Martin – Námestovo 5:1 (3:0)
Gól: F. Marčok
Celok spod Turca mal vynikajúci nástup do zápasu a v rozpätí desiatich minút zasadil hosťom tri smrtiace rany. Potom však ich aktivita upadla, čo mohli Oravci potrestať. Do čierneho im však nepadol ani jeden pokus. Druhý polčas mal podobný scenár ako prvý. Domáci do neho vstúpili aktívnou hrou a tá bola odmenená štvrtým a piatym gólom. Od tohto momentu už išli Martinčania na pol plynu a ich ležérnosť hostia potrestali aspoň čestným úspechom.
Dolný Kubín – Nová Baňa 6:1 (0:1)
Góly: Kozáčik 2, Kasan, Križan, Babík, Šipka
Domáci chlapci ukázali v zápase svoje dve tváre. V 1. dejstve im viazla súhra, čo ovplyvnili najmä šiesti noví hráči. Tí sa nedokázali tak rýchlo adaptovať s družstvom a na kombinačnej hre to bolo badať. Šancu tak vycítili hostia a chytili sa jej pevne za pačesy. Po chybe v defenzívnych radoch bolo 0:1 a mohlo byť pre domácich ešte horšie. Zachránil ich však famóznym zákrokom ochranca svätyne. Po zmene strán vybehli Dolnokubínčania na ihrisko ako úplne iné družstvo a od úvodu konečne začali produkovať svoju rýchlu krídelnú hru. Tá slávila úspech hneď v úvode, keď gólostroj odštartoval Kasan. V ostatných minútach sa pridali aj ďalší spoluhráči a hosťom ostali len oči pre plač.
16. Krásno 25 5 7 13 30:68 22
Ostatné výsledky: Bánová – Čadca 4:0 (3:0), Revúca – Bytča 3:3 (2:2), Podbrezová B – K. N. Mesto 1:0, L. Mikuláš – Krásno 4:3 (3:1), Zvolen – Savon BB 1:3.
Martin – Námestovo 3:1 (2:1)
Gól: Z. Korman
Prvá polhodina bola z oboch strán vyrovnaná a šance sa striedali pred oboma brankármi. Domáci hrali predovšetkým na rýchlonohých útočníkov a to na hosťujúcu defenzívu platilo. Po druhom inkasovanom góle sa Námestovu podarilo znížiť a vykresali tak iskričku nádeje. Tá sa mohla hneď po obrátke zmeniť na väčší plamienok, lenže Stoklasa v tutovej šanci zlyhal. Čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo domácim v závere a body ostali na Turci.
Dolný Kubín – Nová Baňa 2:0 (0:0)
Góly: M. Pavlík, D. Kubačka
Loptu mali častejšie na svojich kopačkách domáci dorastenci, no v 1. polčase si nepotykali s koncovkou. Ich tlak pokračoval aj po výmene strán a konečne sa im podarilo prelomiť smolu v zakončení. Do presného sa v 50. min trafil Pavlík, ktorý bol aj strojcom druhého úspechu. Jeho prihrávka našla Kubačku a o ich víťazstve už nebolo najmenších pochýb.
16. Krásno 25 3 2 20 14:67 11
Ostatné výsledky: Bánová – Čadca 1:2 (0:1). Revúca – Bytča 1:2 (0:0), Podbrezová B – K. N. Mesto 3:1, L. Mikuláš – Krásno 3:1 (1:0), Zvolen – Savon BB 3:2.
Rajec – Zuberec 3:1 (1:0)
Gól: D. Chovančák
Hosťujúci chlapci odolávali domácim ofenzívnym chutiam statočne celý prvý polčas, no v nadstavenom čase už inkasovali. Gól do šatne bol pre hostí studenou sprchou a ďalším kameňom úrazu bolo zranenie kľúčového hráča stredu poľa. Od 55. min tak celku spod Roháčov chýbal dirigent hry a na ich súhre to bolo badať. Všetky body aj preto ostali doma.
Tvrdošín – Z. Poruba 0:0
Líder súťaže privítal na svojom ihrisku posledné družstvo tabuľky a očakávala sa spanilá jazda. Ako to však niekedy býva, takéto zápasy bývajú najťažšie a to sa aj potvrdilo. Domáci dorastenci mali celozápasovú prevahu a na kopačkách kopec výborných šancí. V koncovke im však nebolo súdené a stratili tak dôležité dva body, ktoré mali byť povinnosťou.
14. Z. Poruba 22 5 3 14 44:49 18
Ostatné výsledky: L. Sliače – Černová 1:2 (0:2), L. Hrádok – Strečno 3:1 (2:0), Hôrky – Lisková 8:1 (2:0), Stráňavy – Predmier 1:1 (1:0), Belá – Štiavnik 6:2 (5:0)
B. Potok – Trstená 0:6 (0:3)
Góly: M. Žulko 2, P. Gočal 2, L. Púčik 2
Oravci boli počas celého zápasu lepším mužstvom, čo dokumentuje aj pomer striel 1:15. Obranná, stredová aj útočná formácia boli o triedu vyššie a tak je víťazstvo úplne zaslúžené.
Or. Veselé – Bziny 2:0 (1:0)
Góly: Briš, Maslaňák
Papierovým favoritom oravského duelu boli domáci dorastenci. Tí to potvrdili aj na ihrisku, keď im na súpera stačil aj priemerný výkon.
Rabča – T. Kľačany 2:1 (2:0)
Góly: M. Chutniak, D. Brišák ml.
Zachraňujúci sa domáci na jar ešte pred svojimi fanúšikmi nezvíťazili. V tomto stretnutí však zabrali naplno a už po 1. polčase si vytvorili dvojgólový náskok. V 2. dejstve sa však museli o výsledok strachovať. Nepremenili kvantum šancí, no cenné víťazstvo už ukočírovali.
13. Biely Potok 20 4 1 15 23:76 13
Ostatné výsledky: T. Teplice – Lipt. Kokava 1:1 (0:1), L. Lužná – Palúdzka 3:0 (0:0)
D. Kubín – Ružomberok 0:4 (0:2)
Po minulej prehre čakala domácich ďalšia ťažká previerka a tú takisto nezvládli. O slušný výsledok ich pripravila najmä vlastná nekoncetrovanosť a školácke chyby. V 16. min stratil domáci celok loptu v strede poľa, nasledoval rýchly protiútok a bolo 0:1. V poslednej minúte polčasu dlho váhal s rozohrávkou Vorčák, súper mu ju vypichol a následne bol faulovaný. Z priameho kopu aj za pomoci domáceho múru hostia zvýšili na 0:2. Po výmene strán sa Dolnokubínčania snažili niečo spraviť s výsledkom, no bez úspechu. Po pravej strane ťahal útoky Verníček, ale jeho finálne prihrávky adresáta nenašli. Neskôr prišli opäť zbytočné straty lôpt domácich žiakov a na ukazovateli svietilo už 0:4. Futbalovejší a vyspelejší hostia využili v tomto zápase všetko, čo im domáci ponúkli a zaslúžene vezú na Liptov tri body.
Žilina – Námestovo 5:0 (4:0)
Zápas začal pre hostí dosť nešťastne. Celok spod Dubňa skóroval už v 30. sekunde, čo mu dalo krídla. Námestovčanov tento moment naopak zlomil a do prestávky sa nedokázali prebrať. Aj po obrátke mali viac z hry technickejší domáci, ale gólovo to zúročili iba jedným presným zásahom. Oravci mohli výsledok skorigovať z rýchlych brejkov, no nestalo sa.
14. L. Mikuláš 22 3 4 15 12:73 13
Ostatné výsledky: Podlavice – Lučenec 2:0 (0:0), Žiar nad Hronom – Zvolen 3:3 (1:1), Čadca – Fiľakovo 7:1 (2:1), Martin – L. Mikuláš 2:0 (0:0), B. Bystrica – Podbrezová (4. júna)
D. Kubín – Ružomberok 0:1 (0:1)
Stretnutie dvoch popredných tímov bolo vyrovnanou bitkou a brankári nemali moc práce. Celok spod Čebraťa sa osmelil ako prvý a v 10. min to aj skončilo gólom. Ani tento moment nenaštartoval oba kolektívy k väčšej snahe a naďalej sa vychádzalo zo zabezpečenej obrany. Útoky troskotali pred šestnástkou a diváci moc gólových šancí nevideli. Po prestávke sa priebeh hry nezmenil a väčšina minút sa odohrávala v strede poľa. Až v záverečných 15 minútach prišiel nápor domácich, no gólové ovocie nepriniesol. Šance na kopačkách mali Chomistek, Kolorédy aj Gregorec. Gól však nedali a zápas skončil najtesnejšou prehrou.
Žilina – Námestovo 7:0 (4:0)
Kvalita medzi oboma aktérmi na ihrisku bola zreteľná. Domáci boli na všetkých postoch silnejší a vytvárali si miestami obrovskú prevahu. Z tej pramenili aj gólové šance a v sieti hostí ich skončilo požehnane. Pre oravský tím ako nováčika tejto súťaže to bola poriadna lekcia.
14. Fiľakovo 23 0 4 19 12:90 4
Ostatné výsledky: Podlavice – Lučenec 2:1 (1:0), Žiar nad Hronom – Zvolen 0:1 (0:0), Čadca – Fiľakovo 6:0 (4:0) , Martin – L. Mikuláš 0:0 , B. Bystrica – Podbrezová (4. júna)
Ružomberok B – Trstená oba zápasy sa hrajú 26. mája
Dlhá – Tvrdošín v 33. min za stavu 0:7 ukončené
Góly: Žuffa 2, Čajka, Pňaček, Janček, Bača, Gregorec
Počet hráčov domáceho tímu klesol pod dovolenú normu a rozhodca preto zápas ukončil.
14. V. Rovné 22 3 4 15 17:58 13
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Bánová 6:1 (4:0), Bytča – T. Teplice 12:0 (4:0), Zborov – Krásno 3:0, Veľké Rovné – Martin B 3:0, Belá – Žilina B 2:5.
Dlhá – Tvrdošín 7:0 (5:0)
Góly: Capuliak 4, Mudroň 2, Kožienka
Tabuľkovo vyššie postavení domáci si schuti zahrali, aj zastrieľali.
14. V. Rovné 22 0 2 20 7:153 2
Ostatné výsledky: K. N. Mesto – Bánová 3:0 (0:0), Bytča – T. Teplice 1:0 (0:0), Zborov – Krásno 4:1. Veľké Rovné – Martin B 0:4. Belá – Žilina B 0:5.
Liesek – Lipt. Mikuláš B 9:0 (6:0)
Góly: D. Tješ 4, M. Paľa 2, M. Macák 2, T. Koleják
Predposlední Liptáci nesiahali domácim žiakom ani po päty a už do prestávky boli zrelí na uterák. Ich prejav sa nezmenil ani v 2. dejstve a domáci si z ich brány spravili strelnicu.
Nižná – Lokca 0:3 (0:1)
Góly: M. Lipničan, D. Kastali, J. Mišudík
Oravský duel skončil pre domácich krutým výsledkom, lebo v 1. polčase hrali veľmi dobre. V koncovke to však škrípalo a nebolo tomu inak ani po prestávke. Hostia produkovali jednoduchý futbal a ten bol odmenený trojbodovým úlovkom.
Lisková – Or. Veselé oba zápasy sa hrajú 29. mája
D. Kubín B – Vrútky 3:1 (1:0)
Góly: M. Kvas 2, M. Trabalík
Domáci svoj dobrý výkon podčiarkli troma gólovými kúskami. Najprv spätnú prehrávku Žúbora krásne trafil Kvas, potom neudržal hosťujúci brankár loptu a pre Trabalíka už nebol problém ju zasunúť do brány. Tretí gól padol po úniku Slamku a druhým presným zásahom sa prezentoval Žúbor. Hostia takisto skórovali, keď im k tomu dopomohli chybou domáci.
L. Hrádok – Rabča 6:1 (0:0)
Gól: P. Kvasňák
Aktéri tohto stretnutia neponúkli divákovi v 1. polčase moc gólových príležitostí, no po zmene strán sa roztrhlo vrece s gólmi. Dva rýchle domáce góly prinútili hosťujúcu Rabču vsadiť všetko na jednu kartu a to sa nevyplatilo. Otvorené zadné vrátka boli vodou na mlyn pre rýchle domáce brejky a zápas pre hostí skončil zahanbujúcou prehrou.
Or. Jasenica – Blatnica 6:0 (1:0)
Góly: K. Graňák 2, E. Polák, J. Socha, P. Kavoň, M. Trabalík
Súboj tabuľkových susedov bol hrou na jednu bránu. Domáci žiaci postavili Blatnicu do úlohy štatistu. Ich konto zaťažili poltuctom gólov a nadviazali na výborný úspech z Rabče.
14. Nižná 22 4 3 15 29:76 15
Ostatný výsledok: Z. Poruba – Sučany 2:2, Dohrávka: Lipt. Mikuláš – Nižná 4:3 (2:0) góly: Ľ. Kuboš, T. Kovalík, E. Žuffa
Liesek – Lipt. Mikuláš B 2:1 (0:0)
Góly: M. Vrabec, M. Šikyňa
Duel oravského a liptovského kolektívu bol pod taktovkou domácich a hosťom sa až v závere podarilo streliť čestný úspech.
Nižná – Lokca 2:0 (1:0)
Góly: J. Tomaga 2
Oproti starším kolegom bol toto zápas jedného kolektívu. Domáci chlapci od začiatku diktovali tempo hry a na škodu je, že nevyužili množstvo ďalších sľubných príležitosti.
D. Kubín B – Vrútky 3:0 (0:0)
Góly: Pavelek 2, Kostroš
V priemernom zápase bola rezerva Dolného Kubína o čosi futbalovejšia. Víťazstvo dosiahla hlavne vďaka streleckej potencii Paveleka.
L. Hrádok – Rabča 2:1 (1:1)
Gól: M. Adamčík
Obrovskú smolu mali v tomto zápase hostia, od ktorých sa šťastena odklonila v posledných sekundách zápasu. Gól v ich sieti znamenal nielen najtesnejšiu prehru, ale aj pretrhnutie neuveriteľnej série pätnástich zápasov bez prehry.
Or. Jasenica – Blatnica 8:1 (5:0)
Góly: M. Gracík 3, P. Kavoň 2, J. Graňák, J. Žofaj, A. Puvák
Posledný celok tabuľky nemal na Orave ani najmenšiu šancu na úspech. Hra mačky s myšou skončila poriadnou nádielkou pre hostí, pre ktorých to nie je nič nové.
14. Blatnica 22 1 1 20 9:116 4
Ostatný výsledok: Z. Poruba – Sučany 4:3 , Dohrávka: Lipt. Mikuláš – Nižná 0:0 (TF)