Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

KAM VYRAZIŤ

DOLNÝ KUBÍN
Kino Choč
Pi 29. február, 1. – 2. marec o 18. 30 h
Som legenda – Prvý z očakávaných kinohitov nového roka máme konečne v kinách. Jeden z momentálne najvplyvnejších hollywoodských hercov – Will Smith v ňom, ako jediný žijúci človek v New Yorku, bojuje so samotou, s pocitom viny z neúspechu a desiatkami zombies, pre ktoré je poslednou nádejou i porciou jedla zároveň
DIVADLO
So 8. marca o 19.00 h
PLNÉ VRECKÁ PEŇAZÍ - Slovenské ko-morné divadlo Martin. Tragikomédia o dvoch holičoch, ktorí sa rozhodnú zbohatnúť. Učinkujú: F. Výrostko, E. Gašparová, M. Kráľ, V. Hriadeľ a ďalší. Miesto: Divadelná sála MsKS DK.
Oravské kultúrne stredisko
Ut 11. marca o 15.00 h
Klub výšivky a ručných prác - Klubové stretnutie.
VI. KUBÍNSKE
DIVADELNÉ DNI
12. marec
VII. Kubínsky mikrofón – Regionálna súťaž mladých moderátorov.
13. marec
XXVI. O erb mesta Dolný Kubín – Regionálna súťaž detskej dramatickej tvorivosti.
14. marec
Regionálna súťaž ochotníckych divadelných súborov - Oravský festival divadla a umeleckého slova. Miesto: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín
26. január – 26 marec o 18.00 h
V RYTME - Pozývame všetky zrelé ženy nad 35 rokov každú stredu o 18.00 h na stretnutie v rytme moderného tanca – disco, hip-hop, show, latino... a možno aj niečo iné. MsKS Dolný Kubín.
VÝSTAVY
ORAVSKÁ GALÉRIA
Št 6. marca o 16.30 h
Metamorfózy maľby: Výstava Spolku výtvarníkov Slovenska - Vernisáž výstavy. Diela Hložníka, Laluhu, Kompánka, Krivoša, Jakabčica, Rudavského, Zimku, Hološku a Studeného, ktoré patria ku klasickým ukážkam slovenskej maľby, sa stretnú v konfrontácii s dielami strednej i najmladšej generácie. Vzniknutá sonda odhalí mnohé nepoznané spojitosti a naznačí prirodzené prelínanie, ale i dramatické kontrasty jednotlivých autorských konceptov. Miesto: OG v Dolnom Kubíne, Malá výstavná sieň
Št 6. marca o 16.30 h
Jaroslav Kubička: Projekty a realizácie sôch - Vernisáž výstavy. Kubička chápe umenie ako nepretržitý a neuzatvorený proces, v ktorom jeden podnet, nápad, problém, myšlienka, krajina, často len farba, odraz na vode alebo hudobná skladba boli inšpiráciou k záznamu, kresbe, soche či obrazu, ktoré autor nikdy nepovažoval za definitívne dokončené. Miesto: OG v Dolnom Kubíne, Veľká výstavná sieň
Obe výstavy potrvajú do 20. apríla, otvorené je v ut – ne od 10.00 – 17.00 h.
Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne - Najstaršie literárne múzeum na Slovensku. Sprístupnené bolo v deň 33. výročia Hviezdoslavovho pohrebu, 13. novembra 1954. Sídli v historickej budove Čaplovičovej knižnice na Hviezdoslavovom námestí v Dolnom Kubíne. Expozícia v troch miestnostiach približuje život a tvorbu najväčšieho zjavu slovenskej poézie na prelome 19. a 20. storočia – básnika Pavla Országha Hviezdoslava. Otvorené je do 31. marca 2008 po - pi od 8.00 do 16.00 h, cez víkend len ohlásené skupiny.
Florinov dom – V dvojpodlažnom remeselníckom, pôvodne farbiarskom dome je sprístupnená rekonštrukcia izby, v ktorej prežil vyše 20 rokov básnik, redaktor, diplomat, kultúrno-výchovný pracovník a dlhoročný spolu organizátor Hviezdoslavovho Kubína Theo H. Florin. Otvorené po - pi od 9.00 – 16.30 h, so - zatvorené a v ne od 10.00 do 17.00 h.
ORAVSKÝ PODZÁMOK
Oravský hrad – Výrazná dominanta oravského regiónu patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Súčastná rozloha hradného komplexu vznikala postupným budovaním obranných obytných a hospodárskych stavieb od 13. do začiatku 20. storočia a každá časť je dokladom rôznych stavebných štýlov – od románskeho cez gotický, renesančný, barokový až po romantizmus. V hrade sú inštalované historická, etnografická a prírodovedná expozícia. Otvorené je denne od 10.00 do 15.00 h.
KRIVÁ
15. marca od 9. do 17.00 h
Tvarovanie prútia - Tvorivá dielňa. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, obecný úrad Krivá, Výskumný ústav lesov a pasienkov Krivá. Miesto: ZŠ Krivá.
TRSTENÁ
Kino Mier
Ne 9. marec o 18.00 h
Som legenda – Jeden z momentálne najvplyvnejších hollywoodských hercov – Will Smith – v ňom ako jediný žijúci človek v New Yorku, bojuje so samotou, s pocitom viny z neúspechu a s desiatkami zombies, pre ktorých je poslednou nádejou i porciou jedla zároveň.
DIVADLO – MUZIKÁL
St 5. marca o 18.00 h
Mníšky 2 Milionárky – Na predstavení tohto muzikálu sa diváci zasmejú na vtipných textoch Ľubomíra Feldeka, zahrajú si Bingo so sestrou Amnéziou a určite si obľúbia viaceré pesničky z tejto inscenácie. Miesto: v Dome kultúry v Trstenej.
TVRDOŠÍN
Kino Javor
Pi 7. marca o 18.00 h
Americký gangster – V 70. rokoch minulého storočia bol žiadaným artiklom heroín a Lukas vycítil svoju príležitosť. Napojil sa priamo na zdroj vo Vietname a drogu do Spojených Štátov pašoval v rakvách mŕtvych vojakov. Keďže kupoval za „čistú“ cenu, mohol si dovoliť predávať „čistý materiál“ za cenu nižšiu, než za akú konkurencia ponúkala riedený produkt. Lukasov „Blue magic“ (modrý zázrak) sa stal zlatou baňou.
VÝSTAVY
3. – 14. marca
Veľkonočné dekorácie - Predajná výstava kraslíc a veľkonočných dekorácií. Miesto: MsKS Tvrdošín.
Ut - pi 11.– 14. marca
Zdobenie kraslíc - Tvorivá dielňa zameraná na techniky zdobenia kraslíc. Miesto: MsKS Tvrdošín. Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Mesto Tvrdošín.
Galéria Márie Medveckej
Trvalá expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979. Na ploche 583 m2 je vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej (1914 - 1987) - maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska - Oravou.
Art Galéria Schürger – Stála expozícia, 87. výstava s názvom Slovenská moderna.
Gotický drevený kostolík - Historický kostolík z prvej polovice 15. storočia, ocenený organizáciou Europa Nostra, sprístupnený verejnosti len na objednávku.
NÁMESTOVO
KINO KULTÚRA
St 5. marca o 18.00 h
Som legenda – Robert Neville (Will Smith) je brilantný vedec. Ani jemu sa však nepodarilo zabrániť šíreniu desivého, ľuďmi vyvinutého vírusu, ktorý je nezastaviteľný a nevyliečiteľný a mení ľudí na krvilačné beštie. Neville z neznámeho dôvodu imúnny, je teraz posledným nenakazeným živým človekom v New Yorku... a možno aj na celom svete.
So, ne 8. – 9. marca o 18.00 h
Honba za pokladom: Kniha tajomstiev – Keď sa objaví chýbajúca strana z denníka Johna Willkesa Bootha, vraha Abrahama Lincolna, Ben zistí, že aj jeho praprastarý otec je zapletený do tejto vraždy. Aby dokázal jeho nevinu, vydá sa Ben po stopách ktoré ho zavedú z Paríža cez Londýn späť do Ameriky. A táto cesta dovedie Bena k prekvapujúcim zisteniam.
VÝSTAVY
Št 6. marca o 16.00 h
Peter Kolčák: Plastika; Ignác Kolčák: Obrazy - Dom kultúry Námestovo a Umelecká beseda slovenská vás pozývajú na otvorenie výstavy v priestoroch Domu kultúry Námestovo. Vernisáž bude spojená s prezentáciou knihy Juraja Kalnického Obrazy zo života Ignáca Kolčáka. Výstava bude otvorená v po – pi od 8.00 do 15.30 h a potrvá do 31. marca.
ZUBEREC
Múzeum oravskej dediny - Dominantou múzea je drevený kostol zo Zábreže z 15. storočia. Sústreďujú sa tu aj zaujímavé objekty z Oravy, ktoré reprezentujú charakteristické i vzájomne odlišné typy stavieb ľudovej architektúry tohto regiónu ako napr. dom z Čimhovej postavený z troch stromov, murovaná plátennícka kúria zo Štefanova z r. 1789, zemianska kúria z Vyšného Kubína s expozíciou školy, kde sa učil básnik P. O. Hviezdoslav a veľa ďalších objektov rôznych spoločenských vrstiev. Môžete ho navštíviť v pracovných dňoch od 8.00 do 15.30 h a cez víkend od 10.00 do 15.30 h.
BABÍN
Galéria ľudového rezbárstva v Babíne – Galéria bola otvorená v auguste 2006 na základe prác ľudových rezbárov - účastníkov Medzinárodného rezbárskeho plenéra „Návraty k Siváňovcom“. Nachádza sa v nej 50 drevených plastík od 20 autorov. Galéria je sprístupnená počas celého roka. Pred jej návštevou kontaktujte Obecný úrad.
LOKCA
Ne 16. marca
XVII. Majstrovstvá Oravy v slovenskom mariáši - Súťaž v spoločenskej kartovej hre.
Usporiadateľ: Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, Obecný úrad Lokca.
JASENOVÁ
Pamätný dom M. Kukučína v Jasenovej – Nájdete tu klasický dolnooravský domček, v ktorom autor prežil svoje detstvo. Je sprístupnený len pre ohlásené návštevy.
ORAVSKÁ POLHORA
Hviezdoslavova horáreň - Expozícia Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy situovaná v objekte hájovne, kde bola aj napísaná. Časť interiéru je rekonštrukciou pôvodnej hájnickej izby, časť sleduje vznik básnickej skladby. V susednom objekte je expozícia života a diela Mila Urbana. Otvorené len pre ohlásené návštevy.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 2. Škola môže vyzerať aj inak!
 3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 9. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 10. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 33 295
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 299
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 845
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 041
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 693
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 372
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 982
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 513
 9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 497
 10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 415
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Orava - aktuálne správy

Hern má krízovú radu aj stopovačov. Strojárne otestovali všetkých zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19. Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov.

Testovanie v strojárňach Hern Námestovo.

Najlepší strelec mohol ostať v Dlhej, rozhodol sa pre Babín

Marcel Kunocha si vyskúšal všetky pozície. Najlepšie sa cíti v útoku.

Marcel Kunocha (pri lopte) strelil na jeseň 13 gólov.

Chceme, aby mali mladí futbalisti pamiatku

Po skvelých odozvách z minulých rokov sme sa opäť rozhodli spustiť obľúbenú rubriku Predstavujeme futbalové nádeje.

Ukážka z minulých rokov.

Zomrel spišský biskup Mons. Štefan Sečka

V nemocnici v Levoči dnes ráno zomrel spišský diecézny biskup Mons. Štefan Sečka. Jeho biskupským heslom bolo Crux Christi perficiat nos (Kristov kríž nech nás zdokonalí).

Mons. Štefan Sečka

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Už ste čítali?