Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
BEŽECKÉ LYŽOVANIE

Skvelé bežecké lyžovanie v Bavorsku

Od 11. do 13. februára sa v bavorskom mestečku Nesselwang uskutočnili školské majstrovstvá Bavorska v behu na lyžiach žiakov - Landesfinale der Bayerischen Schulen im Skilanglauf.

Toto mestečko najviac preslávili jeho rodáci - olympijskí víťazi - Franz Keller (združenár, Grenoble 1968) a Michael Greis (biatlonista, Torino 2006).
Vrtochy tohtoročnej zimy sa prejavili aj tu. Pre nedostatok snehu na domácich tratiach museli organizátori presunúť preteky do 30 kilometrov vzdialeného lyžiarskeho strediska Nesselwängle ležiaceho v Tirolských Alpách. Vysokú športovú úroveň podujatia zabezpečili nielen domáce športové gymnázia z Oberstdorfu, Garmisch-Partenkirchenu, Fussenu (celkovo 14 škôl), ale aj reprezentanti českého Vimperku. Slovenskú republiku na základe nominačných pretekov reprezentovali lyžiari - bežci dolnokubínskej cirkevnej školy Andreja Radlinského. Prvý deň súťažili na náročnej 5-kilometrovej trati jednotlivci. Druhý deň boli na programe štafety 3 x 5 km. Každá škola postavila dve trojčlenné štafety, ale do celkového hodnotenia družstiev sa započítal len čas najlepšej. Víťazom družstiev sa stala škola s najlepším časom piatich jednotlivcov a jednej štafety. Príjemným prekvapením boli výkony našich chlapcov, ktorí po bojovom výkone obsadili krásne 2. miesto v hodnotení družstiev.
Z prvého dňa sa do hodnotenia družstiev započítali časy Petra Konúpku (7. miesto), Henricha Lonského (9. miesto), Ra-faela Lonského (14. miesto), Miroslava Šuleka (25. miesto) a Pavla Podstreleného (39. miesto).
Z druhého dňa čas štafety Dolný Kubín I.: M. Šulek, H. Lonský a P. Konúpek, ktorá obsadila výborné 3. miesto. Druhá štafeta Dolného Kubína v zložení S. Stupár, R. Lonský a P. Podstrelený obsadila 10. pozíciu. Družstvo chlapcov dopĺňal aj Ján Kuhajda, ktorý v pretekoch jednotlivcov dobehol na 54. priečke. Naše dievčatá svojim výkonom taktiež nesklamali. V hodnotení družstiev obsadili 8. miesto. Do hodnotenia družstva sa započítali časy Nikoly Lapinovej (17. miesto), Alžbety Majdišovej (22. miesto), Silvie Ďurotovej (35. miesto), Jaroslavy Šmelkovej (40. miesto), Kataríny Valašťanovej (45. miesto) a čas štafety Dolný Kubín I., ktorá v zložení Šelková, Majdišová a Lapinová obsadila 11. miesto. Druhá štafeta v zložení Valašťanová, Ďurotová a Ž. Podstrelená obsadila 14. miesto. Členkou družstva dievčat bola aj Marcela Matisová, ktorá v individuálnom preteku obsadila 55. pozíciu. Výborná atmosféra celého podujatia bola doplnená sprievodnými akciami - pílenie dreva, florbalový turnaj, bavorský folklór. Ani tu sa naši žiaci nestratili a svojim vystupovaním vzorne reprezentovali nielen svoju školu, mesto, ale aj Slovenskú republiku. Na záver treba poďakovať zástupcovi Ministerstva školstva SR Zdenovi Kmetekovi - vedúcemu výpravy, za všestrannú pomoc a podporu.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 192

V Kultúrnom dome v Zuberci dnes vytvorili dve odberové miesta.

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.