Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL EXTRALIGA

Po čase prerušili šnúru prehier

V súboji s favoritom súťaže nezačal Dolný Kubín zle. V 1. štvrtine držali Dolnokubínčania so súperom rovnocenný krok, aj keď na konci 6. minúty prehrávali o 6 bodov. Po sérii prehier cestovali Dolnokubínčania na juh Slovenska s rešpektom. S družstvom Ko

BK Dolný Kubín - AŠK Inter Bratislava 85:109
(27:26, 41:48, 56:76),
Body DK: Kurilič 20, Petrovič 17, Cvitanovič 16, Findura 6, Filo 4, (Bačič 11, Záhora 6, Zarovskij 3, Strapec 2), tréner: Fulgosi
n Body Inter BA: Pandula 37, Futo 25, Novák 19, Mička 6, Homola 6 (Živický 11, Ravasz 4, Kachlík 1, Ďuriš 0, Terlanda 0), tréner. Zuzík
Th: 11/7 – 25/20
Fauly: 21 - 15
Trojky: 8 - 8
Štvrtiny: 27:26, 14:22, 15:18, 29:33
V súboji s favoritom súťaže nezačal Dolný Kubín zle. V 1. štvrtine držali Dolnokubínčania so súperom rovnocenný krok, aj keď na konci 6. minúty prehrávali o 6 bodov. Dokázali štvrtinu vyhrať o 1 bod. Úspešní boli hlavne Petrovič s 11 a Cvitanovič s 8 bodmi. V druhej štvrtine sa prejavila väčšia skúsenosť súpera. V úvode si vytvoril 5-bodový náskok. Aj tento však behom 5. minúty Oravci zlikvidovali a po trojke Kuriliča sa znovu ujali vedenia o 2 body - 36:34. Záver štvrtiny bol však neúspešný na streľbu. Toto využil súper a hlavne neudržateľný Pandula zabezpečil Interu polčasový, až 7-bodový náskok.
Tretia štvrtina bola z pohľadu konečného výsledku rozhodujúca. Dolnému Kubínu akoby chýbal pušný prach. Okrem trojok Finduru a Zarovského strelili domáci počas štvrtiny len 4 úspešné koše a premenili 1 trestný hod. Naproti tomu sa súperovi streľba úspešne darila. Dvadsaťbodový náskok Interu pred posledným dejstvom zápasu rozhodol. Posledná desaťminútovka bola znovu vyrovnaná. Koše padali na oboch stranách. Aj teraz však boli úspešnejší hostia, ktorí štvrtinu vyhrali o 4 body. Dolný Kubín znovu doplatil na úzky hráčsky káder a nevyrovnanú streľbu, čo sa nepochybne prejavuje aj v poklese diváckej návštevnosti. Vynikajúca divácka kulisa bola neustále akoby 6. hráčom domácich.

MBK Rieker Komárno - BK Dolný Kubín 77:88
(14:22, 41:46, 65:61)
Komárno: Barišič 20, Majoroš 19, Pivac 16, Fapšo 6, Ivanovič 4 (Lehman 7, Marič 5, Uňatinský 0), tréner: Štajger
BK DK: Kurilič 31, Petrovič 22, Cvitanovič 18, Dubovský 10, Findura 2 (Bačič 3, Zarovskij 2, Filo 0), tréner: Fulgosi
Th: 23/17 – 23/16
Fauly: 24 - 21
Trojky: 6 - 4
Štvrtiny: 14:22, 27:24, 24:15, 12:27
Po sérii prehier cestovali Dolnokubínčania na juh Slovenska s rešpektom. S družstvom Komárna v tejto sezóne ešte nevyhrali. Po zápase je však všetko inak. Do dresov Dolného Kubína akoby vstúpila nová krv. Od úvodných minút l. štvrtiny sa Dolnokubínčania odvážne pustili do súpera. Vnikali pod jeho kôš a úspešne premieňali strelecké pokusy. Darilo sa hlavne Cvitanovičovi, autorovi 10 bodov. Záverečná trojka Dubovského zabezpečila Oravcom 8-bodový náskok.
Vo vyrovnanej druhej štvrtine hrali hostia naďalej disciplinovane a pozorne bránili. Škoda záveru, keď dovolili súperovi skorigovať náskok na polčasových 5 bodov. Tretia štvrtina sa Dolnokubínčanom nevydarila.
Aj keď streľba bola naďalej pomerne efektívna, hlavne v druhej polovici štvrtiny zbytočne znervózneli. Faulovali a protestovali, čím umožnili svojmu bývalému spoluhráčovi v drese Komárna - Barišičovi úspešne premieňať trestné hody. Hlavne vďaka nemu získalo Komárno až 6-bodový náskok. Zarovskij a Bačič znížili na rozdiel jedného bodu. Domáci strelec Majoroš však trojkou v závere zabezpečil svojmu družstvu 4-bodový náskok pred záverečnou desaťminútovkou. Čo sa Dolnokubínčanom nedarilo 2 mesiace, to si vynahradili v poslednej časti hry. Od jej úvodu šnúrou 10 bodov Petroviča, Dubovského a Cvitanoviča vrátili vedenie v zápase do svojich rúk. Prepracovanou obranou znervóznili súpera, prinútili ho faulovať, a keď z 18 pokusov premenili 13, hlavne vďaka istej ruke Kuriliča i Petroviča, po dlhom čase sa dočkali zaslúženého víťazstva. To ocenila potleskom aj časť domáceho publika. Treba veriť, že toto víťazstvo zmení psychiku v domácom tíme a v najbližších zápasoch, v stredu 13. februára proti Prievidzi a v sobotu v Handlovej, chlapci potvrdia, že čierne mraky sú už minulosťou.
1. Skanska Pezinok 22 17 5 1789:1593 39
2. Inter Bratislava 22 16 6 1764:1700 38
3. Eso Club Lučenec 22 15 7 1808:1601 37
4. BK 04 SNV 22 14 8 1728:1586 36
5. Chemosvit Svit 22 14 8 1687:1641 36
6. MBK Rieker Komárno 22 11 11 1762:1727 33
7. Slovintegra Levice 22 11 11 1768:1784 33
8. BK Casta Nitra 22 10 12 1782:1699 32