Pezinok: Lukjanec 22, Brliť 18, Williams 16, Snopko 13, Mičuda 7 (Whisby 19, Urland 18, Michálik 10, Petráš 4, Došek 2, Holešovský 0), tréner: Černický
Dolný Kubín: Sklárčik 17, Kurilič 8, Cvitanovič 7, Findura 5, Petrovič 3 (Bačič 17, Darius 12, Filo 9, Kmetoni 4, Záhora 2, Zarovskij 2) tréner: Fulgosi
TH: 31/24 – 25/18
FAULY: 22 – 25
TROJKY: 9 – 6
ŠTVRTINY: 41:19, 34:21, 27:27, 27:19
V zápase s istým víťazom základnej časti extraligy išlo Dolnému Kubínu v podstate len o prijateľný výsledok. Od úvodu však hostitelia ukazovali, že nebudú brať na súpera z Oravy ohľad. Po dvoch minútach viedli Pezinčania 12:0. Zápas postupne stratil charakter extraligového duelu a zmenil sa len na vzájomnú, zvláštnu formu tréningu. Hostia odpovedali iba jedným košom Cvitanoviča a dvomi premenenými trestnými hodmi Kuriliča. Prišiel však ďalší prídel bodov domácich. V 7. minúte vyhrával Pezinok už o 27 bodov. V posledných dvoch minútach 1. štvrtiny domáci zvoľnili tempo a dovolili strieľať aj hosťom. Za D. Kubín skórovali: Kmetoni, Bačič, Findura a Kurilič. Aj úvod 2. desaťminútovky začali Pezinčania šnúrou 11 bodov. Bačičovi padla trojka, následne však viedli domáci postupne až o 41 bodov. V závere hostia znížili skóre na 35 bodový rozdiel. V druhom polčase už dostali príležitosť všetci hráči z lavičiek obidvoch družstiev. Hra dostala rýchly spád. Koše padali na oboch stranách. V drese Dolného Kubína sa v dobrom svetle prejavili hlavne Darius a Sklárčik. Obaja spolu s Bačičom si zaslúžia za predvedený výkon v zápase pochvalu. Útechou je aspoň to, že sa hostia nevzdali, ale snažili sa bojovať až do konca stretnutia. Viacerými akciami ukázali pezinskému publiku niekoľko pekných basketbalových momentov.
BK Dolný Kubín – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 57:81 (11:16, 29:38, 42:54)
Dolný Kubín: Cvitanovič 23, Kurilič 13, Dubovský 5, Kmetoni 2, Findura 0 (Sklárčik 7, Petrovič 7, Bačič 0), tréner: Fulgosi
SNV: Pešta 20, Hovaňák 13, Opatovský 7, Mason 7, Demečko 0 (Ridzoň 16, Madaj 16, Repaský 2, Bečarik 0), tréner: Krajnovič
TH: 8/3 – 13/9
FAULY: 20 /Kurilič 5/ - 14
TROJKY: 6 – 10
ŠTVRTINY: 11:16, 18:22, 13:16, 15:27
V domácom zápase s favorizovaným súperom z hornej časti tabuľky začali Dolnokubínčania lepšie. Počas prvých 5 minút úvodnej štvrtiny nedokázali hostia úspešne vystreliť na kôš. Naproti tomu ich kôš zaťažil domáci Cvitanovič 6 bodmi. Potom sa Spišiaci prebrali a rýchlou šnúrou, zakončenou trojkou Ridzoňa prešli do 3 bodového vedenia. Trojkou odpovedal ešte Sklárčik, ale v poslednej minúte znovu úspešne triafali len hostia. Vo vyrovnanej druhej štvrtine sa domáci snažili znížiť súperov náskok. Ich hra však postupne strácala presnosť i kolektívny charakter. Streľbu nezakončovali efektívne, čo súper využil na získanie postupne až 10 bodového náskoku. V závere ho Petrovič trojkou korigoval, ale Kurilič faulom umožnil premeniť súperovi ďalšie šestky. Ten po polčase viedol o 9 bodov.
Hostia boli mierne úspešnejší aj v tretej časti zápasu. Na strane domácej naďalej predovšetkým absentovala efektívna streľba. Svoj deň evidentne nemali viacerí hráči základnej pätky. Pred záverečnou štvrtinou viedli hostia už rozdielom 12 bodov. V poslednej desaťminútovke pridali body za domácich už len Cvitanovič s Kuriličom. Ostatným spoluhráčom sa však strelecká šťastena obrátila úplne chrbtom. Škoda aj postupu domáceho trénera Fulgosiho, ktorý nedal možnosť zapojiť sa do hry ostatným hráčom z lavičky. Tí boli v Pezinku príjemným prekvapením. Treba však veriť, že pred rozhodujúcimi zápasmi v boji o udržanie sa Dolného Kubína v extralige si všetci zainteresovaní naplno uvedomia svoju zodpovednosť pred svojimi fanúšikmi a perfektným publikom.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 293

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.

Tu sú výsledky víkendového testovania na Orave. Prečo ste boli vy?

Za tri dni otestovali odberové tímy 91 505 ľudí. Do karantény poslali 3 904 infikovaných.

Ulice a námestia stíchli.

Futbalisti Brezovice sa na jeseň bavili futbalom

Oravský Podzámok zimoval vlani na prvom mieste siedmej ligy. V aktuálnej sezóne sa nachádza na desiatom mieste.

Futbalisti Brezovice predvádzali na jeseň výborné výkony.