Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Druhý domáci útok prevýšil prvý dolnokubínsky

Netradične v nedeľu, 3. februára, sa predohrával jediný zápas 40. kola (ostatné sa hrali v piatok 8. februára) druhej najvyššej hokejovej súťaže. Deviate Piešťany hostili trinásty Dolný Kubín. Priebežné umiestnenie i domáce prostredie favorizovalo hráčov

z mesta barlolámača.

Hostia kapitulovali ako prví, zakrátko dokázali vyrovnať i otočiť výsledok, no napokon v záverečnej power-play, keď prehrávali o gól, inkasovali ďalší a opäť vyšli naprázdno. Stalo sa tak už v deviatom stretnutí v rade.
40. kolo
Piešťany - Dolný Kubín 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
n Góly hostí: 4. Vladimír Janovský (Ján Macík), 6. Ján Macík (Martin Bonda, Vladimír Janovský).
n Strely na bránu: 47:22, n vylúčenia: 6:5 na 2 min, n presilovky: 0:0, n oslabenia: 0:0, n divákov: 539.
n Zostava hostí: Pračko - T. Pšenka, Burzík, Penxa, L. Jánoš, M. Smolka, Horňák, T. Lupták - Janovský, Macík, Bonda - Učník, Nátny, J. Skokan - T. Smolka, Petrovič, Marek Jurčo - Hanušniak, Matej.
Diváci, ktorí neprišli na stretnutie načas, nevideli v úvode tri góly. Po necelých dvoch minútach prekonal Pračku Martin Hollý. Za rovnaký časový interval lovil puk z brány aj domáci Kubo, keď presne mieril Vladimír Janovský. Prvý útok hostí sa gólovo predviedol znova v 6. min, kedy sa Dolnooravci ujali vedenia zásluhou Jána Macíka. Domáci hráči predvádzali naďalej svoju hru a tá na ich súpera platila. Predovšetkým veľká početnosť striel rozhodla o tom, že po 1. tretine to bolo 3:2. V 16. min sa do streleckej listiny zapísal druhýkrát M. Hollý a po ňom i Ján Galko.
Domáci ŠHK 37 Patrícia nepoľavil v zakončovaní ani po zmene strán. V prostrednej 20-minútovke ale brankári zatiahli roletu a prítomné publikum žiadny gól nevidelo. Záverečné dejstvo bolo napínavé až do poslednej minúty. Hostia z Oravy odvolali brankára s cieľom vyrovnať a vynútiť si predĺženie. No tento zámer im nevyšiel. Hrdina tohto duelu - Martin Hollý rozhodol, že v kúpeľnom meste ostanú všetky tri body. Mimochodom, spomínaný hokejista si do kanadského bodovania pripísal štyri body (3+1). Zdatne mu sekundoval jeho spoluhráč z druhého útoku Marek Horský (0+3). O dva body si svoje štatistiky vylepšili aj hosťujúci V. Janovský s J. Macíkom (obaja 1+1).
n Ostatné výsledky 40. kola
Spišská Nová Ves - Prešov 0:0 (0:0, 0:0, 0:0), Trebišov - Detva 0:0 (0:0, 0:0, 0:0), Topoľčany - Bardejov 0:0 (0:0, 0:0, 0:0), Nové Zámky - Banská Bystrica 0:0 (0:0, 0:0, 0:0), Trnava - Považská Bystrica 0:0 (0:0, 0:0, 0:0), Senica - Ružinov 0:0 (0:0, 0:0, 0:0), Prievidza mala voľno.
15. Detva 36 1 1 1 33 60:233 9
Výsledky HK-21 SM Ružomberok boli anulované a vzhľadom na nerovnomerný počet odohraných stretnutí mužstvami skupiny západ a východ sa tímom z východu pripočítali po tri body a po skončení súťaže pripočítajú ďalšie tri body.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?