Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Námestovo – D. Kubín 0:4 (0:3)
Góly: Jašica 2, Babík, Stolárik
Oravský šláger nepriniesol žiadnu dramatickú zápletku. Hostia to od úvodného výkopu zobrali pevne do svojich rúk a celý zápas boli pánom na ihrisku. Ich snaha a úsilie vyvrcholili najmä v 1. polčase, keď za chrbtom domáceho brankára skončili až tri presné zásahy. Po obrátke hosťujúci tlak trochu utíchol, no naďalej kontrolovali priebeh hry a domácich nepustili takmer k ničomu. Hostia ešte raz skórovali a zaknihovali v priebehu týždňa ďalšie tri body.

Góly: Vajdiar 2, Čiernik – vlastný, Pavlík
Hostia sa počas zápasu dvakrát ujali vedenia, no v konečnom dôsledku vyšli naprázdno. Bojovnejší domáci neskladali zbrane ani za nepriaznivého stavu a ich túžba po troch bodoch bola nakoniec vyslyšaná. Dva razy im vyšiel nacvičený rohový kop a obrat bol na svete.

Černová – Tvrdošín 5:0 (3:0)
Od úvodu bolo na hosťujúcich kopačkách vidieť veľkú nervozitu a tú preniesli aj na ihrisko. Nedarilo sa im kombinovať a ich psychiku poriadne zlomili aj tri góly v ich sieti. Domácim vyšlo všetko, na čo siahli a otrasení hostia zostali iba štatistami. Za nevydarený zápas sa môžu Oravci rehabilitovať už vo štvrtok a následne aj v nedeľu, keď privítajú dva popredné tímy.
Zuberec – L. Hrádok 3:0 (2:0)
Góly: D. Chovančák, M. Filek, T. Šimičák
Pod Roháčmi sa hral zápas dobrej úrovne. Liptáci v ňom ťahali za kratší koniec povrazu a o domácej výhre rozhodla predovšetkým väčšia túžba a bojovnosť.

Gól: Márer
Domáci tím potrebuje body ako soľ a tomu nasvedčoval aj jeho výkon. Bol strelecky aktívnejší a zaslúžene po prestávke strelil víťazný gól.
Or. Jasenica – Rabča 7:1 (1:1)
Góly: K. Graňák 2, D. Farský 2, V. Farský, Prielomek, Polák - Brišák
Veľké veci sa začali diať až po prestávke. Rabča, ktorá držala s domácimi krok iba v 1. polčase, totálne odpadla a diváci videli gólový festival.
Trstená – T. Teplice 1:0 (0:0)
Gól: J. Kubek
Na ťažkom teréne sa snažili domáci hrať kombinačný futbal, no ich akcie narúšalo už spomínané ihrisko. Súper bol však vyrovnaný a o výsledku rozhodol jediný gólový moment. Desať minút pred konečným hvizdom vsietil víťazný gól Kubek.
Nižná – Or. Veselé 2:1 (0:1)
Góly: M. Dedinský (11m), M. Seman – R. Socha
Oravské meranie síl sa nieslo v nervóznom duchu, no so šťastnejším koncom pre domácich.
Čadca – D. Kubín 2:1 (1:0)
Gól: Magdiak
Domáci tím zvládol lepšie začiatok zápasu a dvoma tvrdými strelami z hranice šestnástky ohrozil hosťujúcu svätyňu. S tými si však bravúrne poradil Frelich. Keď sa už zdalo, že sa do šatní pôjde za bezgólového stavu, udrela Čadca z rýchleho protiútoku. V 2. dejstve sa snažili hostia o zvrat v zápase a ich plány začal napĺňať Magdiak. Ten využil diagonálnu prihrávku Štobera a bolo 1:1. Aj ďalšie minúty boli pod taktovkou aktívnejších Dolnokubínčanov, no vo finálnej fáze zlyhávali. Podobne ako v 1. polčase, ani v tomto druhom nezvládli hostia záver a v nadstavenom čase inkasovali z rohového kopu. Nevydarené koncovky oboch polčasov pripravili hosťujúci celok o bodový zápis, na ktorý dnešným výkon určite siahali.
Námestovo – Lučenec 2:1 (2:1)
Góly: P. Lingeš, M. Majchrák (11m)
Domáci aj s pomocou vetra sa od úvodu zahryzli do svojho súpera, z čoho pramenilo množstvo šancí. Jednu z nich pohotovo premenil Lingeš. Výsledkom neutíchajúcej aktivity bol ďalší gól v sieti Lučenca, keď jedenástku s prehľadom premenil Majchrák. Hostia dokázali skorigovať minútu pred odchodom do šatní, no to bolo z ich strany všetko. Po obrátke sa už domáca obrana nenechala nachytať na hruškách a súperovi nedovolila takmer nič.
Čadca – D. Kubín 0:4 (0:0)
Góly: M. Ferenčík 2, M. Otruba, M. Bugan
Hostia, ako býva u nich zvykom, začali nátlakovou hrou a už v 2. min ich mohol rozradostniť Gregorec. Ten však z tesnej blízkosti prekopol bránu. V ďalších dvoch výborných príležitostiach sa ocitol Chomistek, no ani v jednom prípade nepochodil. Strelecká smola hosťujúcich žiakov sa prelomila hneď v úvode 2. polčasu. Pekne sa v šestnástke uvoľnil Ferenčík a brankárovi nedal žiadnu šancu. O pár minút viedli hostia už dvojgólovým rozdielom, keď Otruba obišiel dvoch protihráčov a krížnou strelou rozvlnil sieť. Strelecký apetít hostí postupom času narastal a do presného ešte zamierili opäť Ferenčík a bodku za zápasom dal Bugan. Hosťujúci výkon bol opäť slasťou pre oko diváka a zaslúžene vyhrali.
Námestovo – Lučenec 2:0 (2:0)
Góly: Jagnešák, Kasan
Tabuľkoví susedia sa predstavili vo veľmi dobrom svetle, keď oboch zdobila pekná kombinačná hra. V 1. polčase sa však viac v koncovke darilo domácim, keď za chrbtom hosťujúceho brankára skončili dva presné pokusy. Po obrátke bola väčšia snaha na kopačkách Lučenca, no ten si s domácou defenzívou nedokázal ani v jednom prípade poradiť.

Tvrdošín – Žilina B 2:1 (0:1)
Góly: Žuffa, Bača
Domáci nastúpili s cieľom, uhrať čo najlepší výsledok proti lídrovi súťaže. Už v 1. min sa rútil sám na brankára Pikna, no nepochodil. V 15. min vyslali hostia prvú a poslednú strelu na bránu a tá skončila v sieti. Potom diktoval tempo hry Tvrdošín a svoje dve tutovky Pikna a Bača nepremenili. Do 2. polčasu išiel domáci tím s úmyslom niečo s výsledkom spraviť. V 60. min skóroval Žuffa a o 5 min vsietil víťazný gól Bača. Tesne pred koncom ešte nepremenil svoj nájazd Čajka. Tvrdošín odohral výborný zápas a zaslúžene zvíťazil.
Trstená – Dlhá 9:2 (5:1)
Góly: E. Ondrík 4, R. Hradiský 2, J. Sobek, M. Púčik, P. Gembala – M. Korman, P. Zrnčík
Domáci v úvode hľadali recept na prekonanie hostí, no keď sa im podaril vsietiť prvý gól, boli na nezastavenie. Ich gólostroj neprekazili ani dva inkasované góly a naďalej hrali svoju hru. Z domáceho tímu vyčnieval kapitán Ondrík, ktorý bol ťahúňom celého družstva.

Tvrdošín – Žilina B 0:9 (0:5)
Domáci žiaci ani po jednej stránke nestačili na suveréna súťaže a ten im aj patrične naložil.
Trstená – Dlhá 3:0 kontumačne

Rabča – Liesek 2:1 (0:1)
Góly: M. Brišák (11m), Pilarčík – D. Tješš
Favoritom boli jednoznačne domáci, no v 1. polčase to tak nevyzeralo. Kopili množstvo chýb a hostia to využili na strelenie gólu. Po zmene strán sa ich prejav zmenil a zápas nakoniec doviedli do víťazného konca.
Or. Veselé – L. Hrádok 2:0 (0:0)
Góly: Romaňák, Stašák
V zápase tabuľkových susedov bola väčšia kvalita na domácej strane. Tí sa gólovo presadili až v 2. dejstve a po dvoch vysokých prehrách, si tak konečne napravili chuť.
Lokca – Z. Poruba 2:0 (1:0)
Góly: Baľák, Lipničan
Územná prevaha domáceho tímu bola zúžitkovaná až v závere polčasu a podobný kúsok sa im podaril aj v tom druhom. Hostia, snažiaci sa o zvrat, zabudli na konci zápasu na zadné vrátka. To domáci využili a spečatili svoje víťazstvo.
L. Mikuláš B – D. Kubín B 4:0 (2:0)
Rezerva Dolného Kubína cestovala na zápas iba s kompletnou jedenástkou a keď sa im úvodných minútach zranil hráč, nedalo sa na Liptove pomýšľať na bodový zápis.
Nižná – Lisková 2:2 (1:1)
Góly: T. Zboroň, M. Dedinský
Miska váh sa v tomto zápase nenaklonila ani jedna stranu, i keď viac by si zaslúžili vyhrať domáci. Tí boli strelecky aktívnejší, no medzi troma žrďami skončili iba dve presné strely.

Góly: Jagelka 2, Krivanka, Gužík – Paľa, Baňák
Priepastný bodový rozdiel medzi oboma celkami sa prejavil aj na ihrisku. Dirigentskú paličku mala pevne v rukách Rabča a po celý zápas kontrolovala priebeh a tempo hry.
Or. Veselé – L. Hrádok 4:2 (0:2)
Góly: Stašák, Gočal, Babečka, Romaňák
V 1. dejstve domáci trošku podcenili Liptákov a tí im odskočili na rozdiel dvoch gólov. Po zmene strán sa však ich hra totálne zmenila a dokonali skvelý obrat v zápase.
Lokca – Z. Poruba 0:2 (0:1)
Hneď v úvode mali domáci hráči na kopačkách tri čisté gólové šance, lenže tými pohrdli. To sa im aj stalo osudne, lebo neskôr nato inkasovali. Domáci v snahe vyrovnať, vrhli všetky sily do útoku, no želaný efekt to neprinieslo. Hosťom vyšiel v závere rýchly brejk do otvorenej obrany a čiastočne sa revanšovali za prehru svojich starších kolegov.
L. Mikuláš B – D. Kubín B 1:0 (0:0)
Na domácej strane bola väčšia dôraznosť, ktorá zas chýbala hosťom. Po bezgólovej polhodinke vyšiel domácim rýchly protiútok a bolo 1:0. Ani zlepšená hra Dolného Kubína už potom gólové ovocie nepriniesla.
Nižná – Lisková 15:1 (7:0)
Góly: J. Tomaga 3, M. Žuffa 3, M. Píši 3, T. Hvolka 2, D. Kakačka 2, M. Móres, P. Žák
Hostia pricestovali na zápas iba so siedmimi hráčmi, no i napriek tomuto faktu čestne dohrali celé stretnutie. Domáci tento handicap dokonale využili a schuti si zastrieľali.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Vitajte v postapokalyptickom svete
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Ľudia stoja v radoch pred odbernými miestami

Odberové miestnosti sa otvorili o ôsmej hodine ráno.

Takýto rad vytvorili ľudia pred jedným z odberných miest v Dolnom Kubíne ráno o pol ôsmej.

Na Orave sa začal pilotný projekt testovania na Covid-19 (minúta po minúte)

Testovanie zabezpečujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.