Zubrohlava nadelila Dlhej šestku

Hráči Podbielu nenadviazali na minulé kolo a prehrali tentokrát s Or. Podzámkom. Na ihrisku Zubrohlavy sa zrodilo vysoké víťazstvo domácich, keď nešetrne rozdrvili hráčov Dlhej. Or. Veselé si opätovnou výhrou upevnilo postavenie na čele tabuľky. Zápas med

zi Bobrovom a Krivou zo stredu tabuľky skončil lepšie pre hosťujúcich hráčov.

ŽK: Móres
Zostava domácich: Beňadik, Švába, Madleňák, Maslaňák, Feranec, Briš, Mušák, Socha, Zrnčík, Kumor, Pisarčík, n striedal: Večerek
Zostava hostí: Okál, Zvara, Ďuraška, Móres, Sučák, Lacko, Vicáň, Kosmeľ, Janík, Kudrý, Olbert
Domáci chceli v tomto zápase ukázať, že na V. ligu herne majú. Začali nervózne, postupne sa však osmelili a do konca prvého polčasu to bol už z oboch strán vyrovnaný futbal. Šance sa striedali na jednej aj druhej strane. Prišla však 40. minúta, chyba hosťujúceho stopéra, to využil zatiaľ iba dorastenec M. Mokošák, ktorý oklamal stopéra aj brankára, a strelil gól do prázdnej brány, čím otvoril skóre zápasu na 1:0. V druhom polčase sa hral obojstranne dobrý futbal, s väčšou vierou vo víťazstvo domácich. Hostia však pôsobili dobrým futbalovým dojmom, ale mladí futbalisti z Oravského Veselého sa viacej snažili a tlačili hostí, ktorí robili chyby a po nich inkasovali. Najskôr v 50. minúte si na ideálny center nabehol dorastenec R. Maslaňák a hlavičkou zvyšuje na 2:0. V 65. minúte dorastenec L. Briš po peknej akcii upravil na 3:0. Od toho momentu hostia vyrovnali hru, čoho výsledkom bol aj gól na 3:1 z kopačky Janíka. Domáci od 81. minúty zahodili viaceré šance. V 85. minúte po ideálnom centri Zrnčík upravuje skóre na 4:1. Keď sa už zdalo, že zápas skončí výsledkom 4:1, dal ďalší gól Sučák a konečné skóre zápasu upravil na 4:2. DUŠAN REJDUGA

Vavrečka – Leštiny 0:0 (0:0)
n ŽK: Šiška
n Zostava domácich: Pjentek, Koráb, Verníček, P. Sklárčik, Živáň, Seč, Holmík, M. Holmík, Kasan, M. Sklárčik, Šalata
n Striedali: Košťál, Minárik
n Zostava hostí: Škrabák, Balko, Halák, Maťuha, Lupták, Šiška, Krakovský, Melicherčík, Karč, Michna, Katrenčík, n striedal: Kořalník
Domáci predviedli najslabší súboj počas tejto jari. Viazli v kombináciách aj v pohybe na ihrisku. Hostia ich herne predstihli. Domáci môžu ďakovať neschopnosti súperových útočníkov, že doma zostal aspoň bod, pretože stretnutie sa skončilo bezgólovou remízou. JOZEF SKLARČÍK

Novoť – Párnica 5:1 (1:0)
Góly: P. Jašica 3, Kordiak 1, Gojdiš 1 – Kalina
Novoťania potvrdili na domácom ihrisku úlohu favorita. Potápajúca sa Párnica dokázala odolávať tlaku, len v prvom polčase. Polčasový výsledok 0:1 z pohľadu hostí vyznieval lichotivo. Po zmene strán vytiahla Novoť všetky futbalové zbrane a neponechala nič na náhodu. Strelecky sa v drese Novote hattrickom zaskvel Jašica. Párnica korigovala presným zásahom Kalinu. (R)

Bobrov – Krivá 0:1 (0:0)
Góly: Kubášek
ŽK: hostia: Baz, Štelina, Kubala, Žaťko
Zostava domácich: Bancal, Bomba Pavol, Pagáčik, Kožienka, Náhly, Bomba Peter, Belvončík, Gúžik, Stano Gerek, Dano Gerek, Valentín, n striedali: Ján Bomba, Peter Barčák
Zostava hostí: Zeman, Bazúrik Martin, Baláž, Stelina, Kubašek, Kubala, Sakmár, Zaťko, Panelek, Bazúrik F., Končiarik, n striedali: Harnila
Domáci hráči začali hru vysokým tlakom a už v 4. min mohol otvoriť skóre Dano Gerek. Našťastie pre hostí, jeho nepresná strela išla mimo brány. V 9. min mohol ten istý hráč opäť skórovať, ale brankára hostí zastúpil na bránkovej čiare obranca. V 30. min zahrával priamy kop Belvončík a jeho mierenú strelu k ľavej tyči brankár s obrovskými ťažkosťami vytlačil. Hostia sa dostali do vážnejšej akcie až v 40. min keď domáci brankár vytlačil strelu pod brvno. Druhý polčas začali domáci hráči opäť s veľkým náporom a do svojho súpera sa schuti zahryzli. Opäť mohol skóre otvoriť Gerek, keď po nádhernom centri od Gužíka hlavičkou minul bránu. Ďalšie skvelé, no nepremenené príležitosti mali Dano Gerek a Belvončík. Naopak, hostia v 64. min otvorili skóre strelou pod brvno asi z 30 metrov. V 70. min nebezpečne vystrelil Dano Gerek, ale opečiatkoval iba brvno. Domáci do konca zápasu nepustili súpera na svoju polovicu, ale ich snaženie neprinieslo žiadny gól. Celý zápas sa hralo na jednu bránu, ale hostia náhodnou strelou dokázali skórovať a vyhrať.
JÁN BOMBA

Podbiel – Or. Podzámok 0:2 (0:0)
Góly: Brienik, Kňazúr
Zostava domácich: Vrutko, Chlleling, J. Mintál, Dvorský, D. Kanderka, Kočalka, Ľ. Kanderka, R. Mintál, Konfala, Adamec, Hric, striedali: Dolník
Zostava hostí: Kubinda, Ha Cong, Martinek, Horňák, Datko, Brienik, Jurovčík, Maslo, Mihálik, Medvecký, Horňák, striedali: Ončák, Kňazúr
V Podbieli sa hral prevažne medzišestnástkový zápas s miernou prevahou hostí. Domáci si vypracovali pár šancí, avšak nedokázali ich zúžitkovať. Sľubné príležitosti mal Adamec, ktorý vyslal dve nebezpečne strely spoza šestnástky, avšak brankár hostí sa nenechal zaskočiť. V druhom polčase v 78. min po rýchlom brejku Podzámku strieľa gól Brienik. Päť minút pred koncom domáci upravili výsledok na konečných 2:0 z pokutového kopu. PAVOL ŠIMKO

Zubrohlava – Dlhá 6:0 (3:0)
Góly: Brišák 2x, Ľuboš Rentka, Mokošák, Ľuboš Mordel, Václav
ŽK: Lešňovský
Zostava domácich: Čajka, Milan Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Ľuboš Rentka, Palider, Lešňovský, Banás, Rentka Marián n Striedali: Graňák, Václav, Ľuboš Mordel
Domáci mali od prvej minúty hru na svojich kopačkách, už v 12. minúte otvoril skóre Brišák. Zubrohlava v priebehu 10 minút trafila 2x žrď Paliderom a Banásom. V 28. minúte po centri Jendroľa peknou krížnou strelou zvyšuje na 2:0 Ľuboš Rentka. V 35. minúte po spätnej prihrávke Brišáka zvyšuje na 3:0 Mokošák. Druhý polčas začal tlakom Zubrohlavy a v 49. minúte po peknej prihrávke Milana Mordela zvýšil skóre na 4:0 jeho brat Ľuboš Mordel. V 67. minúte strelil Brišák sólo od polovice ihriska, ktoré zakončil gólom na 5:0. V 70. minúte upravuje na 6:0 po prihrávke Ľuboša Mordela Tibor Václav. Zubrohlava mala ešte veľa šancí, koncový výsledok mohol byť až dvojciferný.
JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Lokca – Breza 1:2 (0:0)
Góly: Kozák, Sitárik, Kadaví
Zostava domacích: Kormaňák, Bombiak, Bartoš, Bombiak, Náčin, Roštiak, Ošťadnický, Michalčík, Trnka, n Striedali: Lupničan, Kubolek
Zostava hostí: Parištek, Hládek, Mäsiar, Hládek, Trabalík, Kormaňák, Kozák, Janík, Lolček, Adamčák, n Striedali: Hládek
Lokčanom v samotnom závere dochádza dych. V posledných stretnutiach rozhodne neoslnili. Stratu formy potvrdili aj na domácom ihrisku, keď podľahli doposiaľ nevýraznej Breze. Lokca sa snažila hrať pre divákov. Hostia mali rozhodne viac šťastia, minimálne o jeden gól. Tento zápas bol pre ľudí, aby videli ako sa hrá futbal.