Utorok, 27. september, 2022 | Meniny má Cyprián

POKORILI HANDLOVÚ, ALE LEVICE UŽ NIE

V zápase so šťukou súťaže, Handlovou, Dolnokubínčania dokázali, že v domácom prostredí sa im konečne darí.

BK Dolný Kubín - MBK Handlová 77:73
(21:17, 36:37, 60:45)
BK DK: Cvitanovič 15, , Findura 14, Sklárčik 11, Dubovský 8, Kmetoni 8 (Petrovič 11, Kurilič 10,) tréner: Fulgosi
HANDLOVÁ: Miloševič 20, Vlaič 20, Avalič 8, Smačko 8,Klátik 2 / Štefánik 11, Haviar 2, Pipíška 2/, tréner: Kasum
TH: 21/25 – 16/11
FAULY: 22 – 24
TROJKY: 10 - 6
ŠTVRTINY: 21:17, 25:20, 24:8, 17:28
V zápase so šťukou súťaže, Handlovou, Dolnokubínčania dokázali, že v domácom prostredí sa im konečne darí. Od začiatku začali diktovať priebeh zápasu. Cvitanovič rýchlo strelil prvé 4 body. Kmetoni pridal ďalších 6, vrátane trojky. V 7. minúte ožil aj súper a po bodoch Vlaiča a Smačka dokonca viedol o 4 body. Findura a Petrovič ďalšou trojkou znovu zabezpečili vyrovnanie. V závere 1. štvrtiny Kurilič s Petrovičom stanovili 4-bodový náskok domácich.
V druhej štvrtine zvýšil skóre Dubovský. Súper vzápätí znížil, no trojka Petroviča, ďalšie dve Kuriliča a dva premenené trestné hody Finduru dostali Kubín do 6-bodového vedenia. Strelecká smola a nepozornosť v záverečnej minúte 1. polčasu však priniesli tesné jednobodové vedenie súpera.
V druhom polčase Dolnokubínčania, hnaní búrlivým povzbudzovaním publika, začali hrať ukážkový basketbal. V tretej štvrtine súpera doslova rozstrieľali. Tomu sa prestala dariť streľba. Za 10 minút dokázal len 4-krát úspešne zakončiť, naproti tomu sa v domácom drese ukázali Cvitanovič, Sklárčik, Dubovský a Findura. V poslednej štvrtine domáci zmiernili zápasové tempo. Po koši pridali len Sklárčik, Cvitanovič, Petrovič a Findura, čo súper využil na zníženie náskoku Oravcov na 4 body. V poslednej minúte zápasu však Dolnokubínčania využili jeho nervozitu, prinútili ho faulovať a po sérii trestných hodov Dubovského, Petroviča a dvakrát Finduru viedli tesne pred koncom o 6 bodov. Handlovčania sa nevzdávali a dvomi rýchlymi úspešnými protiútokmi ešte dokázali zdramatizovať záver. Výborný Sklárčik však košom v posledných sekundách zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo.

SkryťVypnúť reklamu

Slovintegra Levice - BK Dolný Kubín 82:72
(13:13, 36:23, 58:45)
LEVICE: Rich 21, Klár 20, Klein 16, Kucsa 4, Lutovský 2 / Pohanka 8, Ristanovič 7, Krkoš 4/, tréner: Lovik
BK DK: Sklárčik 25, Kurilič 18, Cvitanovič 13, Findura 9, Kmetoni 7 (Zarovskij 0, Filo 0, Ondrejka 0 , Petrovič 0), tréner: Fulgosi
TH: 25/18 – 11/7
FAULY: 15 / Kmetoni5/ - 21
TROJKY: 8 – 11
ŠTVRTINY: 13:13, 23:10, 22:22, 24:27
V Leviciach chceli Oravci odplatiť súperovi, vedenému ich bývalým trénerom, januárovú prehru z domácej palubovky.
Vo vyrovnanej prvej štvrtine sa súperi striedali vo vedení. Obidvom sa nedarila streľba, a tak sa po 1. štvrtine rozišli zmierlivo nízkym skóre 13:13. V drese Dolného Kubína strelili svoje prvé trojky Findura, Kurilič a Sklárčik, ktorý pridal aj ďalšie 3 body. Jeden trestný hod premenil Kurilič. Strelecká nemohúcnosť Dolnokubínčanov sa žiaľ naplno prejavila v 2. desaťminútovke. Aj keď obrana Levíc im umožňovala vnikať pod svoj kôš, z ôsmich zakončení boli len 3 úspešné. Dvakrát bodoval Sklárčik a raz Kurilič. Práve Kuriličovi absolútne zlyhala streľba z oblúka. Jedna premenená trojka Kmetoniho z celkovo 10 pokusov a 1 úspešný trestný hod Cvitanoviča umožnili domácim odísť do šatne s 13-bodovým náskokom. Súper v tejto časti hry naplno využil medzery v obrane Dolného Kubína. Počas prvých troch minút 3. štvrtiny to z pohľadu Dolného Kubína vyzeralo na návrat do zápasu. Trojky Finduru, Kuriliča, 4 body Sklárčika a kôš s faulom na Cvitanoviča znížili náskok súpera na 2 body. Zbytočne stratené lopty mu však umožnili ďalšie odpútanie a keď do konca štvrtiny pridal Dolný Kubín len 9 bodov z 1. trojky Finduru a 2 Kuriliča, náskok bol znovu 13-bodový.Vo vyrovnanej poslednej desaťminútovke sa hral už rýchly basketbal. Levičania si s prehľadom kontrolovali výsledok. V drese Dolného Kubína pridal 11 bodov Sklárčik, suverénne najlepší hráč Dolného Kubína. Deväť bodov zaznamenal Kurilič a štyri Kmetoni. Cvitanovič prispel tromi bodmi.
Škoda streleckej nepresnosti, možno aj absencie Dubovského, súper bol aj na prijateľnejší výsledok. Nedarilo sa hlavne Petrovičovi, ktorý z množstva trojkových pokusov (8) nebol úspešný ani raz, čo u neho nebýva zvykom.
1. Skanska Pezinok 38 3151:2877 31 7 69
2. Inter Bratislava 38 3149:2973 26 12 64
3. BK 04 SNV 38 2936:2726 23 15 61
4. Chemosvit Svit 38 2957:2886 23 15 61
5. Eso Club Lučenec 38 2942:2685 23 14 60
6. MBK Handlová 38 3066:3000 19 19 57
7.Komárno 38 3020:3028 18 20 56
8. BK Casta Nitra 37 2920:2808 17 20 54