Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Krásno – D. Kubín 2:1 (0:0)
Gól: Mušák
Favoritom boli Oravci, lenže domáci potrebujú v boji o záchranu body ako soľ. Stretnutie obom aktérom znepríjemňoval silný vietor a prvý polčas mali nevýhodu hostia. Tí sa nevedeli dostať do herného tempa a agresívna hra Krásna im to výrazne komplikovala. Po obrátke začali konečne padať aj góly a všetky padli v priebehu pár minút. Najprv sa dostali do vedenia domáci, no hostia hneď nato odpovedali. Domáci však nenechali tiež dlho na seba čakať a zasadili Dolnému Kubínu ďalší a zároveň víťazný úder.
16. Krásno 24 5 7 12 27:64 22
n Ostatné výsledky: Čadca - Bytča 1:3 (0:1), Savon BB – Revúca 6:0 (2:0), N. Baňa – Zvolen 6:2, Rakytovce – L. Mikuláš 3:0, K. N. Mesto – Martin 2:2, Bánová – Podbrezová B 1:4, Dohrávka: Savon BB - Rakytovce 0:1.
Krásno – D. Kubín 2:1 (2:1)
Gól: F. Maslo
Aj súboj mladších dorastencov bol existenčným pre domácich. Tí od úvodu bojovali o každú loptu a znepríjemňovali hru technickému súperovi. Ten však ich húževnatosť zlomil už v 11. min, ale domácich tento úder nezlomil. Naopak, dokázali odpovedať dvoma zlepenými gólmi a svoj náskok už uhájili do konečného hvizdu.
16. Krásno 24 3 2 19 13:64 11
n Ostatné výsledky: Čadca - Bytča 6:0 (2:0), Savon BB – Revúca 5:0 ukončené pre nedostatok hráčov hostí, N. Baňa – Zvolen 0:3, Rakytovce – L. Mikuláš 3:1. K. N. Mesto – Martin 2:6. Bánová – Podbrezová B 4:3, Dohrávka: Savon BB – Rakytovce 1:2 (1:1).
Zuberec – Tvrdošín 1:2 (0:1)
Góly: J. Kovalčík – S. Zaťko (Crouch) 2
Meranie síl našich jediných zástupcov v tejto súťaži malo špecifický náboj. Hostia bojujúci o postup sa stretli s bojovnosťou domáceho tímu. Po 1. polčase bol spokojnejší hosťujúci celok, no družstvo spod Roháčov po prestávke vyrovnalo. Miska váh sa na stranu hostí priklonila desať minút pred koncom a v tomto stave ostala až do konečného hvizdu.
14. Z. Poruba 21 5 2 14 44:49 17
n Ostatné výsledky: Štiavnik – L. Sliače 2:0 (2:0). Strečno – Belá 3:3 (2:2), R. Beháň 2, Kulhan – Belišík, Mihálik, Mažgút, Lisková – L. Hrádok 2:2 (1:2), F. Fura, P. Golis (Lisková). Z. Poruba – Hôrky 2:3 (0:2), M. Hazda, Valášek, Košiar, Predmier – Rajec 1:2 (0:1), Černová – Stráňavy 3:2 (1:2) Bernát, Lončík (Stráňavy).
L. Kokava – Rabča 1:1 (1:1)
Gól: P. Mucha
Oravský kolektív sa nezľakol vysokého favorita stretnutia a hral s ním v 1. dejstve vyrovnanú partiu. Potom však prišiel očakávaný domáci tlak a hosťom neraz pomohla šťastena. Bod z ihriska vedúceho družstva má pre predposlednú Rabču cenu zlata.
Bziny – T. Teplice odložené na 27. mája
Or. Jasenica – Or. Veselé 2:2 (1:0)
Góly: V. Farský 2
V susedskom derby nemalo výraznejšie navrch ani jedno družstvo a súperi sa zaslúžene rozišli po bode.
Trstená – Nižná 4:0 (1:0)
Góly: F. Sálus 2, J. Gelčinský, J. Kubek
Hostia pôsobili v 1. polčase sympatickým dojmom a domácim toho veľa nedovolili. Hneď po zmene strán mohla Nižná vyrovnať, no trafila iba brvno. Až tento moment prebral domáci káder a ten začal hrať konečne podľa predstáv trénera. Vytvoril si gólové šance a iba brankár hostí ich zachránil od väčšej prehry, ako utrpeli.
13. Biely Potok 19 4 1 14 23:70 13
n Ostatné výsledky: Palúdzka – B. Potok 1:0 (0:0), T. Kľačany – Žabokreky 2:2 (2:1)
Podbrezová – D. Kubín 1:0 (0:0)
Oravci sa mohli už v 4. min tešiť z gólu, no Sopúch hlavičkoval iba do spojnice brány. Podobný kúsok sa podaril aj domácim, keď tvrdá strela ich hráča skončila takisto na brvne. Do 2. polčasu vstúpila lepšie Podbrezová a strela z 25 m skončila prekvapujúco za chrbtom Frelicha. Ten pri tomto góle nemal čisté svedomie, keď neskoro zareagoval a nešťastne si vrazil loptu do siete. Vyrovnanie na kopačke mal Buška, ale ten tesne minul domácu svätyňu. Dolnému Kubínu chýbala finálna prihrávka a viazla kombinácia najmä v strede ihriska, keď Štober a Reguly ľahkovážne strácali lopty a to domáci využívali na rýchle protiútoky.
Námestovo – Žiar nad Hronom 1:1 (1:0)
Gól: Briliak
Domáci chlapci chceli v tomto zápase potvrdiť, že posledné dve výhry neboli žiadnou náhodou. Vypracovali si množstvo šancí a gólom skončil až priamy kop Briliaka. Po zmene strán Námestovo doplatilo na zahadzovanie šancí a svojimi zákrokmi ich privádzal do zúfalstva hosťujúci brankár. Po jednom z jeho fantastických zákrokov hostia založili rýchly protiútok a ten skončil v sieti. Tím z juhu Slovenska môže za cenný bod ďakovať gólmanovi.
14. Fiľakovo 22 3 4 15 13:57 13
n Ostatné výsledky: Fiľakovo – Lučenec 1:0, L. Mikuláš – B. Bystrica 0:5, Ružomberok – Žilina 1:1 (1:1), Zvolen – Podlavice 1:5 (0:2), Čadca – Martin (4. jún)
Podbrezová – D. Kubín 0:5 (0:3)
Góly: J. Chomistek 2, M. Otruba 2, F. Kolorédy
Hostia mali skvelý úvod a už v prvej minúte rozveselil ich farby pohotový Otruba. Tento gól vlial na hosťujúce kopačky kľud a súpera nepustili takmer k ničomu. Na 2:0 zvýšil Kolorédy a do trojgólového trháku poslal hostí Chomistek. Aj druhý polčas mal podobný scenár ako prvý. Hostia diktovali tempo hry a bolo len otázkou času, kedy vsietia ďalšie góly. Postupne sa do čierneho ešte trafili Chomistek a bodku za stretnutím dal Otruba. Hosťujúci tím opäť predviedol jeden zo svojich lepších výkonov a právom mu patrí pochvala.
Gól: P. Jagnešák
Úvod lepšie vyšiel domácim a po strele Jagnešáka svietilo na ukazovateli 1:0. Potom však prišlo niečo nevídané v najvyššej súťaži. Námestovu sa zranil hráč a keďže na striedačke nebol žiadny, domáci dohrávali iba s desiatimi. Oslabenie o jedného chlapca v poli, domáci zvládali dobre, no sily ubúdali a Žiar nasadzoval čerstvé posily. Presilovku hostia aj nakoniec využili a vezú si domov podobne ako starší cenný bod.
14. Fiľakovo 22 0 4 18 12:84 4
n Ostatné výsledky: Fiľakovo – Lučenec 0:2 (0:1), L. Mikuláš – B. Bystrica 0:8 (0:1), Ružomberok – Žilina 0:4, Zvolen – Podlavice 2:0, Čadca – Martin (4. jún)
Tvrdošín – Bytča 1:0 (0:0)
Gól: F. Janček
Domáci vstúpili do šesťbodového zápasu proti Bytči bez rešpektu. Hneď v úvode Jančekovu bombu z priameho kopu zastavilo brvno. O chvíľu nato mal gól na kopačke Čajka, no prestrelil. Pred odchodom do šatní mohol domáce farby rozveseliť Dreveňák. Ten však zbrklo vystrelil do brankárových rúk. Celý prvý polčas bol pod taktovkou Tvrdošína, ale po obrátke sa hra vyrovnala. Nebezpečne z domáceho tímu pohrozili Dreveňák a Gregorec, avšak ani tieto pokusy neskončili v sieti. Vykúpenie prišlo v 60. min, keď sa pekne k žrdi z trestného kopu trafil Janček. Tvrdošínčania potom priebeh kontrolovali, i keď hostia podnikali rýchle protiútoky. Pochvalu si zaslúži celé družstvo, z jednotlivcov Čajka a Dreveňák.
Trstená – Zborov 5:1 (2:1)
Góly: R. Bača, P. Gembala, E. Ondrík, A. Tomkuliak, M. Púčik
Po prehre na pôde posledného tímu sa chceli domáci rehabilitovať svojim fanúšikom. V 1. polčase však kopili veľa nepresností a súper srdnato bojoval. Hostí zlomil až gól do šatne a po zmene strán to bola už iba hra na jednu bránu.
Martin B – Dlhá 8:0 (4:0)
V domácom kádri sa predstavili prvoligoví hráči a rozdiel bol citeľný. Celok z Turca to aj korunoval bohatou gólovou nádielkou.
14. V. Rovné 21 2 4 15 14:58 10
n Ostatné výsledky: Žilina B – K. N. Mesto 4:0, T. Teplice – Belá 0:1 (0:1), Krásno – V. Rovné 4:1, Bánová – Ružomberok B 1:3. Dohrávka: Bytča – Martin B 6:2 (2:1).
Tvrdošín – Bytča 0:3 (0:3)
Domáci chlapci v 1. dejstve hrali ťažkopádne a to sa odzrkadlilo aj na polčasovom skóre. Šancu tak dostali hráči z lavičky a tí sa predviedli v lepšom svetle. Gólovo sa však nepresadili.
Trstená – Zborov 6:0 (2:0)
Góly: M. Šurina 3, J. Florek, A. Lofaj, J. Tomčík
Poltucet gólov v hosťujúcej sieti hovorí jednoznačnou rečou. Domáci výborne kombinovali a súper sa nedostal ani výraznejšie k slovu. Výborný výkon Trstená podčiarkla aj bohatou gólovou nádielkou.
Martin B – Dlhá 3:1 (1:1)
Gól: D. Capuliak
O konečnom výsledku nebolo jasné do posledných minút. Hostia za nepriaznivého stavu 2:1 vrhli všetky sily do útoku a to domáci Martinčania využili na spečatenie troch bodov.
14. V. Rovné 21 0 2 19 7:149 2
n Ostatné výsledky: Žilina B – K. N. Mesto 2:1, T. Teplice – Belá 0:0, Krásno – V. Rovné 4:1, Bánová – Ružomberok B 1:1
Blatnica – Liesek 2:1 (2:0)
Gól: D. Tješ
Priebeh hry ovplyvňoval silný vietor a s tým sa hostia nevedeli v 1. polčase vysporiadať. Po chybe a z ojedinelého protiútoku viedli domáci už dvojgólovým náskokom. Po zmene strán sa prejav Liesku zlepšil, čo potvrdil aj gólom. Strelil aj vyrovnávajúci, no ten neplatil.
Rabča – Or. Jasenica 0:2 (0:1)
Góly: Socha, Zanovit
Líder prekvapujúco opäť zakopol, keď sa nečakane trápil v koncovke. Ich bilancia z týchto dvoch zápasov je žalostná, lebo do čierneho nevošla ani jedna strela.
Or. Veselé – D. Kubín B 3:0 kontumačne
L. Mikuláš B – Nižná oba zápasy odložené na 21. mája
Lokca – Lisková 0:1 (0:1)
Hostia na začiatku stretnutia využili zaváhanie domácej obrany a boli 0:1. Tento gólový zásah bol aj zároveň víťazným, lebo enormná snaha domácich už vytúžené ovocie nepriniesla.
14. Lipt. Mikuláš B 20 4 2 14 29:73 14
n Dohrávka: Z. Poruba – Or. Veselé 2:1 gól za hostí: Vojtas, Liesek – Nižná 6:0 (2:0) góly: D. Tješ 3, T. Koleják, M. Bandík, D. Poláčik, n Ostatné výsledky: Sučany – L. Hrádok 3:1 (1:0), Vrútky- Z. Poruba 0:0
Blatnica – Liesek 0:2 (0:1)
Góly: M. Šikyňa
Hosťujúci celok nastúpil v oklieštenej zostave, keď nemal ani jedného zo stopérov. Proti slabučkým domácim to aj tak v konečnom dôsledku stačilo na zisk troch bodov.
Rabča – Or. Jasenica 2:0 (0:0)
Góly: Krivanka 2
Väčšina času sa odohrávala na polovici Oravskej Jasenice a tá sa bránila zubami nechtami. Konečný výsledok mohol byť omnoho vyšší, no hosťom výborne zachytal brankár.
Or. Veselé – D. Kubín B 10:0 (3:0)
Góly: M. Gočal 4, Mydlár 3, J. Gočal 2, Stašák
Domáci tím si v tomto dueli spravil zo súperovej brány strelnicu a vytúžený desiaty gól dosiahol v poslednej minúte zápasu.
Lokca – Lisková 4:0 (2:0)
Góly: S. Kramarčík 2, J. Kupčulík, E. Cvoliga
Domáci chlapci to zobrali od úvodného výkopu pevne do svojich rúk a odmenou sú im štyri kúsky v hosťujúcej sieti.
14. Blatnica 21 1 1 19 8:108 4
n Dohrávka: Z. Poruba – Or. Veselé 2:10 góly za hostí: M. Gočal 5, Mydlár 2, Stašák 2, Babečka, Liesek – Nižná 1:3 (1:2) gól: R. Prídavok (11m) – T. Hvolka 2, M. Žuffa, n Ostatné výsledky: Sučany – L. Hrádok 1:2 (0:1), Vrútky- Z. Poruba 7:2 (3:0)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?