Or. Veselé ako istý postupujúci zakopol

Záver najvyššej futbalovej súťaže na Orave priniesol vskutku zaujímavé výsledky. Prepotrebné body získala Breza s lídrom tabuľky - Or. Veselým. Takýto výsledok by čakal málokto. Veľmi dobre finišuje Veličná. V poslednom kole bodovo predstihla Lokcu. Tá sa

naopak v poslednom období trápi. Potvrdila to aj na ihrisku v Or. Podzámku, kde len remizovala. Podbiel nedokázal vykresať nádej ani v tomto kole a je viac než isté, že I. triedu opúšťa.

n ŽK: Nodžák, Adamica – Maslaňák, Pisarčík
n Zostava domácich: Parišek, Betík, Hládek, Nodžák, Maťovčík, Trabalík, Kormaňák, Matejčík, Adamica, Sitárik
n Zostava hostí: Kolenčík, Šváa, Madleňák, Maslaňák, Feranec, Gočál, Mušák, Pucheľ, Zrnčík, Kumor, Pisarčík
n Striedali: Gočál, Večerek, Kromka
V nezvyčajnom čase – na pravé poludnie sa v Breze predstavil líder a postupujúci zo súťaže Oravské Veselé. Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami a dlhé lopty na brány bezpečne chytali brankári Parišek a Kolenčík. V 25. minúte domáci brankár Parišek zlikvidoval na dvakrát šancu Mušáka a Kumora. O 3 minúty neskôr Janík strelou z 25 metrov míňa pravú tyč brány Kolenčíka. V 30. minúte Zrnčíkov center z trestného kopu strieľa do brankára Parišeka.
Druhý polčas sa začal podobne ako úvod zápasu, ale hostia sú technickejší. V 58. minúte strelu Pucheľa, ktorá mieri pod horné brvno brány hostí, chytá domáci brankár Parišek. V 77. minúte po rozohraní autu Adamicom Matejčík vystrelil po zemi na brankára Or. Veselého a vyrazenú loptu Maťovčík posiela do brány hostí, pričom otvára skóre zápasu na 1:0. V 85. minúte Adamica obišiel aj brankára Kolenčíka a jeho prízemnú strelu z bránkovej čiary vykopáva vracajúci sa Maslaňák. Záverečná aktivita domácich im priniesla úspech v získaní troch bodov za výsledok.
RUDOLF HLÁDEK

Veličná – Novoť 3:2 (1:1)
n Góly: Kosmel, Sučák, Ferdel – Mikolajčík, Prokop
n ŽK: Serdel, Kosmel - Hollý
n Zostava domácich: Okál, Zvara, Serdel, Mores, Sučák, Lacko, Dragan, Kosmel, Janík, zvara, Olbert
n Zostava hostí: Bolek, Svorenčík, Florek, Kordiak, Nodžák, Jašica, Hollý, Mikolajčík, Godiš, Prokop, Snovák n Striedali: Kormaňák, V. Jašica, Š. Jašica, J. Jašica
Stretnutie malo dobrú úroveň. Útoky sa striedali z obidvoch strán. Domáci Mores trikrát trestuhodne zahodil šancu a v 38. minúte udreli hostia po kope Mikolajčíka zo 16-nástky. Domáci stále predvádzali technickú hru. V 41. min na akcii Serdel, Sučák, Serdel vyrovnáva na 1:1. Druhý polčas sa podobal prvému. Z útočnej akcie v 65. min zahráva trestný kop Kosmel a výsledok je 2:1. V 75. min. zahrali hostia zo 40 metrov. Domáci sa nevzdávali. Sučák z 85. metrov skóruje na 3:2. Do konca mohol Mores dvakrát zvýšiť, ale šance zahodil. Hostia hrozili vyrovnaním. Domáci hrali taktickou a technickou hrou. Zvíťazilo lepšie družstvo. (AB)

Krivá – Podbiel 2:0 (1:0)
n Góly: Pavelek, L. Kubala
n ŽK: Sakmár
n Zostava domácich: Zeman, Baláž, Štelina, Kabašek, Holub, L. Kubala, Zaťko, Pazúrik, Sakmár, Pavelek, Ferfen
n Striedali: Kaučiarik, Chmelár, Maruniak
n Zostava hostí: Kartuška, Kanderka, Scheling, Dvorský, L. Kanderka, Veselý, Kočalka, Mintál, Kompala, Turčák, Adamec
n Striedali: Matlák
Od prvého výkopu sa začalo hrať veľmi útočne a hra sa prevažne odohrávala medzi šestnástkami. Domáci od 20. min zatlačili hostí na ich polovicu a následne si vytvorili dve skvelé šance, ktoré skončili nepremenené. V 31. min získal po súboji loptu Kubašek, ktorý prihral Sakmárovi, on spätne vrátil loptu Pavelekovi a ten strelil gól na 1:0. Do konca prvého polčasu si domáci vypracovali ešte dve dobré šance, ktoré nevyužili. Začiatok druhého polčasu sa odvíjal prevažne v strede ihriska, pričom boli šance na oboch stranách. V 78. min Sakmár zatiahol loptu na roh súperovej šestnástky, kde sa šikovne zbavil obrancu, prihral Kubalovi, ktorý nekompromisne zvýšil na 2:0. Do konca zápasu hrali domáci pokojnú a sebavedomú hru. Treba vyzdvihnúť výkon hlavného rozhodcu Lukáša Pšeňáka, ktorý stretnutie odpískal bezchybne. MIROSLAV PAVELEK

Rabča – Vavrečka 2:2 (1:1)
n Góly: Ján Kovalíček ml., Peter Adamčík – Igor Hurák 2 (1 z 11 m)
n Zostava domácich: M. Adamčík, Porvich, Jagnešák, Slovík, Gužík, Lukáš Kudjak, Herud, Harbut, P. Adamčík, Pajta, Ján Kovalíček ml., n striedal: Jozef Kudjak
n Zostava hostí: Pjentek, Holub, M. Holmík, P. Sklárčik, Doroš, Verníček, Hurák, Pavol Brčák, J. Holmík, M. Brčák, Šalata, n striedali: Seč, F. Brčák, Martin Sklárčik
V Rabči sa hralo hornooravské derby, v ktorom sa stretli dve mužstvá, majúce výborné vzájomné vzťahy. Ani jedno mužstvo nemalo v zápase čo stratiť, či získať, takže obe jedenástky sa snažili hrať čo najkrajší futbal. Aj keď domáci mali o čosi viac šancí ako hostia, nerozhodný výsledok je verným vyjadrením rozloženia síl na ihrisku. JOZEF HAVLÍČEK

Leštiny – Bobrov 1:0 (0:0)
n Gól: Krakovský
n Zostava domácich: Škrabák, Lupák, Halák, Balko, Krakovský, Mačuha, Melicherčík, Šiška, Michna, Karč, n striedal: Kaplanek
n Zostava hostí: Veselič, Pavol Bomba, Jaro Belvončík, Pagáčik, Náhly, Peter Bomba, Miro Gužík, Tomáš Belvončík, S. Gerek, D. Gerek, P. Gerek, n striedali: Paška, Valentín
Prvý polčas sa odvíjal zväčša v strede poľa, akcie sa striedali na oboch stranách a hra bola veľmi vyvážená. Až v druhom polčase sa chopili aktivity domáci, v 60. min po aute vhadzuje Balko a Krakovský hlavou ponad brankára otvára skóre v prospech domáceho tímu. O 10 min nato mali Leštinčania ďalšiu peknú šancu, keď sa od poliacej čiary Michna sám rúti na hosťujúceho brankára, no namiesto strely popri ňom volí kľučku, brankár jeho manéver vystihol a vyrazil na roh. V druhej polovici zápasu mali domáci územnú prevahu, no viazla finálna prihrávka s gólovým zakončením. Tri body však zaslúžene zostali v Leštinách. JOZEF VAVREČAN

Párnica – Zubrohlava 1:0
(1:0)
n Gól: Trnavský
n ŽK: Zaťko – Hradský
n Zostava domácich: Hančiak, Chlúda, Kitaš, Mäsiar, Lopeň, Daťko, Lach, Kubačka, Bujnák, Kalina, Trnavský n Striedali: Zaťko
n Zostava hostí: Čajka, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Graňák, Rentka, Palider, Václav, Ľ. Banaš, Brišák, Mordeľ n Striedali: Šatan, A. Banaš
Domáci nastúpili na ihrisko iba s jedným cieľom a to získať tri body. Diváci boli svedkom najrýchlejšieho gólu, keď po rozohraní zo stredového kruhu domáci rýchlo zaútočili. Asi v 16. sekunde strelil Trnavský z hranice pokutového územia gól. Domáci pokračovali v bojovom výkone zhruba do 20. min s cieľom zvýšiť na 2:0. Potrebovali vyhrať, lenže hosťujúci pohybliví hráči Zubrohlavy im nedali veľa priestoru na ihrisku. Prvý polčas sa hral rýchly obojstranný futbal. Obe mužstvá si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale do konca polčasu sa už stav nezmenil. Do druhého polčasu hostia nastúpili s cieľom vyrovnať. Hosťujúci hráči postupne brali iniciatívu na svoje kopačky a zatlačili domácich na vlastnú polovicu. Vytvorili si niekoľko výborných gólových príležitostí, ale zásluhou výborného výkonu brankára domácich a dobre postavených žrdí sa domácim podarilo tesné víťazstvo 1:0 udržať. Ku koncu zápasu mohli domáci po šanciach Trnavského a Kubačku zvýšiť stav, ale svoje šance nevyužili. Výborný zápas odohral aj stopér domáceho tímu Lopeň, ktorý niekoľkokrát zastúpil brankára na bránkovej čiare. Za výkon hosťujúceho družstva v druhom polčase by si zaslúžili aspoň remízu, ale svoje dobre vypracované šance nedokázali premeniť v gólový efekt. MILAN HANČIAK

Or. Podzámok - Lokca 2:2
(1:0)
n Góly: Kováč, Jurovčík - Graňák, Oščadnický
n ŽK: Datko, Horák - Vajdiar
n Zostava domácich: Kubinda, Hacong, Dančo, Ordančík, Marcinek, Jurovčík, Kováč, Brienik, Fiderák, Datko, Horňák, n striedali: Medvecký, Mihálik
n Zostava hostí: Stanislav Kormaňák, Bombjak, Rabčan, Pavol Kormaňák, Kramarčík, Način, Trnka, Rošťák, Ivan Vajdiar, Oščadnický, Graňák, n striedali: Jozef Vajdiar, Kubolek
Domáci začali náporom a už v 9. min vysunul Brienik Kováča, ten sa pohral s brankárom a otvoril skóre - 1:0. V 30. min Marcinek po rohovom kope tesne míňa bránu. V 40. min potiahol Fiderák po pravej strane, prihral Jurovčíkovi, ten strieľa na bránu, no brankár je pozorný. V 2. polčase sa hralo najskôr len medzi 16-tkami. V 59. min unikol Medvecký, prihral pred bránu a Jurovčík sa už nemýlil - 2:0. V 82. min hostia kopali priamy kop a Graňák hlavičkou znižuje na 2:1. V 89. min Lokca útočí opäť a Oščadnický z 20 metrov vyrovnáva na 2:2. V 90. min znova uniká Medvecký, sám sa ocitá pred bránou, no tesne míňa. Zápas končí nerozhodne. Hoci hostia hrali väčšinou na svojej polovici, efektívne dokázali premeniť svoje jediné dve šance, z ktorých dali dva góly. JÁN HOLUBČÍK