Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
FLORBAL

Muži Fbk Tvrdošín obhájili titul majstra ČR

Už po druhýkrát sa Fbk Tvrdošín zúčastnil turnaja v Brne, tento rok pod názvom Hummel Open Game 2008.


Muži odchádzali do metropoly Moravy obhajovať majstrovský titul amatérov v kategórii neregistrovaných. U žien išlo o obhajobu 4. miesta, ku ktorému im v tom čase dopomohli aj tri hráčky zo Serede (vlaňajší víťaz extraligy). Tento rok sa Tvrdošínčanky odhodlali hrať len s hráčkami materského klubu. Od začiatku turnaja bolo zjavné, že zopakovať vlaňajší výsledok nebude jednoduchá záležitosť, keďže turnaja sa zúčastnilo viac tímov. Tvrdošínski muži však podávali výkony, ktoré neočakávali nielen ich súperi, ale ani oni sami. Obhájený titul majstra Českej republiky a bravúrny výkon kolegýň nežnejšieho pohlavia katapultoval oravský klub do najvyšších klubových priečok na turnaji.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky mužov
Fbk Tvrdošín – Fbk Pltníci Nižná 6:2
Góly: Martin Tomaga 3, Pavol Zeman 2, Michal Uhlík 1
Po dlhej a vyčerpávajúcej ceste odohrali Tvrdošínčania prvý derby zápas s minuloročným finalistom, oravským družstvom z Nižnej. Zápas bol od začiatku v rukách Tvrdošínčanov, ktorí súpera nepúšťali do väčších šancí. V stretnutí evidentne zvíťazila energická mladosť!!! Tento zápas bol pre Tvrdošínčanov veľkou vzpruhou do ďalších bojov.
Snipers Team – Fbk Tvrdošín 0:7
Góly: Michal Uhlík 2, Milan Burdeľ 2, Ján Kuník 1, Pavol Zeman 1, Martin Tomaga 1
V druhom zápase Tvrdošínčania s prehľadom zdolali Snipersov, ktorí zo začiatku držali tempo, ale v tomto zápase nemali najmenšiu šancu. Niekoľko pekných kombinácií s následnými rýchlymi gólmi bolo cestou k jednoznačnému víťazstvu.
Fbk Tvrdošín – Ořel Ořechov 7:2
Góly: Tomáš Kuník 2, Martin Tomaga 2, Jaroslav Daňa 1, Tomáš Šurina 1, Juraj Bača 1
Zápas sa vyvíjal podobne ako predchádzajúci duel. Súper húževnato odolával a držal tempo, ale rýchle góly v priebehu niekoľkých minút ho „položili“. Tvrdošín inkasoval po vlastných chybách v obrane.
Fbk Tvrdošín – Pulper Brno 10:2
Góly: Pavol Zeman 3, Martin Tomaga 2, Milan Burdeľ 2, Michal Uhlík 2, Ján Kuník 1
„Spanilá jazda“ - tak možno nazvať tento zápas. Bojovný súper dlho nevydržal. Ich fyzická kondícia sa rýchlo rozpadla a hneď nato aj psychická. Neuniesli to hlavne starší súperovi hráči ale... klobúk dole, páni!!!
Pohostinství u Pštrosa Olšany - Fbk Tvrdošín 4:4
Góly: Martin Tomaga 2, Jaroslav Daňa 1, Tomáš Kuník 1
Moraváci boli jediným súperom, ktorý dokázal Oravcov potrápiť. Názov súpera hovoril za všetko. Zápas Oravci prehrávali v druhom polčase až o tri góly. Tvrdošínčania si už mysleli, že súper bude nad ich sily. To čo však oravské družstvo dokázalo v tomto zápase, bolo úžasné. Zápas dokázali vyrovnať. Následná remíza im zabezpečila víťazstvo v skupine.
Fbk Tvrdošín – MAC Angels 4:0
Góly: Martin Tomaga 2, Ján Kuník 1, Tomáš Kuník 1
Na rad prišlo play off. V osemfinále dostali Oravci súpera, ktorý sa umiestnil na štvrtom mieste v skupine D. Vedeli, že nebude ľahký. V minulom ročníku sa už raz stretli a Tvrdošínčania vedeli, že „anjeli“ hrajú dobre. Tento rok sa však Tvrdošínčanom podarilo súpera bravúrne a s prehľadom zdolať. Zásluhu na tom mala dobre hrajúca obrana.
Pacovští Honzíci – Fbk Tvrdošín 2:7
Góly: Martin Tomaga 2, Ján Kuník 1, Tomáš Kuník 1
Mladý a rýchly súper dával do štvrťfinálového zápasu veľa síl, čo sa neskôr odzrkadlilo na fauloch. Keďže rozhodcovia netrestali, zápas vyústil do tvrdých bojov. V závere zápasu sa už nehral florbal, ale „americký futbal“. Našťastie, Tvrdošín si dokázal v úvode zápasu urobiť gólový náskok a zápas dohral bez väčšej ujmy. Od súpera bolo sympatické podanie rúk a uznanie na konci zápasu.
Fbc Hradec nad Moravicí – Fbk Tvrdošín 2:7
Góly: Martin Tomaga 1, Tomáš Šróba 2, Tomáš Kuník 1, Jaroslav Daňa 2, Tomáš Šurina 1
Súper predvádzal v predošlých zápasoch elegantnú a účinnú hru. Fbk Tvrdošín vedel, že ide o silného súpera. V predošlom ročníku mu totiž o vlások uniklo finále. Tento rok ich zastavili Tvrdošínčania. Ani fantastický výkon súperovho brankára nestačil na individuálne prieniky a presné zakončenia Oravcov. Obrana si taktiež zaslúžila pochvalu.
Devils NJ – Fbk Tvrdošín 1:3
Góly: Pavol Zeman 2, Tomáš Kuník 1
„Devilsáci“ predviedli prepracovaný herný systém. Boli rýchli a strelecky dobre vybavení. Dobrý pohyb a následná strela na bránu boli ich najsilnejšou zbraňou. Účinným „štítom“ bol tvrdošínsky brankár, ktorý fantasticky čítal hru a rýchlym pohybom vykrýval každé prázdne miesto svojej svätyne. K všetkému napomáhala fungujúca obrana, ktorá bola prakticky všade. Závahala len raz, a to v závere stretnutia po zlom striedaní. V útoku Tvrdošín dokázal perfektne meniť systém hry. Po kombinačných situáciách nasledovali individuálne prieniky, čo robilo súperovi veľký problém. Fbk Tvrdošín strelil tri góly a zápas doviedol do víťazného konca. Súperovi patrí poklona za bojovnosť a pekný florbal. Hráčom Fbk Tvrdošín patrí poďakovanie za titul amatérskeho majstra ČR a úžasný výkon na celom turnaji.
Najlepším brankárom turnaja sa stal skvele chytajúci Mário Chorvát.
Realizačný tím: Lukáš Lepáček, Jozef Vloch, Martin Glonek.
Hráči: Milan Burdeľ „C“, Mário Chorvát „G“, Martin Tomaga, Jaroslav Daňa, Michal Uhlík, Pavol Zeman, Juraj Bača, Tomáš Šurina, Ján Kuník, Tomáš Kuník, Tomáš Šróba, Peter Žuffa, Lukáš Kuník „G“, Emanuel Žuffa „G“

Skryť Vypnúť reklamu

Zaslúžené bronzové opojenie
Tvrdošínske ženy prišli do brna obhájiť prinajmenšom minuloročnú 4. priečku. Nakoniec si renomé ešte vylepšili, skončili bronzové.
Fbk Tvrdošín – Psycho Brno 3:2
Od začiatku bolo stretnutie veľmi vyrovnané. Tvrdošínčanky vyhrávali 1:0, neskôr 2:1. Pod konečný výsledok sa podpísala výborná strela Soni Brnovej z polovice ihriska. Moravská brankárka zostala zaskočená, a Tvrdošín bol na nohách.
Fbk Tvrdošín – Cirkus Praha 5:4
Tvrdošínčanky nezačali zápas dobre. Na začiatku druhého polčasu prehrávali 1:4. Dievčatá však zapli na vyššie obrátky a po výbornom výkone prvej formácie otočili stav na 5:4.
Fbk Tvrdošín – Služba pohonných hmot a maziv 1:3
Za protivníka nastúpili známe tváre reprezentácie ČR, avšak Oravčanky podali veľmi dobrý výkon, keď sa dostali do množstva šancí. Tie však takmer vždy stroskotali na neomylnej brankárke. Prehrávali už 0:2, keď sa im podarilo znížiť. Dokonca mohli aj vyrovnať, ale tesne pred koncom inkasovali na konečných 1:3.
Fbk Tvrdošín – Hattrick Brno U 18 2:0
Bol to zápas, v ktorom mali Tvrdošínčanky obrovskú streleckú aj pozičnú prevahu, ale chýbalo im trošku šťastia, prípadne umu pri zakončení. Do play off postupovali z druhého miesta. Museli hrať vyraďovací súboj o postup do štvrťfinále s tímom, ktorý obsadil 3. miesto v skupine C.
Fbk Tvrdošín – FBC Zlín 4:2
Veľmi dobrý výkon v prvom polčase zabezpečil Tvrdošínčankám vedenie 3:0. Nasledovalo mierne uspokojenie. Súper znížil na 3:1. Oravčanky s odpoveďou neotáľali a odpovedali ďalším gólom. Aj keď ešte inkasovali gól, zápas dotiahli do víťazného konca.
Fbk Tvrdošín – Spartak Pelhřimov 1:0
Vo štvrťfinále čakal na Tvrdošínčanky druhý tím zo skupiny A. Diváci mohli sledovať vyrovnaný zápas s minimom šancí, kde dominovali obrany. Na oboch družstvách bolo vidieť, že je to už tretí zápas v priebehu dňa. Oravčanky nakoniec dotiahli zápas k chudobnému , ale predsa len víťazstvu 1:0.
Fbk Tvrdošín - Služba pohonných hmot a maziv 0:3
Tím, ktorý ako jediný porazil Tvrdošínčanky, potvrdil svoju silu aj v tomto zápase. Slovenské hráčky vstúpili do duelu dvomi vyloženými šancami a presilovkou, počas ktorej nakoniec inkasovali. Daný moment im na dlhé minúty vzal vietor z plachiet a hra sa poväčšine odohrávala v strede ihriska. Súper ich predčil hlavne v efektivite.
Fbk Tvrdošín – Psycho Brno 1:0 s.n.
V záverečnom zápase v boji o 3. miesto čakal Oravky tím, s ktorým na turnaji začínali. Prvý, ale aj tento duel bol veľmi vyrovnané. Vďaka dobrým výkonom obrán a brankárok sa v riadnom hracom čase skončil 0:0. Nasledovali samostatné nájazdy, po päť na každej strane. Za mohutného povzbudzovania tvrdošínskych mužov perfektne zachytala Veronika Stredanská, keď kryla všetky štyri nájazdy súpera, zatiaľ čo svoje nájazdy premenili Zuzka Stredanská a Denisa Ferenčíková. Tvrdošín zvíťazil 1:0 a mohol sa radovať z konečného 3. miesta. Turnaj ukázal, že dievčatá napredujú. Pre mladšie, neskúsené hráčky to bol prvý väčší turnaj, čím získali cenné skúsenosti. Tréner Michal Cvanciger dodal na záver: „Chcel by som sa poďakovať všetkým dievčatám, ktoré nás v Brne perfektne reprezentovali.“
Tréner: Michal Cvanciger.
Zostava žien: Veronika Stredanská, Veronika Turčáková, Veronika Hutirová, Soňa Brnová, Milota Hutirová, Soňa Medvecká, Zuzka Stredanská, Janka Brčáková, Júlia Rakytová, Denisa Ferenčíková.

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 2. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 3. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 4. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 5. Znalec slovenského brandy
 6. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 7. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 8. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 9. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 10. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 1. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 2. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 3. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 4. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 5. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 7. Rozšírená realita a ovládanie na diaľku
 8. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 9. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále
 10. „Prezlečte“ svoj domov! V móde je šetrenie peňazí aj prírody
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 7 107
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 703
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 5 198
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 473
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia 3 566
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 489
 7. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 218
 8. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 3 205
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 138
 10. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád 2 603

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Len aby si neublížil(a)!
 2. Jozef Sitko: Zákonnosť či spravodlivosť? Že by neaktuálna téma?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 17. - Antarktída a jej zabudnutí objavitelia
 4. Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR: Moderátor Junior: Nezmením a nevyliečim nikoho, ale môžem pomôcť zviditeľniť
 5. Robert Škerko: Ďalší životný zážitok !
 6. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: Kostol nanebovzatia Panny Márie v Tismicích
 7. Soňa Fröhlichová: Aj ženy už budú môcť ochraňovať pápeža
 8. Igor André: Generačná chudoba, no a?!
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 490
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 13 654
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 005
 4. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 5 767
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 463
 6. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 4 675
 7. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 3 851
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 809
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Nenechajte si ujsť ďalší diel LIVE diskusie na tému zelenej energie s fundovanými hosťami už v utorok 28. septembra o 11:00 hod.


9 h

Keď sa v zime cítite na začiatku behu z pohľadu teploty pohodlne, budete mať problém! Konštatoval v našom podcaste odborník na behanie Rastislav Magna z Intersportu.


20 h
Nový chodník v Žaškove.

Konečný účet zvýšil rast cien stavebných materiálov.


22 h
Študentky Strednej zdravotníckej školy nemocnicu potrebujú na vzdelávanie.

Petíciu za Dolnooravskú nemocnicu podpísalo za deväť dní viac ako 22-tisíc ľudí.


23. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Opitý vodič BMW zrovnal so zemou stĺp verejného osvetlenia. Ťažko zranenému vodičovi druhého auta poskytol prvú pomoc hasič mimo služby.


21 h

V ankete uspelo až päť žilinských lekárov.


23. sep

Z miesta, na ktoré pred dvadsiatimi rokmi ľudia prichádzali s radosťou, sa stal objekt, od akého obyvatelia radšej odvrátia zrak. Avšak, možno už nie nadlho.


23. sep

Dôvodom sú práce na protipovodňových opatreniach.


23. sep

Blogy SME

 1. Anton Kovalčík: Len aby si neublížil(a)!
 2. Jozef Sitko: Zákonnosť či spravodlivosť? Že by neaktuálna téma?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 17. - Antarktída a jej zabudnutí objavitelia
 4. Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR: Moderátor Junior: Nezmením a nevyliečim nikoho, ale môžem pomôcť zviditeľniť
 5. Robert Škerko: Ďalší životný zážitok !
 6. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: Kostol nanebovzatia Panny Márie v Tismicích
 7. Soňa Fröhlichová: Aj ženy už budú môcť ochraňovať pápeža
 8. Igor André: Generačná chudoba, no a?!
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 490
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 13 654
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 005
 4. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 5 767
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 463
 6. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 4 675
 7. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 3 851
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 809
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu