Góly za hostí: Sirota Martin 2, 1 vlastný
ŽK za hostí: Florek 2, Hradský
ČK za hostí: Florek
Zostava hostí: Kazík, Krivda, Hradský, Maslo, Florek, Sučák, Novák, T. Palider, M. Sirota, Matoň, Plančo
Mužstvo Tvrdošína išlo na zápas v pozliepanej zostave. R. Sučák, Chromek a M. Sirota boli zdravotne indisponovaní. Ukázala sa aj nezodpovednosť dorastencov A. Kováča a Vajdečku. Na začiatku zápasu vyrukovali Tvrdošínčania s aktívnym poňatím hry. Podarilo sa im vsietiť úvodný gól, ale odpoveď Valče na seba nenechala dlho čakať a vyrovnanie prišlo v krátkej dobe. Strela Tvrdošínčana Martoňa opečiatkovala brvno. Bola však adekvátne šteklivá. Nasledovná dorážka Palidera mierila mimo domácej svätyne. Na záver prvého dejstva sa Valčania dostali do vedenia. V šesťdesiatej piatej minúte vyrovnal Sirota po akcii Nováka na 2:2. Desať minút pred koncom zápasu si dobre hrajúci hostia strelili vlastný gól po centri do šestnástky. Pri konci druhého polčasu uvidel druhú žltú a následnú červenú kartu Tvrdošínčan J. Florek. Vo vyrovnanom zápase si Oravci mohli pripísať bod, žiaľ, nestalo sa. JAROSLAV FLOREK

Oravská Jasenica – Turany 2:1 (1:1)
Góly: M. Zanovit, P. Škombár
Zostava: P. Čiernik, K. Puvák, D. Kaprálik, P. Binek, J. Skočík, Mário Madleňák, V. Madleňák, J. Zemenčík, M. Vráb, M. Zanovit, Maroš Madleňák
Striedali: L. Kubizna, P. Škombár
Zápas bol od začiatku vyrovnaný a rýchly. Hralo sa z jednej strany na druhú. V 6. min prišiel moment, kedy Vráb potiahol loptu po pravej strane, dal prízemný center a na ten najlepšie zareagoval Zanovit, ktorý dáva z otočky na 1:0. Hostia vzápätí vystrelili dvakrát vedľa brány domácich. Domáci urobili rýchly protiútok, keď hostia v domácej šestnástke vykopávali loptu. Dostal sa k nej však hosťujúci útočník, a nekompromisne vyrovnáva na 1:1. V 2. polčase hostia pritlačili Oravskú Jasenicu, aj keď bez gólového efektu. Hrali však dobrý kombinačný futbal. Jedna z mála šancí Jasenice prišla v 70. min. V. Madleňák centruje do šestnástky a Škombár krásnou hlavičkou dáva víťazný gól Jasenice.MÁRIO MADLEŇÁK

Ostatné výsledky
K. Lúčka - Teplička 1:1 (1:0), Kaplan (11 m) – Kozák. Stráňavy - Záv. Poruba 2:2 (1:2), Barošinec 2 – Bella, Droppa. Dúbrava – Rosina 5:1 (2:0), 11. a 90. Mydliar, 38. Surový, 61. Urban, 61. Kandera – 90. Paták. K. Lieskovec – Oščadnica 2:0 (2:0), 33. Kekely, 45. Baláž. Belá-Dulice – Trebostovo 0:0.

Bešeňová – Zuberec 2:2 (1:0)
Góly: Juráň, Bažík
Zostava hostí: Kovalčík, Šiška Marek, Šiška M., Chovančák, Kubala, Jurčo, Petrek, Maruniak, Filek, Bažík, Juráň, n striedal: Chovančák D.
Obe mužstvá nastúpili na dobrý terén s cieľom získať tri body. Zuberec začal aktívne a vypracoval si veľa šancí, no koncovka útočníkov bola slabá. Domáci využili nepremenené šance hostí a v 27. min ich potrestali prvým gólom. Druhý polčas vsadil Zuberec všetko na útok, keďže nemal čo stratiť. Takisto ako v prvom polčase si hostia vypracovali mnoho šancí, no brána domácich bola pre nich zakliata. V 70. min zvýšili domáci na 2:0, a už to vyzeralo na prehru Zuberca. Po tomto góle sa však hostia spamätali a všetky sily vrhli do útoku. V 75. min Juráň znížil na 2:1. Posledné minúty Zuberec doslova zovrel domácich v ich obrannom pásme a v 88. min vyrovnal na 2:2. KAROL HRNČIAR

Or. Poruba – Lisková 0:1 (0:0)
Zostava domácich: Kováč, M. Čipčala, Vicáň, Katreniak, Slosarčík, Dauda, Peter Dudáš, Dutka, Feranc, Púplava, Hrúzik, striedali: Koedam, Strapec, Hucko
Na dobrom trávniku v or. Porube sa stretol predposledný s posledným, čomu zodpovedala aj predvedená hra. Domáci futbalisti pod ťarchou povinnej výhry akoby mali zviazané nohy. Nielenže si nevytvárali dostatok príležitostí, ale aj obrana stála na hlinených nohách, kým obrana Liskovej bola v kolenách pevná. V druhom polčase domácim znova chýbali strely na súperovu bránu. Naopak, v 61. min útočník Liskovej našiel dieru v domácej obrane a cez ňu napáli priamo do Kováčovej siete. Oravci sa do konca márne snažili vyrovnať, ich úsilie stroskotávalo ďaleko pred šestnástkou hostí. A tak išli napokon do spŕch bez bodu. ANTON ČIPČALA

Ďanová - Žaškov 1:1 (1:1)
Góly: Kováč
ŽK: Pavlovčík, Kubačka
ČK: Ondrík
Zostava: Buzák, Baroš, Kubačka, Greguška, Pavlovčík, Lacko, Mikuš, Kaplánek, Kováč, Kluček, Ondrík, n striedali: Kubačka, Parko
Hráči Žaškova sa predviedli na ihrisku prvého mužstva tabuľky vo výbornom svetle. Nastúpili však s rešpektom. V prvom polčase boli jednoznačne lepším mužstvom, čo sa prejavilo už v 12. minúte. Po strele Kováča sa ujali vedenia. Hra mala rýchly spád, avšak v nastavenom polčase sa domácim podarilo vyrovnať, aj keď už v prvom dejstve Žaškovčania niekoľkokrát preverili kvalitu domácich radov. Niekoľko čistých šancí zahodil oravský zástupca aj v druhom polčase. Pre Ďanovú začínajú byť oravské mužstvá kliatbou. Minulé zakopnutie s Nižnou im rozhodne neprispelo k výške sebavedomia. Pravdepodobne to bolo aj s najlepšie postaveným oravským mužstvom zo Žaškova. MILAN PAVLOVČÍK

Trstená – Černová 1:1 (0:0)
Góly: M. Bednár
ŽK: J. Letaši, Ľ. Tropek, S. Gregorec
Zostava domácich: M. Suroviak, J. Letaši, R. Palider, A. Machajda, P. Vittek, P. Pazúrik, L. Jendrišek, M. Bednár, L. Repka, P. Bača, V. Pánik
Striedali: Ľ. Tropek, Š. Vajdečka, S. Gregorec
V prvej minúte sa v 16-tke uvoľnil Pánik a vystrelil, no jeho delovku vyrazil brankár hostí na roh. O chvíľu mal ďalšiu príležitosť po centri Letaši, ale lopta z jeho hlavy ide nad. V 5. min priamy kop Baču z 30 metrov zamestnáva opäť brankára hostí, ale ten tvrdú Bačovu strelu vyráža mimo bránu. V 14. min majú prvú príležitosť hostia. Hlavička útočníka hostí ide mimo domácu bránu. V 30. min nebezpečnú loptu z hlavy P. Baču s ťažkosťami likviduje na bránkovej čiare brankár hostí. O minútu nato mal gólovú príležitosť Pánik, ale jeho strelu brankár opäť v poslednej chvíli chytá. V 52. min M. Bednár z prvej prestreľuje bránu hostí. V 60. min sa hostia ujímajú vedenia, 0:1. Už v 62. min Bednár po tlaku domácich a skrumáži pred bránou hostí vyrovnáva na 1:1. Domáce mužstvo si vytvorilo počas zápasu tlak hlavne do 20. min, ale nedokázali premeniť šance. Odzrkadlilo sa to predovšetkým v druhom polčase, keď hostia dali gól a domáci museli doťahovať súpera.
PETER MEDVECKÝ

Sučany – Nižná 2:1 (2:0)
Góly: Adámus
ŽK: Bažík, Adámus
Zostava hostí: Brčák Dávid, Bažík, Chladný, Adámus, Komačka, Daňa, Kuboš Marek, Orčo, Pavčo, Šeling, Brčák Andrej
Striedali: Dedinský, Obtulovič
V 3. minúte zahrali domáci priamy kop z 18 m, ktorý brankár hostí Brčák vyrazil. V 7. min Šeling unikol a zo 16 m vystrelil na bránu. V 9. min center Šelinga Pavčo na päťke nezasiahol. V 12. min Brčákov prízemný center strieľal Šeling nad bránu. Rýchly útok domácich v 17. min zachránil včasným vybehnutím Brčák D. Po faule Adámusa v 21. minúte kopali domáci trestný kop z 18 m a domáci hráč krásnou strelou ponad múr, pod brvno brány dáva prvý gól zápasu. V 29. min priamy kop Brčáka z 30 m pod brvno brankár domácich vyrazil na roh. 32. minúta priniesla nepriamy kop domácich, zakončoval ho útočník hlavičkou tesne vedľa nižnianskej brány.
V 36. min zahrávali domáci rohový kop a po nedorozumení obrany Nižnej v šestnástke domáci strelou zvyšujú na 2:0. V 43. min Marek Kuboš nepremenil svoj únik, kedy brankár jeho slabšiu strelu chytil. V 65. min kopú hostia priamy kop z 18 m za ruku domáceho hráča, Daňa vystrelil ponad múr do tyče. V 77. min zahrávali hostia rohový kop. Hlavička A. Brčáka smerovala priamo do rúk brankára domácich. V 83. min Šelingovu strelu z 20 m k ľavej tyči brankár domácich kryl. Dve minúty pred koncom zápasu po akcii A. Brčáka Adámus strelou po zemi k pravej tyči znížil na 1:2. Smola pre hráčov hostí, že stred zálohy nezahral tak, ako sú zvyčajne zvyknutí a veľa finálových lôpt sa pokazilo. Väčšia prevaha hostí nebola zúročená. Výkon rozhodcov sa dá hodnotiť ako dorý. PAVOL CABADA

1. Ďanová 17 9 3 5 25:19 30
2. Černová 16 9 2 5 41:27 29
3. Žaškov 17 8 4 5 33:27 28
4. L. Sliače 17 7 3 7 28:24 24
5. Nižná 17 7 3 7 28:30 24
6. Palúdzka 16 6 5 5 34:27 23
7. Trstená 16 5 8 3 27:22 23
8. Sučany 17 6 5 6 32:28 23