Oravská Jasenica na pôde súpera prekvapila

n Góly: Plančo, Novák
n ČK: Sučák
n Zostava: Kazík, Krivda, Maslo, Hradský, Baláž, Palider, Plančo, Sučák, Betuštiak, Marton, Novák
Striedali: Hutira, Hucík
Tvrdošínčania odohrali na domácej pôde po dlhšej dobe výborný zápas. Už v úvode stretnutia sa na bránu Trebostovo dvakrát osamotený rútil Novák, gól však ostal v hladine nevyslyšaných prosieb. Potvrdilo sa nedáš, dostaneš, keď sa vedenia ujali hostia. Domáci sa nepoložili a stále hrali svoju hru. O vyrovnanie sa postaral Plančo. Tvrdošín mal chuť na víťazstvo. Posledné výsledky neboli lichotivé. František Novák otočil zápas na 2:1. Tvrdošínčania však museli zhltnúť horkú pilulku v samotnom závere, keď po strieľanom centri sa lopta E. Baláža odrazila do Kazíkovej siete. Tvrdošínčania si po predvedenom výkone zaslúžili zvíťaziť. (R)

Oščadnica – Or. Jasenica 2:4 (2:2)
n Góly: Mário Madleňák, Maroš Madleňák, Milan Pavč 2
n ŽK: Cisár, Vladimír Madleňák, Skočík
n Zostava: Čiernik, Cisár, Vladimír Madleňák, Skočík, Zanovit, Pavč, Binek, Zemenčík, Vráb, Maroš Madleňák, Mário Madleňák
Or. Jasenica hrala na mokrom trávniku už od začiatku dobre. Domáci sa však už v tretej minúte dostávajú k lopte a otvárajú skóre - 1:0. Hostia pridali na obrátkach a v 17. min Mário Madleňák vyrovnáva. O minútu nato dáva Or. Jasenica po krížnej strele Pavča svoj druhý gól. Hostia hrali vynikajúco, no hlavný rozhodca odpískal po zlom verdikte pokutový kop a domáci v 35. min vyrovnávajú na 2:2.
V druhom polčase po krásnej kombinačnej hre, kedy Zemenčík nahráva Marošovi Madleňákovi, hostia opäť zvyšujú - 2:3. Zanovit mal v 75. min vynikajúcu šancu, no prestrelil bránu domácich. Až prišla 90. min, keď postranný rozhodca avizoval ofsajd, no hlavný rozhodca ho neodpískal. Hostia sa však napokon predsa zhostili lopty a Pavčo dáva do domácej svätyne štvrtý gól Jasenice. Oravci si po vynikajúcom výkone tri body nepochybne zaslúžili. MÁRIO MADLEŇÁK

n Ostatné zápasy: Kotr. Lúčka – Dúbrava 3:1 (2:0), Stráňavy - Belá-Dulice 0:1 (0:1), Záv. Poruba – Rosina 1:2 (0:1) Teplička – Turany 2:6 (1:4) Valča – Kys. Lieskovec 1:1 (1:0)

n Góly: Bednár
n Zostava: Suroviak, Vittek, Bača, Letaši, Pazúrik, Palider, Repka, Machajda, Bednár, Krasuľa, Pánik
n Striedali: Gregorec, Jendríšek
Hral sa dôležitý zápas. V 13. min skúša ľavačkou Bednár, ale mieri nad. V 18. min sa prezentuje Suroviak (brankár), keď chytí loptu. V 32. min tvrdá strela Pánika ide nad. V 43. min lopta zasa ide nad bránu. V 63. min lopta z kopačky Bednára mihne brvno. Hostia nasadili tvrdú hru a začali faulovať. Domáci sa priblížili k čelu tabuľky. Vyhrali nad L. Sliačmi 1:0.
PETER MEDVECKÝ

Lisková – Žaškov 2:0 (2:0)
n Góly: Žúbor, Klačka
n ŽK: Greguška, Kaplánek
n Zostava: Buzák, Greguška, Kubačka, T. Farko, Hanko, Lacko, Mikuš, Kaplánek, Gallo, Pavlovčík, Ondrík
n Striedali: P. Farko
Už v 4. min hlavný rozhodca odpískal proti Žaškovu pokutový kop, ktorý brankár Buzák bravúrne vyrazil. Pri dorážke však vraj hosťujúca obrana faulovala a tak bol hneď odpískaný druhý pokutový kop, ktorým domáci otvorili skóre zápasu. V 15. min urobila obrana Žaškova chybu a domáci zvýšili na 2:0. Hneď o dve min nato mal čistú šancu Pavlovčík, ale brankár bol pri lopte o krok skôr. Hosťujúce mužstvo bolo futbalovejšie, ale nedokázalo premeniť šance, keď aj strela Kaplánka len opečiatkovala tyč brány Liskovej. V 2. polčase sa hral útočný kombinačný futbal hlavne zo strany oravských hráčov, ale ani šťastena, ani hlavný rozhodca nestáli na ich strane. PAVOL ĽORKO

Or. Poruba – Sučany 3:1 (1:1)
n Góly: Katreniak 2, 1 vlastný
n ŽK: Paprčka, P. Dudáš
n Zostava: P. Kováč, Paprčka, M. Dudáš, P. Pucko, Vicáň, Slosarčík, P. Dudáš, Pauda, Koedam, Katreniak, Feran
n Striedali: Kuplava, Badín, Hrúzik
n Divákov: 150
Za stáleho dažďa nastúpili domáci s tým, že chcú vyhrať. Útočilo sa z oboch strán a na trávniku sa šmýkalo. V 6. min po ľavej strane domáci zaútočili a strela hráča Ferana bola tečovaná obrancom a tak sa ujali do vedenia. Aj naďalej sa hra vyvíjala medzi šestnástkami, hostia nebezpečne zaútočili v 14. min a vyrovnali na 1:1. Domáci útočili, ale stroskotávali na tom, že strieľali mimo brány. Domáci prestriedali, do druhého polčasu chceli dať všetky sily. V 74. min po centri hosťujúceho hráča Kudama sa dostal k lopte domáci Katreniak a zvýšil na 2:1. Potom sa čakalo, že hostia budú útočiť, ale cez obrancov sa nemohli prebojovať. V 86. min prevzal pred šestnástkou loptu Katreniak, ktorý ustál mokrý terén, spracoval si loptu a strelou ponad brankára upravil skóre na 3:1. Domáci v tomto zápase neútočili zbrklo a snahou ukázali, že vedia hrať dobrý futbal. ANTON ČIPČALA

Nižná – Dražkovce 0:0 (0:0)
n ŽK: Bažík, Dedinský – Čiljak, Krasnec, Feranec
n Zostava: Dávid Brčák, Dedinský, Chladný, Komačka, Bažík, Daňa, Marek Kuboš, Obtulovič, Pavčo, Šeling, Andrej Brčák n Striedali: Lukáš Žák
Prvých 30 minút na ťažkom premoknutom teréne videli diváci hru medzi šestnástkami s nepresnými strelami na oboch stranách. Prvá veľká šanca nastala v 31. minúte. Po rohovom kope sa ocitol v päťke Bažík, ale lopta mu padla na stehno a obranca hostí ju odkopol do bezpečia. Z nasledujúceho protiútoku zahrávali hostia priamy kop z 30 metrov. Strela preletela tesne ponad bránu domácich. V 41. minúte prišla najväčšia šanca prvého polčasu, kedy Brčák prevzal loptu na polovici ihriska, postupoval sám na bránu, ale jeho strela z hranice šestnástky tesne minula ľavú tyč brány hostí. O minútu nato zahrávali domáci rohový kop, ale záver v šestnástke hostí nepriniesol vytúžený gól.
Druhý polčas mal rovnaký priebeh ako prvý, kedy viac prevládal boj, pretože na rozmoknutom teréne sa kombinovalo len veľmi ťažko. Prvá vážnejšia šanca druhého polčasu vznikla v 55. minúte po úniku Brčáka po ľavej strane a jeho centri, kedy sa ocitol na hranici šestnástky Šeling, ale jeho polovysokú strelu brankár vyrazil na roh. S pribúdajúcimi minútami sa hra na 15 minút zrýchlila, na ihrisku bolo viac ruchu, ale stále to bola len hra medzi šestnástkami bez výraznejších šancí na oboch stranách. Od 75. minúty Nižná pritlačila, hralo sa viac na polovici hostí, kedy došlo aj k šanciam, kedy center z pravej strany pritiahol Kuboš Pavčovi. Jeho technická strela však letela do stredu bránky, kde stál brankár hostí.
V 85. minúte prenikol až na päťku Šeling, ale prestrelil bránu hostí.
Nižná tlačila až do konca zápasu. Hostia odkopávali loptu na všetky strany a tak zápas skončil bez gólov. Dráma o udržanie sa v súťaži tak naďalej trvá. PAVOL CABADA

Zuberec – Palúdzka 1:0 (1:0)
n Góly: M. Šiška
n ŽK: Pedrek, Šiška,
n Zostava: Tunák, Šiška, Chovančák, Hucík, Šiška, Sojčák, Petrek, Chovančák, Šiška, Muruňák,
n Striedali: Hucík, Chovančák, Jurčo, Šiška, Kubala,
Mužstvu domácich išlo v tomto zápase o veľa. Tabuľkové postavenie to jasne dokazovalo.
V 1. polčase sa hra odvíjala pred domácou bránkou Tunáka. Po kombinačnej hre Hucíka, Petreka a strele M. Šišku v 11. min otvorili domáci skóre. Hostia odpovedali útokmi, ktoré brankár Tunák s istotou vyriešil. V 2. polovici zápasu hostia zvýšili aktivitu, čo dokazovali pre domácou bránkou, ale obrana Zuberca ich útoky odvrátila. Do konca zápasu bol vzruch na oboch stranách. Z mužstvo Zuberca treba pochváliť najmä brankára Tunáka, takisto obrancov a záložníka Petreka. ANTON HRNČIAR

14. Or. Poruba 24 6 3 15 28:53 21

n Ostatné zápasy: Nižná – Dražkovce 0:0 (0:0), Černová – Vrútky 2:0 (1:0), Bešeňová – Ďaňová 1:2 (0:1)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 450

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Opatrenia k pilotnej fáze robili samosprávy za pochodu

Všetky opatrenia k pilotnej fáze celoplošného testovania na COVID-19 robili samosprávy za pochodu a v krátkom čase. Zvládli to.

Zdravotníci z radov armády zabezpečujú testovanie na Orave.

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Minúta po minúte: Z viacerých miest Oravy hlásia dlhé rady

Testujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci.