Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Tvrdošín poslal Bánovú do III. ligy žiakov

Čadca – Dolný Kubín 2:2 (0:0)
Góly: Križan 2
Pre Dolnokubínčanov už v tomto zápase o nič nešlo. Prípadné víťazstvo, alebo prehra by nič nevyriešila na konečnej 2. priečke v III. lige dorastu. Hráči mali aj preto slabšiu motiváciu. Inkasovali zbytočné góly, ktoré vykorigoval skvelým výkonom Križan. Dolný Kubín pôsobil futbalovejšie a nebyť zahodených šancí mohol zvíťaziť.
Rakytovce – Námestovo 8:0 (5:0)
Zápas mal od počiatku jednoznačný priebeh. Rakytovce ako víťaz III. ligy neponechal nič na náhodu a búšil do Oravcov. čo to dalo.Výsledok to len dokazuje. Námestovo postavilo mladších dorastencov, čo sa na výške skóre určite prejavilo.
Ostatné výsledky: Bytča – Martin 3:2 (0:2), Vaškovič, Gaňa, D. Kocian (Bytča). Zvolen – L. Mikuláš 5:4. Revúca – Č. Balog 3:0 kont. hostia nepricestovali. Savon B. Bystrica – Podbrezová B 4:4. N. Baňa – Bánová 5:0 (2:0). Krásno – K. N. Mesto 2:0.
Góly: Pobeha, Sopúch
Dolnokubínčania nastúpili v značne pozmenenej zostave. Opätovne hráčom v samom závere súťaže chýbala patričná motivácia. Oravci inkasovali góly po veľkých chybách v obrane. Vzápätí sa prezentovali kompaktnejšou hrou než domáci. O konečnom výsledku stretnutia rozhodla posledná minúta, keď domáci strhli víťazstvo na svoju stranu, ajkeď situácia zaváňala ofsajdom.
Rakytovce – Námestovo 3:0 kontumačne
Len päťka Námestovčanov nastúpila na toto stretnutia. Prirodzene, že ho nebolo možné odohrať, čím si Rakytovčania pripísali posledné 3 body do tabuľky.
Ostatné výsledky: Zvolen – L. Mikuláš 0:1 (0:0). Revúca – Č. Balog 3:0 kont. hostia nepricestovali. Bytča – Martin 2:2 (1:0), P. Skotnický, J. Masný (Bytča). Savon B. Bystrica – Podbrezová B 1:4. N. Baňa – Bánová 2:2 (2:1). Krásno – K. N. Mesto 1:0 (0:0).
Gól: Hruboš
Obidve družstvá hrali pohľadný futbal. Konečnému výsledku by skôr svedčala remíza. Zuberčania bojovali a určite si minimálne bod zaslúžili. Potvrdilo sa staré známe, „nedáš dostaneš“. Tri minúty pred koncom L. Sliače definitívne rozhodli o osude stretnutia.
Tvrdošín – Belá 7:0 (5:0)
Góly: Zaťko 2, Bukový 2, Andrej Kováč 2, Milan Sirota
Tvrdošínčania si v poslednom kole tohto ročníka spravili z hosťujúceho družstva „trhací kalendár“. Už v 1. polčase potvrdili svoju dominanciu, keď nastreľali 5 gólov. Pre postupujúce mužstvo do III. ligy to bola pekná bodka.
Ostatné výsledky: Likavčan, Kelčík (L. Sliače). Predmier – Z. Poruba 5:1 (1:1). Černová – Lisková 1:0. Stráňavy – Strečno 2:0 (1:0), Bernát, Peško. Rajec – Štiavnik 5:2.
Góly: Lisík, Beran, Karč
Po I. polčase to s oravským zástupcom nevyzeralo najlepšie. Trénery museli hráčom pravdepodobne popremývať hráčom hlavy, keď v druhom dejstve nastal dokonalý obrat.
Rabča – Žabokreky 3:3
Góly: Chutniak 3
Rabča aj Žabokreky predviedli výborný, zároveň vyrovnaný futbal. Pritomní diváci videli množstvo oku lahodiacich akcií. Škoda, že si Rabčania neuchmatli z konečného bodového koláča.
Or. Veselé – Palúdzka 3:0 Kontumačne
Hostia sa na zápas nedostavili.
Or. Jasenica – L. Kokava 2:0 (0:0)
Góly: Zanovit, Prielomek
V zápase sa stretli dva najlepšie celky súťaže. Podľa toho aj vyzeral jeho priebeh. Prvé dejstvo sa vyznačovalo nesmiernou vyrovnanosťou, keď si oba kolektívy vybojovali množstvo príležítostí. Oravská Jasenica prejavila v II. polčase väčšiu vôľu po víťazstve a zaslúžene si vydobila plný bodový zisk. Oravský zástupca je už istým postupujúcim do IV. ligy dorastencov.
Trstená – Žabokreky 4:0 (3:0)
Góly: Sobek, Kubek, Červeň, Pajunk
Trstenčania predviedli, čo je to spraviť zo zápasu jasnú záležitosť. Svojho súpera k ničomu nepustili. Žabokreky ani raz nevystrelili na bránu nehovoriac, že nedokázali presne zacieliť ani z pokutového kopu. Trstená ich počas zápasu valcovala vo všetkých herných činnostiach.
Trstená – Martin B 3:2
Góly: K. Železňák, Ondrík
Celé stretnutie bolo nesmierne vyrovnané. V samotnom závere sa po peknej prihrávke individuálne presadil Kamil Železňák a strhol víťazstvo na stranu Oravcov.
Bánová – Tvrdošín 1:7 (0:3)
Góly: Pňaček 2, Tokár 2, Janček, Čajka, Vrana
Súboj nováčikov vyznel jasne pre Tvrdošín. Oravci dominovali vo všetkých herných činnostiach. Bánová sa zmohla maximálne na strelenie jedného gólu. Bánová sa toutu prehrou definitívne lúči z II. ligou.
Dlhá – Bytča 0:20
Oravci sa v záverečnom stretnutí súťaže nerozlúčili najšťastnejšie. Bytča im uštedrila poriadnu, priam zahanbujúcu nádielku.
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Krásno 0:1 (0:0). Zborov – Žilina B 1:2 (0:1). V. Rovné – Belá 7:4 (5:1).
Góly: Šurina 4, J. Železňák, Jaroš
Hosťujúci tím prišiel v nekompletnom zložení, čo malo na priebeh stretnutia jasný dopad.
Bánová – Tvrdošín 3:0 (1:0)
Hostí zachránil od väčšej prehry výborne disponovaný brankár Lubas.
Dlhá – Bytča 6:0 (4:0)
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Krásno 3:0 (1:0). Zborov – Žilina B 2:5 (1:2). Bánová – Tvrdošín 3:0 (1:0). V. Rovné – Belá 1:6.
Liesek – Oravské Veselé 0:2 (0:0)
Domáci boli celý prvý polčas aktívnejší než súper. Mali mnoho nevyužitých šancí, čo sa im aj nakoniec stalo osudným. Hneď na začiatku druhého polčasu inkasovali dva góly v priebehu piatich minút. Do konca zápasu sa už domáci nestihli korigovať výsledok.
Lokca – Vrútky 3:1 (0:0)
Góly: Jakub Mišudík 2, Ľuboš Balák
Hostia prišli s defenzívnou hrou, čo im dopomohlo k nerozhodnému výsledku po druhom polčase. No v druhom polčase im domáci tromi gólmi nedali šancu. Hosťom sa podarilo skórovať z ojedinelej príležitosti. Domáci mohli vyhrať s vyšším rozdielom, no množstvo ponúknutých šancí nevyužili.
Dolný Kubín B – Oravská Jasenica 1:0 (0:0)
Gól: Tomáš Verníček
Celý zápas bol domáci tím aktívnejší ako hostia. Hráči domácich mali množstvo nevyužitých šancí. V druhom polčase Verníček na druhý pokus prekonal brankára hostí. Ten istý hráč mal ďalšiu dobrú šancu hneď po strelenom góle, keď sám išiel na brankára no nepremenil. Krátko na to po centri Juraja Lauru trafil Buška hlavou gól, ktorý rozhodca neuznal. Ku koncu zápasu mali hostia množstvo nevyužitých šancí.
Nižná – Rabča 0:0
V derby stretnutí sa oba oravské celky rozišli bezgólovou remízou.
Or. Veselé – Nižná 1:2
Góly: Mydlár, - Dedinský 2
V dohrávanom stretnutí ťahali lepšie nitku víťazstva Nižňania.
Nižná – Rabča 2:6
Góly: Móres, Tomaga, - Krivanka 2, Pikoš 2, Adamčík, Brezoňák
Or. Veselé – Nižná 6:1
Góly: Gočal 3, Šefčík 2, Babečka, - M. Žuffa
Oravské Veselé narozdiel od starších kolegov neponechalo nič na náhodu a družstvo spod Ostražice jasne prevýšilo.
Liesek – Oravské Veselé 1:0 (0:0)
Gól: Peter Bandík
Hra bola od začiatku do konca vyrovnaná. Osudnou chybou bolo podbehnutie brankára z rohu, keď najnižší hráč na ihrisku skóroval hlavou, čím rozhodol o víťazstve domácich.
Lokca – Vrútky 3:2 (2:0)
Góly: Samuel Kramarčík, Graňák, Michal Maťuga
Počas celého zápasu bol domáci celok lepším tímom a nad hosťami si celý čas kontrolovali tesný jednogólový náskok.
Dolný Kubín B – Oravská Jasenica 2:2 (2:0)
Góly: Hoferica, Pavelek
Zápas bol celý čas vyrovnaný. V prvom polčase hrali domáci lepšie na čo im v druhom polčase hostia odpovedali lepšou hrou. Zápas skončil spravodlivou remízou.
Dlhá – Bytča 6:0
Mladší kolegovia predviedli narozdiel od svojich starších kolegov pekný výkon. Hosťujúcemu tímu nastrieľali poltucet gólov, čím v pozitívnom duchu zakončili súťažný ročník 2007/2008.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  7. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 10 270

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.