Helena Smihulova Laucikova: Predtým ako som zostarla
 7. Jaromír Šiša: O tom, jak mě v první třídě předělávali na leváka.
 8. Tupou Ceruzou: Klapka 363
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 5 658
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 180
 3. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 507
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 934
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 710
 6. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 3 132
 7. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 082
 8. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 017
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 3. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 7. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu