Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
SILOVÝ TROJBOJ

Z majstrovstiev Európy neodchádzali naprázdno

Druhý júnový týždeň sa slovenskí priaznivci silových športov dočkali lahôdky v podobe majstrovstiev Európy, ktoré organizovala AWPC – Slovakia z poverenia svetovej federácie WUAP.

V dňoch 11. - 14. júna sa v Trnave stretli najlepší amatérski benčpresseri (tlak na lavičke) a silový trojbojári starého kontinentu. Punc kvality týmto dala pretekom od začiatku spolupráca s mestom Trnava. Ceny pre pretekárov boli financované s podporou splnomocnenca vlády SR pre mládež a šport Dušana Galisa a nad celým podujatím prevzal záštitu predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš. Celý priebeh majstrovstiev bol pre priaznivcov tohto športu vďaka živému prenosu dostupnejší cez internet a určite si získal pozornosť.
Na podujatí sa zúčastnilo 131 pretekárov z 11 štátov. Počas prvého súťažného dňa sa na pódiu predstavili dorastenci, juniori a pretekári masters v tlaku na lavičke. Hneď v úvodný deň sa predstavilo 17 slovenských reprezentantov, ktorí si vybojovali 12 zlatých, 3 strieborné a 2 bronzové medaily.
Medzi nimi samozrejme nechýbali ani pretekári z oravského regiónu. Tradične sa svojimi výkonmi prezentovali Brenkusovci, ku ktorým sa však pridali aj ďalší nádejní pretekári. V prvej skupine sa na úvod majstrovstiev postupne predstavili dorastenci v kategórii T 16 -17 ročných. Ľuboš Vajdiar vybojoval v kat. do 75 kg. výkonom 140 kg v novom európskom rekorde zlato, Michal Brenkus pridal v kat. do 90 kg výkonom 130 kg druhú zlatú medailu. Úvod, ako sa patrí. V druhej skupine nastúpili starší dorastenci v kategórii T 18-19. Tu sa v jednej váhovej kategórii stretli hneď dvaja slovenskí reprezentanti. Vladimír Metes mal určite na viac. Výkonom 150 kg nakoniec obsadil 3. miesto a tak ani on nezostal bez cenného kovu.
Poobede prišli na rad pretekári v kategórii masters (nad 40 rokov). V kategórii do 110 kg sa stretli opäť dvaja slovenskí reprezentanti. Úspešnejší bol aj tentoraz Ilavčan Peter Vacho s výkonom 230 kg. Na druhom mieste sa umiestnil Dušan Brenkus s výkonom 180 kg. Dušan však opäť potvrdil svoju stabilnú formu a skompletizoval zbierku medailí o ďalší cenný kov, tentoraz strieborného lesku. Celková bilancia 2 zlaté, 1 strieborná a 1 bronzová medaila je úspechom, ktorý si zaslúži obdiv a uznanie. Zisk medailí a hlavne výborné výkony potvrdili pozíciu všetkých štyroch pretekárov v reprezentačnom výbere Slovenska a získali právo účasti na októbrových majstrovstvách sveta, ktoré sa budú konať v Nemecku.
Veríme, že ich ďalšia príprava, ktorá ich čaká prinesie svoje ovocie aj na vrchole tohtoročnej sezóny a potvrdí stúpajúci záujem o tento šport v oravskom regióne.

1. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  2. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  3. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  4. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  5. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  6. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  7. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
  8. Aká je pravda o francúzskych autách?
  9. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  10. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  1. Začala sezóna bicyklov aj ich zlodejov: Dajte si na svoj pozor!
  2. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  3. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  4. Bakalárske študijné programy na FVT
  5. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  6. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
  7. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)

Bufet je plný dobrôt-

Aktivisti sa snažia mať z Brezovice lepšiu dedinku.

4 h
Začínajú sa MS v hokeji 2021. Pozrite si športový TV program.

Slováci v ére samostatnosti idú na svetový hokejový šampionát už po 25-krát. Aké sú ich šance a čo všetko ich na tomto športovom podujatí čaká, aj o tom je mimoriadna príloha, ktorú nájdete tento týždeň v týždenníkoch MY na celom Slovensku.