Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Po 17. marca o 18.30 h
Carmen – Dej sa odohráva medzi tanečníkmi nacvičujúcimi baletné predstavenie Carmen. Hlavnú úlohu získa pekná mladá dievčina, ktorej meno je Carmen, či už hrou náhody, alebo osudu. Dramatický príbeh plný lásky a žiarlivosti môže začať. Láska dvoch baletných sólistov v zrkadle slávneho diela Georga Bizeta.
Ut - st 18. - 19. marca
Chuť lásky – Láska, jeden z najdôležitejších filmových citov, ktorý získava z pohľadu cynikov až príliš veľa a z pohľadu melancholikov ešte stále málo filmového priestoru. Hollywood či iné produkcie vyrobia tony romancí, filmových komédií či drám, ale málo z nich sa vydáva k samotnej podstate. Horko sladká komédia o skúmaní lásky v každom veku, každom štádiu a vo všetkých štádiách..
Pi – ne 21. - 23. marca o 18.30 h
P.S. Milujem Ťa – Dej filmu je postavený na zaujímavom námete. Predstavte si milujúcu dvojicu, ktorá sa po 10 minútach rozpadne. Holly a Gerry skrátka nemali na seba šťastie a nemohli sa milovať desiatky rokov. Ale keď Gerry zomrel, láska Holly neskončila a nepadla len tak do náruče iného. Pretože Gerryho trápil dlhší čas nádor na mozgu a počas dlhých posledných chvíľ života nezaháľal, pripravil Holly sériu dopisov a prekvapení...
VÝSTAVY
Od 17. marca
Škola úžitkového výtvarníctva Ružomberok - Študentské práce. Miesto: Výstavná sieň MsKS DK
Celý marec
Zem je len jedna - Umelecko-odborná súťaž k ochrane a tvorbe životného prostredia. SŠ v regióne Oravy. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
Celý marec 2008, Orava
Oravské nôty - Terénny výskum tradičnej ľudovej hudobnej kultúry Oravy.
ORAVSKÁ GALÉRIA
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Čo sa skrýva za oponou - Oravská galéria v Dolnom Kubíne a Bábkové divadlo v Žiline srdečne pozývajú na netradičnú výstavu v priestoroch trvalej expozície Oravskej galérie. Výstava potrvá do 1. júna 2008
Ut – ne od 10.00 – 17.00 h
Jaroslav Kubička – Projekty a realizácie sôch - Kubička chápe umenie ako nepretržitý a neuzatvorený proces, v ktorom jeden podnet, nápad, problém, myšlienka, krajina, často len farba, odraz na vode alebo hudobná skladba boli inšpiráciou k záznamu, kresbe, soche či obrazu, ktoré autor nikdy nepovažoval za definitívne dokončené.
Výstavy potrvajú do 20. apríla.
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spolu organizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené po - pi od 9.00 - 16.30 h, so - zatvorené a v ne od 10.00 do 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne - Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie na prelome 19. a 20. storočia – básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je do 31. marca 2008 po - pi od 8.00 do 16.00 h, cez víkend len ohlásené skupiny
MUZIKÁL
3. apríla o 19.00 h
High life šou – Brilantná muzikálová šou plná humoru, tanca a hitov. Miesto: Divadelná sála MsKS DK. Lístky sú už v predpredaji.
Do 26. marca o 18.00 h
V rytme - Pozývame všetky zrelé ženy nad 35 rokov každú stredu o 18.00 h na stretnutie v rytme moderného tanca - disco, hip-hop, show, latino... a možno aj niečo iné.
ORAVSKÁ KNIŽNICA
Oravská knižnica Antona Habovštiaka a ZUŠ P. M. Bohúńa vyhlasujú súťaž o najlepšie literárne stvárnenie témy Talenty pre Európu (medzinárodná súťaž B. Warchala v hre na sláčikových nástrojoch), vo forme básne, minieseje, bonmotu, sentencie, aforizmu, alebo vyznania. Uvítame aj výtvarne ilustrované súťažné príspevky. Víťazné práce budú odmenené vecnými cenami. Hlavnou cenou bude uverejnenie najlepšieho príspevku ako literárneho posolstva súťaži v propagačných materiáloch súťaže a v bulletine 12. ročníka súťaže B. Warchala. Účasť v súťaži nie je limitovaná vekom. Súťažné práce s menom autora, s jeho vekom, adresou a označením „Talenty pre Európu – literárna súťaž“ doručte do 31. marca na adresu Oravskej knižnice.
Po – ut 17.- 18. marca od 9.00 do 18.00 h
Veľkonočné trhy – Námestie slobody pred MsKS.

Skryť Vypnúť reklamu

ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčastná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov – od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia. Otvorené je denne od 10.00 do 15.00 h.

TVRDOŠÍN
KONCERT
Po 17. marca o 18.00 h.
Richard Rikkon - Nie je len klavírnym virtuózom vážnej hudby, ale hrá a skladá hudbu rôznych žánrov, ako pop, jazz. Vystupuje sólovo, ale aj s kapelami tanečnej hudby. Ako korepetítor sa spolupodieľal na hudobnej produkcii známej televíznej show Slovensko hľadá SuperStar. V programe sa predstavia aj víťazi Oravskej Superstar. Miesto: Kino Javor v Krásnej Hôrke.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 - 1987) maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou.
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.

Skryť Vypnúť reklamu

NÁMESTOVO
Kino Kultúra
St 19. marca o 18.00 h
V ten večer – Dom na tom najkrajšom mieste na pláži, dobrí priatelia a najlepšia kamarátka, ktorá sa za pár hodín vydáva...Po mnohých rokoch sa jej život prehráva pred očami a niektoré momenty vystupujú do popredia viac ako ostatné. Vracia sa jej aj onen víkend v ktorom zažila lásku, radosť, sklamanie i smútok.
Ne 23. marca o 18.00 h
Súkromná vojna pána Wilsona – Pád sovietskeho impéria mal na svedomí jediný človek – Charlie Wilson. Sukničkár, alkoholik, ktorému sa podarilo vyhnať Červenú armádu z Afganistanu a tým odštartovať rýchly krach komunistickej ríše. Stačilo dodať zle ozbrojeným afgánskym odbojárom kvalitnejšie zbrane.
VÝSTAVY
Po – pi od 8.00 do 15.30 h
Peter Kolčák - PLASTIKA – Ignác Kolčák – OBRAZY - Dom Kultúry Námestovo a Umelecká beseda slovenská si vás dovoľujú pozvať na otvorenie výstavy v priestoroch Domu Kultúry Námestovo. Vernisáž bude spojená s prezentáciou knihy Juraja Kalnického Obrazy zo života Ignáca Kolčáka. Výstava potrvá do 31. marca.

Skryť Vypnúť reklamu

ZUBEREC
Múzeum Oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné tipy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30 h

BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria bola otvorená v auguste 2006 na základe prác ľudových rezbárov - účastníkov Medzinárodného rezbárskeho plenéra „Návraty k Siváňovcom“. Nachádza sa v nej 50 drevených plastík od 20 autorov. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Pred jej návštevou kontaktujte Obecný úrad

JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.

ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené len pre ohlásené návštevy.

TRSTENÁ
Pripravuje:
Pi - so 28. – 29. marca
100. Výročie narodenia Mons. Viktora TRSTENSKÉHO, pápežského preláta. Miesto sála Domu kultúry v Trstenej.
Program piatok:
Začiatok: 8.45 h - Viktor Trstenský – priateľ mladých a vzor pevnej viery (prof. Dr. František Dlugoš, KU v Ružomberku), Človek – spoločnosť – večnosť (Dr. Mária Šimková, SAV v Bratislave), Pohľad na biskupa Jána Vojtaššáka očami V. Trstenského (Dr. Ľuboslav Hromjak, FF TU v Trnave), Katolícka cirkev a komunizmus v kontexte slovenských dejín 20. storočia (prof. Dr. Emília Hrabovec, dekanka FF TU v Trnave)
10.45 – Diskusia, 11.30 - Teologický prínos Mons. Viktora Trstenského (doc. Dr. Juraj Dolinský SJ, dekan TF TU v Trnave); Viktor Trstenský očami biblickej perspektívy (Dr. František Trstenský, KU v Ružomberku); Vplyv teokracie a demokracie na osobnosť Mons. Trstenského (doc. Dr. Mária Bielová, VŠ sv. Alžbety v Bratislave); Postavenie Mons. V. Trstenského v cirkevnej hierarchii (D. Pongrácz, autor odborných publikácií z oblasti genealógie a heraldiky)
12.45 – Diskusia
Sobota: 8.30 - Položenie vencov na hrob Mons. V. Trstenského (cintorín pri SAD); 9.00 - Slávnostná sv. omša v Kostole sv. Martina v Trstenej, celebruje Mons. F. Tondra, spišský diecézny biskup; 10.30 - Odhalenie pamätnej tabule na dome, v ktorom Mons. V. Trstenský žil (ul. ČSA 121/40); 11.00 - Slávnostná akadémia v Dome kultúry v Trstenej

Najčítanejšie na My Orava

Inzercia - Tlačové správy

 1. Koniec Bratislavy? Pre túto firmu môžete pracovať aj cez polovicu republiky
 2. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 3. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 4. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 5. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 6. SÚŤAŽ: Vyhrajte hviezdne svadobné šaty
 7. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 8. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 9. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 10. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 1. METLIFE SLOVENSKO získala certifikát Zodpovedná organizácia
 2. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. SÚŤAŽ: Vyhrajte hviezdne svadobné šaty
 5. 365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti
 6. EUBA udelila čestné vedecké hodnosti „doctor honoris causa“
 7. Miška ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej
 8. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 9. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 10. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 10 889
 2. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 604
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 9 564
 4. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť! 6 984
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 308
 6. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna 3 796
 7. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 712
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 2 765
 9. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 687
 10. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus 2 018

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Aj vás vytočilo sledovanie opozície?
 2. Rastislav Čurma: Boris Kollar zvoláva kamioňákov na hranice
 3. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: Kostol sv. Petra a Pavla v obci Řeznovice
 4. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
 5. Július Kovács: Slovakove a Nvotovej Dokončime to. Polícia vyznamenala. Budova USA ambasády sa fotiť nesmie. Kto odfotil z nej len kúsok je to trestný čin.
 6. Štefan Vidlár: The Mafia Friendly State?
 7. Anna Milanová: Tak ktorý názov je správny?
 8. Adriana Boysová: Oddaná
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 409
 2. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 866
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 7 279
 4. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 503
 5. Michal Porubän: "Nenávistná Čaputová" vs "Mierotvorca Blaha". 4 910
 6. Stanislav Martinčko: Poľovačka na zajace a 50 000 Eur v zlate !! 4 228
 7. Pavel Dvořák: Platby mobilom v Číne 3 992
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 3 443
 1. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
 2. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 6. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 7. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 8. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V Námestove budú mať centrum vodných športov.

V Účku majú novinku. Na Nábreží Oravskej priehrady pribudne centrum vodných športov.


1 h
Boris Babik sa v júli minulého roku upísal Liptovskému Mikulášu. Šancu v ligovom zápase však nedostal.

Mladý brankár si vyskúšal slovenskú extraligu i švédsky hokej.


2 h

Rekordman v počte odohratých zápasov v drese hokejového Slovana Michal Sersen, bol hosťom Roba Kmeťa v pravidelnej štvrtkovej relácii MY Športujeme.


4 h

Krátke saténové svadobné šaty, ktoré chcela mať na vlastnej svadbe a nemal ich kto ušiť, vnukli manželom Škyrtovcom myšlienku otvorili si výnimočný svadobný salón.


11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Známy podnik na Nábreží Oravskej priehrady plamene úplne zničili.


27. okt

Zakážu svadby, oslavy, zatvoria fitness centrá, wellness, akvaparky, v reštauráciách sa nenajete, v kaviarni nevypijete kávu, v hoteli sa neubytujete.


23 h

V interiéri reštaurácie sa najedia len zaočkovaní.


22 h

Útok vyšetruje polícia, má kamerový záznam.


15 h

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Aj vás vytočilo sledovanie opozície?
 2. Rastislav Čurma: Boris Kollar zvoláva kamioňákov na hranice
 3. Miroslav Lisinovič: Z mojej papierovej dielne: Kostol sv. Petra a Pavla v obci Řeznovice
 4. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
 5. Július Kovács: Slovakove a Nvotovej Dokončime to. Polícia vyznamenala. Budova USA ambasády sa fotiť nesmie. Kto odfotil z nej len kúsok je to trestný čin.
 6. Štefan Vidlár: The Mafia Friendly State?
 7. Anna Milanová: Tak ktorý názov je správny?
 8. Adriana Boysová: Oddaná
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 13 409
 2. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 866
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 7 279
 4. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 503
 5. Michal Porubän: "Nenávistná Čaputová" vs "Mierotvorca Blaha". 4 910
 6. Stanislav Martinčko: Poľovačka na zajace a 50 000 Eur v zlate !! 4 228
 7. Pavel Dvořák: Platby mobilom v Číne 3 992
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 3 443
 1. Valentína Sedileková: Komentujete vzhľad druhých ľudí? Ubližujete im viac, ako si uvedomujete
 2. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 3. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 6. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 7. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 8. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu