LIGOVÝ FUTBAL

Trstená sa vzmáha, doma konečne bodovala naplno

Dúbrava – Tvrdošín 2:0 (2:0)
n Zostava: Kazík, Hradský, Maslo, Baláž, Vajdečka, Sučák, Plančo, Novák, Chromek, Sirota
Len desiatka hráčov Tvrdošína sa postavila proti tabuľkovo nižšie postavenému súperovi. Domáci rozhodli už v prvom polčase. Po minulotýždňovom úspechu Tvrdošína v derby z Or. Jasenicou prišla studená sprcha. (R)

Or. Jasenica – Valča 0:4 (0:3)
n ŽK: Zanovit
n Zostava Or. Jasenice: Peter Čiernik, Binek, Kaprálik, Skočík, Puvák, Vráb. Zdeno Čiernik, Zelenčík, Mário Madleňák, Maroš Madleňák, Zanovit, n striedali: Žofaj, Škombár, Pavč
Jasenica hrala od začiatku celkom dobre, aj keď trochu ustráchane. Po chybe domácej obrany sa však Valča dostáva po pár minútach zápasu do vedenia, 0:2. Jasenica mala viacero šancí, ale nedokázala ich využiť a v závere prvého polčasu sa Valča dostáva do vedenia, 0:3.
Domáci v druhom polčase hostí zaskočili, vypracovali si viacero dobrých príležitostí, hosťujúci brankár si udržiaval čisté konto. V 74. min dávajú hostia štvrtý gól. Or. Jasenici ukázali efektivitu v strieľaní gólov, keď zo šiestich šancí dali 4 góly. MÁRIO MADLEŇÁK

IV. liga ostatné zápasy: Kys. Lieskovec – Teplička 4:1 (2:1), Macura, Kekely, Baláž, Trnovec – Valášek. Rosina – Oščadnica 3:2 (1:1), Kopáč, Paták, Capko – Brisuda, Macášek. Kotr. Lúčka – Stráňavy 2:0 (1:0), Bugala 2. Trebostovo - Turany 1:1 (0:1), vlastný - Koscelník. Belá-Dulice - Záv. Poruba 4:0 (2:0), Fazika 2, Delton, Hulej. .

n ŽK: Bakoš, Greguška
n Zostava domácich: Buzák, Galo, M. Kubačka, Bakoš, T. Farko, Kováč, Greguška, Kaplánek, Lacko, Mikuš, Pavlovčík
n Striedali: Strapec, P. Farko, A. Hanko
Na zápas prišli obidva tímy s kompletnými zostavami. Na začiatku duelu však ani jedno mužstvo nehýrilo aktivitou. V 20. minúte vyhrávali domáci po peknej hlavičke Pavlovčíka, 1:0. Po góle sa hra vyvíjala medzi šestnástkami a hostia z ojedinelého útoku v 43. minúte vyrovnali na 1:1. Do druhého polčasu nastúpili Žaškovčania s odhodlaním obrátiť stav zápasu vo svoj prospech, ale šance, ktoré si vypracovali, nedokázali premeniť. Stretnutie sa tak skončilo remízou. MILAN PAVLOVČÍK

Palúdzka - Nižná 4:2 (4:1)
n Góly: Pavčo, Andrej Brčák
n ŽK: Orčo (40. min)
n Zostava Nižnej: Dávid Brčák, Dedinský, Chladný, Bažík, Žák, Daňa, Marek Kuboš, Orčo, Pavčo, Šering, Andrej Brčák
V Palúdzke sa na výbornom trávniku hral vynikajúci futbal. Domáci zaskočili Nižnú hrou na dlhé kolmé prihrávky do ofsajdových pozícií, ktoré im v 1. polčase vychádzali. Už v 6. min dlhý kolmý pás nezachytila obrana Nižnej a útočník domácich sám na brankára premenil. Už o dve minúty nato kopala Nižná priamy kop, no strela Jána Pavču sa od brvna odrazila naspäť do ihriska. V 11. min sa situácia zo strany domácich opakovala, opäť dlhý kolmý pás na útočníka domácich, ktorý zakončil strelou spoza 16-tky a zvýšil na 2:0. Lopta bola síce častejšie na kopačkách hostí, ale smrtonosné kolmé pásy na rýchlonohých útočníkov domácich boli pre Nižnú neriešiteľné. Za to ich domáci potrestali ďalšími dvoma gólmi.
Nižná znižovala na 2:1 po akcii Aďa Brčáka, ktorý nezištne prihral Pavlovi a ten s prehľadom dáva jediný gól hostí v 1. polčase. Po preskupení v zostave hostí, kedy bol Kuboš stiahnutý do obrany a Pavčo do zálohy, sa hral zo strany hostí vynikajúci futbal a domáci sa za celý druhý polčas nedostali do blízkosti hosťujúcej brány. Nižná vyvíjala tlak, zvýšila pohyb, bojovnosť a hra sa odvíjala prevažne na polke domácich. Snaha bola korunovaná druhým gólom, ktorý vsietil A. Brčák. Ďalšie šance, ktoré si Nižná vypracovala, ako strela Orču pod brvno, ktorú brankár domácich len s námahou vyrazil, či dorážka Žáka z dvoch metrov pätičkou, alebo priamy kop A. Brčáka, už nepriniesli vytúžený gól.
Diváci mohli byť s úrovňou futbalu veľmi spokojní. PAVOL CABADA

Ďanová – Zuberec 5:3 (2:1)
n Góly: D. Chovančák, Marek Šiška, B. Juráň
n ŽK: Hruboš, Chovančák
n Zostava hostí: Tunák, E. Šiška, Hucík, P. Chovančák, T. Šiška, maruniak, Romaňák, Hruboš, D. Chovančák, Juráň, n striedali: Šimičák
Zuberčania napriek výsledku odohrali v Ďanovej veľmi dobrý zápas, no doplatili na nepremieňanie vyložených gólových šancí. Len v 1. polčase boli najmenej tri. No potvrdilo sa pravidlo nedáš – dostaneš, keď sa domáci ujali vedenia po tom, čo ich traja hráči zahrali z ofsajdu a rozhodca nepochopiteľne uznal gól. Zuberčania sa však aktivizovali a z ich úsilia rezultoval gól, ktorého autorom bol Dominik Chovančák. Domáci vzápätí využili zaváhanie obrany hostí a zvýšili na 2:1. Zuberčania opäť zatlačili, no ani z troch sólových nájazdov Juráňa navyťažili gól. Slabiny domácej obrany boli príčinou ďalších dvoch gólov v sieti Zuberca. Opäť po jasnom ofsajde zvyšujú domáci na 5:1. Zuberčania preskupili zostavu a výrazne zvýšili efektivitu hry, ale podarilo sa im už iba korigovať výsledok na 5:3. Chlapci spod Roháčov by si boli za svoju bojovnosť zaslúžili aspoň remízu. Stačilo len trochu futbalového šťastia, a zápas mohol skončiť aj 4:8, no futbal sa hrá na góly, ktoré, žiaľ, v koncovke Zuberca chýbali. Podpísala sa pod to nielen oklieštená zostava tímu, ale aj slabá trénovanosť a nedostatočná zimná príprava.
ANTON HRNČIAR

Dražkovce – Or. Poruba 3:1 (1:0)
n Góly: Hucko
n ŽK: Hrúzik, P. Kováč, P. Badín
n Zostava hostí: Kováč, Paprčka, Čipčala, P. Hucko, Hrúzik, P. Dudáš, Dauda, Koedam, Katreniak, Feranc, Vicáň n Striedali: Badin, M. Dudáš,
V prvých 10 minútach hostia útočili na bránku a mali veľké šance, ktoré využil Dudáš, ale netrafil. Hostia ďalej útočili, ale domácim nebolo súdené, aby dostali gól. Domáci podnikali útoky, ktoré sa zastavili až v 2. polčase. V 30. minúte hostia vypichli loptu brankárovi a dali gól, ale rozhodca im ho neuznal. V 42. minúte domáci dávajú gól hosťom. V 50. minúte dáva gól Lucký priamou hlavičkou do brány a vyrovnáva na 1:1. Poruba sa snažila i naďalej, ale keď bola obrana v breaku, domáci dali gól. Hra hostí nezodpovedala konečnému stavu. Aj keď mužstvo z Poruby prehralo, tréner im vyjadril pochvalu.
ANTON ČIPČALA

Trstená – Bešeňová 2:0 (2:0)
n Góly: R. Palider, P. Bača
n Zostava domácich: M. Suroviak, Gregorec, Palider, Vítek, Tropek, Bača, Letáši, Pazúrik, Repka, Pánik, Krasuľa, striedali: M. Bednár, Jendrišek, Chovan
Už v 2. min strieľa tesne vedľa brány hostí Krasuľa. V 11. min Bača hlavou priťukol Paliderovi, a ten strelou „s rozumom“ posiela Trstenú do vedenia. Nad mieri v 21. min lopta, ktorou Krasuľa hlavičkou predlžuje center. V 30. min sa zapotil Suroviak, keď strelu hostí vyráža na roh a vzápätí má čo robiť, aby likvidoval útok z rohového kopu. V 33. min si peknú akciu vypracoval Repka, jeho strelu zo sklzu brankár likvidoval na dvakrát. V 35. min Krasuľa nastreľuje tyč a odrazenú loptu Bača spracúva na druhý úspech domácich. Pánik v 43. min strieľa krížnou strelu, brankár hostí ju vyráža pred seba na trstenského hráča, ten však na mokrej tráve stráca stabilitu a zo šance nie je nič.
V druhom polčase dážď ovplyvnil správanie lopty i stabilitu hráčov. V 52. min páli Repka, ale lopta míňa bránu. V 61. min má príležitosť súper, no strieľa nad. V 68. min strieľa Palider, loptu tečuje obranca hostí a tá iba tesne míňa bránu. Únik Krasuľu v 76. min a jeho následná prihrávka na Jendriška, ktorý strieľa lobom, končí nad. Vedľa ide aj strela P. Baču o minútu nato. V 87. min sa rúti Krasuľa sám na brankára, no loptu si v poslednej chvíli podkopol a strieľa len do brankára. Domáci konečne získali plný bodový záber na domácom ihrisku.