Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut, st 29. – 30. júla o 18.30 h
Túžba a opatrnosť - V čínštine existuje znak pre tigra, čo zabil človeka. Duch takého človeka následne dobrovoľne slúži tigrovi a pomáha mu lákať ďalších ľudí do pasce. Fráza vyjadrujúca tento vzťah – „wei hu dzuo chung“ – patrí medzi bežné, no kedysi ju používali špeciálne na označenie Číňanov, ktorí počas vojny kolaborovali s japonskými okupantmi.
Počas 2. čínsko-japonskej vojny sa skupinka študentov – divadelníkov vedená mladým Kuang Yu-Min rozhodne pre rázny krok. Odložia nabok vlastenecké drámy a začnú konať.
Pi - ne 1. - 3. augusta o 18.30 h
NARNIA: Princ Kaspian - V reálnom svete súrodencov Pevensiovcov ubehol približne rok, no v Narnii ich bolo už 1300. Peter, Edmund, Susan a Lucy sa dostávajú do čarovného sveta tentoraz akčnejším spôsobom – cestou z prázdnin sa na nástupišti v metre strhne silný víchor a ten ich vtiahne do Narnie. Začala tu nová doba, ktorá nepraje starým hrdinom a nie je to iba časovým nastavením. Legálny nástupca trónu, princ Caspian je vo vyhnanstve a krajine vládne jeho zlomyseľný strýko Miraz. Prebieha tu súboj, ktorý domáci obyvatelia nemôžu vyhrať, Aslan je opäť neprítomný a situácia o to bezútešnejšia, že tu absentuje aj proroctvo o tom, že nadvláda zla môže pominúť. Ale veci sa predsa dajú do pohybu.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Rudolf Fila a Ivan Csudai TRETIA RUKA - Autorská výstava významných slovenských maliarov. Výstava potrvá do 7. septembra.
FAZEKAS-GNANDT-LONOVICS - Defragmentácia maľby. Výstava výtvarného umenia v rámci kultúrnych výmenných akcií V4. Výstava potrvá do 7. septembra.
Oravská galéria Dolný Kubín – KRESLILI SME V GALÉRII - 5. ročník výstavy detských prác, vytvorených v rámci tvorivých dielní v OG. Výstava potrvá do 31. augusta.
NEDEĽNÉ KONCERTY 2008
Ne 3. augusta o 16.00 h
FRESH BAND
Kde: v Parku M. Kukučína v Altánku. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert nekoná.
NÁMESTOVO
Kino Kultúra
So, ne 2. – 3. augusta o 18.00 h
Sissi a Jetti – Animovaná komédia. Sissi a Franz sú dokonalý pár v dokonalom cisárskom svete. Ani občasné cisárske povinnosti ich nemôžu vytrhnúť z dokonalej reality vášnivého manželského spolunažívania. Sissy, ktorá svojím šarmom tromfne aj Marylin Monroe a Franz ešte väčší kľuďas ako Jack Sparov, si žijú šťastne až kým... sa jedného dňa nestane niečo nečakané: Sissi sa stane obeťou únosu.
VÝSTAVY
Denne od 8.00 – 15.30 h
Gorazdovo výtvarné Námestovo – Výstava XIII. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže zameranej na národnú históriu, ktorá sa uskutočnila v rámci XIX. Svätogorazdovských dní a Dekády svätého Gorazda na Slovensku 2005 – 2015. Kde: vo výstavných priestoroch Domu kultúry v Námestove.
SLANICKÝ OSTROV UMENIA - V interiéri barokovo-klasicistického kostola je inštalovaná expozícia Tradičná ľudová plastika a maľba a v exteriéri ostrova vzniklo lapidárium Oravskej kamenárskej tvorby 18. a 19. storočia. V bývalej hrobke sa nachádza expozícia histórie zatopených obcí a budovania Oravskej priehrady. Doprava: na ostrov premáva loď Slanica z prístavu č. 2 na Slanickej Osade. Prvá plavba o 9.00 h, posledná plavba o 16.00 h. Počas sezóny denne až do 15. septembra.
PODUJATIA
Pi, so 1. – 2. augusta o 14.00 h
ORAVA ROCKFEST 2008 – Festival rockovej tvorby – Najväčší punkovo-metalovo-open air festival na Slovensku. Kde: na Ranči u Edyho. Usporiadateľ: Občianske združenie LOD.
Ne 3. augusta o 15.00 h
EMGE BAND – Koncert hudobnej skupiny. Kde: amfiteáter na Nábreží Oravskej priehrady.
Pi, so, ne 1. – 3. augusta o 9.00 h
Veľká cena Slovenska v jachtingu – Yacht Grand Prix Slovakia – Najväčšia tohtoročná jachtingová udalosť v SR.
Kde: Oravská priehrada pri amfiteátri
Usporiadateľ: Slovenská asociácia Jachtingu v spolupráci s YC Martin
PRIPRAVUJEME
Št – so 7. – 9. augusta
Drevorubač 2008 – Oravský pohár, XVIII. Majstrovstvá SR v práci s motorovou pílou. Hlavne v piatok a sobotu si verejnosť užije súťaže tvrdých chlapov v technických disciplínach i v stínke stromu. Pravidelných návštevníkov čaká niekoľko zaujímavých prekvapení. Kde: Amfiteáter na Nábreží Or. priehrady. Usporiadateľ: Lesy SR, š.p., Banská Bystrica, OZ Námestovo.
Ne 10. augusta
Deň sv. Huberta – Sviatok všetkých poľovníkov. Návštevníci uvidia množstvo zaujímavostí – ukážky práce s poľovníckymi pasmi, so zbraňami, súťaž vo varení správneho poľovníckeho guľášu, módnu prehliadku, súťaž vo vábení jeleňov... A všetko bude sprevádzať populárna i country hudba. Kde: Amfiteáter na Nábreží Or. priehrady. Usporiadateľ: Okresné organizácie poľovníckeho zväzu Námestovo a Tvrdošín.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 3. augusta o 19.00 h
Než diabol zistí, že si mŕtvy - Bratia Andy a Hank majú problém – ťaživý nedostatok financií. Jeden si užíval, ale za cenu daňových únikov, na ktoré mu práve prišiel auditor. Druhý nemá prácu a tým pádom ani peniaze na výživné pre svoje dieťa a svoju bývalú ženu. Andy dostal trochu zvrátený nápad ako sa z toho dostať a jeho realizáciou poveril Hanka. Rozhodnú sa vylúpiť klenotníctvo svojich rodičov. Veci sa však vymknú kontrole a obaja sa dostanú ešte do šialenejších situácií, aké si kedy dokázali predstaviť. Pri lúpeži bola totiž zavraždená ich matka a otec sa sám púšťa do pátrania.vrahoch.
1. júla – 31. augusta
TRSTENKÉ KULTÚRNE LETO 2008 – Cyklus koncertov. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: Mesto Trstená.
PRIPRAVUJEME
Ne 10. augusta o 19.15 h
NA ĽUDOVÚ NÔTU – ľudové pásmo členov folklórneho súboru SKORUŠINA. Kde: námestie M. E. Štefánika. Usporiadateľ: mesto Trstená.

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 1. augusta o 18.00 h
27 šiat - Jane je idealistická, romantická a sebestačná žena. Vždy sa vedela dobre postarať o iných, ale na svoje šťastie príliš nedbala. Celý jej život sa starala o to, aby ľudia boli šťastní a už 27 krát bola na svadbe ako družička. Tajne je zamilovaná do svojho šéfa. Keď však vyjde najavo, že práve on chystá svadbu s jej mladšou sestrou Tess, celý svet sa Jane obráti hore nohami. Dokáže zabojovať, alebo sa navždy stane len družičkou?
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie. Zároveň Vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra a zaradený do kultúrneho dedičstva UNESCO. Sprístupnený je od 1. júla do 1. septembra (okrem pondelka) so zabezpečeným sprievodcom, od 1. septembra do 30. júna (mimo sezóny) len na objednávku.
PRIPRAVUJEME
Ne 10. augusta o 18.00 h
HS Tichá domácnosť a HS Anytime – promenádny koncert
Kde: Michalské námestie

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVICE
Od 1. júla do 30. augusta je počas nedieľ zabezpečený kultúrny program, kde vystúpia hudobné skupiny a animátori s rôznymi súťažami.

ZUBEREC
Múzeum Oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších
objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť počas júla a augusta denne od 8.00 do 18.00 h.
REMESLÁ NA DEDINE
Júl – august - každú stredu a nedeľu o 14.00 h
Múzeum oravskej dediny v Zuberci – Scénická mozaika – spracovanie ľanu a vlny, výroba ľudových odevov, hudobné náradia, oravská ľudová hudba, piesne, tance a folklórny program

JASENOVÁ
Ut – ne od 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej. Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený od 15. apríla do októbra.

ORAVSKÁ POLHORA
Ut – so od 9.00 – 16.30 h, Ne od 10.30 – 18.00 h
Hviezdoslavova hájovňa – Literárna expozícia v hájovni pod Babou horou bola sprístupnená v októbri 1979 v rámci 25. Hviezdoslavovho Kubína. Je to prvé skutočne literárne múzeum na Slovensku, venované dielu básnika - Hájnikovej žene. Hájovňu, kedysi navštevoval P.O. Hviezdoslav a v roku 1904 sa tam narodil prozaik Milo Urban. Jemu je venovaná výstava v susednom objekte.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne od 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Oravská železnica, v úseku Tanečník – sedlo Beskýd bola otvorená a sprístupnená širokej verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice je sezónneho charakteru. Od mája do októbra. V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko-kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčasná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov - od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
PRIPRAVUJEME
Pi 15. augusta o 18.00 – 20.00 h
TAJOMNÝ HRAD – Večerná prehliadka pre deti, oživená o atrakcie a strašidielka.

SEDLIACKA DUBOVÁ
1. júla – 31. augusta
Dubová Colonorum – Mládežnícka aktivita pri záchrane zrúcaniny kostolíka. Usporiadateľ: Obec Sedliacka Dubová, Združenie kresťanskej mládeže.

NIŽNÁ
Kino OSTRAŽICA
Ut 29. júla o 19.00 h
Súdny deň (Doomsday) - Smrteľný vírus vyhladí tisíce životov vo Veľkej Británii. Aby britská vláda zabránila ďalším úmrtiam, rozhodne sa postaviť stenu, ktorá zadrží nakazených v zemi vzniku epidémie – Škótsku. Ten, kto sa pokúsi o útek, zomrie. Samotná stena je takou masívnou bariérou, že sa nikomu nepodarí dostať von... ani dnu. Škótsko bolo pred zvyškom sveta uzavreté – navždy... Za 25 rokov sa takmer zabudnutý vírus nečakane objaví v Londýne. Vláda nemá na výber a musí za bariéru poslať elitnú jednotku, ktorej úlohou je objaviť prácu doktora Kana, ktorému chýbal na objavenie lieku už len malý kúsok. Za stenou ich čaká pekelný svet ruín. To, čo objavia presahuje aj tie najdivokejšie predstavy kohokoľvek z nás...

PODBIEL
Ne 3. augusta
Beh SNP – Cestný beh Roháče – Podbiel. Usporiadateľ: TJ ŠK Podbiel.

DLHÁ NAD ORAVOU
PRIPRAVUJEME
Ne 10. augusta
II. FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI POD OSTRÝM VRCHOM – folklórne podujatie.
Usporiadateľ: Obec Dlhá nad Oravou, Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 7. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 8. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 25 798
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 21 180
 3. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 12 576
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 511
 5. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 625
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 009
 7. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 887
 8. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 629
 9. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 430
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 784
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Dolnom Kubíne otvoria nové miesta na antigénne testovanie

Zriadia ich v častiach Kňažia, Záskalie, Banisko, Medzihradné, Staré mesto, sídliská Brezovec a Bysterec.

Čaká nás ďalšie kolo testovania.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Fotku na internete zverejnil neznámy autor.

Tipnite si, koľko je v meste detských a športových ihrísk

Z úspor vynovili deťom ihriská. V opravách budú pokračovať aj naďalej.

Nové hracie plochy.

Jeden zápas a sezóna je uzavretá

Stolnotenisový ročník 2020/2021 poriadne nezačal a už sa ani nezačne.

Oravský stolnotenisový zväz chce aspoň usporiadať majstrovstvá Oravy.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Už ste čítali?