Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Štyri víťazstvá Novote na záver sezóny

V predposlednom kole 1. ligy volejbalistov cestovala Novoť do Detvy. Aj v neúplnej zostave podali hráči kvalitný výkon a zvíťazili v oboch zápasoch.

Upravili tak pomer vzájomných duelov s Detvou v tejto sezóne na 8:0.
Detva - Novoť 0:3 (-23, -21, -23) a 1:3 (-25, 20, -19, -16)
V prvom zápase boli všetky sety vyrovnané, nik zo súperov si nevypracoval výraznejší náskok a tak sa rozhodovalo v koncovkách. V nich sa prejavila vyššia kvalita hry Novoťanov, ale aj túžba po víťazstve.
V prvom sete druhého zápasu udávali tempo hry Oravci. Vyhrávali už 21:17, ale domáci
zlepšenou hrou dotiahli skóre na 21:22 a 24:25. V závere však mali viac šťastia hostia. Avšak v druhom sete prišiel útlm v ich hre, ktorý Detvanci využili. Vyhrávali už 19:10. Až vtedy Novoť zlepšila hru a dotiahla sa až na 21:17. Ani to na zisk setu nestačilo. V 3. a 4. sete chlapci opäť predvádzali dobrú hru, ktorá im zabezpečila pohodlné víťazstvo v zápase. Vychádzali z dobrej prihrávky i nahrávky. Nekazili podania, hrali pestro v útoku a dokázali blokovať útoky domácich. Dobrý výkon podali všetci hráči. Predovšetkým však Jozef Kacko na nahrávke, ale aj striedajúci Lukáš Veselovský. Smečiari Ján Furdek a Roman Vrabček (najviac bodujúci hráč), univerzálMarek Klimčík, blokári Jožo Jašica, Jaro Šebo v ničom nezaostávali.

Na záver súťaže sa predstavilo v Novoti družstvo Košice - Šaca. Domáci mali východniarom čo vracať, veď v poslednom meraní síl s týmto súperom ťahali za kratší koniec. Košičania prišli v neúplnej zostave. Na rozdiel od Novoťanov, ktorí boli v plnej sile.
Novoť- Košice 3:0 (10,11,12) a 3:0 (6,18,13)
V hre oboch súperov bol hneď od začiatku badateľný výkonnostný rozdiel v prospech domácich. Náskok sa postupne zvyšoval z 3:0 na 10:3, až na konečných 25:10. Ostatné sety mali podobný priebeh. Tréner mohol použiť rôzne varianty striedaní. Novoťania sa snažili zaujať divákov aspoň peknými
akciami, ktoré si mohli dovoliť. Aj do druhého zápasu nastúpili Oravci s odhodlaním zvíťaziť a obsadiť tak v nadstavbovej časti 1.miesto, čím by získali v celkovej tabuľke peknú 5. priečku.
Prvý set bol doslova exhibíciou Novote - Košičanom dovolili uhrať iba 6 bodov! Tým nestačili ani dva oddychové časy, aby zastavili tlak domácich. V druhom sete sa hra o niečo vyrovnala, ale koncovka bola jase v réžii Novoťanov. Tretí set sa iba dohrával. Všetci hráči podali kolektívny výkon a dali tak dôstojnú bodku za vydarenou sezónou.
n Zostava: Jozef Kacko , Marek Klimčík, Jozef Jašica, Jaro Šebo, Roman Vrabček, Jozef Hupka, Dušan Hupka, Lukáš Veselovský, Ján Furdek, Rado Pánik.
S účinkovaním Novote v premiérovej prvoligovej sezóne je potrebné vysloviť
jednoznačne spokojnosť. Veď ako nováčik súťaže dokázal potrápiť i zdolať celky z miest s dlhou volejbalovou tradíciou, širokou základňou a s oveľa lepšími podmienkami. Domáci diváci mohli vidieť kvalitné a dramatické stretnutia. Oravci dokonca do posledného kola bojovali o účasť vo finálovej štvorke, ale odhlásenie sa Dubovej zo súťaže ich o túto možnosť pripravilo. Dôležité je, že väčšina chlapcov zaznamenala výkonnostný rast, čo je prísľubom do budúcej sezóny. Treba poďakovať skvelým fanúšikom, ktorí boli často siedmym hráčom družstva a hlavne sponzorom, ktorí novotský volejbal podporovali, financovali a pozorne sledovali výkony hráčov.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.