Prehra Vavrečky doma

V predposlednom kole jarnej časti sa zrodili vskutku zaujímavé výsledky. Prekvapujúca prehra padá na vrub Vavrečky, ktorá doma len málokedy púšťa body. Zvlášť, keď tabuľkové postavenie Vavrečky a Dlhej je neporovnateľné. Šlágrom kola bolo určite stretnuti

e už postupujúceho Or. Veselého s Lokcou. Domáci favorit si urobil chuť a štyrmi presnými zásahmi zasadil hosťujúcemu tímu rozhodujúci direkt. Zostávajúce stretnutia skončili podľa tradičnej šablóny, bez výraznejších prekvapení.

n ŽK: Švába, Madleňák, Zrnčík - Bombjak, Rošťák
n Zostava domácich: Beňadik, Švába, Madleňák, Maslaňák, Briš, Gočál, Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Kumor, Martin Pisarčík, n striedali: Socha, Kriš, Pavol Pisarčík
n Zostava hostí: Stanislav Kormaňák, Ján Bombjak, Bartoš, Pavol Kormaňák, Ľuboš Bombjak, Náčin, Trnka, Rošťák, Kadavý, Ošťadnický, Graňák, n striedal: Kubolek
Dvestopäťdesiat divákov v Oravskom Veselom videlo veľmi dobrý futbal. Góly padali po pekných akciách. Prvé dejstvo vyšlo v prospech domácich, kedy prvý gól dal Mušák. Druhý polčas domáci opäť využili a v priebehu piatich minút dali dva góly - prvý vzišiel spod kopačiek Gočála a na 3:0 pridal Pisarčík. Hosťom sa Ošťadnickým podarilo znížiť na 3:1. Domáci v závere prikrášlili výsledok, kedy na 4:1 upravil Pisarčík. DUŠAN REJDUGA
Novoť – Breza 2:0 (0:0)
n Góly: Godiš 2
n ŽK: hostia – Trabalík
n Zostava domácich: Bolek, Zavoďančík, Bartoš, Kojdiak, Nodžák, P. Jašica, Hollý, Mikolajčík, Prokop, Godiš, Moray, n striedali: Š. Jašica, Serdel, Kormaňák
n Zostava hostí: Parišek, Betík, Mäsiar, Hládek, Trabalík, M. Kormaňák, Korán, Janník, Nodžák, Volček, P. Sitárik, n striedali: Matejčík
Domáci nastúpili do stretnutia s veľkým nasadením. Už v 5. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Kojdiak, ale svoju šancu nepremenil v gólový výsledok. V 34. minúte neprekonal brankára hostí ani Godiš, keď jeho dobrú strelu vyrazil brankár na roh z ktorého poslal perfektnú hlavičku P. Jašica, ale našťastie pre hostí nad bránu. Úvod druhého polčasu vyšiel dobre domácim, keď v 46. minúte peknou uličkou vysunul Mikolajčík Godiša a ten strelil úvodný gól stretnutia. V 65. minúte Kojdiak oklamal zadného stopéra hostí, prihral nepokrytému Godišovi, ktorý nekompromisne zvýšil na 2:0. V 75. minúte pekne vystrelil z 20 metrov Tomáš Zavodančík, ale hosťujúci brankár jeho strelu vyrazil. V 78. minúte po prieniku Godiša vznikla ďalšia obrovská šanca domácich, keď nahral na šestnástke osamotenému Morayovi, ale jeho strela z ideálnej pozície išla mimo brány. Hostia mohli znížiť v 75. minúte, keď Kormaňák z 25 m na dvakrát od múru opečiatkoval brvno domácej brány. Zvyšok stretnutia domáci už iba kontrolovali stav. VLADIMÍR HYLBRYCHT
Lokca – Novoť 0:1 (0:1)
n Gól: Lukáš Gojdiak
n ŽK: J. Bombiak, Ľ. Bombiak – P. Jašica, Gojdiak
n Zostava domácich: Gemeľa, J. Bombiak, Ondrek, Kormaňák, Ľ. Bombiak, Natšin, Trnka, Graňák, Kadaví, Ošťadnický, Vajdiar n Striedali: Kubalek
n Zostava hostí: Bolek, T. Zavodančík, Gajdiar, Nodžák, P. Jašica, Prokop, Holý, Š. Jašica, Godiš, Serdel, Morvay n Striedali: V. Jašica, J. Jašica
n Diváci: 150
Zápas sa odohrával vo veľmi rýchlom tempe. Hra sa presúvala z jednej strany na druhú, útočníci sa často dostávali do súperovej šestnástky. V 26. min krásnou nakopávanou loptou vysunul Jašica Gajdiara, ten nezaváhal a svoju šancu premenil. Hostia sa síce dostali do vedenia, ale do konca prvého polčasu si už ďalšiu vážnejšiu šancu nevypracovali. Na druhý polčas nastúpili domáci s cieľom vyrovnať. Mali mnoho dobrých šancí, najmä z priamych kopov. Hostia v druhom polčase hlavne bránili tesný výsledok 0:1 a ohrozovali bránu domácich iba ojedinele. Zápas skočil tesnou výhrou hostí.
VLADIMÍR HILBRYCHT
Bobrov – Rabča 1:1 (0:1)
n Góly: Valentín
n Zostava domácich: Veselič, Pavol Bomba, Barčák, Kožienka, Náhly, Peter Bomba, Belvončík, Gužík, Namislovský, Ján Bomba, Valentín, n striedali: Zábeľ, J.Paška
n Zostava hostí: Adamčík, Porvich, Jagnešák, Slovík, Gužík, Sroka, Herud, Brišák, Peter Adamčík, Pajta, Kovalíček, striedali: Jagelka
Prvý polčas sa hralo medzi 16-tkami, väčšie šance nemali hostia, ani domáci. Udrelo až v 44. minúte, keď otvoril skóre útočník hostí krížnou strelou po zemi. Druhý polčas sa začalo hrať svižnejšie. Hostia ohrozovali domácu bránu, ale skórovať sa im nedarilo. V 53. min zakontrovali domáci. Hosťujúca obrana musela zastaviť Jána Bombu nedovoleným zákrokom. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Valentín. Odvtedy sa hral bojovný futbal medzi 16-tkami, ale skórovať sa nepodarilo ani jednému mužstvu a o body sa podelili. JÁN BOMBA

Krivá – Or. Podzámok 4:1 (2:1)
n Góly: Jozef Džubek, Roman Baláž 3 - Feranec
n Zostava domácich: Štefan Zeman, Martin Pazúrik, M. Baláž, Libor Kubala, Baránček, Džubek, František Pazúrik, Lukáš Kubala, Sakmár, Roman Baláž, Zaťko, n striedali: Chmelár, Kubášek
n Zostava hostí: Kubinda, Maslo, Feranec, Fiderák, Marcinek, Šiška, Mihálik, Ján Harezník, Kováč, Datko, Ladislav Harezník
Hostia prišli v značne oslabenej zostave, čomu nasvedčoval začiatok hry. Domáci pritlačili hostí na ich polovicu a už v 5. min sa ujali vedenia po strele Džubeka. Domácich vedenie uspokojilo, začali robiť chyby, množstvo nepresných prihrávok, čo hostia v 15. min využili a Feranec vyrovnáva na 1:1. Domáci hostí opäť pritlačili a v 30. min sa po strele Baláža ujali vedenia. V druhom polčase Krivá prestriedala, začala hrať aktívnejšie, získala si územnú prevahu. Postupne sa dostávajú do šancí a v 65. min Baláž jednu z nich premenil - 3:1. Hostia zostali bezzubí. Domáci mali do konca zápasu ešte viacero šancí, no nedokázali ich premeniť. Poslednýkrát sa to podarilo až v 90. min opäť Balážovi, ktorý zápas ukončil za stavu 4:1. MILAN KUBÁŠEK

Vavrečka – Dlhá 2:4 (1:1)
n Góly: Brčák, Šalata
n Zostava domácich: Doroš, F. Brčák, M. Holmík, P. Sklarčík, M. Sklarčík, J. Holmík, Stolárik, Šalata, P. Brčák, Hoľma, Kasan n Striedali: Košút, Korab
Domáci nastúpili bez gólmana, ktorého musel zastúpiť hráč. Ujali sa vedenia po peknej kombinačnej hre cez stred poľa, na konci ktorej bol autor gólu P. Brčák. Po tomto momente sa hosťom podarilo do konca polčasu ešte vyrovnať. Vavrečka chcela v druhom polčase strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa jej v prvých minútach darilo. V 56. min hostia z pravej strany strelou po zemi upravujú stav stretnutia na 1:2. Po tomto momente domáci pritlačili hostí na svoju polovicu a v 70. min po krásnej strele Šalatu spoza 16-tky sa stav mení na 2:2. Domáci nezvládli záver druhého polčasu, keď v 80. a 86. min dostávajú po štandardných situáciách góly. JOZEF SKLARČÍK

Zubrohlava – Veličná 2:2 (1:0)
n Góly: Brišák, Hradský – Móres, Gajdošík
n ŽK: Serdel
n Zostava domácich: Čajka, Mordel M., Hradský, Brišák, Mokošák, Rentka Ľ., Palider, Václav, Lešňovský, Banás Ľ., Rentka M. n Striedali: Mordel, Banás A., Helibrantd
n Zostava hostí: Okál, D. Zvara, Serdel, Móres, Sučák, Lacko, Vicáň, Gajdošík, Janík, M. Zvára, Jakubjak n Striedali: Bukna
Zubrohlava otvorila skóre v 14. min. Po prihrávke Mokošáka strieľa vedúci gól domáci Brišák. Zubrohlava mala v prvom polčase množstvo šancí, najväčšiu z nich nepremenil Palider. Domáci v prvom polčase hostí nepustili do výraznejšej šance, a tak prvý polčas skončil 1:0 pre domácich.
Druhý polčas začala Zubrohlava tlakom. Veľkú šancu mal Mokošák, ktorého strelu vychytal hosťujúci brankár. V 55. min prišla veľká chyba postranného rozhodcu, ktorý neukázal 2-metrový ofsajd hráča hostí a Gajdošík z tohto vyrovnáva na 1:1. V 65. minúte hráč hostí Móres zvyšuje na 2:1 pre Veličnú. Od toho momentu sa domáce mužstvo zomklo a vytlačilo hostí do ich šestnástky. Vytvorili si tak množstvo šancí, ktoré buď prekopli ponad bránu alebo ich zastavil výborne chytajúci brankár hostí Okál. V 74. min po rohovom kope peknou hlavičkou Hradského vyrovnáva Zvara na konečných 2:2, a tak hostia odišli zo Zubrohlavy so šťastným jedným bodom. Veľká vďaka za túto sezónu patrí všetkým funkcionárom a domácim fanúšikom, ktorí sa pričinili o pekný priebeh hry na domácej pôde. JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Podbiel – Leštiny 0:1 (0:0)
n Góly: Karč
n ŽK: Kanderka
n Zostava domácich: Korčuška, Kanderka D., Šeling, Mintál J., Kanderka L., Mintál R., Kanderka J., Kanderka Ľ., Kolčák P., Konfala, Turčák, n striedali: Veselý, Hric, Dolník
n Zostava hostí: Škrabák, Janotík, Halák, Mačuha, Ľupták, Šiška, Krakovký, Melicherčík, Karč, Čajka, Michna, n striedali: Pongrác, Kaplánek
Za zmienku v tomto zápase stojí až 56. minúta, kedy strela Kolčáka z 25 m z priameho kopu mierila do šibenice, ale brankár hostí ju vytiahol na roh. K jedinému gólu zápasu došlo po tlaku domácich. Domáci stopér viedol loptu, ktorú následne stratil na 30 m. Hostia šli do prečíslenia a z tejto akcie vzišiel prvý gól zápasu. Vyzdvihnúť možno rozhodcovskú zostavu, ktorá kvalitne odpískala zápas. PAVOL ŠIMKO