Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

Kino Choč
Ut.- st 8. - 9. apríla o 18.30 h
Vlak do Yumy - Zmeškať, alebo stihnúť vlak môže zmeniť Váš život. Najmä ak Vás má odviesť do väzenia. Ben Wade je zlodej a vrah. On a jeho banda prepadávajú vlaky a dostavníky, berú si čo sa im páči a k olovu nemajú nikdy ďaleko. Prekliato rýchle ruky a bystrá hlava si poradia so všetkými nástrahami. Pripravte sa na slušnú poctu klasickému westernu.
So - ne 12. - 13. apríla o 18.30 h
Čertovský holič z Fleet Street - V 19. storočí nepodrezával hrdlá iba Jack Rozparovač. Benjamín Barker bol šikovný holič, ktorý mal príliš krásnu manželku Lucy a dcéru. No keď Lucy spočinula v očiach sudcu Turpina, rýchlo sa ocitla v jeho zajatí. Barker v žalári a mladá rodina sa rozpadla. Po 15. rokoch sa blíži bárka pasažierov od útrob Londýna a na palube Barker sršiaci pomstou...
Po - 14. apríla o 18.30 h
Kurz negatívneho myslenia - Geirr je drsný chlapík. Nedávne ochrnutie od pása nadol a následné pripútanie na vozík v ňom vyvolalo akútnu trudnomyseľnosť, ktorú výdatne podporuje jointami a alkoholom. Komunikácia medzi nim a manželkou sa razantne zhoršila. Jediné, čomu sa od tej doby s vášňou oddáva je počúvanie Johnyho Casha (umocnené prikladaním štipcov na bradavky) a sledovanie vojnových filmov.
KONCERT
Pi - 11. apríla o 19.00 h
Jan Fabricky´s Overt Act Tour – 2008
Formácia bude hrať v zložení : Jan Fabricky – drums (CH/SK), Stefan Rademacher – bass (GER), Carl Orr – guitar (GB), Andreas Renggeli – keyboards (CH)
DIVADLO
So - 12. apríla o 19.00 h
Veličnianske ochotnícke divadlo
Božena Slančíková Timrava. „Páva“
Divadelná sála MsKS DK
VÝSTAVY
Apríl 2008 po - pi od 10.00 do 18.00 h
Výstava keramiky – Firma Modelská
Výstavná sieň MsKS DK, vstup voľný
Št 10 apríla o 18.00 h
Portrét T. H. Florina, Najkrajší Florinov dom
Výstava prác detí ZŠ a ZUŠ mesta Dolný Kubín k 100 výročiu narodenia T. H. Florina
MsKS - fotogaléria na prízemí, vstup voľný
Polícia očami detí
Regionálna výtvarná súťaž
30. apríla - uzávierka súťaže
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko a OR PZ D. Kubín
9. apríla o 9.00 h
Čo vieš o hviezdach? – Vedomostná astronomická súťaž
Základná cirkevná škola Radlinského DK
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko DK
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Čo sa skrýva za oponou
Oravská galéria v Dolnom Kubíne a Bábkové divadlo v Žiline srdečne pozývajú na netradičnú výstavu v priestoroch trvalej expozície Oravskej galérie na Hviezdoslavovom námestí v DK. Výstava potrvá do 1. júna
Skauting ma baví - výstava fotografií dolnokubínskych skautov
Výstava potrvá do 8. apríla
Jaroslav Kubička - Projekty a realizácie sôch - Kubička chápe umenie ako nepretržitý a neuzatvorený proces, v ktorom jeden podnet, nápad, problém, myšlienka, krajina, často len farba, odraz na vode alebo hudobná skladba boli inšpiráciou k záznamu, kresbe, soche či obrazu, ktoré autor nikdy nepovažoval za definitívne dokončené.
Metamorfózy maľby – Výstava Spolku výtvarníkov Slovenska - Diela Hložníka, Laluhu, Kompánka, Krivoša, Jakabčica, Rudavského, Zimku, Hološku, Studeného, ktoré patria ku klasickým ukážkam slovenskej maľby sa stretnú v konfrontácii s dielami strednej a aj najmladšej generácie. Vzniknutá sonda odhalí mnohé nepoznané spojitosti a naznačí prirodzené prelínanie, ale i dramatické kontrasty jednotlivých autorských konceptov.
Výstavy potrvajú do 20. apríla
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spolu organizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené po - pi od 9.00 - 16.30 h, so - zatvorené a v ne od 10.00 do 17.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčastná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov – od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia. Otvorené je denne od 10.00 do 15.00 h.

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Ne - 13. apríla o 18.00 h
Jumper - Štrnásťročný David žije so svojim otcom na predmestí. V škole sa s nim baví len pár ľudí, otec je na neho prísny a tak hľadá pochopenie aspoň u spolužiačky Millie. To sa samozrejme stane terčom posmechu od jeho spolužiakov a David sa tak jedného zimného dňa pri jednej nevinnej šarvátke prepadne cez ľad rovno do divého prúdu rieky. Namiesto smrtiacej agónie sa však dostane cez nejakú čudnú priestorovú dieru do knižnice medzi regále
DIVADLO
9. – 11. apríla od 8.00 h. Dom kultúry Námestovo
XXV. Námestovské Divadelné dni
Krajská súťažná prehliadka činoherného divadla, mladého alternatívneho divadla Žilinského kraja

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
St - 9. apríla o 18.30 h
Medvídek – je po Krásce v nesnázích krokom späť. Áno, je tu badateľná snaha o niečo viac než len prázdne reči o modernom životnom štýle ľudí po tridsiatke plnom zrád, podvodov, hádok a nedorozumení a viac či menej nezáväzných sexuálnych dobrodružstiev. Nájdu sa diváci čo budú veľmi spokojní s tým, čo videli, lebo taký je sám život.
Orava vo fotografii – putovná výstava neprofesionálnych fotografov
Termín, miesto: Apríl, Dom kultúry Nižná

TVRDOŚÍN
Kino Javor
Pi 11. apríla o 18.00 h
Sila srdca – Tento príbeh sa pred piatimi rokmi skutočne odohrával a teraz prišiel moment, keď kedysi citovo devastovaná žena ukazuje celému svetu, čo to znamená prežiť posledný mesiac života vášho partnera v absolútnej neistote, pod napätím vo dne v noci, so štipkou nádeje na návrat milovaného a vyvíjajúcim sa potomkom noseným pod srdcom v šiestom mesiaci tehotenstva.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 - 1987) maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou. Otvorené od 10.00 do 16.00 h
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne - 13. apríla o 18.00 h
Asterix a Olympijské hry - Asterix a Obelix sú späť! A tento krát vás čaká príbeh plný športového zápolenia medzi galmi a ich súpermi z celého sveta. Popritom všetkom sa odvážny mladý gal Alafolix vášnivo zaľúbi do gréckej princeznej Iriny. Spolu s Asterixom a Obelixom a za pomoci ich čarovného elixíru sa vydá do Grécka s cieľom vyhrať nielen Olympijské hry, ale aj srdce princeznej Iriny.
MUZIKÁL
Pripravujeme:
21. apríla o 19.00 h.
Mesto Trstená odd. kultúry pozýva všetkých občanov na flamenco muzikál
DON QUIJOTE – Najslávnejší rytiersky román všetkých čias prvý krát v podobe flamenco muzikálu. V hlavnej úlohe IVAN „TULI“ VOJTEK
Vstupenky si možno zakúpiť od 19. marca v kancelárii DK v Trstenej od 7.00 do 15.00 h

ORAVSKÁ POLHORA
PODUJATIA
13. apríla v Rím. kat. kostole Oravská Polhora
Spomienkové podujatie k 100. výročiu narodenia Jána Vojtašáka
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené len pre ohlásené návštevy.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria bola otvorená v auguste 2006 na základe prác ľudových rezbárov - účastníkov Medzinárodného rezbárskeho plenéra „Návraty k Siváňovcom“. Nachádza sa v nej 50 drevených plastík od 20 autorov. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Pred jej návštevou kontaktujte Obecný úrad.

ZUBEREC
Múzeum Oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30 h

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Pomáhajte čítaním
 1. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 2. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 3. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 4. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 8. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 9. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 10. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 188
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 214
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 734
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 040
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 609
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 383
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 648
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 525
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 513
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 421
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.

Testovanie v strojárňach Hern Námestovo.

Najlepší strelec mohol ostať v Dlhej, rozhodol sa pre Babín

Marcel Kunocha si vyskúšal všetky pozície. Najlepšie sa cíti v útoku.

Marcel Kunocha (pri lopte) strelil na jeseň 13 gólov.

Chceme, aby mali mladí futbalisti pamiatku

Po skvelých odozvách z minulých rokov sme sa opäť rozhodli spustiť obľúbenú rubriku Predstavujeme futbalové nádeje.

Ukážka z minulých rokov.

Zomrel spišský biskup Mons. Štefan Sečka

V nemocnici v Levoči dnes ráno zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka. Jeho biskupským heslom bolo Crux Christi perficiat nos (Kristov kríž nech nás zdokonalí).

Mons. Štefan Sečka

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Už ste čítali?