Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Pi 29. február, 1. – 2. marec o 18. 30 h
Som legenda – Prvý z očakávaných kinohitov nového roka máme konečne v kinách. Jeden z momentálne najvplyvnejších hollywoodských hercov – Will Smith v ňom, ako jediný žijúci človek v New Yorku, bojuje so samotou, s pocitom viny z neúspechu a desiatkami zombies, pre ktoré je poslednou nádejou i porciou jedla zároveň
DIVADLO
So 8. marca o 19.00 h
PLNÉ VRECKÁ PEŇAZÍ - Slovenské ko-morné divadlo Martin. Tragikomédia o dvoch holičoch, ktorí sa rozhodnú zbohatnúť. Učinkujú: F. Výrostko, E. Gašparová, M. Kráľ, V. Hriadeľ a ďalší. Miesto: Divadelná sála MsKS DK.
Oravské kultúrne stredisko
Ut 11. marca o 15.00 h
Klub výšivky a ručných prác - Klubové stretnutie.
VI. KUBÍNSKE
DIVADELNÉ DNI
12. marec
VII. Kubínsky mikrofón – Regionálna súťaž mladých moderátorov.
13. marec
XXVI. O erb mesta Dolný Kubín – Regionálna súťaž detskej dramatickej tvorivosti.
14. marec
Regionálna súťaž ochotníckych divadelných súborov - Oravský festival divadla a umeleckého slova. Miesto: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín
26. január – 26 marec o 18.00 h
V RYTME - Pozývame všetky zrelé ženy nad 35 rokov každú stredu o 18.00 h na stretnutie v rytme moderného tanca – disco, hip-hop, show, latino... a možno aj niečo iné. MsKS Dolný Kubín.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Št 6. marca o 16.30 h
Metamorfózy maľby: Výstava Spolku výtvarníkov Slovenska - Vernisáž výstavy. Diela Hložníka, Laluhu, Kompánka, Krivoša, Jakabčica, Rudavského, Zimku, Hološku a Studeného, ktoré patria ku klasickým ukážkam slovenskej maľby, sa stretnú v konfrontácii s dielami strednej i najmladšej generácie. Vzniknutá sonda odhalí mnohé nepoznané spojitosti a naznačí prirodzené prelínanie, ale i dramatické kontrasty jednotlivých autorských konceptov. Miesto: OG v Dolnom Kubíne, Malá výstavná sieň
Št 6. marca o 16.30 h
Jaroslav Kubička: Projekty a realizácie sôch - Vernisáž výstavy. Kubička chápe umenie ako nepretržitý a neuzatvorený proces, v ktorom jeden podnet, nápad, problém, myšlienka, krajina, často len farba, odraz na vode alebo hudobná skladba boli inšpiráciou k záznamu, kresbe, soche či obrazu, ktoré autor nikdy nepovažoval za definitívne dokončené. Miesto: OG v Dolnom Kubíne, Veľká výstavná sieň
Obe výstavy potrvajú do 20. apríla, otvorené je v ut – ne od 10.00 – 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne - Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie na prelome 19. a 20. storočia – básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je do 31. marca 2008 po - pi od 8.00 do 16.00 h, cez víkend len ohlásené skupiny.
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spolu organizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené po - pi od 9.00 – 16.30 h, so - zatvorené a v ne od 10.00 do 17.00 h.
ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčastná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov – od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia. Otvorené je denne od 10.00 do 15.00 h.
KRIVÁ
15. marca od 9. do 17.00 h
Tvarovanie prútia - Tvorivá dielňa. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, obecný úrad Krivá, Výskumný ústav lesov a pasienkov Krivá. Miesto: ZŠ Krivá.
TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 9. marec o 18.00 h
Som legenda – Jeden z momentálne najvplyvnejších hollywoodských hercov – Will Smith – v ňom ako jediný žijúci človek v New Yorku, bojuje so samotou, s pocitom viny z neúspechu a s desiatkami zombies, pre ktorých je poslednou nádejou i porciou jedla zároveň.
DIVADLO – MUZIKÁL
St 5. marca o 18.00 h
Mníšky 2 Milionárky – Na predstavení tohto muzikálu sa diváci zasmejú na vtipných textoch Ľubomíra Feldeka, zahrajú si Bingo so sestrou Amnéziou a určite si obľúbia viaceré pesničky z tejto inscenácie. Miesto: v Dome kultúry v Trstenej.
TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 7. marca o 18.00 h
Americký gangster – V 70. rokoch minulého storočia bol žiadaným artiklom heroín a Lukas vycítil svoju príležitosť. Napojil sa priamo na zdroj vo Vietname a drogu do Spojených Štátov pašoval v rakvách mŕtvych vojakov. Keďže kupoval za „čistú“ cenu, mohol si dovoliť predávať „čistý materiál“ za cenu nižšiu, než za akú konkurencia ponúkala riedený produkt. Lukasov „Blue magic“ (modrý zázrak) sa stal zlatou baňou.
VÝSTAVY
3. – 14. marca
Veľkonočné dekorácie - Predajná výstava kraslíc a veľkonočných dekorácií. Miesto: MsKS Tvrdošín.
Ut - pi 11.– 14. marca
Zdobenie kraslíc - Tvorivá dielňa zameraná na techniky zdobenia kraslíc. Miesto: MsKS Tvrdošín. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Mesto Tvrdošín.
Galéria Márie Medveckej
Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 - 1987) - maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou.
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.
NÁMESTOVO
KINO KULTÚRA
St 5. marca o 18.00 h
Som legenda – Robert Neville (Will Smith) je brilantný vedec. Ani jemu sa však nepodarilo zabrániť šíreniu desivého, ľuďmi vyvinutého vírusu, ktorý je nezastaviteľný a nevyliečiteľný a mení ľudí na krvilačné beštie. Neville z neznámeho dôvodu imúnny, je teraz posledným nenakazeným živým človekom v New Yorku... a možno aj na celom svete.
So, ne 8. – 9. marca o 18.00 h
Honba za pokladom: Kniha tajomstiev – Keď sa objaví chýbajúca strana z denníka Johna Willkesa Bootha, vraha Abrahama Lincolna, Ben zistí, že aj jeho praprastarý otec je zapletený do tejto vraždy. Aby dokázal jeho nevinu, vydá sa Ben po stopách ktoré ho zavedú z Paríža cez Londýn späť do Ameriky. A táto cesta dovedie Bena k prekvapujúcim zisteniam.
VÝSTAVY
Št 6. marca o 16.00 h
Peter Kolčák: Plastika; Ignác Kolčák: Obrazy - Dom kultúry Námestovo a Umelecká beseda slovenská vás pozývajú na otvorenie výstavy v priestoroch Domu kultúry Námestovo. Vernisáž bude spojená s prezentáciou knihy Juraja Kalnického Obrazy zo života Ignáca Kolčáka. Výstava bude otvorená v po – pi od 8.00 do 15.30 h a potrvá do 31. marca.
ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné typy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30 h.
BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria bola otvorená v auguste 2006 na základe prác ľudových rezbárov - účastníkov Medzinárodného rezbárskeho plenéra „Návraty k Siváňovcom“. Nachádza sa v nej 50 drevených plastík od 20 autorov. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Pred jej návštevou kontaktujte Obecný úrad.
LOKCA
Ne 16. marca
XVII. Majstrovstvá Oravy v slovenskom mariáši - Súťaž v spoločenskej kartovej hre.
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Obecný úrad Lokca.
JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené len pre ohlásené návštevy.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 36 795
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 35 503
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 817
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 493
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 996
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 365
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 000
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 654
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 568
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 6 520
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

V roku 2019 sa v Novoti narodilo 81 detí, minulý pribudlo 71 novorodencov.

Novoť sa rozrastá, v dedine chýbajú nájomné byty

22 h
Jedno srdce je v centre mesta.

Ich obsah pomôže aj ľuďom v núdzi.

21. jan
Michal Suroviak začal s maratónmi vo veku 45 rokov.

Prvý maratón chcel odbehnúť v Košiciach a študentský sen si aj splnil.

20. jan
Takéto krásne ceny čakajú na najlepších bežcoch.

Oravská bežecká liga už tvorí nový kalendár.

21. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V druhom kole malo pozitívne testy 1,02 percenta testovaných. Na Borovej ulici však číslo vyskočilo na 6,45 percenta.

20 h

Prednostka neodpísala, rezort vnútra poslal len všeobecné stanovisko.

11 h

Záchranári odkazujú, nie každý s Covidom patrí do nemocnice.

22. jan

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

21. jan

Už ste čítali?