Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
KINO Choč
Ut 11. marca o 18.30 h
Once – On je pouličný muzikant a ona pianistka, ktorá odchádza do Írska kvôli obžive. Stretnú sa a zistia, že ich spoločná hudba má silu...
Pi - ne 14. - 16. marca o 18.30 h
Honba za pokladom: Kniha tajomstiev – Honba za pokladom 2 je rýchla horská dráha v kulisách záhad. Súdnejšiemu človeku musí byť až trocha smiešne, ako sa stáročné hlavolamy a kódy samé lúštia pred zamračeným čelom Nicolasa Cagea. Je to však pochopiteľné, pretože v konečnom dôsledku film nemá ani hlavu, ani pätu a jeho jedinou záchranou je rýchla jazda.
Po 17. marca o 18.30 h
Carmen – Láska dvoch baletných sólistov v zrkadle slávneho diela Georgesa Bizeta.
Ut - st 18. - 19. marca
Chuť lásky –Láska, to je jeden z najdôležitejších filmových citov, ktorý získava z pohľadu cynikov až príliš veľa a z pohľadu melancholikov možno ešte stále málo filmového priestoru. Hollywood či iné produkcie vyrobia tony romancí, filmových komédií, či drám, ale málo z nich sa vydáva k samotnej podstate. Horko sladká komédia o skúmaní lásky v každom veku, každom štádiu a vo všetkých štádiách..
DIVADLO
VI. Kubínske divadelné dni
12. marec
VII. Kubínsky mikrofón – Regionálna súťaž mladých moderátorov.
13. marec
XXVI. O erb mesta Dolný Kubín – Regionálna súťaž detskej dramatickej tvorivosti.
14. marec
Regionálna súťaž ochotníckych divadelných súborov - Oravský festival divadla a umeleckého slova. Miesto: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín
Po – ut 17.- 18. marca 9.00 - 18.00 h
Veľkonočné trhy – Námestie slobody pred MsKS.
VÝSTAVY
Od po 17. marca
História skautingu v D. Kubíne – Výstava vo fotogalérii MsKS DK.
ORAVSKÁ GALÉRIA
Metamorfózy maľby: Výstava Spolku výtvarníkov Slovenska - Diela Hložníka, Laluhu, Kompánka, Krivoša, Jakabčica, Rudavského, Zimku, Hološku a Studeného, ktoré patria ku klasickým ukážkam slovenskej maľby, sa stretnú v konfrontácii s dielami strednej i najmladšej generácie. Vzniknutá sonda odhalí mnohé nepoznané spojitosti a naznačí prirodzené prelínanie, ale i dramatické kontrasty jednotlivých autorských konceptov. Miesto: Malá výstavná sieň OG
Jaroslav Kubička: Projekty a realizácie sôch - Kubička chápe umenie ako nepretržitý a neuzatvorený proces, v ktorom jeden podnet, nápad, problém, myšlienka, krajina, často len farba, odraz na vode alebo hudobná skladba boli inšpiráciou k záznamu, kresbe, soche či obrazu, ktoré autor nikdy nepovažoval za definitívne dokončené. Miesto: Veľká výstavná sieň OG
Obe výstavy potrvajú do 20. apríla, otvorené je v ut – ne od 10.00 – 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne - Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie na prelome 19. a 20. storočia – básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je do 31. marca 2008 po - pi od 8.00 do 16.00 h, cez víkend len ohlásené skupiny
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spolu organizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené po - pi od 9.00 - 16.30 h, so - zatvorené a v ne od 10.00 do 17.00 h.
PODUJATIA
Každú stredu do 26. marca o 18.00 h
V rytme - Pozývame všetky zrelé ženy nad 35 rokov na stretnutie v rytme moderného tanca - disco, hip-hop, show, latino...a možno aj niečo iné. Miesto: MsKS
ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčasná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov – od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia. Otvorené je denne od 10.00 do 15.00 h.
KRIVÁ
So 15. marca od 9.00 do 17.00 h
Tvarovanie prútia - Tvorivá dielňa pre mladých i starších. Prútie i lektori sú zabezpečené, dvere každému otvorené, stačí si priniesť len pomôcky (hlavne ostrý nožík). Miesto: ZŠ Krivá
Celý marec SŠ na Orave
Zem je len jedna - Umelecko-odborná súťaž k ochrane a tvorbe životného prostredia.
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne
Celý marec, Orava
Oravské nôty - Terénny výskum tradičnej ľudovej hudobnej kultúry Oravy.
TVRDOŠÍN
Do 14. marca, po – pi 8.00 - 16. 00h
Veľkonočné dekorácie – Tvorivé dielne a výstava veľkonočných dekorácií. Tvorivé dielne budú prebiehať každé dopoludnie od 11. do 14. marca v MsKS Tvrdošín na sídlisku Medvedzie. V piatok 14. marca budú vyhlásené výsledky súťaže O najkrajšiu kraslicu Oravy.
KONCERT
Po 17. marca 18.00 h
Rochard Rikkon – Tento mladý klavirista nie je len klavírnym virtuózom vážnej hudby, ale hrá aj skladá hudbu rôznych žánrov, ako napr. pop, jazz. Vystupuje nielen sólovo, ale aj s kapelami tanečnej hudby. Spolupodieľal sa na hudobnej produkcii známej televíznej show Slovensko hľadá SuperStar, kde ako korepetítor sprevádzal súťažiacich spevákov. V programe sa predstavia aj víťazi Oravskej Superstar. Vstupenky sú už v predpredaji.
VÝSTAVY
Galéria Márie Medveckej - Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 - 1987) maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou.
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.
TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 16. marca o 18.00 h
Zlatý kompas – Lyra Belacquaová má iba 12, no aj napriek tomu vie, že keď robíte to, čo vám prikážu namiesto toho, čo si myslíte, že je správne, môže to skončiť všelijako. Tvrdohlavá sirota v pestúnskej starostlivosti magistrov Jordan College v Oxforde patrí do jedného z iných paralelných svetov – neviditeľných, neurčitých rozmerov, kde sa ľudstvo vyvíja s nepatrnými odlišnosťami.
NÁMESTOVO
Kino Kultúra
Pi 14. marca o 18.00 h
Zúriaci býk - Majstrovské dielo režiséra Martina Scorseseho, radiace sa k najlepším filmom 80. rokov. Rozpráva o živote boxera Jakea La Mottu, bývalého majstra sveta v strednej váhe. O jeho vzostupe, ale najmä o jeho páde. Scorsese chápe box ako metaforu zápasu o život. Filmu dominuje skvelý výkon Roberta De Nira.
So - ne 15.- 16. marca o 18.00 h
Gympl – Pedantný fyzikár, strnulý češtinár, telocvikár, riaditeľka školy a ďalší učitelia formujú študentov podľa svojich predstáv na tak trochu zastaralom gymnáziu. A tak málokoho štúdium naozaj zaujíma. Petr a Michal do školy radšej nechodia, a keď tam už náhodou zavítajú, tak celé hodiny prespia, pretože po nociach maľujú graffiti.
VÝSTAVY
Po – pi od 8.00 do 15.30 h
Peter Kolčák – Plastika, Ignác Kolčák - Obrazy
Dom kultúry Námestovo a Umelecká beseda slovenská si vás pozývajú na výstavu v priestoroch Domu kultúry Námestovo. Výstava potrvá do 31. marca.
ZUBEREC
Múzeum Oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné typy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30 h
NIŽNÁ
Kino Ostražica
Ut 11. marca o 18.30 h
Kupec benátsky – Antonio, ktorý má všetok svoj majetok na mori (vlastní niekoľko lodí ktoré vozia tovar z „iných svetov“), túži pomôcť svojmu priateľovi Bassaniovi. Ten potrebuje peniaze, aby sa mohol oženiť s vysnívanou kráskou. Antonio si preto požičia peniaze od židovského úžerníka Shyloka a zaviaže sa mu jednou librou mäsa zo svojho tela ak nebude schopný splatiť čiastku v dohodnutom termíne...
BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria bola otvorená v auguste 2006 na základe prác ľudových rezbárov - účastníkov Medzinárodného rezbárskeho plenéra „Návraty k Siváňovcom“. Nachádza sa v nej 50 drevených plastík od 20 autorov. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Pred jej návštevou treba kontaktovať Obecný úrad v Babíne.
LOKCA
Ne 16. marca
XVII. Majstrovstvá Oravy v Slovenskom mariáši - Súťaž v spoločenskej kartovej hre.
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Obecný úrad Lokca
JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené len pre ohlásené návštevy.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Hygge ako životný štýl
 4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 5. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 6. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 7. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 8. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 9. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 10. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 33 830
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 32 824
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 13 860
 4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 10 191
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 156
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 578
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 915
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 633
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 588
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 606
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Jedno srdce je v centre mesta.

Ich obsah pomôže aj ľuďom v núdzi.

17 h
Michal Suroviak začal s maratónmi vo veku 45 rokov.

Prvý maratón chcel odbehnúť v Košiciach a študentský sen si aj splnil.

20. jan
Takéto krásne ceny čakajú na najlepších bežcoch.

Oravská bežecká liga už tvorí nový kalendár.

16 h
Novinka v Oravskej Lesnej pomáha v orientácii.

Orientáciu v dedine zlepšili informačné tabule.

20. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

16 h

Nahnevaní bežkári sa už obrátili listom aj na vedenie obce Králiky, aby začalo konať.

14 h

Muža našli už bez známok života.

21 h

Prírodná pamiatka očarí v každom ročnom období.

20. jan

Už ste čítali?