Dôležité body o záchranu sú doma

V predposlednom domácom zápase tohtoročnej basketbalovej extraligy hostili Dolnokubínčania nepríjemného súpera - Prievidzu. Kto očakával dramatický zápas, istotne si zásluhou obidvoch družstiev prišiel na svoje.

BK Dolný Kubín – HBK Prievidza 79:74
(26:13, 43:44, 64:58)
Dolný Kubín: Sklárčik 25, Petrovič 15, Findura 14, Dubovský 12, Kmetoni 7 (Zarovskij 5, Balko 1,Darius 0, Filo 0), tréner: Fulgosi
Prievidza: Puljko 21,Biloš 20, Immink 9, Štorcel 7, Binovský 1 (Pavlenda 6, Boor 6, Števula 4), tréner: Rudež
TH: 18/14 – 25/20
FAULY: 21/5: Kmetoni – 20
TROJKY: 11 /Petrovič 4, Dubovský, Sklárčik a Kmetoni po 2, Zarovskij 1/ – 6 /Pavlenda a Boor po 2, Puljko a Štorcel po1/
ŠTVRTINY: 26:13, 17:31, 21:14, 15:16
V predposlednom domácom zápase tohtoročnej basketbalovej extraligy hostili Dolnokubínčania nepríjemného súpera - Prievidzu. Kto očakával dramatický zápas, istotne si zásluhou obidvoch družstiev prišiel na svoje. Košom Američana Imminka sa ujali vedenia hostia. Z následného protiútoku vyrovnal Sklárčik. Po dvoch premenených trestných hodoch súpera prišli chvíle kapitána domácich Finduru, ktorý pridal dva rýchle koše. Prvá trojka z nekonečného množstva pokusov Petroviča priviedla Oravcov do 5-bodového vedenia. Až do konca úvodnej desaťminútovky hrali domáci výborne. Presne triafali na súperov kôš, a ten sa zmohol len na ojedinelé pokusy. Po bodoch Dubovského, Kmetoniho, Sklárčika, Finduru i trojke Zarovského viedol D. Kubín nádejne o 13 bodov.
Druhá desaťminútovka bola akoby opakom prvej. Domácim sa prestala dariť streľba, robili chyby v obrane. Ich hra prestala mať kolektívny charakter. S výnimkou Sklárčika prestali vnikať pod súperov kôš. Neúspešne sa pokúšali o streľbu trojok, čo súper dokonale využil a postupne nielenže zlikvidoval náskok Dolnokubínčanov, ale aj prevzal iniciatívu. Po dvoch trojkách Boora necelé dve minúty pred polčasovou prestávkou viedol už o 10 bodov. Body v dolnokubínskom drese pridali v týchto okamihoch len Balko a Sklárčik - Balko premenil jeden zo svojich dvoch trestných hodov a 7 bodmi zaťažil konto súpera Sklárčik. V samom závere dokázali domáci prekonať útlm. Po trojke Dubovského premenil oba trestné hody Findura. Následne pridal kôš a na polčasový rozdiel 1 bodu v neprospech domácich znížil nebojácny Sklárčik.
Po prestávke začali súperi obojstranne aktívne brániť. Tretia štvrtina začala trojkami na obidvoch stranách (Štorcel – Petrovič). Po opakovaných lahodných akciách domácich odchovancov Sklárčika a Dubovského sa vrátila do radov Dolného Kubína herná pohoda. Posledné 4 minúty súper premieňal len trestné hody. Domácim sa začala dariť streľba trojok. Ďalšie dve pridal Petrovič a po jednej Sklárčik a Kmetoni. Trojku pridal i hráč hostí Pavlenda.
Dolný Kubín však znovu viedol o 6 bodov. Skutočnú drámu priniesla záverečná desaťminútovka. Najvyšší hráč hostí Biloš znížil na rozdiel dvoch bodov. Domáci odpovedali Findurom a Petrovičom. Vzápätí hostia znovu bodovali. Sklárčik premenil len jeden trestný hod, kanonier hostí Puljko však opäť znížil. Na trojku Dubovského odpovedal rovnako Pavlenda.
Necelé 3 minúty pred koncom znížili hostia košom Imminka na rozdiel jedného bodu. Faulovaný Petrovič premenil len jeden trestný hod. Hostia zásluhou Biloša vyrovnali a z následných hodov Imminka získali znovu tesné vedenie 74:73. Našťastie to boli posledné koše súpera. Záver zvládli domáci excelentne. Zarovskij spoločne s Dubovským ukázali ako sa vniká pod kôš súpera. Ten ich nájazdy likvidoval len za cenu faulov, čo 100-percentne trestali. Keď tesne pred koncom efektne vypichol loptu súperovi suverénne najlepší muž zápasu Sklárčik, Dolný Kubín si doslova vydrel víťazstvo.
Tabuľka o 9. - 12. miesto
1. Slovintegra Levice 47 3699:3792 22 25 69
2. HBK Prievidza 47 3633:3769 19 28 66
3. BK Dolný Kubín 47 3487:4115 11 36 58
4. Slávia TU Košice 47 3253:3710 9 38 56

POZVÁNKA NA BASKETBAL
Basketbalový klub Dolný Kubín srdečne pozýva všetkých priaznivcov na zápas extraligy medzi BK Dolný Kubín – Slávia TU Košice, ktorý sa odohrá v stredu 14. mája o 18.00 h v ŠH Gymnázia P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Príďte svojimi hlasivkami povzbudiť domáci tím a tak sa podieľať na udržaní sa mesta Dolný Kubín na extraligovej mape Slovenska.