Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Ut, st 24. – 25. júna o 18.30 h
Kým si po nás príde – Ľudský život má svoj začiatok a svoj koniec. Niekedy ten koniec príde náhle, inokedy sa ohlási ako choroba, ktorá zo života urobí záležitosť na určitý čas. Čo potom? Čo od momentu, keď lekár oznámi, že zostávajú len mesiace, možno rok? Pokúsiť sa všetko zvrátiť a celú svoju energiu vložiť do liečenia, alebo si posledné chvíle vychutnať naplno a skúsiť stihnúť to, čo sa nepodarilo za roky pred tým? Dvaja chlapíci sa stretnú v jednej nemocničnej izbe, s obdobnou diagnózou a aj prognózou. Ostáva im šesť mesiacov, možno rok života. Čo teraz? Šesť mesiacov nie je veľa času, najmä ak počas nich chcete stihnúť veci, ktoré sa nepodarilo zrealizovať za posledných 45 rokov. No nie je to ani málo.
Pi 27. júna o15.00 h, so, ne 28. – 29. júna o 18.30 h
Taková normální rodinka - Na vidieku žijú štyri generácie rodiny Hanákovcov. Stará mama z Ukrajiny rada tropí neplechu a ostreľuje príbuzných. Tatko robí výpravcu na dedinskej stanici a odoláva nátlaku sexi poštárky. Mamka sa borí s výchovou dcér i vnúčat. Jedna z dcér žije so svojím manželom a dvomi deťmi priamo doma. Druhá tiež – a teraz prináša domov tajomstvo, ktoré otrasie celým barákom. Je totiž tehotná. Zakrátko prichádza aj jej nápadník Zdeněk. Jeho začlenenie do rodiny nebude ľahké, no nemá inú možnosť a je odhodlaný držať kompaktne s rodinou... Cesta k šťastnému spolužitiu všetkých zúčastnených však nebude jednoduché a prinesie množstvo zábavných situácií.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Rudolf Fila a Ivan Csudai „TRETIA RUKA“. Autorská výstava významných slovenských maliarov sa koná pod záštitou predsedu NR SR Pavla Pašku, ministra kultúry SR Mareka Maďariča a predsedu ŽSK Juraja Blanára.
Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Výstava začína: Št, 19.júna o 16.30 h a končí 7. septembra
FAZEKAS-GNANDT-LONOVICS. Defragmentácia maľby. Výstava výtvarného umenia v rámci kultúrnych výmenných akcií V4.
Usporiadateľ: OG Dolný Kubín.
Výstava začína: Št, 19. júna o 16.30 a končí 7. septembra
25. júna – 31. augusta
Oravská galéria Dolný Kubín – KRESLILI SME V GALÉRII. 5. ročník výstavy detských prác, vytvorených v rámci tvorivých dielní v OG. Usporiadateľ: OG Dolný Kubín
PRIPRAVUJEME
KONCERT
Pi 27. júna o 19.00h
„ANJELI, KTORÝCH STRETÁVAM“. Benefičný a ďakovný koncert speváčky Soni Jányovej. Vstupné dobrovoľné
Miesto: Kino Choč
LIFEFEST
– Gospelový festival
Miesto: zimný štadión Dolný Kubín
Usporiadateľ: Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM), Spoločenstvo evanjelickej mládeže (SEM)
So 27. septembra
TANEĆNÝ KUBÍN 2008 – Celoslovenské kolo súťaže moderných tancov
Miesto: divadelná sála MsKS
Usporiadateľ: MsKS Dolný Kubín
25. júna o 19.00 h
MsKS Dolný Kubín uvádza - SĽUK obrázky zo Slovenska to najlepšie, čo doma máme. Nový program SĽUKU – tanečno - filmové predstavenie.
Kde: divadelná sála MsKS Dolný Kubín, lístky už v predaji.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 25. júna o 18.00 h
Divoké vlny – Hrdinom filmu je mladý tučniak skalný Cody Maverick, začínajúci surfer, ktorý sa chystá na svoj prvý profesionálny závod. Cody, nasledovaný filmovým štábom, ktorý má dokumentovať jeho zážitky, opúšťa rodinu a rodný Mrazákov na Antarktíde, aby sa na ostrove Pin –Gui zúčastnil surferského mamoriálu Big Z.
So, ne 28. – 29. júna 18.00 h
Než diabol zistí, že si mŕtvy – Bratia Andy a Hank majú problém – ťaživý nedostatok financií. Rozhodnú sa vylúpiť klenotníctvo svojich rodičov. Veci sa však vymknú kontrole a obaja sa dostanú ešte do šialenejších situácií, aké si kedy dokázali predstaviť. Pri lúpeži bola totiž zavraždená ich matka a otec sa sám púšťa do pátrania po vrahoch.
SÚŤAŽ
Gorazdovo výtvarné Námestovo - Propozície XIII. ročníka Celoslovenskej výtvarnej súťaže detí a mládeže zameranej na národnú históriu.
Vyhlasovateľ: Mesto Námestovo, Spoločnosť Svätého Gorazda Bratislava
Usporiadateľ: Dom kultúry Námestovo, Národné osvetové centrum Bratislava
Vernisáž výstavy: 26. júna o 11.00 h. v DK Námestovo
Výtvarný prejav: Ľubovolný - kresba, grafika, maľba, plastika, pastel, kombinované techniky
Formát min. od A3. Práce musia obsahovať - meno, priezvisko a bydlisko autora, vek, škola, názov práce, súťažná.
Súťažné práce je potrebné zaslať do ústredného kola v termíne do 15. mája na adresu: Dom kultúry, Štefánikova 208/7, 029 01 Námestovo
PRIPRAVUJEME
So 28. júna od rána do večera
BUDAFEST 08 – na nábreží Oravskej priehrady (amfiteáter, parkovisko dirt - part. U-rampa)
Poobede začne prebiehať súťaž GAME OF SKATE + BEST BIKE TRICK a SKATEANDROLL.EU...podvečer začne koncertná časť v AMFITEÁTRI, kde sa spojí HIP-HOP, ROCK METAL aj PUNKOVÁ ALTERNATÍVA
Ne 29. júna o 18.00 h
XXXII. HUDOBNÉ LETO 2008 – Pod záštitou primátora mesta - Slávnostný koncert k storočnici Eugena Suchoňa.
Miesto konania: Slanický ostrov umenia, Oravská priehrada
Usporiadatelia: Oravská galéria Dolný Kubín, Hudobné centrum Bratislava, Štátny komorný orchester Žilina.
Prevoz loďou na koncert na Slanickom ostrove umenia je zabezpečený z prístavu Slanická Osada v čase od 17:00 do 17:45. Vstupenky na koncert si návštevníci zakúpia priamo pred koncertom alebo v predpredaji v Dome kultúry v Námestove.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 29. júna o 19.00 h
Lets‘s dance 2 – S hudbou v pozadí sa od rozprávačky a hlavnej hrdinky Andie (Briana Evigan) dozvedáme, že si už ako malá zamilovala tanec a jej mama ju vodila na tanečné kurzy. Andie sa zapáčil tanečný štýl ulice a snažila sa byť najlepšou. V šestnástich jej mama umrela a všetko sa zmenilo. Prvé tanečné vystúpenie pripomína skôr skupinu Improv Everywhere, ale splní svoj účel a dostane diváka do deja, nálady. Skupín, ktoré robia pouličné tance je viac a súperia medzi sebou o to, kto bude najviac cool.

TVRDOŠÍN
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá vysunutá expozícia Oravskej galérie
Výstava potrvá do 30. septembra
Zároveň Vás pozývame na sprievodnú výstavu vo výstavnej sieni Ateliér „Pohľady do zbierok 3 – Sakrálne umenie
Ut – ne od 10.00 - 16.00 h
Art Galéria Schürger - Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.

Skryť Vypnúť reklamu

ZUBEREC
Múzeum Oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30

JASENOVÁ
Ut – ne od 9.00 – 16.30 h
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej. Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený od 15. apríla do októbra.

ORAVSKÁ POLHORA
Ut – so od 9.00 – 16.300 h, Ne od 1.30 – 18.00 h
Hviezdoslavova hájovňa – Literárna expozícia v budove hájovne pod Babou horou, bola sprístupnená v októbri 1979 v rámci 25. Hviezdoslavovho Kubína. Je to prvé skutočne literárne múzeum na Slovensku , venované dielu básnika - Hájnikovej žene. V pôvodnej hájovni , ktorú navštevoval P.O. Hviezdoslav a ktorá v roku 1912 vyhorela (na jej základoch bola postavená súčasná budova) sa v roku 1904 narodil prozaik Milo Urban. Jemu je venovaná výstava v susednom objekte.
PRIPRAVUJEME
So, ne 28. - 29. júna o 14.30 h - Dni obce Oravská Poruba.
Kultúrno – športové a spoločenské podujatie.
Futbalový turnaj – športová akcia futbalových oddielov, kultúrny program – folklórne vystúpenia súborov v amfiteátri, tanečná zábava – pri amfiteátri.
Usporiadateľ: Telovýchovná jednota Gabri Štefan, obecný úrad obecné zastupiteľstvo. Kde: priestranstvo pred športovou halou v Gaceli.

ORAVSKÁ LESNÁ
Denne od 9.00 – 17.00 h
Oravská železnička - Oravská železnica v úseku Tanečník – sedlo Beskýd bola slávnostne otvorená a sprístupnená širokej verejnosti 31. mája tohto roku. Prevádzka železnice bude sezónneho charakteru. Od mája do októbra. V mieste depa nájdu návštevníci aj expozíciu o histórii Oravsko – kysuckej lesnej úvraťovej železničke, prvej dopravnej pamiatke na území Slovenska.
PODUJATIE
Ne 22. júna o 13.00 h
Motocross Oravská Lesná
Organizátor: Oravská Lesná Team
Pozývame všetkých nadšencov motocrossu. Súťažia: Hobby, Profi, Junior. Hrá: Dj Miňo. K dispozícií bude bar, občerstvenie a guľáš. Tak príďte všetci!!!

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad
Denne od 8.30 -17.00
Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčasná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov- od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia.

ZÁZRIVÁ
PRIPRAVUJEME
So 28 júna o 9.00 h
Cykloprechod zázrivským chotárom – 4. ročník voľného prechodu na horských bicykloch okolo Zázrivej. Zraz pri KD Zázrivá

LOKCA
PODUJATIE
Ne 22. júna o 18.30 h
AmatFest – medzinárodná prehliadka amatérskych filmov. AmatFest je nesúťažná prehliadka neprofesionálnych filmov, ktoré boli buď ocenené na rôznych súťažných prehliadkach, alebo jednoducho zaujali organizátorov. Otvorenie „AmatKino klubu“ sa uskutoční v Dome kultúry v Lokci. Projekt je zameraný na prezentáciu výhradne neprofesionálnych audiovizuálnych diel a to nielen z dielne tvorcov z celého Slovenska, ale aj zo zahraničia formou video projekcií.

RABČA
PODUJATIE
Ne 22. júna o 14.00 h - STRAŠIAK – ochranca prírody. Regionálna výtvarná súťaž a tvorivé dielne.
Kde: Kultúrna dom Rabča.
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Miestne kultúrne stredisko a Obecný úrad Rabča

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 4. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 5. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 10. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 1. Neprekonaný VAM systém, ktorý zabráni krádeži vášho auta
 2. Výpredaj zásob. Bezpečný nákup s garanciou dodania až k vám
 3. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 4. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 5. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 6. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 7. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 8. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 9. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 10. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 19 711
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 19 057
 3. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 18 716
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 17 864
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 7 943
 6. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci 7 648
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 633
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 305
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 172
 10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 059
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Kompletné výsledky skríningového testovania stále nie sú k dispozícii.

Čísla prezentované samosprávami, ministerstvom aj premiérom Matovičom sú odlišné.

18 h
Na parkovisku pred železničným priecestím je skládka stavebného materiálu.

Sanácia brala si vyžaduje uzatvorenie cesty, dopravu riadi polícia, vozidlá púšťa v polhodinových intervaloch.

22 h
Ľadová stena s lezcom.

Stenu vytvorila partia nadšencov lezenia po ľade aj horách. Má dvanásť metrov, pre lezcov sa radí medzi tie najťažšie a ako mrzne jej vzhľad, sa tak každý deň mení.

26. jan
Miesto zadržania unukajúceho vodiča.

Vodič mal zobratý vodičák a už mal sedieť vo väzení.

26. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

26. jan

Pokiaľ ste nezvestné deti videli, kontaktujte políciu.

21 h

Poradia sa od včera zmenili.

15 h

Mnohí vodiči odbočujú na Nedožerskej ceste v Prievidzi doľava, smerom do mestskej časti Necpaly. Podľa dopravnej značky to však robiť nemôžu, čo si mnohí doteraz neuvedomovali.

27. jan

Už ste čítali?