Derby piatej ligy pre bojovnejší Zuberec

Oščadnica – Tvrdošín 2:0
(2:0)
Zostava: Kazík, Vajdečka, Hradský, Maslo, Kováč, Palider, Sirota, Sučák, Plančo, Novák, Chromek, striedal: Florek
Ihrisko Oščadnice je známe svojimi malými rozmermi. Kombinačný futbal sa tam preto realizovať príliš nedá. Domáci sa spoliehali na nakopávanie lôpt do šestnástky Tvrdošínčanov. O výsledku sa rozhodlo po prvých dvadsiatich minútach. V 15. minúte otvorila Oščadnica skóre po peknej akcii, na ktorej konci bola presná hlavička domáceho hráča. Tvrdošínčania si vypracovali množstvo šancí, ale tentoraz sa im lepila smola na kopačky. V 20. minúte fauloval tvrdošínsky Vajdečka domáceho hráča na hranici šestnástky. Oščadnica kopala nepriamy kop, ktorý si opätovne našiel svojho adresáta. Ďalšia úspešná hlavička dala zápasu definitívu. Tvrdošínčanom sa nepodarilo vsietiť ani do prázdnej brány. Druhé dejstvo pohľadný futbal neprinieslo. Nemenilo sa ani skóre. Tvrdošín je však naďalej šťukou štvrtej ligy. JAROSLAV FLOREK

Rosina – Or. Jasenica 2:3 (2:3)
n Góly: M. Vráb, Mário Madleňák, M. Zanovit
n Zostava hostí: P. Čiernik, P. Škombár, V. Madleňák, J. Skočík, D. Kaprálik, M. Zanovit, P. Binek, J. Zemenčík, Maroš Madleňák, Mário Madleňák, M. Vráb, striedali: M. Pauč, M. Hvolka, A. Zošák
Oravská Jasenica prišla do Rosiny uhrať dobrý výsledok. V 12. min hostia potiahli loptu po ľavej strane, Mário Madleňák nahráva M. Vrábovi, ktorý dáva gól - 0:1. Domáci hostí nachvíľu pritlačili, keď Jasenica po hrubej chybe Bineka dostáva v 17. min vyrovnávajúci gól. V 29. min potiahol loptu po pravej strane J. Zemenčík, nahráva J. Vrábovi, ten dáva loptu M. Madleňákovi, ktorý strieľa gól - 1:2. Peknú akciu zo stredu ihriska predviedli hostia, keď po kombinácii Madleňák – Vráb končí lopta u Zanovita a ten s prehľadom skóruje na 1:3. Hneď nato, v 40. min, po chybe obrany hostí dávajú domáci na 2:3. V 2. polčase Jasenica hrala na brejky, keď mala tri šance, ktoré však nedokázala premeniť. MÁRIO MADLEŇÁK
Ostatné zápasy
Z. Poruba – Valča 1:1 (1:1), Tomek (z 11 m) – Kucian. Teplička – Stráňavy 1:5 (0:2), Valášek – Barošinec 2 (2 z 11 m), Vacek 3. Turany – Kotr. Lúčka 3:0 (2:0), Markuš, Matuška, Orolín, Trebostovo – Dúbrava 2:0 (1:0), Thomka, J. Lukášik. K. Lieskovec – Belá-Dulice 5:0 (2:0), Ceniga, Marčan 2, Kekely (z 11 m), Baláž.

Zuberec – Or. Poruba 2:1 (0:0)
n Góly: Bažík, Maruniak - Čipčala
n ŽK: Marek Šišila
n ČK: Tomáš Šiška
n Zostava domácich: Kovalčík, E. Šiška, Kubaľa, T. Šiška, M. Šiška, Šišila, Maruniak, Petrek, Jurčo, Juráň, Bažík, striedali: Romaňák, Jančura
n Zostava hostí: Kováč, Paprčka, Čipčala, Hucko, Vican, Dutka, Dudáš, Dauda, Koedam, Katreniak, Feranc, striedali: Slosarčík
Hra bola na oboch stranách na začiatku zápasu vyrovnaná. Hostia sa zdali byť technicky zdatnejší, domáci však zabojovali. Išlo o vcelku dobre zahraný zápas. Domáci mali tri čisté gólové šance, ktoré brankár hostí záhadne zachraňoval. Potom hostia hru vyrovnali. Po vylúčení Šišku domáci viac zabojovali, z čoho rezultoval gól strelený Bažíkom. Hostia sa snažili využiť každú šancu, keď po nedorozumení obrancov skórovali na 1:1. Domáci však nerezignovali a po krásnom lobe Maruniaka strhli víťazstvo na svoju stranu. Hostia sa snažili, no domáci svojou umnou hrou vyhrali. KAROL HRNČIAR

Vrútky – Trstená 1:1 (0:0)
n Gól: Peter Vitek
n Zostava: Suroviak, Repka, Vitek, Koleják, Bača, Tropek, Jendriššek, R. Palider, Vajdečka, Machajda, Letaši, n striedali: Václavík, Chovan
Vrútky privítali oravské družstvo na hrboľatom trávniku v Martine. Domáci začali aktívnejšie. V úvode si vypracovali dve príležitosti, z ktorých však nezapršalo. Hostia síce nastúpili v nekompletnej zostave, ale ich obranná hra vytvárala domácim vrásky na čele. Trstená sa spoliehala na rýchle protiútoky, ktoré však jej hráči nedoťahovali do konca. V druhom polčase sa Vrútky v 8. minúte ujali vedenia po prieniku po ľavej strane. Nasledoval center do 16-ky, na následnú hlavičku bol Suroviak prikrátky. Trstenčania nezvesili hlavu a vyrovnali hru. Snaha sa vyplatila v 70. min, keď sa lopta dostala do domácej šestnástky. Peter Vitek neotáľal a umiestnenou strelou stanovil konečný výsledok. Vrútky chceli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale umná defenzíva Oravcov im nič nedovolila.
PAVOL BAČA

Nižná – Lisková 2:0 (1:0)
n Góly: Andrej Brčák, Daňa
n ŽK: Michal Kuboš, Adámus
n Zostava: Dávid Brčák, Bažík, Chladný, Komačka, Michal Kuboš, Daňa, Marek Kuboš, Orčo, Pavčo, Dedinský, Andrej Brčák, n striedali: Lukáš Žák, Obtulovič, Adámus
Od začiatku to bol dosť nervózny zápas, na domácich bolo vidieť, ako im výsledok z minulého týždňa zväzuje nohy pred domácim obecenstvom, ktoré očakávalo, že Liskovú prevalcujú.
Do 25. min neboli šance ani na jednej strane. Okolo 30. min kapitán družstva Marek Kuboš napriahol cez 20 metrov prudkú strelu, ktorú brankár s námahou vytlačil na roh. V 35. min nebojácne vošiel do šestnástky A. Brčák a s prehľadom otvoril skóre zápasu.
Aj hostia mali v závere polčasu otvorenú šancu, kedy ich útočník nastrelil brvno domácej brány.
V druhom polčase bolo zo strany domácich tiež cítiť nervozitu, nezmohli sa na súvislejšiu akciu a hostia začali postupne preberať iniciatívu na svoju stranu. I keď si hosťujúce mužstvo vyloženú šancu nevytvorilo, neustále hrozili a častejšie sa hralo na polovici domáceho mužstva.
Po prestriedaní hráčov v domácom mužstve sa aj domáci dostávali pred šestnástku hostí, čo vyústilo v samotnom závere zápasu už v nadstavenom čase ku druhému gólu - Daňa nebojácne vnikol do šestnástky, kde bol faulovaný a z nasledujúceho pokutového kopu samotný Daňa uzavrel skóre zápasu 2:0.
Nebol to ľúbivý futbal, preto toto víťazstvo domácich o to viac teší. PAVOL CABADA

Žaškov – Lip. Sliače 7:1 (4:1)
n Góly: Lacko, Hanko, Pavlovčík, Kováč, Púček, Ondrík, Kubačka
n ŽK: Pavlovčík, Hanko, T. Farko, M. Kubačka, Gejdoš, Oprchal, Kelčík
n Zostava domácich: Buzák, Bakoš, Greguška, T. Farko, Hanko, Lacko, Mikuš, Kaplánek, Kováč, Pavlovčík, Ondrík, striedali: P. Farko, Púček, M. Kubčak
n Zostava hostí: Vlkolinský, B. Kelčík, Oprchal, M. Frič, M. Gejdoš, M. Kelčík, Drapáč, T. Frič, J. Gejdoš, Bruk, Sršeň, striedali: J. Mrva, Šveda, M. Mrva
Žaškovčania si schuti zastrieľali, čoho výsledkom bolo 7 gólov v sieti hostí. Rozhodlo sa prakticky v prvom dejstve, aj keď sa Liptákom podaril vsietiť čestný úspech. Žaškov zvíťazil rozdielom troch tried. Neustále potvrdzuje výbornú formu z jesene, kedy sa jasne prihlásil do boja o čelo piatej ligy. Zaujímavé je, že góly nastrieľali prakticky všetci hráči na ihrisku. Svedčí to o kompaktnosti celého mužstva.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

Ak stavebník nechce na povolenie čakať, musí pomôcť

Najviac stavebných povolení v okrese vydáva Rabča. Obecný rozpočet nestíha za domami.

Výstavba v časti Grúň.

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.