Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Štyri víťazstvá Novote na záver sezóny

V predposlednom kole 1. ligy volejbalistov cestovala Novoť do Detvy. Aj v neúplnej zostave podali hráči kvalitný výkon a zvíťazili v oboch zápasoch.

Upravili tak pomer vzájomných duelov s Detvou v tejto sezóne na 8:0.
Detva - Novoť 0:3 (-23, -21, -23) a 1:3 (-25, 20, -19, -16)
V prvom zápase boli všetky sety vyrovnané, nik zo súperov si nevypracoval výraznejší náskok a tak sa rozhodovalo v koncovkách. V nich sa prejavila vyššia kvalita hry Novoťanov, ale aj túžba po víťazstve.
V prvom sete druhého zápasu udávali tempo hry Oravci. Vyhrávali už 21:17, ale domáci
zlepšenou hrou dotiahli skóre na 21:22 a 24:25. V závere však mali viac šťastia hostia. Avšak v druhom sete prišiel útlm v ich hre, ktorý Detvanci využili. Vyhrávali už 19:10. Až vtedy Novoť zlepšila hru a dotiahla sa až na 21:17. Ani to na zisk setu nestačilo. V 3. a 4. sete chlapci opäť predvádzali dobrú hru, ktorá im zabezpečila pohodlné víťazstvo v zápase. Vychádzali z dobrej prihrávky i nahrávky. Nekazili podania, hrali pestro v útoku a dokázali blokovať útoky domácich. Dobrý výkon podali všetci hráči. Predovšetkým však Jozef Kacko na nahrávke, ale aj striedajúci Lukáš Veselovský. Smečiari Ján Furdek a Roman Vrabček (najviac bodujúci hráč), univerzálMarek Klimčík, blokári Jožo Jašica, Jaro Šebo v ničom nezaostávali.

Na záver súťaže sa predstavilo v Novoti družstvo Košice - Šaca. Domáci mali východniarom čo vracať, veď v poslednom meraní síl s týmto súperom ťahali za kratší koniec. Košičania prišli v neúplnej zostave. Na rozdiel od Novoťanov, ktorí boli v plnej sile.
Novoť- Košice 3:0 (10,11,12) a 3:0 (6,18,13)
V hre oboch súperov bol hneď od začiatku badateľný výkonnostný rozdiel v prospech domácich. Náskok sa postupne zvyšoval z 3:0 na 10:3, až na konečných 25:10. Ostatné sety mali podobný priebeh. Tréner mohol použiť rôzne varianty striedaní. Novoťania sa snažili zaujať divákov aspoň peknými
akciami, ktoré si mohli dovoliť. Aj do druhého zápasu nastúpili Oravci s odhodlaním zvíťaziť a obsadiť tak v nadstavbovej časti 1.miesto, čím by získali v celkovej tabuľke peknú 5. priečku.
Prvý set bol doslova exhibíciou Novote - Košičanom dovolili uhrať iba 6 bodov! Tým nestačili ani dva oddychové časy, aby zastavili tlak domácich. V druhom sete sa hra o niečo vyrovnala, ale koncovka bola jase v réžii Novoťanov. Tretí set sa iba dohrával. Všetci hráči podali kolektívny výkon a dali tak dôstojnú bodku za vydarenou sezónou.
n Zostava: Jozef Kacko , Marek Klimčík, Jozef Jašica, Jaro Šebo, Roman Vrabček, Jozef Hupka, Dušan Hupka, Lukáš Veselovský, Ján Furdek, Rado Pánik.
S účinkovaním Novote v premiérovej prvoligovej sezóne je potrebné vysloviť
jednoznačne spokojnosť. Veď ako nováčik súťaže dokázal potrápiť i zdolať celky z miest s dlhou volejbalovou tradíciou, širokou základňou a s oveľa lepšími podmienkami. Domáci diváci mohli vidieť kvalitné a dramatické stretnutia. Oravci dokonca do posledného kola bojovali o účasť vo finálovej štvorke, ale odhlásenie sa Dubovej zo súťaže ich o túto možnosť pripravilo. Dôležité je, že väčšina chlapcov zaznamenala výkonnostný rast, čo je prísľubom do budúcej sezóny. Treba poďakovať skvelým fanúšikom, ktorí boli často siedmym hráčom družstva a hlavne sponzorom, ktorí novotský volejbal podporovali, financovali a pozorne sledovali výkony hráčov.