Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
FLORBAL

Muži Fbk Tvrdošín obhájili titul majstra ČR

Už po druhýkrát sa Fbk Tvrdošín zúčastnil turnaja v Brne, tento rok pod názvom Hummel Open Game 2008.


Muži odchádzali do metropoly Moravy obhajovať majstrovský titul amatérov v kategórii neregistrovaných. U žien išlo o obhajobu 4. miesta, ku ktorému im v tom čase dopomohli aj tri hráčky zo Serede (vlaňajší víťaz extraligy). Tento rok sa Tvrdošínčanky odhodlali hrať len s hráčkami materského klubu. Od začiatku turnaja bolo zjavné, že zopakovať vlaňajší výsledok nebude jednoduchá záležitosť, keďže turnaja sa zúčastnilo viac tímov. Tvrdošínski muži však podávali výkony, ktoré neočakávali nielen ich súperi, ale ani oni sami. Obhájený titul majstra Českej republiky a bravúrny výkon kolegýň nežnejšieho pohlavia katapultoval oravský klub do najvyšších klubových priečok na turnaji.

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky mužov
Fbk Tvrdošín – Fbk Pltníci Nižná 6:2
Góly: Martin Tomaga 3, Pavol Zeman 2, Michal Uhlík 1
Po dlhej a vyčerpávajúcej ceste odohrali Tvrdošínčania prvý derby zápas s minuloročným finalistom, oravským družstvom z Nižnej. Zápas bol od začiatku v rukách Tvrdošínčanov, ktorí súpera nepúšťali do väčších šancí. V stretnutí evidentne zvíťazila energická mladosť!!! Tento zápas bol pre Tvrdošínčanov veľkou vzpruhou do ďalších bojov.
Snipers Team – Fbk Tvrdošín 0:7
Góly: Michal Uhlík 2, Milan Burdeľ 2, Ján Kuník 1, Pavol Zeman 1, Martin Tomaga 1
V druhom zápase Tvrdošínčania s prehľadom zdolali Snipersov, ktorí zo začiatku držali tempo, ale v tomto zápase nemali najmenšiu šancu. Niekoľko pekných kombinácií s následnými rýchlymi gólmi bolo cestou k jednoznačnému víťazstvu.
Fbk Tvrdošín – Ořel Ořechov 7:2
Góly: Tomáš Kuník 2, Martin Tomaga 2, Jaroslav Daňa 1, Tomáš Šurina 1, Juraj Bača 1
Zápas sa vyvíjal podobne ako predchádzajúci duel. Súper húževnato odolával a držal tempo, ale rýchle góly v priebehu niekoľkých minút ho „položili“. Tvrdošín inkasoval po vlastných chybách v obrane.
Fbk Tvrdošín – Pulper Brno 10:2
Góly: Pavol Zeman 3, Martin Tomaga 2, Milan Burdeľ 2, Michal Uhlík 2, Ján Kuník 1
„Spanilá jazda“ - tak možno nazvať tento zápas. Bojovný súper dlho nevydržal. Ich fyzická kondícia sa rýchlo rozpadla a hneď nato aj psychická. Neuniesli to hlavne starší súperovi hráči ale... klobúk dole, páni!!!
Pohostinství u Pštrosa Olšany - Fbk Tvrdošín 4:4
Góly: Martin Tomaga 2, Jaroslav Daňa 1, Tomáš Kuník 1
Moraváci boli jediným súperom, ktorý dokázal Oravcov potrápiť. Názov súpera hovoril za všetko. Zápas Oravci prehrávali v druhom polčase až o tri góly. Tvrdošínčania si už mysleli, že súper bude nad ich sily. To čo však oravské družstvo dokázalo v tomto zápase, bolo úžasné. Zápas dokázali vyrovnať. Následná remíza im zabezpečila víťazstvo v skupine.
Fbk Tvrdošín – MAC Angels 4:0
Góly: Martin Tomaga 2, Ján Kuník 1, Tomáš Kuník 1
Na rad prišlo play off. V osemfinále dostali Oravci súpera, ktorý sa umiestnil na štvrtom mieste v skupine D. Vedeli, že nebude ľahký. V minulom ročníku sa už raz stretli a Tvrdošínčania vedeli, že „anjeli“ hrajú dobre. Tento rok sa však Tvrdošínčanom podarilo súpera bravúrne a s prehľadom zdolať. Zásluhu na tom mala dobre hrajúca obrana.
Pacovští Honzíci – Fbk Tvrdošín 2:7
Góly: Martin Tomaga 2, Ján Kuník 1, Tomáš Kuník 1
Mladý a rýchly súper dával do štvrťfinálového zápasu veľa síl, čo sa neskôr odzrkadlilo na fauloch. Keďže rozhodcovia netrestali, zápas vyústil do tvrdých bojov. V závere zápasu sa už nehral florbal, ale „americký futbal“. Našťastie, Tvrdošín si dokázal v úvode zápasu urobiť gólový náskok a zápas dohral bez väčšej ujmy. Od súpera bolo sympatické podanie rúk a uznanie na konci zápasu.
Fbc Hradec nad Moravicí – Fbk Tvrdošín 2:7
Góly: Martin Tomaga 1, Tomáš Šróba 2, Tomáš Kuník 1, Jaroslav Daňa 2, Tomáš Šurina 1
Súper predvádzal v predošlých zápasoch elegantnú a účinnú hru. Fbk Tvrdošín vedel, že ide o silného súpera. V predošlom ročníku mu totiž o vlások uniklo finále. Tento rok ich zastavili Tvrdošínčania. Ani fantastický výkon súperovho brankára nestačil na individuálne prieniky a presné zakončenia Oravcov. Obrana si taktiež zaslúžila pochvalu.
Devils NJ – Fbk Tvrdošín 1:3
Góly: Pavol Zeman 2, Tomáš Kuník 1
„Devilsáci“ predviedli prepracovaný herný systém. Boli rýchli a strelecky dobre vybavení. Dobrý pohyb a následná strela na bránu boli ich najsilnejšou zbraňou. Účinným „štítom“ bol tvrdošínsky brankár, ktorý fantasticky čítal hru a rýchlym pohybom vykrýval každé prázdne miesto svojej svätyne. K všetkému napomáhala fungujúca obrana, ktorá bola prakticky všade. Závahala len raz, a to v závere stretnutia po zlom striedaní. V útoku Tvrdošín dokázal perfektne meniť systém hry. Po kombinačných situáciách nasledovali individuálne prieniky, čo robilo súperovi veľký problém. Fbk Tvrdošín strelil tri góly a zápas doviedol do víťazného konca. Súperovi patrí poklona za bojovnosť a pekný florbal. Hráčom Fbk Tvrdošín patrí poďakovanie za titul amatérskeho majstra ČR a úžasný výkon na celom turnaji.
Najlepším brankárom turnaja sa stal skvele chytajúci Mário Chorvát.
Realizačný tím: Lukáš Lepáček, Jozef Vloch, Martin Glonek.
Hráči: Milan Burdeľ „C“, Mário Chorvát „G“, Martin Tomaga, Jaroslav Daňa, Michal Uhlík, Pavol Zeman, Juraj Bača, Tomáš Šurina, Ján Kuník, Tomáš Kuník, Tomáš Šróba, Peter Žuffa, Lukáš Kuník „G“, Emanuel Žuffa „G“

Skryť Vypnúť reklamu

Zaslúžené bronzové opojenie
Tvrdošínske ženy prišli do brna obhájiť prinajmenšom minuloročnú 4. priečku. Nakoniec si renomé ešte vylepšili, skončili bronzové.
Fbk Tvrdošín – Psycho Brno 3:2
Od začiatku bolo stretnutie veľmi vyrovnané. Tvrdošínčanky vyhrávali 1:0, neskôr 2:1. Pod konečný výsledok sa podpísala výborná strela Soni Brnovej z polovice ihriska. Moravská brankárka zostala zaskočená, a Tvrdošín bol na nohách.
Fbk Tvrdošín – Cirkus Praha 5:4
Tvrdošínčanky nezačali zápas dobre. Na začiatku druhého polčasu prehrávali 1:4. Dievčatá však zapli na vyššie obrátky a po výbornom výkone prvej formácie otočili stav na 5:4.
Fbk Tvrdošín – Služba pohonných hmot a maziv 1:3
Za protivníka nastúpili známe tváre reprezentácie ČR, avšak Oravčanky podali veľmi dobrý výkon, keď sa dostali do množstva šancí. Tie však takmer vždy stroskotali na neomylnej brankárke. Prehrávali už 0:2, keď sa im podarilo znížiť. Dokonca mohli aj vyrovnať, ale tesne pred koncom inkasovali na konečných 1:3.
Fbk Tvrdošín – Hattrick Brno U 18 2:0
Bol to zápas, v ktorom mali Tvrdošínčanky obrovskú streleckú aj pozičnú prevahu, ale chýbalo im trošku šťastia, prípadne umu pri zakončení. Do play off postupovali z druhého miesta. Museli hrať vyraďovací súboj o postup do štvrťfinále s tímom, ktorý obsadil 3. miesto v skupine C.
Fbk Tvrdošín – FBC Zlín 4:2
Veľmi dobrý výkon v prvom polčase zabezpečil Tvrdošínčankám vedenie 3:0. Nasledovalo mierne uspokojenie. Súper znížil na 3:1. Oravčanky s odpoveďou neotáľali a odpovedali ďalším gólom. Aj keď ešte inkasovali gól, zápas dotiahli do víťazného konca.
Fbk Tvrdošín – Spartak Pelhřimov 1:0
Vo štvrťfinále čakal na Tvrdošínčanky druhý tím zo skupiny A. Diváci mohli sledovať vyrovnaný zápas s minimom šancí, kde dominovali obrany. Na oboch družstvách bolo vidieť, že je to už tretí zápas v priebehu dňa. Oravčanky nakoniec dotiahli zápas k chudobnému , ale predsa len víťazstvu 1:0.
Fbk Tvrdošín - Služba pohonných hmot a maziv 0:3
Tím, ktorý ako jediný porazil Tvrdošínčanky, potvrdil svoju silu aj v tomto zápase. Slovenské hráčky vstúpili do duelu dvomi vyloženými šancami a presilovkou, počas ktorej nakoniec inkasovali. Daný moment im na dlhé minúty vzal vietor z plachiet a hra sa poväčšine odohrávala v strede ihriska. Súper ich predčil hlavne v efektivite.
Fbk Tvrdošín – Psycho Brno 1:0 s.n.
V záverečnom zápase v boji o 3. miesto čakal Oravky tím, s ktorým na turnaji začínali. Prvý, ale aj tento duel bol veľmi vyrovnané. Vďaka dobrým výkonom obrán a brankárok sa v riadnom hracom čase skončil 0:0. Nasledovali samostatné nájazdy, po päť na každej strane. Za mohutného povzbudzovania tvrdošínskych mužov perfektne zachytala Veronika Stredanská, keď kryla všetky štyri nájazdy súpera, zatiaľ čo svoje nájazdy premenili Zuzka Stredanská a Denisa Ferenčíková. Tvrdošín zvíťazil 1:0 a mohol sa radovať z konečného 3. miesta. Turnaj ukázal, že dievčatá napredujú. Pre mladšie, neskúsené hráčky to bol prvý väčší turnaj, čím získali cenné skúsenosti. Tréner Michal Cvanciger dodal na záver: „Chcel by som sa poďakovať všetkým dievčatám, ktoré nás v Brne perfektne reprezentovali.“
Tréner: Michal Cvanciger.
Zostava žien: Veronika Stredanská, Veronika Turčáková, Veronika Hutirová, Soňa Brnová, Milota Hutirová, Soňa Medvecká, Zuzka Stredanská, Janka Brčáková, Júlia Rakytová, Denisa Ferenčíková.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 1. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 2. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 5. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
 7. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 8. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 9. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 10. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 1. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 20 399
 2. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 16 876
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 15 238
 4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 13 256
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 679
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 602
 7. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 588
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 512
 9. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 696
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 446
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.

Dohrávať počas zimy je na Orave takmer nemožné

Názory klubov sa líšia. Umelú trávu však veľmi nepreferujú.

Na Orave máme dve ihriská s umelou trávou.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?