Góly: Maroš Madleňák
ŽK: Maroš Madleňák, Vladimír Madleňák
Zostava: Čiernik, Skočík, Puvák, Kaprálik, Peter Hinek, Maroš Madleňák, Vladimír Madleňák, Zemančík, Vráb, Mário Madleňák, Zanovit,
n Striedali: Škombár, Hvoľka
Prvých 20 min domáci pritlačili Or. Jasenicu, keď si vytvorili viacero gólových šancí. Hneď v 3. min triafajú žrď. Tlačili na hostí, ale strely domácich išli mimo bránu. Až prišiel moment, keď po pravej strane dostáva loptu Maroš Madleňák a ľavačkou dáva na 0:1. Domáci znova hostí pritlačili, keď v 40. min dostáva Or. Jasenica lacný gól z 35 metrov.
V druhom polčase sa hra trochu vyrovnala, domáci búšili, ale bez výrazného efektu. Prišla 85. min a domáci dávajú druhý gól z priameho kopu, keď sa hosťujúci múr rozsypal. Keď už všetci čakali, že hra skončí 2:1, domáci kopú rohový kop a ich útočník sa nemýli - 3:1. MÁRIO MADLEŇÁK

Tvrdošín – Stráňavy 2:1 (1:1)
Góly: Krivda (pok. kop), A. Palider, - Barošinec
Zostava: Kazík, Krivda, Chromek, Plančo, Maslo, Novák, A. Palider, Sučák, Marton, Martin Sirota, Betuštiak
Striedal: Milan Sirota
V 2. min po Novákovom centri M. Sirota netrafil hlavou bránu. Do šance sa potom dostal Betuštiak, ale ani on hlavou netrafil. Potom sa hra odvíjala medzi šestnástkami. Až v 18. min. dali hostia gól, keď ľahká centrovaná lopta prešla pomedzi obrancov. V 28. min po peknej akcii Sirotu a Matona Novák nedal do prázdnej brány. V 30. min. ušiel Novák, bol faulovaný a Krivda vyrovnal z pokutového kopu. Po zmene strán domáci na hosťujúci celok zatlačili, ale vyťažili len rohové kopy a štandardky. V 51. min bol Novák v čistej šanci, ale lopta skončila v brankárových rukách. Hostia taktiež pohrozili, ale strela mierila len tesne nad bránu. Tri minúty pred koncom mohol Barošinec strhnúť víťazstvo na stanu hostí. Išiel sám na bránu, ale nedal. V 90. min potiahol loptu stredom ihriska Sučák, brankárovi hostí vypadla lopta a A. Palider dorazil a bolo rozhodnuté. MICHAL KOLÁRIK
14. Rosina 18 1 4 13 18:44 7
Záv. Poruba - K. Lúčka 4:0 (2:0), Čajka, Králik 3, Rosina - Belá-Dulice 0:1 (0:0), Mrzák. Oščadnica - Valča 1:1 (0:1), Joz. Kučák – Kell. Turany - Dúbrava 4:1 (1:1), Matúška, Marguš 2, Orolín – Mydliar. Trebostovo - K. Lieskovec 1:0 (0:0), Ľ. Lukášik (z 11 m).

Zuberec – Trstená 1:0 (0:0)
Góly: Jurčo
Zostava domácich: Kovalčík, Hucík, Šiška M, Šiška E, Kubala, Šiška T, Petrek, Maruniak, Sojčák, Juráň, Bažík
Striedali: Filek, Jurčo, Šišila
Zostava hostí: Suroviak, Repka, Pazúrik, Palider, Vittek, Bača, Letaši, Jendrišek, Bednár, Krasuľa, Pánik
Striedali: Machajda, Koliak
Divákov: 300
Veľké derby týchto dvoch tímov sľubovalo kvalitný zápas. Úvod zápasu bol z oboch strán nervózny so zbytočnými chybami v rozohrávke. Hra domácich nemala myšlienku a tak sa Zuberec dostával do šancí len sporadicky. Hostia pekne kombinovali a do šestnástky súpera sa dostávali poľahky. Brankár Kovalčík si však dokázal so strelami poradiť. Do druhého polčasu nastúpili obe mužstvá opatrne a tak sa hral taktický futbal. Až 75.min priniesla gól, keď Jurčo prekonal brankára hostí. Do konca zápasu sa hostia snažili výsledok zvrátiť, no bojovný Zuberec tri body nepustil a tak sa tešil z výhry 1:0. KAROL HRNČIAR

Žaškov - Sučany 3:1 (0:0)
Góly: Tomáš Farko, Kováč, Kaplánek
Zostava: Buzák, Gallo, Greguška, Tomáš Farko, Bakoš, Peter Farko, Lacko, Kaplánek, Kováč, Pavlovčík, Mikuš, striedali: Púček, Strapec
Obidve mužstvá v prvom polčase predviedli aktívnu útočnú hru avšak s nepresnými koncovkami na obidvoch stranách. Z domácich hráčov najviac ohrozovali brankárov hostí Mikuš, Kováč, Greguška.
Do druhého polčasu nastúpili hráči Žaškova s aktívnou útočnou hrou. To sa prejavilo v 50. min, keď sa domáci ujímajú vedenia gólom Farka. O 10 min nato už bolo 2:0 po krásnej strele Kováča. Hostia sa ani za tohto stavu nevzdávali a v 78. min znížili na 2:1.
V 84. min však zahral hosťujúci obranca vo vlastnom pokutovom území rukou a nariadenú jedenástku suverénne premenil Kaplánek. Domáci boli aktívnejším a lepším mužstvom, a tak si víťazstvo zaslúžili. PAVOL ĽORKO

Nižná – Or. Poruba 1:0 (0:0)
Góly: Pavčo Ján
ŽK: Orčo Juraj - Vicáň, Feranc
Zostava domácich: Brčák Dávid, Dedinský, Chladný, Adámus, Komačka, Daňa, Kuboš Marek, Orčo , Pavčo, Šeling, Brčák Andrej
Striedali: Žák Lukáš
Zostava hostí: Kováč, Paprčka, Čipčala, Hucko, Vičáň, Dutka, Dudáš Peter, Hrúzik, Koedam, Katreniak, Flosarčík
Striedali: Feranc, Dudáš Milan, Strapec Martin
Hral sa zápas, ktorý držalo pevne v rukách domáce mužstvo. Už v 6. minúte Brčák vysunul Pavča, ten prestrelil bránu. V 8. minúte Kuboš vbehol do šestnástky, ale jeho strela šla vedľa brány. V 20. minúte rohový kop domácich Komačka netrafil, hlavnou v päťke. V 21. minúte center hostí zakončil ich útočník hlavou nad bránu. V 31. minúte strelu Dedinského k tyči brankár vyrazil.
V druhom polčase tlak domácich ešte zosilnel. V 46. minúte priamo zo zahrávania zo stredu ihriska center domácich, ktorý brankár hostí nedosiahol a Pavčo v snahe doraziť nezasiahol dobre loptu. V 38. minúte zahrávali hostia trestný kop po faule Orča z 25 metrov brankár domácich kryl.
V 57. minúte zahrávali domáci trestný kop z 20 metrov za faul na prenikajúceho Šelinga a Daňa minul strelou tesne vedľa spojnice brány. V 75. minúte strela M. Kuboša spoza šestnástky mierila tesne vedľa brány. V 79. minúte strelu domáceho Daňa brankár vyrazil na brvno. V 80. minúte z nasledujúceho rohového kopu Pavčo hlavou otvára skóre zápasu, 1:0. V 82. minúte po centri Dedinského obranca hostí tečoval loptu pred nabiehajúcim Šelingom na roh. V 85. minúte Šeling z polovice ihriska urobil slalom a technickou strelou ľavačkou zakončil tesne vedľa. V 90. minúte potiahol zo stredu ihriska dlhé sólo Brčák, ktorý z hranice šestnástky zakončil tvrdou strelou tesne vedľa.
Až po inkasovanom góle v 80. minúte hostia viac otvorili hru, za čo mohli pykať ďalšími gólmi. Strelecký potenciál Nižnej naďalej trvá.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 615

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.