Sobota, 25. september, 2021 | Meniny má VladislavKrížovkyKrížovky
I. TRIEDA

Prekvapivá prehra Veličnej

Úvodné jarné kolo mierne naznačilo, s akými ambíciami vstupujú mužstvá do odvetnej časti. Najväčší šok pripravili svojim divákom hráči Veličnej, ktorí prekvapivo podľahli na domácej pôde Krivej. Najväčší ašpiranti na postup nedovolili na svoj úkor žiadnu

senzáciu a pripísali si povinné tri body. Mierne prekvapenie sa zrodilo na horúcej pôde v Zubrohlave, kde domáci ťahali za kratší koniec proti Oravskému Podzámku. Trojbodovým úlovkom potešili svojich fanúšikov aj tímy Rabče a Brezy. Body sa delili iba v jedinom prípade a to v Párnici.

n Góly: Medvecký 2
n Zostava domácich: Čajka – M. Mordel, Hradský, Jendroľ, Mokošák, Ľ. Rentka, Palider, Václav, Ľ. Banas, Ľ. Mordel, A. Banas, striedali: Brišák, M. Rentka, Graňák
n Zostava hostí: Kubinda – Šiška, Horňák, Marcinek, Holubčík, Jurovčík, Kováč, Fiderák, Ordančík, Datko, Medvecký, striedal: Maslo
n Divákov: 150
Úvod zápasu sa niesol v menšom oťukávaní a ako prví vystrčili rožky domáci futbalisti. Veľkú šancu na kopačke mal najprv Ľuboš Rentka a o pár minút neskôr výborne vypichol loptu domácemu Antonovi Banasovi hosťujúci hráč. Potom sa osmelili aj hostia a hneď bola z toho nebezpečná príležitosť. Samostatný nájazd však neskončil v sieti, no v 25. min sa už skóre menilo. V stopercentnej šanci prekopol hosťujúcu svätyňu Ľuboš Banas a vzápätí vyšiel hosťujúcemu tímu samostatný únik. Chladnokrvne ho premenil Medvecký a hostia boli zrazu na koni. Päť minút pred odchodom do šatní sa opäť presadil strelec úvodného gólu, keď využil zaváhanie v domácich obranných radoch. V 2. polčase stavila Zubrohlava na jednu kartu, no v tomto zápase jej nebolo súdené streliť gól. Vyloženú šancu spálil Brišák a ani ďalšie si nenašli svoj cieľ. Oravský Podzámok už viac domácim nedovolil a zaknihoval veľmi cenné víťazstvo. JOZEF LEŠŇOVSKÝ

Dlhá – Rabča 0:1 (0:1)
n Gól: Sivka
n ŽK: Novák, Bakoš – Herud
n Zostava domácich: Novák – A. Capuliak, Šutta, Martin Capuliak, Murín, Bakoš, Marek Capuliak, Haviar, Hirner, Jendríšek, Chladný, striedali: Kurčinka, Kožienka, Žilinec
n Zostava hostí: Adamčík – Slovík, Sivka, Gužík, Kozák, Kudiak, Herud, Jagnešák, Kovalíček, Š. Revaj, T. Revaj, striedal: Kvasňák
n Divákov: 80
ANTON NOVÁK

Breza – Podbiel 2:0 (0:0)
n Góly: D. Nodžák, Trabalík
n Zostava domácich: Parišek, Betík, Mäsiar, D. Hladek, Trabalík, Kormaňák, M. Kozák, A. Sitárik, P. Večerek, V. Adamica, D. Nodžák, striedal: J. Betík
n Zostava hostí: M. Butko, J. Adamec, J. Domiňák, P. Dvorský, L. Kanderka, J. Mintál, M. Michalica, J. Kompala, Uher, J. Kanderka, M. Turčák
Po pomerne dobrej zimnej príprave a s dvoma novými posilami (Trabalík, Kozák) chceli domáci futbalisti v úvodnom jarnom súboji bodovať naplno. Hneď po rozohraní však omladení Podbielčania ukázali, že nebudú ľahkou prekážkou. V 4. min pohrozil hosťujúci Turčák, ale gólmana Brezy neprekonal. O pár minút sa v podobnej pozícii ocitol brankár hostí a taktiež uspel. V 35. min pekne potiahol loptu D. Hládek, nahral Adamicovi, ktorý z 8 m strelil vedľa brány. Hralo sa bojovne na oboch stranách. V 40. min Breza zahrávala dva rohové kopy a po druhom mohol otvoriť skóre Miloš Kormaňák, ale z 5 m prekopol. V 45. min vyriešil nebezpečnú akciu gólman Podbiela. Po zmene strán domáci ešte viac súpera pretlačili na svoju polovicu. V 50. min gólman hostí likviduje ďalšiu nebezpečnú akciu. V 65. min len o centimeter minul Adamica ľavú žrď. Domáci sa dočkali v 75. min, kedy z priameho kopu uspel Dušan Nodžák. Hneď po rozohraní dal o sebe vedieť Trabalík a upravil na 2:0. Obidve mužstvá predvieli solídne výkony a diváci sa v celej jarnej časti majú na čo tešiť. DUŠAN HLÁDEK

Or. Veselé – Vavrečka
2:1 (1:0)
n Góly: Lukáš Briš, Martin Pisarčík – Tibor Hurák
n ČK: - Michal Hoľmík
n Zostava domácich: Kolenčík, Švába, Madleňák, Maslaňák, Andrej Feranec, Majdiak, Briš, Pucheľ, Mušák, Kumor, Pisarčík, striedali: Marcel Feranec, Kronka, Večerek
n Zostava hostí: Pientek, Holub, Večerek, Peter Sklárčik, Doroš, Hoľma, Hurák, Igor Hoľmík, Seč, Juraj Hoľmík, Michal Hoľmík, Martin Sklárčik, striedali: Kasan, Pientek
Zápas sa niesol v réžii derby zápasu. Hostia pricestovali do Oravského Veselého len 13, no domácim boli vyrovnaným súperom. V 16. min si ideálne nabehol na prihrávku Briš a bez prípravy otvoril skóre stretnutia. Druhý polčas hostia pritlačili domácich, ale len v poli. V 50. min využil Pisarčík zaváhanie hostí a s prispením hosťujúceho obrancu zvýšil na 2:0. Hostia potom otvorili hru a pritlačili domácich, z čoho v 70. min pramenil gól Igora Huráka. Do konca zápasu sa striedali útoky z jednej strany na druhú. Domáci si však 1-gólové víťazstvo zobrať nenechali. (DR)

Lokca – Bobrov 4:2 (4:1)
n Góly: Zdenko Graňák, Miroslav Trnka, Kramarčík – Náhly, Stano Gerek
n ČK: Ľuboš Bombjak – Ján Paška
n Zostava domácich: Stanislav Kormaňák, Bombjak, Bartoš, Ondrek, Ľuboš Bombjak, Náčik, Trnka, Roštiak, Kramarčík, Oščadnický, Zdenko Graňák, striedali: Pavol Kormaňák, Kadavý
n Zostava hostí: Veselič, Pavol Bomba, Gužík, Stoklasa, Náhly, Peter Bomba, Stanislav Gerek, Belvončík, Serafín, Peter Gerek, Daniel Gerek, striedali: Paška, Ján Bomba, Parčák
V Lokci sa hral divácky atraktívny zápas. Celá hra prebiehala prevažne medzi 16-tkami. Domáci hneď v 1. min otvárajú skóre na 1:0. Po faule na Kramarčíka strieľajú domáci pokutový kop a Trnka z penalty premieňa na 2:0. Nasleduje krásna kombinačná akcia Mariána Kramarčíka, ktorý z protiútoku zvyšuje na 3:0. Štvrtý gól domácich strieľa v prvom polčase z protiútoku Miroslav Trnka. Náhly z hosťujúcej strany mužstva premenil gólovú šancu po rohovom kope. V druhom polčase sa Bobrovčanom podarilo ešte raz upraviť skóre, tentoraz na konečný stav 4:2, o ktorý sa postaral Stanislav Gerek.
Domáci mali prevahu nad hosťujúcim mužstvom, no tvrdý boj prebiehal na jednej aj druhej strane. (PB)

Párnica - Veličná 1:1 (0:1)
n Góly: Kalina - Michna
n Zostava domácich: Smoleň, Lopeň, Trnovský, Had, Vaňko, Datko, Kalina, Zaťko, Bujnák, Mahút, Lach, striedali: Pazdera, Molnár
Stretnutie začalo vzájomným oťukávaním. V prvej 30-minútovke si domáci vytvorili miernu územnú prevahu, ale bez výraznej možnosti zakončenia. Hostia sa snažili o rýchle protiútoky na rýchlonohého Michnu, domáci ich však vždy včas zlikvidovali. Keď sa už zdalo, že obe mužstvá pôjdu do kabín s nulou na konte, Michna sa predsa len presadil - využil chvíľu nedôslednosti domácej obrany a dostáva hostí do vedenia. Párničania sa po výmene strán pokúšali aspoň vyrovnať, no nepresadili sa. Naopak, hostia si hrou na svojho najlepšieho hráča Michnu vytvorili viac príležitostí na zvýšenie vedenia, aj keď končili neúspešne. Domáci sa však predsa len dočkali. Úspech slávili v 60. min, keď Kalina vyrovnáva na 1:1. V závere zápasu mali viac z hry na kopačkách hostia, ktorí si vytvorili ešte tri pekné gólové šance. Tie však zásluhou domácej obrany a nemohúcnosti hostí zakončiť vyšli naprázdno. Delenie bodov bolo spravodlivé. V prvom jarnom stretnutí videli diváci v Párnici priemerný až podpriemerný futbal. MILAN HANČIAK

Veličná – Krivá 2:4 (0:4)
n Góly za hostí: Š. Sakmár 2, M. Pavelek, M. Zaťko
Stretnutie dokonale vyšlo hosťom, ktorí na čo v 1. polčase siahli, to im padalo do brány. Domáci futbalisti boli mierne zaskočení a z letargie sa už v úvodnej štyridsaťpäťminútovke nedostali. Po zmene strán robila Veličná všetko pre zvrátenie nepriaznivého stavu. Otvorila hru a ich útočné poňatie hry slávilo postupne aj úspech. Dva presné zásahy mierne zdramatizovali zápas, ale na bodový zápis to už nestačilo. LIBOR KUBALA

Divákov: 80
Úvodné jarné stretnutie neprinieslo moc futbalovej krásy, obe družstvá skôr vychádzali zo zabezpečenej obrany. Mierna aktivita však bola na domácich kopačkách, no do gólového efektu nevyústila. Udrelo však na opačnej strane, keď hosťom vyšiel ojedinelý protiútok a domáci gólman bol proti Sivkovmu úniku bezmocný. Po prestávke vrhol domáci tím všetky sily do útoku, no ich pokusy si cieľ nenašli. Ofenzívne poňatie hry domácich vyhovovalo Rabči, ktorá podnikala rýchle protiútoky do otvorenej obrany. Tie však takisto neskončili gólom a tak stretnutie skončilo najtesnejšou výhrou hostí. ANTON NOVÁK