Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

Kino Choč
Ut.- st 8. - 9. apríla o 18.30 h
Vlak do Yumy - Zmeškať, alebo stihnúť vlak môže zmeniť Váš život. Najmä ak Vás má odviesť do väzenia. Ben Wade je zlodej a vrah. On a jeho banda prepadávajú vlaky a dostavníky, berú si čo sa im páči a k olovu nemajú nikdy ďaleko. Prekliato rýchle ruky a bystrá hlava si poradia so všetkými nástrahami. Pripravte sa na slušnú poctu klasickému westernu.
So - ne 12. - 13. apríla o 18.30 h
Čertovský holič z Fleet Street - V 19. storočí nepodrezával hrdlá iba Jack Rozparovač. Benjamín Barker bol šikovný holič, ktorý mal príliš krásnu manželku Lucy a dcéru. No keď Lucy spočinula v očiach sudcu Turpina, rýchlo sa ocitla v jeho zajatí. Barker v žalári a mladá rodina sa rozpadla. Po 15. rokoch sa blíži bárka pasažierov od útrob Londýna a na palube Barker sršiaci pomstou...
Po - 14. apríla o 18.30 h
Kurz negatívneho myslenia - Geirr je drsný chlapík. Nedávne ochrnutie od pása nadol a následné pripútanie na vozík v ňom vyvolalo akútnu trudnomyseľnosť, ktorú výdatne podporuje jointami a alkoholom. Komunikácia medzi nim a manželkou sa razantne zhoršila. Jediné, čomu sa od tej doby s vášňou oddáva je počúvanie Johnyho Casha (umocnené prikladaním štipcov na bradavky) a sledovanie vojnových filmov.
KONCERT
Pi - 11. apríla o 19.00 h
Jan Fabricky´s Overt Act Tour – 2008
Formácia bude hrať v zložení : Jan Fabricky – drums (CH/SK), Stefan Rademacher – bass (GER), Carl Orr – guitar (GB), Andreas Renggeli – keyboards (CH)
DIVADLO
So - 12. apríla o 19.00 h
Veličnianske ochotnícke divadlo
Božena Slančíková Timrava. „Páva“
Divadelná sála MsKS DK
VÝSTAVY
Apríl 2008 po - pi od 10.00 do 18.00 h
Výstava keramiky – Firma Modelská
Výstavná sieň MsKS DK, vstup voľný
Št 10 apríla o 18.00 h
Portrét T. H. Florina, Najkrajší Florinov dom
Výstava prác detí ZŠ a ZUŠ mesta Dolný Kubín k 100 výročiu narodenia T. H. Florina
MsKS - fotogaléria na prízemí, vstup voľný
Polícia očami detí
Regionálna výtvarná súťaž
30. apríla - uzávierka súťaže
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko a OR PZ D. Kubín
9. apríla o 9.00 h
Čo vieš o hviezdach? – Vedomostná astronomická súťaž
Základná cirkevná škola Radlinského DK
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko DK
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Čo sa skrýva za oponou
Oravská galéria v Dolnom Kubíne a Bábkové divadlo v Žiline srdečne pozývajú na netradičnú výstavu v priestoroch trvalej expozície Oravskej galérie na Hviezdoslavovom námestí v DK. Výstava potrvá do 1. júna
Skauting ma baví - výstava fotografií dolnokubínskych skautov
Výstava potrvá do 8. apríla
Jaroslav Kubička - Projekty a realizácie sôch - Kubička chápe umenie ako nepretržitý a neuzatvorený proces, v ktorom jeden podnet, nápad, problém, myšlienka, krajina, často len farba, odraz na vode alebo hudobná skladba boli inšpiráciou k záznamu, kresbe, soche či obrazu, ktoré autor nikdy nepovažoval za definitívne dokončené.
Metamorfózy maľby – Výstava Spolku výtvarníkov Slovenska - Diela Hložníka, Laluhu, Kompánka, Krivoša, Jakabčica, Rudavského, Zimku, Hološku, Studeného, ktoré patria ku klasickým ukážkam slovenskej maľby sa stretnú v konfrontácii s dielami strednej a aj najmladšej generácie. Vzniknutá sonda odhalí mnohé nepoznané spojitosti a naznačí prirodzené prelínanie, ale i dramatické kontrasty jednotlivých autorských konceptov.
Výstavy potrvajú do 20. apríla
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spolu organizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené po - pi od 9.00 - 16.30 h, so - zatvorené a v ne od 10.00 do 17.00 h.

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčastná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov – od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia. Otvorené je denne od 10.00 do 15.00 h.

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Ne - 13. apríla o 18.00 h
Jumper - Štrnásťročný David žije so svojim otcom na predmestí. V škole sa s nim baví len pár ľudí, otec je na neho prísny a tak hľadá pochopenie aspoň u spolužiačky Millie. To sa samozrejme stane terčom posmechu od jeho spolužiakov a David sa tak jedného zimného dňa pri jednej nevinnej šarvátke prepadne cez ľad rovno do divého prúdu rieky. Namiesto smrtiacej agónie sa však dostane cez nejakú čudnú priestorovú dieru do knižnice medzi regále
DIVADLO
9. – 11. apríla od 8.00 h. Dom kultúry Námestovo
XXV. Námestovské Divadelné dni
Krajská súťažná prehliadka činoherného divadla, mladého alternatívneho divadla Žilinského kraja

Skryť Vypnúť reklamu

NIŽNÁ
Kino Ostražica
St - 9. apríla o 18.30 h
Medvídek – je po Krásce v nesnázích krokom späť. Áno, je tu badateľná snaha o niečo viac než len prázdne reči o modernom životnom štýle ľudí po tridsiatke plnom zrád, podvodov, hádok a nedorozumení a viac či menej nezáväzných sexuálnych dobrodružstiev. Nájdu sa diváci čo budú veľmi spokojní s tým, čo videli, lebo taký je sám život.
Orava vo fotografii – putovná výstava neprofesionálnych fotografov
Termín, miesto: Apríl, Dom kultúry Nižná

TVRDOŚÍN
Kino Javor
Pi 11. apríla o 18.00 h
Sila srdca – Tento príbeh sa pred piatimi rokmi skutočne odohrával a teraz prišiel moment, keď kedysi citovo devastovaná žena ukazuje celému svetu, čo to znamená prežiť posledný mesiac života vášho partnera v absolútnej neistote, pod napätím vo dne v noci, so štipkou nádeje na návrat milovaného a vyvíjajúcim sa potomkom noseným pod srdcom v šiestom mesiaci tehotenstva.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 - 1987) maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou. Otvorené od 10.00 do 16.00 h
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.

Skryť Vypnúť reklamu

TRSTENÁ
Kino Mier
Ne - 13. apríla o 18.00 h
Asterix a Olympijské hry - Asterix a Obelix sú späť! A tento krát vás čaká príbeh plný športového zápolenia medzi galmi a ich súpermi z celého sveta. Popritom všetkom sa odvážny mladý gal Alafolix vášnivo zaľúbi do gréckej princeznej Iriny. Spolu s Asterixom a Obelixom a za pomoci ich čarovného elixíru sa vydá do Grécka s cieľom vyhrať nielen Olympijské hry, ale aj srdce princeznej Iriny.
MUZIKÁL
Pripravujeme:
21. apríla o 19.00 h.
Mesto Trstená odd. kultúry pozýva všetkých občanov na flamenco muzikál
DON QUIJOTE – Najslávnejší rytiersky román všetkých čias prvý krát v podobe flamenco muzikálu. V hlavnej úlohe IVAN „TULI“ VOJTEK
Vstupenky si možno zakúpiť od 19. marca v kancelárii DK v Trstenej od 7.00 do 15.00 h

ORAVSKÁ POLHORA
PODUJATIA
13. apríla v Rím. kat. kostole Oravská Polhora
Spomienkové podujatie k 100. výročiu narodenia Jána Vojtašáka
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené len pre ohlásené návštevy.

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria bola otvorená v auguste 2006 na základe prác ľudových rezbárov - účastníkov Medzinárodného rezbárskeho plenéra „Návraty k Siváňovcom“. Nachádza sa v nej 50 drevených plastík od 20 autorov. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Pred jej návštevou kontaktujte Obecný úrad.

ZUBEREC
Múzeum Oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30 h

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 2. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
 3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 4. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 6. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 7. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 8. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 9. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
 2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
 3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
 4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
 5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
 6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 10. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 58 067
 2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 812
 3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 15 204
 4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 13 466
 5. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 8 420
 6. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 7 756
 7. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 7 560
 8. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 7 395
 9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 273
 10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 6 960
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Ilustračná fotografia.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

3 h
Novú škôlku by chcel otvoriť od budúceho školského roka.

Ak kolaudácia prebehne v poriadku, materskú školu chcú otvoriť v novom školskom roku.

4 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.

12 h
Roky s nimi nikto nič nerobil.

Likvidácia autovrakov, ku ktorým sa nikto nehlási, je zložitá, no aby stáli bez povšimnutia na lúke niekoľko rokov, je nezvyčajné a svedčí o nevšímavosti úradov aj ľudí.

9 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

ÚFP im dôrazne neodporúča dohrať tri ligové kolá.

6. máj

Z pôvodného bazéna vytvorili tri.

23 h

Muž jazdil po republike vlakom, keď sa mu minuli peniaze, túlal sa hladný po okolí Dolného Kubína.

6. máj

Ľudia berú zdravie na ľahkú váhu a sú málo informovaní o možných rizikách, tvrdí Oleksandr Olashyn.

4. máj

Už ste čítali?