Tvrdošín na domácej pôde s jasným výsledkom

Tvrdošín – Or. Jasenica 3:0 (0:0)
Góly: Marton 2, E. Baláž
Zostava domácich: Kazík, E. Baláž, Hradský, Maslo, Krivda, Plančo, Sučák, Palider, Novák, Marton, Korbel, n striedal: Florek
Zostava hostí: Čiernik, Skočík, Binek, P. Čiernik st., Škombár, V. Madleňák, Maroš Madleňák, Zemenčík, Puvák, M. Vráb, Mário Madleňák, n striedali: Pauč, Farský
Tvrdošínčania si v najväčšom oravskom derby futbalovej jari počínali na domácom ihrisku bravúrne. Ich kombinačná hra po zemi a bojovnosť všetkých hráčov postupne nahlodávala Or. Jasenicu. Oravan Or. Jasenica sa v druhom polčase musel skloniť pred neustále dotierajúcimi hrotmi domácich. Od P. Martona sa góly očakávajú, avšak svoju gólovú vizitku poslal aj obranca Emil Baláž. Derby sa skončilo výrazným víťazstvom Tvrdošína. Oravská Jasenica zaznamenala v posledných dvoch kolách prehry. Po skvelom úvode na začiatku jari by rozhodne potrebovali víťazný impulz. (R)
14. Rosina 20 1 4 15 20:51 7
Ostatné výsledky: Oščadnica - Stráňavy 2:2 (0:1), Góly: 46. Macášek, 80. Joz. Kučák – 23. A. Barošinec, 76. Podmanický. Valča - Kotr. Lúčka 2:2 (0:1), 48. Krutek, 60. Šavol (11 m) – 43. Martinček, 85. Žabka. Teplička - Belá-Dulice 1:4 (0:0), 78. Kysela – 59. Fazyka, 62. Páleš, 69. Hulej, 90.+ Žilák. Rosina - Trebostovo 1:2 (0:1), 72. Capko (11 m) – 28. R. Lukášik, 72. Pečík, Záv. Poruba - Dúbrava 2:0 (0:0), 79. Tomek, 84. Šingliar. Turany - K. Lieskovec 5:0 (2:0), Góly: 15. a 87. Orolín, 30. a 50. Matuška, 70. Fečko. Rozhodoval Ma. Jakubjak, 300 divákov.

Or. Poruba – Trstená 1:3 (0:1)
Góly: Strapec – Bača, Repka, Krasuľa
ŽK: P. Dudáš, Púplava – Repka, Krasuľa
Zostava domácich: Kováč – Paprčka, M. Čipčala, P. Hucko, Púplava, Hrúzik, P. Dudáš, Dauda, Koedam, Katreniak, M. Dudáš, striedali: Strapec, Badín
Zostava hostí: Suroviak – R. Palider, Gregorec, Letaši, Vittek, Repka, Bača, Pazúrik, Pánik, Krasuľa, Machajda, striedali: Bednár, Tropek
V oravskom súboji boli v roli favorita hostia, ktorí to aj proti poslednej Oravskej Porube potvrdili. Domáci však nezačali zle, no ich kombinácia vždy viazla pred šestnástkou Trstenej. Na strane hostí bolo viac futbalovej kvality a prihrávky nachádzali svojho adresáta. V 41. min sa postavil k exekúcii priameho kopu Bača, no jeho projektil skončil na domácej žrdi. To bola však iba predzvesť, čo Porube tento hráč vyparatí pred odchodom do šatní. V poslednej minúte mali hráči Trstenej možnosť priameho kopu, realizácie sa opäť ujal Bača a tento raz sa nemýlil. Po zmene strán domáci tím prestriedal a vložil všetko na jednu kartu. Ich ofenzívne chute sa však gólom neskončili, lebo ich koncovka bola občas až kritická. Najmä šance Katreniaka a Čipčalu volali po góle, ale ostalo iba pri pokusoch. Hosťujúci futbalisti hrali jednoducho a to na Oravskú Porubu dokonale platilo. Do čierneho sa postupne trafili Repka a Krasuľa. Keď to už domácim útočníkom v zápase nepadalo, musel im obranca ukázať ako sa dávajú góly. Prekrásnou strelou znížil na konečných 1:3 Strapec. ANTON ČIPČALA

Palúdzka – Žaškov 6:2 (3:1)
n Góly: Pančík 4, Trnovský, Kokavec – Kaplánek 2
Zostava hostí: Buzák, Gallo, T. Farko, Kubačka, Bakoš, Greguška, Lacko, Kaplánek, Kováč, Pavlovčík, Mikuš
n Striedali: Kubačka, P. Farko, Strapec
Už po 20 minútach hracieho času bolo oravské mužstvo zrelé na uterák. Domáci Pančík trikrát skóroval a zdalo sa, že Žaškov odíde z liptáckeho trávnika s vysokou prehrou. Oravci však nezložili zbrane a do polčasu znížili gólom Kaplánka. Palúdzka v druhom polčase stupňovala tlak, z čoho rezultovali nielen góly v Buzákovej svätyni, ale aj množstvo šancí. Pančíkovi sa podarilo skórovať ešte raz. Doplnili ho Trnovský a Kokavec. Za Žaškov už len korigoval opäť agilný Kaplánek
MILAN KOKAVEC

Nižná – Bešeňová 0:3 (0:1)
Góly: Janiga, Vyšný 2
ŽK: Ján Bažík, Roman Šeling, Komačka
Zostava domácich: Dávid Brčák, Dedinský, Chladný, Bažík, Lukáš Žák, Komačka, Marek Kuboš, Optulovič, Pavčo Šeling, Andrej Brčák nStriedali: Marek Žák, Optulovič
Nižná vychytila čierny deň, v ktorom platilo „nedáš – dostaneš!“ Prvých 15 minút sa hralo medzi šestnástkami. Loptu na kopačkách viac držali skúsení hostia. V 13. minúte po peknej nahrávke útočník hostí strelou vymietol pavučinu v bráne domácich. Po tomto góle Nižňania ožili, začali ťahať svoje akcie hlavne po pravej strane cez agilného Dedinského, ktorý pripravil niekoľko šancí pre útočníkov. V 27. minúte po priamom kope Pavčo nastrelil ľavú tyč brány hostí. O minútu neskôr strela Komačku z 25 m opečiatkovala brvno brány hostí. V 29. minúte hlavička Komačku skončila v rukách brankára hostí. Ďalšie šance Nižňanov Brčáka, Šelinga a Pavču skončili nepresne. Druhý polčas začal náporom domácich, kedy sa v 57. minúte Pavčo ocitol sám pred brankárom Bešeňovej, ale z 5 m netrafil bránu. Hneď z nasledujúceho protiútoku hostia zvýšili na 0:2. V 63. minúte Andrej Brčák nepreloboval brankára hostí, ktorý včasným vybehnutím túto šancu zlikvidoval. V 67. minúte center domácich zakončil Dedinský strelou vedľa tyče. V 73. minúte po slalome Brčáka strela Pavču tečovaná obrancom hostí skončila na tyči brány. Z nasledujúceho protiútoku po chybe domácej obrany hostia zvyšujú na 0:3. Záverečný tlak domácich bol už neproduktívny, chýbal pokoj, a tak zápas skončil prekvapujúcim víťazstvom hostí, ktorí ukázali Nižnej, ako sa hrá efektívne. PAVOL CABADA

Zuberec – L. Sliače 0:0 (0:0)
ŽK: Šiška, Petrek
Zostava: Tunák, Šiška E.,Chovančák, Kubala, Šiška, M. Maruňák, Petrek, Hruboš,
Chovančák, Juráň
Domáci nastúpili na zápas s tromi dorastencami, čo však na výkone družstva nebolo poznať.
Zápas sa hral vo vysokom tempe a domáci, najmä v prvom polčase, zatlačili hostí a vytvorili si 4 - 5 pekných gólových šancí. Prekonať hosťujúceho brankára však nebolo ľahké. Pri jednej strele domácich pomohlo liptáckemu brankárovi brvno a odrazenú loptu poslal vzápätí Juráň vedľa brány. Hostia útočili len sporadicky a zuberecká obrana ľahko odvracala útoky. V druhej polovici zápasu sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hostia však kontrovali strelami, ktorých výsledkom bolo nastrelenie tyče a brvna. Zuberec sa snažil odvracať časté útočné aktivity hostí, čo sa mu nakoniec aj darilo. Remíza je v prípade oravského mužstva naozaj cenná. ANTON HRNČIAR
1. Černová 20 11 3 6 48:33 36
2. Žaškov 20 9 5 6 38:34 32
3. Sliače 20 9 4 7 32:25 31
4. Ďanová 20 9 4 7 27:23 31
5. Palúdzka 20 8 6 6 44:35 30
6. Vrútky 20 9 2 9 43:42 29
7. Nižná 20 8 4 8 29:33 28
8. Sučany 20 7 5 8 40:35 26