Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky
FUTBAL I. TRIEDA

Leštiny nadeľovali

Najväčší šok pripravili fanúšikom v nedeľňajšom programe I. triedy hráči Brezy. Tí sa stali veľmi ľahkou korisťou Leštín.

Dobytnou pevnosťou sa stalo aj ihrisko v Zubrohlave, kde domáci druhýkrát v rade prehrali, ba dokonca nevsietili ani gól. Vedúca dvojica však nemá podobné starosti, doma body jednoducho nepúšťa. Presvedčili sa o tom tímy Krivej a potápajúci sa Podbiel. Prvými trojbodovými jarnými zápismi sa prezentovali futbalisti Novote a Dlhej. Body sa v tomto kole delili iba vo Veličnej, odkiaľ si cenný bod odviezla Rabča.

Or. Veselé - Podbiel 2:0 (1:0)
n Góly: Pisarčík 2
n ŽK: Roman Maslaňák - Dvorský, Lukáš Kanderka
n Zostava domácich: Kolenčík, Švába, Madleňák, Maslaňák, Feranec, Gočál, Pucheľ, Zrnčík, Mušák, Kumor, Pisarčík, n striedali: Briš, Večerek
n Zostava hostí: Butko, Roman Domiňák, Jozef Domiňák, Dvorský, Lukáš Kanderka, Juraj Mintál, Adamec, Gočalka, Konfala, Turčák, Jakub Kanderka,n striedali: Michalič, Veselý
Postavenie v tabuľke vyznelo jednoznačne pre domácich. Hostia sa zamerali na obranu, ktorá občas robila domácim problémy. Dvomi presnými zásahmi sa však domácim podarilo vyhrať 2:0. DUŠAN REJDUGA

Zubrohlava - Vavrečka 0:1 (0:1)
n Gól hostí: Ján Hoľma
n ŽK: Milan Mordel - Brčák, Hurák, Kasan
n Zostava domácich: Čajka, Milan Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Václav, Ľuboš Rentka, Palider, Herdel, Marián Rentka, Ľuboš Mordel, n striedali: Graňák, Brišák
n Zostava hostí: František Brčák, Jentek, Michal Hoľmík, Pavol Brčák, Verníček, Hurák, Juraj Holmík, Šalata, Sklárčik, Jaroslav Hoľma, n striedali: Seč, Doroš
Zubrohlava prehrala zápas svojou nedisciplinovanosťou. Hostia domácich cvičili vlastnou efektivitou, z jedného útoku dokázali dať jeden gól. Domáci mali množstvo šancí, no ani jednu nevyužili.
Gól hostí padol po chybe domácej obrany v 44. min. Po samostatnej akcii dal jediný gól zápasu Hoľma. Druhý polčas sa hral v réžii domácich, ale veľký tlak domáceho družstva nebol príliš účinný. Vavrečka si teda zo Zubrohlavy napokon odniesla všetky tri body.
JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Veličná – Rabča 1:1 (0:0)
Góly: P. Sučák, Gužík
Zostava domácich: Okál, Janík, serdeľ, Lacko, Zvara, Kudry, P. Sučák, T. Móres, J. Sučák, J. Vician, Martinusík
Striedali: Olbert, Šut
Veličná vyrukovala na svojho súpera s útočným poňatím hry. Počas 80 minút domáci okupovali polovicu Rabče, ibaže výsledný efekt sa nedostavil. Veličná nastrelila prostredníctvom Martinusíka brvno a Pavol Sučák mieril do tyče. Hostia sa až do spomínanej 80. minúty k ničomu nedostali. V nej však zahrávali priamy kop, po ktorom sa lopta z ničoho nič objavila v Okálovej sieti. Nato Veličná vrhla všetky sily do útoku. Tri minúty pred ukončením normálneho hracieho času strieľa Veličňan K. Kudry. Jeho strelu tečuje P. Sučák do protipohybu brankára. Domáci však neboli s vyrovaním spokojní. Snaha strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa im mohla vypomstiť po dvoch výborných kontrách Rabče v samotnom závere. Našťastie, nestalo sa tak.
ŠTEFAN OKÁL

Lokca – Krivá 2:1 (0:1)
n Góly: P. Kormaňák, Ošťadnický - Skamár
n ŽK: L. Kubala, M. Zaťko, L. Kubala
n Zostava domácich: S. Kormaňák, J. Bombiak, Z. Bartoš, Način, Bombiak, Kadavý, Trnka, Roštiak, P. Kormaňák Ošťadnický, Graňák
n Striedali: Rabčan, Lipničan, Vajdiar
n Zostava hostí: Zeman, Slanický, Džubek, Pazúrik, M. Baláž, Kubala, Skamár, Zaťko, Holub, Kubala, Baláž
n Striedali: Kubašek, Kravský
Hostia zavítali k lídrovi I. triedy výborne naladení. Ich behavý futbal zamestnával domácich favoritov. Postupne však taktovku prebrali Lokčania. Prvú vizitku vyslal už v 8. minúte domáci Kadavý. Po peknej kombinácii jeho strela mieri do žrde. Marián Ošťadnický pre zmenu opečiatkoval v 20. minúte tyč. Lokca mala v týchto chvíľach hru pod kontrolou. Napriek tomu Krivá vyrážala do nepríjemných protiútokov. Favorit však musel po skončení prvého polčasu doťahovať náskok. Krivá zahrávala po faule štandardnú situáciu. Libor Kubala z Krivej stanovil polčasový výsledok na 0:1. Lokca sa s priebehom zápasu nechcela zmieriť. Vyrovnanie prišlo v 54. minúte. Strelu spoza šestnástky dorážal do siete P. Korman. V 73. minúte nezištne prihrával Lokčan Trnka. Nachádza M. Ošťadnického, ktorý vychytal hosťujúceho gólmana. Lokca si za bojovnosť a predvednú hru zaslúžila zvíťaziť. Krivá však ukázala futbalový charakter a nestiahla sa do obrannej ulity.
PAVOL BARTOŠ

Novoť – Bobrov 1:0 (0:0)
n Gól: Kojdiak
n ŽK: Zvara, Mikolajčík, Ľ. Mikolajčík
n Zostava domácich: Bolek, Zvara, Beňuš, Kojdiak, Nodžák, P. Jašica, Hollý, Mikolajčík, Ľ. Mikolajčik, Serdel, n striedali: Pilušák, E. Jašica, Š. Jašica
n Zostava hostí: Veselič, Barčák, Kožienka, Stoklasa, Náhly, P. Bomba, Pučik, Belvončík, Novocký, n striedali:V. Gerek, J. Bomba, Kartulik
Začalo sa na ťažkom teréne. Hra sa odvíjala medzi 16-kami. Prvý polčas odštartovala strela ponad brankára, ale minula bránu. Jej autorom bol Miro Mikolajčík. V 32. min Bomba strieľal z 20 m ponad. V 39. min sa pred bránou hostí ocitol P. Jašica, ale strieľal vysoko. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, no žiadnu nádejnú šancu si nevypracovali. V 81. min sa najlepšie zorientoval Kojdiak a dáva prvý gól domácich. Hostia v snahe vyrovnať začali hrať aktívne, ale dobré zorganizovaná obrana to nedovolila. Ako sa však ukázalo, prvý gól v sieti Bobrova bol aj posledným. VLADIMÍR HILBRYCHT

Párnica – Dlhá 1:2 (1:1)
n Góly: Kalina – Haviar, Marek Capuliak
n ŽK: Haviar
n Zostava domácich: Smoleň – Kubačka, Lach, Kitaš, Lopeň, Vanko, Mahút, Datko, Zaťko, Kalina, Ľ. Bujňák, striedal: L. Bujňák
n Zostava hostí: Novák – Osatský, Marek Capuliak, Martin Capuliak, Murín, Hirner, Kordiak, Haviar, Źilinec, Bakoš, Chladný, striedal: Šutta
n Divákov: 100
Domáci sa aj v tomto zápase predstavili v oklieštenej zostave. V dôsledku zranení im chýbali hlavne obidvaja stopéri. Úvod im však vyšiel nad očakávanie, keď v 8. min po centri Mahúta dal vedúci gól Kalina. Domáci tím sa však z vedenia dlho netešil. Prekrásne sa z priameho kopu spoza šestnástky trafil Haviar. V ďalších minútach prvého dejstva sa hral vyrovnaný futbal, no bližšie k druhému gólovému úspechu mala Párnica. Ich výborné príležitosti však trestuhodne skončili mimo brány. Aj v 2. polčase začali aktívnejšie domáci futbalisti, ale doplatili na nepremieňanie gólových situácií. V 65. min potrestal chybu domácich obrancov Marek Capuliak, keď nadvakrát dorazil loptu za chrbát domáceho brankára. Ako sa neskôr ukázalo, bol to rozhodujúci moment stretnutia. V závere mohli hostia ešte výsledok prikrášliť, no nestalo sa. Domáci celok, ak chce vyhrávať, musí sa zamyslieť nad prístupom k zápasom a tréningovým procesom.
MILAN HANČIAK

Breza – Leštiny 0:4 (0:2)
n Góly: Michna 3, Karč 1
n ŽK: Jaňík, Mäsiar
n Zostava domácich: Porisek, Betík, Nodžák, Hládek, Trabalík, Kormaňák, Kozák, Janík Večerek, Adamec, Bielik n Striedali: Mäsiar, Sitárik
n ŽK hostia: Melicherčík
n Zostava hostí: Škrabák, Janotík, Halák, Mačuha, Lupták, Šiška, Krakovský, Melicherčík, Katrenčík, Michna, Karč n Striedali: Kaplánek, Pangrác
Rozohrávku v úvode zápasu riešili hostia prihrávkou pred vlastnú bránu, kde Lupták zle odkopol loptu a tá našla nabiehajúceho domáceho útočníka. Nastal stret s obrancom hostí a hlavný rozhodca odpískal pokutový kop, ktorý hosťujúci brankár Škrabák bravúrne zlikvidoval. V 11. minúte Karč z veľkého vápna vystrelil na domáceho brankára, ktorý s námahou jeho strelu vyrazil pred Melicherčíka, ten však zo šiestich metrov nedokázal prekonať domáceho gólmana. V 16. minúte Krakovský ideálne našiel popri čiare nabiehajúceho Michnu, ktorý popri vybiehajúcom brankárovi otvoril skóre zápasu. V 18. minúte Karč vysunul po pravom krídle Melicherčíka, ktorý vbehol do pokutového územia a prihral Karčovi, ktorý prestrelil z piatich metrov opustenú bránu. V 26. minúte Katrenčík krásnou prihrávkou našiel na ľavom krídle Šišku, ten zacentroval na voľného Karča do malého vápna a popri brankárovi zvýšil na 0:2. V 60. minúte Karč príkladne vybojoval súboj a získal loptu pri postrannej čiare, prihral nabiehajúcemu Michnovi do breaku a tvrdou strelou zvýšil na 0:3. V 71. minúte Melicherčík z hĺbky poľa vyviedol loptu pred pokutové územie, kde diagonálnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Michnu, ktorý opäť tvrdou strelou pod brvno bránky zvýšil na 0:4 pre hostí. Leštiny diktovali tempo hry počas celého zápasu. Počas celého zápasu boli o triedu lepším mužstvom. Keby ešte zužitkovali niektoré prečíslenie v početnej prevahe proti domácemu mužstvu, výsledok by bol omnoho krutejší. Leštiny treba pochváliť za umnú hru. Domáci dostali poriadnu futbalovú lekciu. JOZEF VAVREČAN

1. Lokca 18 13 0 5 43:25 39
2. Or. Veselé 17 12 2 3 47:21 38
3. Veličná 18 11 2 5 39:21 35
4. Or. Podzámok 17 10 3 4 35:24 33
5. Vavrečka 18 10 1 7 37:29 31
6. Rabča 18 9 3 6 30:23 30
7. Novoť 17 8 4 5 28:21 28
8. Zubrohlava 17 8 2 7 29:24 26