V závere ligových súťaží s tradičnými výsledkami

Tvrdošín – Turany 1:2 (1:1)
Gól: F. Novák
Zostava: Kazík, Maslo, Krivda, Hradský, Baláž, Palider, Novák, Plančo, Florek, Hutira, Ferenčík, n striedali: Sirota, Betuštiak
Tvrdošínčania začali vo veľkom štýle. Po jednej z priamočiarých akcií a spätnej prihrávke Jaroslava Floreka skóruje F. Novák, ibaže postranný videl na udivenie všetkých ofsajd. Spomínaný strelec si to vynahradil po peknom centri Floreka, keď loptu z voleja triafa do odkrytej brány. Za 2. min bolo vyrovnané. Chyba v strede poľa a následný protiútok znamenal vyrovnanie. Samotných aktérov ničila veľká horúčava. Rozhodujúci moment v stretnutí nastal v 2. polčase, keď obrana domácich faulovala hosťujúceho hráča v šestnástke. Nariadenú penaltu šťastnejší hostia využili. (R)

Or. Jasenica – Belá Dulice 3:3 (3:0)
Góly: Skočík, Maroš Madleňák, Puvák
ŽK: Zanovit
Zostava: Čiernik, Binek, Skočík, Puvák, Mário Madleňák, V. Madleňák, Zemenčík, Miloš Vráb, Pavč, n striedali: Farský, Císař, Žofaj
Prvý polčas začal z pohľadu Or. Jasenice ako zo spartesu. Hneď v úvodnej minúte sa z 30 metrov skvele zastreľoval Skočík a hosťujúci brankár už len lovil loptu z vlastnej siete. O niekoľko minút sa domáci ujímajú dvojgólového vedenia. Maroš Madleňák zvyšuje krásnou strelou pod brvno. Na 3:0 zvyšuje Puvák, keď ďalším projektilom doslova vymetá pavučinu brány Belej. Do 2. polčasu nastúpila Or. Jasenica opäť aktívne. V šanciach sa objavili Pavč a Vráb. Svoje príležitosti však nevyužili. Oravci si vybrali hluchú 20–minútovku. V rozmedzí 65. až 85. min sa hosťom podarilo vyrovnať. Oravská Jasenica môže byť z priebehu druhého dejstva nešťastná. V konečnom dôsledku však možno sezónu hodnotiť pozitívne. (MM)

Ostatné zápasy: Kotrčiná Lúčka – Kysucký Lieskovec 2:3 (0:2), Stráňavy – Trebostovo 2:0 (1:0), Valča – Rosina 2:1 (0:0), Závažná Poruba – Teplička 2:1 (1:0), Oščadnica – Dúbrava 6:2 (1:1)

ŽK: - , J. Bella
Zostava domácich: Huba, Paprčka, Čipčala, Strapec, Litváň, Púplava, P. Dudáš, Dauda, Kordan, Katreniak, M. Dudáš, n striedal: M. Padin
Zostava hostí: Karolaj, Matejka, Medvecký, Miklušiak, Masár, Grieš, Urbanovič, Bella, Kokavec, Zaťkovič, Stanko
n Diváci : 150
Za pekného slnečného počasia Oravská Poruba nastúpila na dobre pripravený trávnik s cieľom získať tri body. Domáci začali hrať svoju typickú hru od šestnástky po šestnástku, ale ich nahrávky nemali správny smer a ich šance končili na hosťujúcej obrane alebo brankárovi. Prvú veľkú šancu zápasu mal nestarnúci Janko Púplava, ktorý od šestnástky neprestrelil brankára. Ďalšia šanca domáceho tímu sa vyskytla v 40. min, keď strelu Mariána Katreniaka domáci brankár zneškodnil. Hostia zistili, že domáca obrana nebude na ich rýchle protiútoky stačiť a útočili po krídlach. Po prvom rýchlejšom prieniku bol faulovaný hosťujúci útočník a súper získal výhodu priameho kopu, z ktorého v 25. minúte dali otvárací gól stretnutia. V 33. minúte hostia zvýšili na 2:0 a zdalo sa, že domáci opäť raz prehrajú na domácom ihrisku. Po zmene strán sa Porubčania vrhli do útoku a začali hrať po zemi. Ich nahrávky sa spresnili, vznikali dobré šance a v 54. min vnikol do šestnástky Katreniak a dáva pre domáci tím kontaktný gól. Hostia hneď zaútočili, ale stroskotali na domácej obrane, ktorá rýchlo rozohrala a z tohto protiútoku v 55. min vyrovnal Janko Púplava na 2:2. Tento hráč dnešným zápasom ukončil svoju profesionálnu kariéru futbalistu. V 80. min domáci prevzali loptu, potiahli na súperovu polovicu a Peter Dudáš dáva víťazný gól zápasu - zvyšuje na 3:2. Zvyšok zápasu sa už iba dohrávalo v kľudnom tempe. A. ČIPČALA

Trstená – Sučany 4:2 ( 1:2 )
Góly: Krasuľa (2), Bednár, Palider
ŽK: Palider
Zostava: Suroviak, Bača, Vitek, Chovan, Pazúrik, Repka, Palider, Gregorec, Machajda, Tropek, Krasuľa, striedali: Bednár, Jendrišek
Už v 4. min sa v 16-tke pekne uvoľnil Krasuľa a špičkou kopačky sa nakopnutá lopta odráža do brány hostí, 1:0. V 8. min na dvakrát brankár Suroviak likviduje tvrdú strelu súpera z 35 metrov. V 11. min po úniku útočníka hostí po prihrávke na roh 16-tky domáci brankár zle vybehol a súper vyrovnáva. V 12. min hlavičkuje Bača loptu do rukavíc brankára hostí. V 19. min to skúša ďalekonosnou strelou Vitek, ale lopta letí nad. V 34. min má ďalší dobrý zákrok po strele hostí brankár Suroviak, ale v 37. min po strele z 30 metrov skončila lopta na prekvapenie divákov i hráčov po zlom zákroku domáceho brankára v sieti. V 60. min po chybe brankára hostí vyrovnáva s chuťou hrajúci Bednár. V 72. min priamy kop Baču smerujúci do šibenice zázračne vyráža brankár hostí na roh. V 80. min sa pekne uvoľnil Palider, tvrdo vystrelil z 25 metrov a prekonáva bránu hostí. 88. min prináša gól Krasuľu do prázdnej brány konečný stav na 4:2 po nezištnej nahrávke od Bednára. PETER MEDVECKÝ

Bešeňová – Žaškov 4:1 (1:0)
Góly: Gerec, Ošala, Janiga, Olos – M. Mikuš
ŽK: -, Kubačka
Zostava domácich: Vrtich, Antov, Protuš, Žihnavník, Huntoš, J. Gerec, Olos, Baran, Ošala, Janiga, A. Gerec, striedali: Guoth, Kubáň, Pepucha
n Zostava hostí: Pavlovčík, Gallo, Greguška, Hanko, Bakoš, Strapec, Lacko, Kaplánek, Kubačka, T. Farko, Ondrík, striedali: P. Farko, Pulčík, Mikuš
Domáci potrebovali zvíťaziť, aby sa udržali v súťaži. Zápas sa odohrával v slušnom tempe, v ktorom domáci využili svoje šance, keďže tie hosťujúci hráči zahadzovali. Žaškov nebol slabším súperom, len na ich kopačkách nemali toľko futbalového šťastia ako domáci, ktorí ťažko bojovali o tri body. Tento zápas bol pre domácich bojom, ako pre gladiátorov, bojom o všetko. Zápas prebiehal v poriadku, nenastali žiadne rušivé momenty. MILAN PAVLOVČÍK

Nižná – L. Sliače 1:3 (1:1)
Góly: Brčák, Sršeň, Kelčík 2x
ŽK: Bažík, Pavčo, M. Kuboš, Brčák – M. Kelčík, B. Kelčík
Zostava: Brčák, Dedinský, Chladný, Komačka, Bažík, Daňa, Marek Kuboš, Obtulovič, Pavčo, Šeling, Brčák, n striedali: Michal Kuboš, Kasák
Hostia hrali hlavne na vlastnej polovici, pretože domáci nastúpili do zápasu s úmyslom hrať do zabezpečenej obrany a šetriť sily v tejto horúčave.
Už v 4. min vystrelil hosťujúci útočník na brankára domácich strelou zo 17 m. To isté sa udialo v 12. min na druhej strane, kedy vystrelil z 18 m Daňa. Obaja brankári boli na mieste. V 15. min vystrelil Bažík krížnou prihrávkou Dedinského, ale jeho strela mierila ponad bránu. V 17. min vybojoval loptu Brčák pred vlastnou šestnástkou. Vysunul Šelinga, ten mu vrátil späť do šestnástky a Brčák otvára skóre zápasu na 1:0.
V 20. min po zahratí priameho kopu Pavčom najskôr Bažík hlavou neprekonal brankára a odrazenú loptu Šeling posiela iba do brvna. V 27. min strelu Brčáka Obtulovič sám pred brankárom tečuje ponad bránu hostí. V 33. min po centri Dedinkého Obtulovič z voleja zakončuje vedľa brány. V 39. min technická strela Daňu z priameho kopu z 18 m skončila nad bránkou hostí. V poslednej minúte prvého polčasu po nenápadnej akcii po ľavej strane prerušil hráč hostí až na päťke a po zemi prekonáva brankára domácich a vyrovnáva skóre na 1:1. V 51. minúte nasadil ku krásnemu sólu Brčák, prešiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale sám pred bránou hostí prestrelil. V 60. min najskôr Šelingovu krásnu strelu z otočky brankár hostí s námahou vyrazil a z nasledujúceho rýchleho protiútoku hostia zvyšujú na 1:2. V 78. min sa po priamom kope Brčáka lopta od obrancu odrazila ku Marekovi Kubošovi, ale jeho strela zo 7 m išla nad bránu. V 81. min predviedol dlhé sólo Šeling, prihral Dedinskému, jeho center brankár hostí podbehol, ale strelu Šeling, obranca hostí, vykopol z prázdnej brány. Nasledoval závar v šestnástke hostí. Strely domáca obrana blokovala, kým ich šťastne odkopla na polovicu, kde ju prebral jediný útočník hostí a dlhé sólo brankár premenil na 1:3. Hostia vyškolili domácich z efektivity, ktorú mali neuveriteľných 100%. PAVOL CABADA

Zuberec – Černová 0:4 (0:1)
Zostava domácich: Tunák, Šiška, Chovančák, Kubala, Šiška M, Chovančák, Chovančák P, Petrek, Filek M, Maruňák, Šiška M, n striedali: Filek, Hruboš, Kubala, Bažík,
Priebeh zápasu začal bojovne z oboch strán. Útoky sa striedali. Domáci neboli schopní streliť gól, až kým v 38. min nenarazil na šancu domáci Maruňák V 2. polčase chcel Zuberec zvrátiť výsledok hry, ale domáci poskytli príležitosti hosťujúcim hráčom, ktorí nezaváhali. Tí zvyšovali na konečných 0:4. K zápasu treba poznamenať, že hráči hrali v kŕčoch, ktoré má na svedomí horúce počasie. Pochvala patri M. Šiškovi, ktorý bojoval v 45 rokoch do posledných síl. VLADIMÍR FILEK

Ostatné zápasy: Lisková – Vrútky 3:3

1. Černová 26 14 5 7 59:36 47
2. Ďanová 26 14 4 8 42:32 46
3. Sliače 26 13 5 8 41:28 44
4. Trstená 26 11 8 7 43:34 41
5. Žaškov 26 10 8 8 48:44 38
6. Vrútky 26 11 4 11 58:53 37
7. Palúdzka 26 9 8 9 52:44 35