Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut, st 8. – 9. júla o 18.30 h
Jahodové víno – ART KINO – Rozprávanie o momente, v ktorom máte plné zuby života, ktorý žijete, že sa rozhodnete odísť do najodľahlejšieho kúta na celej zemi. A práve tam sa odrazu naučíte vážiť si a vychutnávať každú, aj tú najkratšiu chvíľu svojho života. Dráma.
Pi, so, ne 11. - 13. júla o 18.30 h
Sissi a Yeti – Aminovaná komédia. Sissi a Franz, ktorých poznáte z úspešného televízneho seriálu z päťdesiatych rokov, sú dokonalý pár v dokonalom cisárskom svete. Ani občasné panovnícke povinnosti ich nemôžu vytrhnúť z dokonalej reality vášnivého manželského spolunažívania. Sissi, ktorá svojím šarmom tromfne aj Marylin Monroe, a Franz, ešte väčší „kluďas“ ako Jack Sparrow, si žijú šťastne, až kým... Až kým sa jedného dňa nestane niečo nečakané: Sissi sa stane obeťou únosu!
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Rudolf Fila a Ivan Csudai „TRETIA RUKA“. Autorská výstava významných slovenských maliarov. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava potrvá do 7. septembra.
FAZEKAS-GNANDT-LONOVICS. Defragmentácia maľby. Výstava výtvarného umenia v rámci kultúrnych výmenných akcií V4. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín. Výstava potrvá do 7. septembra.
25. júna – 31. augusta
KRESLILI SME V GALÉRII. V. ročník výstavy detských prác, vytvorených v rámci tvorivých dielní v OG. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
PODUJATIA
Mesiac júl
ORAVSKÉ NÔTY – Terénny výskum tradičnej ľudovej hudobnej kultúry Oravy.
Kde: Orava. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.
Od 6. - 27. júla o 16.00 h
NEDEĽNÉ KONCERTY 2008
Kde: pri Altánku. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert nekoná.
PRIPRAVUJE SA
Ut 15. júla o 14.00 h
KLUB VÝŠIVKY A RUČNÝCH PRÁC – klubové stretnutie. Kde: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Ne 13. júla o 18.00 h
Majster šarkanov – Vždy existuje spôsob ako napraviť chybu. Lov papierových šarkanov patrí k najobľúbenejším hrám afgánskych detí. Dvom z nich, nerozlučným kamarátom Hassanovi a Amirovi, však lov na šarkanov osudovo zmenil život, keď totálne rozbil ich priateľstvo.
PODUJATIE
Ne 13. júla o 18.00 h
XXXII. HUDOBNÉ LETO 2008 – Pod záštitou primátora mesta – Komorný koncert
Miroslav Dvorský - tenor, Ján Salaj – klavír, Ulrich Ulman – umelelecký prednes. Miesto: Slanický ostrov umenia, Oravská priehrada
Prevoz loďou na koncert na Slanickom ostrove umenia je zabezpečený z prístavu Slanická Osada v čase od 17.00 do 17.45. Usporiadatelia: Oravská galéria Dolný Kubín, Hudobné centrum Bratislava, Štátny komorný orchester Žilina.
So 12. júla
AmatFest – Medzinárodná prehliadka amatérskych filmov – Nesúťažná prehliadka neprofesionálnych filmov, ktoré boli buď ocenené na rôznych súťažných prehliadkach, alebo jednoducho zaujali organizátorov.
PRIPRAVUJEME
St, št, pi, so, ne 16. – 20. júla
VERÍM PANE – Festival gospelovej hudby. Účinkujú gospelové skupiny, súčasťou sú sprievodné podujatia, dielne, výstavy, muzikály atď. Kde: Dom kultúry Námestovo, Dom katol. jednoty, Rímskokatolícky kostol sv. Šimona a Júdu Námestovo. Usporiadateľ: Rádio Lumen LUX communication, mesto Námestovo, Farský úrad Námestovo, Katolícky dom, Dom kultúry a kultúrne spoločenské zariadenia.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Nepremieta
1. júl – 31. august
TRSTENKÉ KULTÚRNE LETO 2008 – Cyklus koncertov. Kde: Námestie M. R. Štefánika. Usporiadateľ: Mesto Trstená.
PODUJATIE
Pi, so, ne 11. – 13. júla
XIV. ročník SPIEVAME MÁRII – Festival gospelovej hudby, ktorý sa toho roku nesie v znamení hesla: “Nohami choďte po zemi a rukami sa dotýkajte neba”. Kde: Kostol sv. Martina, amfiteáter pri kostole, Kultúrny dom Trstená. Usporiadateľ: Mesto Trstená, Farský úrad Trstená, ZŠ R. Dilonga.
Pi – so 11. – 12. júla
ŠKAPULIARSKY JARMOK spojený s prezentáciouľudových remesiel s kultúrnym programom. Usporiadateľ: Mesto Trstená
St, št, pi, so 9. – 12 júla
II. ročník SLOVENSKÉHO MEDOVÉHO FESTIVALU – Súčasťou II. Ročníka SMF bude kurz úradných veterinárnych asistentov a seminár s prednáškami lektorov a učiteľov včelárstva. II. ročník SMF obohatia a spestria: propagácia včelích produktov, marketing, včelárske zariadenia a pomôcky, súťaž o najlepší slovenský med, najlepšiu slovenskú medovinu, ukážky zdobenia medovníkov, ochutnávka medu a medoviny, kultúrny program.
Kde: hotel Roháč na námestí M. R. Štefánika. Usporiadateľ: Spolok včelárov Slovenska

Skryť Vypnúť reklamu

TVRDOŠÍN
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej
„Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie - sprievodná výstava trvalej expozície Oravskej galérie. Výstava potrvá do 30. septembra
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Ut – ne od 10.00 – 16.00 h
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra. Sprístupnený verejnosti: 1. júla – 1. septembra.

ORAVICE
PRIPRAVUJEME
So 19. júla od 11.00 – 22.00 h
COUNTRY ORAVICE 2008 – Country detské tance, Country a folklórne talenty Oravy. Vystúpenie víťaza detskej superstar z Námestova za klavírneho doprovodu Richarda Rikkona, skupina Mloci z Prešova, skupina Bukasový masív z Modry, vystúpenie Allana Mikušeka, skupina Žobráci z Košíc so známym moderátorom Michalom Hudákom.
Sprievodný program: Súťaž vo varení firemného guľášu, akcia na bicykel s možnosťou výhry bicykla. Kde: Amfiteáter Oravice. Usporiadateľ: Juraj Tomadlík – JUTO
So, ne 27. júla
XVIII. FOLKLÓRNE ORAVICE 2008 – Folklórny festival a jarmok ľudových remesiel.
Kde: Oravice. Usporiadateľ: MsÚ Tvrdošín, OOS Dolný Kubín.

ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších
objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť počas júla a augusta denne od 8.00 h do 18.00 h.
PRIPRAVUJEME
Pi, so 18. – 19. júla
VII. OŽIVENÉ REMESLÁ – Jarmok ľudových remesiel so sprievodným folklórnym programom. Usporiadateľ: Obec, Múzeum oravskej dediny Zuberec.

JASENOVÁ
Ut – ne 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej. Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený od 15. apríla do októbra.

ORAVSKÁ POLHORA
Ut – so 9.00 – 16.30 h, ne 10.30 – 18.00 h
Hviezdoslavova hájovňa – Literárna expozícia v budove hájovne pod Babou horou, bola sprístupnená v októbri 1979 v rámci 25. Hviezdoslavovho Kubína. Je to prvé skutočne literárne múzeum na Slovensku , venované dielu básnika - Hájnikovej žene. Hájovňu kedysi navštevoval P. O. Hviezdoslav a v roku 1904 sa tam narodil prozaik Milo Urban. Jemu je venovaná výstava v susednom objekte.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Oravská železnica v úseku Tanečník – sedlo Beskyd bola slávnostne otvorená a sprístupnená verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice je sezónna, od mája do októbra. V depe nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii oravsko-kysuckej lesnej úvraťovej železničky, prvej dopravnej pamiatky na území Slovenska.

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00 h
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčasná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov - od románskeho cez gotický, renesančný, barokový, až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia.
PODUJATIE
Ne 13. júla od 14.00
XVI. ročník Oravský divadelný Podzámok – Festival divadelných hier s historickou a rozprávkovou tematikou.
Program: o 14.00 h – Drotári idú do sveta; 16.00 h – Umri, skap a zdochni; o 18.00 h – Cisárov pisár. Kde: Na nádvorí Oravského hradu, vstup zdarma. Usporiadateľ: OM POH Dolný Kubín
Pi 25. júla 21.00 – 2.00 h
NOC HRÔZY na Oravskom hrade. Vstup jednotlivo alebo vo dvojiciach. Predpredaj vstupeniek v pokladni Oravského hradu. Vstupné: 800 Sk

MALATINÁ
So, ne 12. – 13. júla
VIII. ročník BAČOVSKÝCH DNÍ – Medzinárodný festival valaskej kultúry, jarmok ľudových remesiel, oravská výstava výtvarných prác a tvorivá dielňa Strašiak – ochranca úrody. Usporiadateľ: Obec Malatiná a Osvetové stredisko v Dolnom Kubíne

SIHELNÉ
PRIPRAVUJEME
Ne 20. júla
XVI. FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI POD BABOU HOROU A PILSKOM. Folklórny festival, regionálna súťaž folklórnych skupín. Kde: Prírodný amfiteáter v Sihelnom. Usporiadateľ: Obec Sihelné, Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne

SEDLIACKA DUBOVÁ
1. júla – 31. augusta
Dubová Colonorum – Mládežnícka aktivita pri záchrane zrúcaniny kostolíka. Usporiadateľ: Obec Sedliacka Dubová, Združenie kresťanskej mládeže.

NIŽNÁ
Kino OSTRAŽICA
Ut 8. júla o 19.00 h
Prísľuby z východu - Záhadný a nemilosrdný Nikolaj pochádza z Ruska a pracuje v Londýne ako šofér pre nechvalne známu zločineckú rodinu. Tá je súčasťou ruského kriminálneho bratstva. Hlavou klanu je starý pán Semion, majiteľ luxusnej ruskej reštaurácie, ktorý svojím distingvovaným šarmom dokonale maskuje chladnú a brutálnu povahu. Pokoj a prosperitu rodiny ohrozuje nevypočítateľným správaním Semionov výbušný syn, zabijak Kiril. Medzitým v severolondýnskej nemocnici sa pôrodná asistentka Anna Chytrova stáva svedkom tragickej udalosti, keď neznáma mladá dievčina zomiera pri pôrode. Ostáva po nej len denník písaný po rusky.
PODUJATIE
So 12. júla od 8.00 h
NIŽNIANSKY KOTLÍK –Netradičná súťaž vo varení gulášu. Pri príležitosti 64. výročia osláv SNP. Podujatie sa koná za účinnej podpory Ministerstva obrany, Armády SR a Vojenského historického ústavu v Bratislave. 8.00 h prezentácia súťažiacich. Potom varenie guľášu, vyhodnotenie súťaže, odovzdanie cien
Sprievodný program: 9.00 – 15.00 h- Prezentácia bojovej techniky armády SR (vrtuľník, tank, samohybné delo, húfnica Zuzana, aligátor a iné), 12 00 h - ORAVA 1944 – boje o Studenú dolinu v podaní členov Klubu vojenskej histórie Orava
Kultúrny program:
11.00 h – Posádková hudba Ministerstva obrany SR
14.00 h – Milan Hrčka – známy oravský spevák so svojimi hosťami
16.00 h – Tanečná zábava, hudobná produkcia h. s. BAZAR
Atrakcie pre deti – nafukovací hrad, balóniky, cukrová vata, jazda na horských terénnych kárach, hasičský útok
Kde: areál lyžiarskeho strediska UHLISKÁ - Nižná
Usporiadateľ: obec Nižná

ZÁKAMENNÉ
So 19. júla od 11.00 h
Dni obce Zákamenné - program: 11.00 – 12.30 Slovenský pohár v behu do vrchu; 13.15 – 18.00 Medzinárodná súťaž Zákamenský drevorubač; 18.00 – 19.00 Vystúpenie gospelovej skupiny Kapucíni; 21.30 – 22.00 Ohňová šou; 22.00 Diskotéka na ihrisku a veselica pre starších
Ne 20. júla
13.00 h Motokros a Futbalový turnaj zákamenských družstiev

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 37 118
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 35 793
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 600
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 419
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 993
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 362
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 7 077
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 013
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 676
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 584
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Zábiedove skončilo približne sedemtisíc ton úletu.

V katastri Hladovky a Zábiedova skončilo 32-tisíc ton úletu z OFZ Istebné. Inšpekcia životného prostredia tvrdí, že nesprávnym skladovaním a uložením sa z neho stal nebezpečný odpad.

59m
V roku 2019 sa v Novoti narodilo 81 detí, minulý pribudlo 71 novorodencov.

Novoť sa rozrastá, v dedine chýbajú nájomné byty

22. jan
Jedno srdce je v centre mesta.

Ich obsah pomôže aj ľuďom v núdzi.

21. jan
Michal Suroviak začal s maratónmi vo veku 45 rokov.

Prvý maratón chcel odbehnúť v Košiciach a študentský sen si aj splnil.

20. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V druhom kole malo pozitívne testy 1,02 percenta testovaných. Na Borovej ulici však číslo vyskočilo na 6,45 percenta.

22 h

Prednostka neodpísala, rezort vnútra poslal len všeobecné stanovisko.

14 h

Záchranári odkazujú, nie každý s Covidom patrí do nemocnice.

22. jan

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

21. jan

Už ste čítali?