Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Savon B. Bystrica - D. Kubín 3:1 (1:0)
Gól: Tomáš Jašica
Dolnokubínčania podali pravdepodobne svoj najslabší výkon v jarnej sezóne. Územnú prevahu dokázali pretaviť do jedného gólu, avšak výrazné chyby v obrane boli vodou na mlyn domácemu mužstvu. Veľkú šancu v 2. polčase zahodil Babík. Dolný Kubín si však v priebehu celého zápasu nevypracoval výraznejšiu šancu, čo je škoda. Určite sa pod to podpísala akási rezignácia kvôli strate postupových nádejí.
Námestovo – Podbrezová B 1:1 (1:0)
Gól: Jagnešák
Námestovo bolo vyrovnaným súperom, dokázali si vypracovať viacero šancí, z ktorých jednu premenil Jagnešák. V druhom polčase mali lepší nástup domáci, avšak nedokázali to zúžitkovať na strelenie gólu. Ku koncu zápasu Hostia z rýchleho protiútoku vyrovnali.
Ostatne výsledky: Čadca – Revúca 6:1. Bytča – Zvolen 3:2 (2:1), Kamas, Hruštinec, Čička (Bytča). N. Baňa – L. Mikuláš 4:0 (2:0). Krásno – Č. Balog 4:0. Rakytovce – Martin 7:1.. K. N. Mesto – Bánová 1:1.
Savon B. Bystrica – D. Kubín 0:3 kontumačne
Domáci sa nedostavili na zápas v dostatočnom počte.
Námestovo – Podbrezová B 3:1 (1:1)
Góly: Hládek, Kremeš, Masláň
V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, dokázali predčiť súpera po všetkých stránkach. Na hre v druhom polčase sa podpísala únava hráčov, avšak domácim sa podarilo streliť dva góly a zaslúžene vyhrali.
Ostatné zápasy: Bytča – Zvolen 1:2 (1:1), Lovás (Bytča). N. Baňa – L. Mikuláš 0:3 (0:2). Krásno – Č. Balog 1:2. Rakytovce – Martin 6:3. K. N. Mesto – Bánová 0:2. Čadca – Revúca hostia nenastúpili.
Góly: Zaťko, Sirota 3, Bukový, Stroka
Pre Tvrdošínčanov bol zápas jednoznačnou záležitosťou. Vyrovnaný priebeh stretnutia trval do strelenia úvodného gólu hostí. Od tohto momentu si priamy aktéri zápasu mohli už len klásť otázku, koľko gólov Oravci ešte strelia.
Zuberec – Stráňavy 2:4 (2:0)
Góly: D. Chovančák
Zubereckí hráči sa do súpera pustili s odhodlaním. Prvý polčas tomu aj nasvedčoval. Súpera predčili, pričom okrem dvoch vsietených gólov mohlo byť skóre v prospech Oravcov oveľa vyššie. V zubereckom tábore nastalo uspokojenie, čo sa nevyplatilo. V druhom polčase hostia brejkami otočili zápas a odniesli víťazstvo. Pre Zuberčanov bolo toto stretnutie rozhodne sklamaním.
Ostatné zápasy: Belá – L. Sliače 2:3 (0:3), Hýll, Mahút (Belá). Štiavnik – L. Hrádok 1:1 (1:0), Kuciak (Štiavnik). Strečno – Hôrky 1:4 (0:3), R. Beháň – Valášek 2, Hazda, Suľa. Z. Poruba – Rajec 3:1 (0:1), Chrastil 2, Jurečka (Z. Poruba. Predmier – Černová 6:0 (3:0).
Góly: Lisík, Matejek, Beran – M. Seman, M. Dedinský
Hostia sa ujali vedenia. Domáci sa však po vydarených akciách ujali vedenia, ba dokonca zvýšili stav na 3:1. Nižná korigovala gólom M. Dedinského na konečný stav. V prvom polčase produkovali obidva tímy útočný futbal. V druhom dejstve sa oba celky „zasekli“ medzi šestnástkami. Tesne pred koncom vznikli na oboch stranách výrazné šance, avšak bez gólového efektu.
L. Kokava – Or. Veselé 4:3 (2:0)
Góly: Briš, Gočal, Maslaňák
V Lipt. Kokave sa odohral zápas hodný umiestnenia oboch celkov. Obidva kolektívy predvádzali výborný futbal. Viac šťastia sa usmialo na domácich hráčov. Skôr remízové stretnutie sa hralo na výbornom teréne s korektným vystupovaním.
Or. Jasenica – Trstená 6:0 (3:0)
Domáci boli počas celého zápasu technický lepší, vypracovali si množstvo príležitostí, z ktorých dokázali streliť šesť gólov a zaslúžene vyhrali.
Ostatné výsledky: L. Lužná – B. Potok 6:3, Palúdzka – Žabokreky 3:2, T. Kľačany – T. Teplice 1:0 (1:0)
Námestovo – Dolný Kubín 1:0 (0:0)
Gól: Tomáš Majchrák
Námestovo si je po uplynulých výsledkoch isté záchranou. Naopak, chlapci z metropoly dolnej Oravy o takom čomsi ešte snívajú. Zápas nemal také kvalitatívne atribúty, ktoré by bežný fanúšik očakával. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami. V úvode mali viac z hry hostia. V priebehu 10 minút zahrávali dvakrát priamy kop, ale gólový efekt nepriniesli. V druhom dejstve sa domácim podarilo skórovať po zahratí priameho kopu Briljaka. Lopta sa dostala k Tomášovi Majchrákovi, ktorý nekompromisne zakončil. Na Dolnokubínčanoch bolo vidieť, že im záchranárske práce zamotávajú nohy. Námestovo vystriedalo počas stretnutia všetkých hráčov z lavičky.
Ostatné výsledky: Zvolen – Žilina 2:1 (1:0), Fiľakovo – Jupie BB 1:1 (1:0), L. Mikuláš – Čadca 2:0 (1:0), Ružomberok – Dukla BB 1:0 (0:0), Lučenec – Žiar n/H 5:1 (0:0).
Góly: Kolorédy 3, Nemček, Otruba
Dolný Kubín neponechal v Námestove nič na náhodu. Počiatočnú snahu domácich eliminoval strelením prvého gólu po zaváhaní námestovskej obrany. Od tohto momentu mali Dolnokubínčania jednoznačnú prevahu. D. Kubín jednoznačne dominoval, pričom do konca prvého polčasu vsietil ďalšie dva góly. V druhom polčase sa hra o čosi vyrovnala. Hostia hrali to, čo potrebovali a výsledok prikrášlili ďalšími gólovými kúskami.
Gól: Dreveňák
Tvrdošínsky celok bol naproti zachraňujúcim sa hosťom v tomto stretnutí jednoznačným favoritom. Súpera prevyšoval po hernej stránke, napriek tomu sa vedenia ujali hostia po ojedinelej šanci. Tvrdošínčanom sa podarilo nastreliť 4 žrde a premárniť 1 pokutový kop. V 2. polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci tlačili a hostia sa vzmáhali len na odkopávanie lopty do bezpečia. Chvalabohu, že sa 15. min pred koncom trafil Dreveňák, čím zachránil Tvrdošínu bod. V prípade Tvrdošína sa potvrdilo, že futbal sa nedá hrať bez srdca a nasadenia. Celok nemôžu ťahať traja, prípadne štyria jednotlivci, a ostatní sa vezú.
Belá – Tvrdošín 0:3 kontumačne
Disciplinárna komisia SSFZ tak rozhodla kvôli neoprávnenému štartu hráča Belej.
Trstená – Bánová 3:1 (0:0)
Góly: Železnák, Janotík, Ondrík
Prvý polčas konfrontácie oboch tímov vyšiel vzácne vyrovnane, čomu nasvedčoval aj výsledok. V 2. polčase začali Trstenčania vyhrávať osobné súboje, viac behať a kombinovať. Trénerovi Rehákovi vyšlo striedanie. Kamil Železňák jednoznačne oživil hru domácich a vsietil úvodný gól. Hosťom sa síce podarilo vyrovnať, ale Janotík definitívne zasadil rozhodujúci zlom, ktorý v nadstavenom čase potvrdil Ondrík.
T.Teplice – Dlhá 0:1 (0:1)
Gól: Capuliak
Do tohto zápasu domáci nastúpili len s 10 hráčmi, čo sa podpísalo aj pod ich výkon. Hostia hrali lepší futbal, ujali sa vedenia z pokutového kopu a keďže sa skóre už do konca zápasu nemenilo, tak si odniesli z Teplíc tri body.
Ostatné výsledky: Žilina B – Bytča 4:2 (2:0), Kendy, Šimoník (Bytča). Martin B – Zborov 2:3. Krásno – Ružomberok B 1:1.
Góly: Mravec 4, M. Lajš
Starší kolegovia Tvrdošína sa rozhodne mohli prizerať doposiaľ najlepšiemu výkonu ich mladších kolegov. Zachraňujúcemu sa V. Rovnému nedali ani len pomyslieť na strelenie gólu, a sami zahodili ďalší počet šancí.
Trstená – Bánová 0:0
Od Trstenčanov sa na základe tabuľkového postavenia oboch tímov jednoznačne čakalo víťazstvo. Žiaľ, konečný výsledok to nepotvrdil. Trstená zahodila množstvo vyložených šancí.
T.Teplice – Dlhá 4:1 (2:1)
Gól: Jendrišek
V prvom polčase hrali hostia dobrý futbal a boli vyrovnaným súperom Teplíc. Na začiatku druhého polčasu hráči Dlhej nastrelili brvno a z následného protiútoku inkasovali tretí gól. Hostia už na to nedokázali gólovo odpovedať, naopak, ešte jeden kúsok inkasovali.
Ostatné výsledky: Krásno – Ružomberok B 0:5. Žilina B – Bytča hostia nenastúpili.
Góly: Polák, Graňák,- Bandik, Tješ, Jankoľa
Oravská Jasenica aj Liesek sa prezentovali výbornou hrou. Domáci viedli ešte 3 min pred záverečným hvizdom 2:1. Liesku sa však v poslednej minúte podarilo otočiť skóre. Remíza by tomuto zápasu svedčala určite viac.
Rabča – Z. Poruba 4:1 (1:1)
Góly: Briliak 3, Grobarčík
Hráči Rabče mali od úvodu zápasu hernú aj územnú prevahu, avšak v prvom polčase nedokázali zúžitkovať viaceré vypracované šance. Po prestávke sa naplno prejavila prevaha domácich, čo viedlo k streleniu ďalších troch gólov a zaslúženému víťazstvu.
Sučany – D. Kubín „B“ 1:0 (0:0)
Lokca – L. Mikuláš „B“ 0:0
Domáci boli počas celého zápasu lepší a aktívnejší, avšak predviedli festival zahodených šancí, keď sa im ani raz nepodarilo dostať loptu za chrbát súperovho brankára. Keďže hostia ani raz nevystrelili na bránu, len so šťastím si odniesli domov bod.
Ostatné výsledky: Blatnica – L. Hrádok 1:3 (0:1)
Oravská Jasenica – Liesek 1:0 (1:0)
Gól: Gura
Naproti starším kolegom si mladší žiaci Or. Jasenice vytvorili proti Liesku celozápasovú územnú prevahu. Stretnutie sa rozhodlo v prvom polčase, keď sa presne zastreľoval Gura.
Rabča – Z. Poruba 18:0 (9:0)
Góly: Adamčík 5, Pikoš 5, Krivanka 3, Brezoňák 3, Ladňák 2
U mladších žiakov to bolo jednostranná záležitosť domácich. Hráči Rabče predčili svojho súpera po všetkých stránkach a hladko zvíťazili vysokým víťazstvom.
Sučany – D. Kubín „B“ 2:1 (2:1)
Gól: Hoferica
Vo veľkom teple sa odohral slušný zápas. Hostia sa domácim herne vyrovnali, avšak Sučany si dokázali vypracovať o niekoľko šancí viac, a z nich strelili dva góly, vďaka ktorým zvíťazili.
Lokca - L. Mikuláš „B“ 1:1 (1:1)
Gól: Maťuga
Mladší žiaci hostí vstúpili do zápasu lepšie, keď sa im podarilo ujať vedenia. Domácim sa ešte do konca polčasu podarilo vyrovnať. V druhom polčase si mladší žiaci Lokce vypracovali množstvo šancí, z ktorých sa im však ani jednu nepodarilo premeniť, a tak zápas skončil remízou.
Ostatné výsledky: Blatnica – L. Hrádok 2:7 (1:4)

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.