Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

D. Kubín – Podbrezová B 0:0
Na Oravu zavítal tretí celok tabuľky a očakávalo sa veľmi dobré stretnutie. Počas celých deväťdesiat minút bola lopta prevažne na domácich kopačkách, ibaže hosťujúca svätyňa bola ako zakliata. Z množstva šancí domáceho tímu si ani jedna nešla miesto medzi troma žrďami. Keď ani hostia nezúžitkovali ojedinelý brejk, body sa delili.
Bytča – Námestovo 2:3 (0:1)
Góly: J. Kovalíček, I. Trabalík, P. Kapičák
Úvodná polhodina zápasu nepriniesla veľa vzruchu. Až v 35. min to pred hosťujúcim brankárom zaváňalo gólom. Brankár však predviedol dva senzačné zákroky. O 2 min nato udrelo na opačnej strane, keď hlavou otvoril skóre Kovalíček. Po obrátke hostia pokračovali v našliapnutom tempe, vyhrávali už 0:3, no domáci nezložili zbrane a dvoma gólmi v závere zdramatizovali stretnutie. Bytči však už nestal čas na vyrovnanie.
D. Kubín – Podbrezová B 1:1 (1:0)
Gól: J. Pobeha
Podobne ako pri starších dorastencoch sa stretli dve výborné družstvá. Ani jedno výraznejšie neprevyšovalo to druhé. Domácim sa však v 1. polčase podarilo prekabátiť hosťujúcich obrancov. Peknú kombinačnú akciu zakončil gólom Pobeha. To, čo dokázal domáci kolektív v prvom dejstve, vyšlo hosťom po prestávke. Hráč Podbrezovej vyskočil v šestnástke najvyššie a hlavou vyrovnal na konečných 1:1.
Bytča – Námestovo 2:1 (1:1)
Gól: D. Vajdiar
Hra mala dobrý spád, i keď sa hralo na ťažkom teréne. Po gólovej radosti na oboch stranách prišlo rozuzlenie zápasu - v poslednej minúte. Hlavný rozhodca neváhal ukázať na značku pokutového kopu, z ktorého už domáci nemali problém zasunúť loptu do siete.

Rajec – Tvrdošín 1:3 (0:1)
Góly: M. Sirota 2, S. Schweiner (11m)
V zápase, kde išlo všetko, sa dokázali Tvrdošínčania zomknúť ako tím a odohrali fantastické stretnutie. Od prvej minúty šliapali na plný plyn. Výsledkom bola zaslúžená výhra. Domáci skorigovali stav až v závere stretnutia, no na bezchybnom výkone hostí to už nič nezmenilo.
Zuberec – Štiavnik 3:1 (0:0)
Góly: D. Chovančák 2, J. Hruboš
Po bezgólovom a najmä vyrovnanom 1. polčase nič nesvedčalo, že po zmene strán sa roztrhne vrece s gólmi. No domáci sa po prestávke ako družstvo scelili a odmenou boli tri góly v sieti hosťujúceho brankára. Najmä druhý bol futbalovou lahôdkou, keď si loptu na polovici prezval Hruboš, postupne obišiel všetkých protivníkov a excelentné sólo zakončil gólom.

Bziny – Palúdzka 1:0 (1:0)
Gól: Lisík
Domáci tím, ak sa chce v súťaži zachrániť, musí doma vyhrávať. To sa mu teraz podarilo, i keď cesta k trom bodom nebola ľahká. Víťazstvo domácim zabezpečil strelou k tyči z 20 m Lisík.
Or. Jasenica – L. Lužná 6:2 (4:0)
Góly: Cisár 3, Farský 2, Polák
Liptáci od začiatku ťahali za kratší koniec a do prestávky boli zrelý na uterák. V 2. polčase domáci už výsledok kontrolovali a náskok si pohodlne udržali.
Trstená – Žabokreky 1:3 (0:1)
Gól: J. Kubek
Nižná – Rabča 1:1 (0:1)
Góly: B. Bulla – M. Pilarčík
Domáci chlapci ukázali v zápase dve tváre. V 1. polčase mali mierne navrch hostia, lenže po prestávke sa situácia totálne otočila. Domáci tím si vyprodukoval kvantum šancí, no pri hosťujúcom gólmanovi stáli všetci svätí. Aspoň bod zachránil v nadstavenom čase Bulla.
Or. Veselé – T. Teplice 1:1 (1:0)
Gól: R. Maslaňák

B. Bystrica – D. Kubín 5:0 (3:0)
Pod Urpínom sa prejavila väčšia futbalová kvalita na domácej strane. Bystričania boli od úvodného hvizdu pánmi hry. Hostia domácu bránu ohrozili iba sporadicky, najbližšie ku gólu mal Štober z priameho kopu. Aj po obrátke sa odvíjal rovnaký scenár ako v 1. dejstve. Góly dávali iba domáci a Oravci nedokázali streliť ani čestný úspech. Najväčšiu príležitosť spálil Magdiak, keď v samostatnom nájazde nepochodil proti domácemu gólmanovi. Hostia už na jar vyfasovali tretí päťgólový výprask, čo iba odzrkadľuje ich herný útlm.
Fiľakovo – Námestovo 3:0 (2:0)
Favoritom zápasu boli jednoznačne hostia, no pre domáci tím má v boji o záchranu každý získaný bod cenu zlata. Námestovčania si vytvorili od úvodného výkopu trvalú prevahu, lenže ich koncovka bola žalostná. To sa však nedá povedať o ich súperovi, ktorý mal svoj deň a z minima šancí vyťažil maximum. Vsietil tri góly a prekvapenie bolo na svete.
B. Bystrica – D. Kubín 1:1 (0:1)
Gól: M. Bugan (11m)
Hostia zaskočili domáci tím už v 6. min, keď po faule na Otrubu bola nariadená jedenástka. Tú pohodlne premenil Bugan. Aj ďalšie minúty patrili oravskému celku, dobre kombinoval a domácich zatlačil na polovicu. Veľmi dobre hral Kolorédy, ktorý ťahal väčšinu útokov, no sľubné šance nedotiahol do úspešného konca. V 25. min sa rútil sám na gólmana Chomistek, no jeho nájazd skončil mimo brány. V 2. polčase sa osmelili aj Banskobystričania, vytvorili si prevahu a takisto dostali príležitosť pokutového kopu. Lenže ten trestuhodne zahodili. O 5 minút nato sa im konečne podarilo streliť vytúžený gól. Predĺžené autové vhadzovanie sa dostalo do šestnástky a strelou popri brankárovi bolo vyrovnané. Hostia v týchto fázach srdnato bojovali a v závere mal tutovku na kopačke Kolorédy. V rozhodujúcej chvíli mu však domáci obranca loptu vypichol. Dolný Kubín si zaslúži pochvalu za bojovný výkon a remíza je vzhľadom na priebeh hry úplne zaslúžená.
Fiľakovo – Námestovo 0:3 (0:1)
Góly: Jagnešák 2, Brčák
Oravci na juhu Slovenska predviedli výborný výkon a bolo len otázkou času, kedy sa aj gólovo presadia. Ich nepretrvávajúci tlak bol postupne vyšperkovaný troma peknými gólmi a všetci hosťujúci chlapci si od brankára, cez zálohu, až po útočníka zaslúžia pochvalu.

Tvrdošín – K. N. Mesto 2:0 (1:0)
Góly: J. Žuffa 2 ( 1 z 11m)
Domáci celok nastúpil za stáleho dažďa proti fyzicky zdatnému súperovi bez rešpektu. V úvode však dobre centrované lopty zostali bez efektu. V 18. min krásne zbehol do šestnástky Pňaček, no bol podrazený. Nariadenú jedenástku bezpečne premenil Žuffa. Aj v 2. polčase mali domáci územnú prevahu. Sám sa rútil na brankára výborne hrajúci Pikna, no šancou pohrdol. Konečný výsledok stanovil v poslednej minúte zápasu po peknej prihrávke Vranu svojím druhým gólom Žuffa.
Trstená – Belá 4:0 (3:0)
Góly: K. Železňák 2, E. Ondrík, R. Bača
Rehabilitácia za minulé kolo vyšla domácim výborne. Do súpera sa poriadne zahryzli a ich aktivita bola aj korunovaná troma gólmi. Zdalo sa byť o zápase rozhodnuté, lenže hostia sa nevzdávali. Vyvinuli v 2. polčase enormnú snahu, no domácich podržal brankár. V závere ešte výsledok prikrášlil Ondrík.
Ružomberok B – Dlhá 9:2 (6:0)
Góly: T. Furiel, R. Skácal
Rezerva Ružomberka si v 1. dejstve robila so zaspatými hosťami, čo chcela a to sa aj patrične odrazilo na polčasovom výsledku. Hostia sa prebrali až po prestávke, no nič to nezmenilo na zahanbujúcej prehre.
Tvrdošín – K. N. Mesto 0:11 (0:6)
Rozdiel medzi oboma celky bol obrovský, čo sa prejavilo aj na konečnom ukazovateli. Kysučania si už tak druhýkrát zgustli na domácich chlapcoch, keď prvé meranie síl skončilo takisto dvojciferným výsledkom.
Trstená – Belá 2:1 (1:0)
Góly: Ľ. Lepáček 2
Súboj mladších žiakov neukázal moc futbalovej krásy, skôr bojovnosti a väčšej túžby po víťazstve. Tej mali viac domáci chlapci a vďaka streleckej chuti Lepáčka, body ostali doma.
Ružomberok B – Dlhá 2:1 (1:0)
Gól: D. Capuliak
Vynikajúci zápas z oboch strán, no so smolným koncom pre Oravcov. Z hosťujúceho družstva vynikal najmä brankár Patrik Špavor, ktorý svojimi zákrokmi neraz privádzal domácich strelcov do zúfalstva. Zneškodnil aj pokutový kop, no na bodový zápis to nestačilo.

Sučany – Liesek 3:0 (1:0)
Hosťom chýbali dva základné piliere defenzívy, brankár a stopér. Nová obranná štvorica sa nevyhla hneď v úvode chybe a tu domáci potrestali. Po zmene strán mal Liesek na kopačkách šance na vyrovnanie, no tie si cieľ nenašli. Naopak udreli opäť domáci a to až dvoma gólmi.
Vrútky – Rabča 1:1 (1:0)
Gól: M. Brišák
Hostia nenaplnili papierové predpoklady a ako líder prekvapujúco na Turci iba remizoval. V zápase sa potýkal s nepresnosťou v kombinácii a najmä nemohúcnosťou streliť gól.
Or. Veselé – Blatnica odložené na 8. mája 2008
Lokca – Or. Jasenica 1:0 (0:0)
Gól: D. Lech
Obe družstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany a obaja brankári sa len ťažko prekonávali. O najtesnejšej výhre domácich rozhodol z priameho kopu v závere Lech.
Nižná – Z. Poruba 3:0 kontumačne
Hostia na zápas nepricestovali, preto bol zápas starších a mladších žiakov kontumovaný.
Lisková – D. Kubín B 1:2 (1:1)
Góly: Slamka, Verníček
Oravci mali výborný vstup a koniec zápasu. V 6. min sa ujali vedenia gólom Slamku, potom domáci vyrovnali, ale misku váh v závere priklonil na ich stranu Verníček.
Sučany – Liesek 5:0 (2:0)
Vyspelejší domáci celok si bez menších problémov poradil s hosťujúcim kádrom a na cestu mu pribalil päťgólovú porciu.
Vrútky – Rabča 2:2 (1:1)
Góly: F. Jagelka, M. Adamčík
Hra sa odvíjala prevažne na domácej polovici, no hostia svoju prevahu nedokázali dostatočne gólovo zúročiť. Domáci podnikali ojedinelé protiútoky a dva z nich im aj vyšli.
Lokca – Or. Jasenica 0:1 (0:0)
Gól: Madleňák
Oravský súboj mal svoj náboj a diváci videli pekný útočný futbal. Takisto ako pri starších, o zápase rozhodol jeden gólový moment. Šťastnejší tentoraz boli hostia z Oravskej Jasenice.
Lisková – D. Kubín B 2:2 (0:1)
Góly: Kovalčík, E. Bugan
Ani sústavná prevaha hostí nepriniesla trojbodové ovocie, lebo domácim vyšlo všetko, na čo siahli. Z dvoch rýchlych protiútokov skončili oba v sieti hosťujúceho brankára.

9. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 548

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.

Ľudia z mesta sa dávajú testovať na dedinách

Vojaci museli do Osádky už dvakrát priviezť nové testy. Míňajú ich hlavne cezpoľní, pretože v Osádke čakajú oveľa kratšie.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.

Záujem o testovanie je enormný, výrazne prevyšuje očakávania

Záujem ľudí o pilotnú fázu celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 je enormný, podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) výrazne prevyšuje očakávania.

Remišová: Do zdravotníctva musíme investovať, aby bolo odolnejšie

Podpredsedníčka vlády Veronika Remišová (Za ľudí) považuje za prvoradé zmierniť veľký tlak na zdravotníctvo,

Čakanie na testovanie v Oravskom podzámku.