V závere ligových súťaží s tradičnými výsledkami

Tvrdošín – Turany 1:2 (1:1)
Gól: F. Novák
Zostava: Kazík, Maslo, Krivda, Hradský, Baláž, Palider, Novák, Plančo, Florek, Hutira, Ferenčík, n striedali: Sirota, Betuštiak
Tvrdošínčania začali vo veľkom štýle. Po jednej z priamočiarých akcií a spätnej prihrávke Jaroslava Floreka skóruje F. Novák, ibaže postranný videl na udivenie všetkých ofsajd. Spomínaný strelec si to vynahradil po peknom centri Floreka, keď loptu z voleja triafa do odkrytej brány. Za 2. min bolo vyrovnané. Chyba v strede poľa a následný protiútok znamenal vyrovnanie. Samotných aktérov ničila veľká horúčava. Rozhodujúci moment v stretnutí nastal v 2. polčase, keď obrana domácich faulovala hosťujúceho hráča v šestnástke. Nariadenú penaltu šťastnejší hostia využili. (R)

Or. Jasenica – Belá Dulice 3:3 (3:0)
Góly: Skočík, Maroš Madleňák, Puvák
ŽK: Zanovit
Zostava: Čiernik, Binek, Skočík, Puvák, Mário Madleňák, V. Madleňák, Zemenčík, Miloš Vráb, Pavč, n striedali: Farský, Císař, Žofaj
Prvý polčas začal z pohľadu Or. Jasenice ako zo spartesu. Hneď v úvodnej minúte sa z 30 metrov skvele zastreľoval Skočík a hosťujúci brankár už len lovil loptu z vlastnej siete. O niekoľko minút sa domáci ujímajú dvojgólového vedenia. Maroš Madleňák zvyšuje krásnou strelou pod brvno. Na 3:0 zvyšuje Puvák, keď ďalším projektilom doslova vymetá pavučinu brány Belej. Do 2. polčasu nastúpila Or. Jasenica opäť aktívne. V šanciach sa objavili Pavč a Vráb. Svoje príležitosti však nevyužili. Oravci si vybrali hluchú 20–minútovku. V rozmedzí 65. až 85. min sa hosťom podarilo vyrovnať. Oravská Jasenica môže byť z priebehu druhého dejstva nešťastná. V konečnom dôsledku však možno sezónu hodnotiť pozitívne. (MM)

Ostatné zápasy: Kotrčiná Lúčka – Kysucký Lieskovec 2:3 (0:2), Stráňavy – Trebostovo 2:0 (1:0), Valča – Rosina 2:1 (0:0), Závažná Poruba – Teplička 2:1 (1:0), Oščadnica – Dúbrava 6:2 (1:1)

ŽK: - , J. Bella
Zostava domácich: Huba, Paprčka, Čipčala, Strapec, Litváň, Púplava, P. Dudáš, Dauda, Kordan, Katreniak, M. Dudáš, n striedal: M. Padin
Zostava hostí: Karolaj, Matejka, Medvecký, Miklušiak, Masár, Grieš, Urbanovič, Bella, Kokavec, Zaťkovič, Stanko
n Diváci : 150
Za pekného slnečného počasia Oravská Poruba nastúpila na dobre pripravený trávnik s cieľom získať tri body. Domáci začali hrať svoju typickú hru od šestnástky po šestnástku, ale ich nahrávky nemali správny smer a ich šance končili na hosťujúcej obrane alebo brankárovi. Prvú veľkú šancu zápasu mal nestarnúci Janko Púplava, ktorý od šestnástky neprestrelil brankára. Ďalšia šanca domáceho tímu sa vyskytla v 40. min, keď strelu Mariána Katreniaka domáci brankár zneškodnil. Hostia zistili, že domáca obrana nebude na ich rýchle protiútoky stačiť a útočili po krídlach. Po prvom rýchlejšom prieniku bol faulovaný hosťujúci útočník a súper získal výhodu priameho kopu, z ktorého v 25. minúte dali otvárací gól stretnutia. V 33. minúte hostia zvýšili na 2:0 a zdalo sa, že domáci opäť raz prehrajú na domácom ihrisku. Po zmene strán sa Porubčania vrhli do útoku a začali hrať po zemi. Ich nahrávky sa spresnili, vznikali dobré šance a v 54. min vnikol do šestnástky Katreniak a dáva pre domáci tím kontaktný gól. Hostia hneď zaútočili, ale stroskotali na domácej obrane, ktorá rýchlo rozohrala a z tohto protiútoku v 55. min vyrovnal Janko Púplava na 2:2. Tento hráč dnešným zápasom ukončil svoju profesionálnu kariéru futbalistu. V 80. min domáci prevzali loptu, potiahli na súperovu polovicu a Peter Dudáš dáva víťazný gól zápasu - zvyšuje na 3:2. Zvyšok zápasu sa už iba dohrávalo v kľudnom tempe. A. ČIPČALA

Trstená – Sučany 4:2 ( 1:2 )
Góly: Krasuľa (2), Bednár, Palider
ŽK: Palider
Zostava: Suroviak, Bača, Vitek, Chovan, Pazúrik, Repka, Palider, Gregorec, Machajda, Tropek, Krasuľa, striedali: Bednár, Jendrišek
Už v 4. min sa v 16-tke pekne uvoľnil Krasuľa a špičkou kopačky sa nakopnutá lopta odráža do brány hostí, 1:0. V 8. min na dvakrát brankár Suroviak likviduje tvrdú strelu súpera z 35 metrov. V 11. min po úniku útočníka hostí po prihrávke na roh 16-tky domáci brankár zle vybehol a súper vyrovnáva. V 12. min hlavičkuje Bača loptu do rukavíc brankára hostí. V 19. min to skúša ďalekonosnou strelou Vitek, ale lopta letí nad. V 34. min má ďalší dobrý zákrok po strele hostí brankár Suroviak, ale v 37. min po strele z 30 metrov skončila lopta na prekvapenie divákov i hráčov po zlom zákroku domáceho brankára v sieti. V 60. min po chybe brankára hostí vyrovnáva s chuťou hrajúci Bednár. V 72. min priamy kop Baču smerujúci do šibenice zázračne vyráža brankár hostí na roh. V 80. min sa pekne uvoľnil Palider, tvrdo vystrelil z 25 metrov a prekonáva bránu hostí. 88. min prináša gól Krasuľu do prázdnej brány konečný stav na 4:2 po nezištnej nahrávke od Bednára. PETER MEDVECKÝ

Bešeňová – Žaškov 4:1 (1:0)
Góly: Gerec, Ošala, Janiga, Olos – M. Mikuš
ŽK: -, Kubačka
Zostava domácich: Vrtich, Antov, Protuš, Žihnavník, Huntoš, J. Gerec, Olos, Baran, Ošala, Janiga, A. Gerec, striedali: Guoth, Kubáň, Pepucha
n Zostava hostí: Pavlovčík, Gallo, Greguška, Hanko, Bakoš, Strapec, Lacko, Kaplánek, Kubačka, T. Farko, Ondrík, striedali: P. Farko, Pulčík, Mikuš
Domáci potrebovali zvíťaziť, aby sa udržali v súťaži. Zápas sa odohrával v slušnom tempe, v ktorom domáci využili svoje šance, keďže tie hosťujúci hráči zahadzovali. Žaškov nebol slabším súperom, len na ich kopačkách nemali toľko futbalového šťastia ako domáci, ktorí ťažko bojovali o tri body. Tento zápas bol pre domácich bojom, ako pre gladiátorov, bojom o všetko. Zápas prebiehal v poriadku, nenastali žiadne rušivé momenty. MILAN PAVLOVČÍK

Nižná – L. Sliače 1:3 (1:1)
Góly: Brčák, Sršeň, Kelčík 2x
ŽK: Bažík, Pavčo, M. Kuboš, Brčák – M. Kelčík, B. Kelčík
Zostava: Brčák, Dedinský, Chladný, Komačka, Bažík, Daňa, Marek Kuboš, Obtulovič, Pavčo, Šeling, Brčák, n striedali: Michal Kuboš, Kasák
Hostia hrali hlavne na vlastnej polovici, pretože domáci nastúpili do zápasu s úmyslom hrať do zabezpečenej obrany a šetriť sily v tejto horúčave.
Už v 4. min vystrelil hosťujúci útočník na brankára domácich strelou zo 17 m. To isté sa udialo v 12. min na druhej strane, kedy vystrelil z 18 m Daňa. Obaja brankári boli na mieste. V 15. min vystrelil Bažík krížnou prihrávkou Dedinského, ale jeho strela mierila ponad bránu. V 17. min vybojoval loptu Brčák pred vlastnou šestnástkou. Vysunul Šelinga, ten mu vrátil späť do šestnástky a Brčák otvára skóre zápasu na 1:0.
V 20. min po zahratí priameho kopu Pavčom najskôr Bažík hlavou neprekonal brankára a odrazenú loptu Šeling posiela iba do brvna. V 27. min strelu Brčáka Obtulovič sám pred brankárom tečuje ponad bránu hostí. V 33. min po centri Dedinkého Obtulovič z voleja zakončuje vedľa brány. V 39. min technická strela Daňu z priameho kopu z 18 m skončila nad bránkou hostí. V poslednej minúte prvého polčasu po nenápadnej akcii po ľavej strane prerušil hráč hostí až na päťke a po zemi prekonáva brankára domácich a vyrovnáva skóre na 1:1. V 51. minúte nasadil ku krásnemu sólu Brčák, prešiel všetko, čo mu stálo v ceste, ale sám pred bránou hostí prestrelil. V 60. min najskôr Šelingovu krásnu strelu z otočky brankár hostí s námahou vyrazil a z nasledujúceho rýchleho protiútoku hostia zvyšujú na 1:2. V 78. min sa po priamom kope Brčáka lopta od obrancu odrazila ku Marekovi Kubošovi, ale jeho strela zo 7 m išla nad bránu. V 81. min predviedol dlhé sólo Šeling, prihral Dedinskému, jeho center brankár hostí podbehol, ale strelu Šeling, obranca hostí, vykopol z prázdnej brány. Nasledoval závar v šestnástke hostí. Strely domáca obrana blokovala, kým ich šťastne odkopla na polovicu, kde ju prebral jediný útočník hostí a dlhé sólo brankár premenil na 1:3. Hostia vyškolili domácich z efektivity, ktorú mali neuveriteľných 100%. PAVOL CABADA

Zuberec – Černová 0:4 (0:1)
Zostava domácich: Tunák, Šiška, Chovančák, Kubala, Šiška M, Chovančák, Chovančák P, Petrek, Filek M, Maruňák, Šiška M, n striedali: Filek, Hruboš, Kubala, Bažík,
Priebeh zápasu začal bojovne z oboch strán. Útoky sa striedali. Domáci neboli schopní streliť gól, až kým v 38. min nenarazil na šancu domáci Maruňák V 2. polčase chcel Zuberec zvrátiť výsledok hry, ale domáci poskytli príležitosti hosťujúcim hráčom, ktorí nezaváhali. Tí zvyšovali na konečných 0:4. K zápasu treba poznamenať, že hráči hrali v kŕčoch, ktoré má na svedomí horúce počasie. Pochvala patri M. Šiškovi, ktorý bojoval v 45 rokoch do posledných síl. VLADIMÍR FILEK

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

Dolný Kubín má dobrovoľníkov na testovanie dostatok

Dnes večer podstúpili antigénový test, jeho negativita je podmienkou zaradenia na odberné miesta.

Testovanie dobrovoľníkov Dolnom Kubíne.

Na koronavírus zomreli aj pacienti v oravských nemocniciach

Epidemiologická situácia sa prudko zhoršuje na Liptove.

Počty ťažko chorých v nemocniciach rastú spoločne s úmrtiami.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.