BASKETBAL - EXTRALIGA

Na konto si pripísali

BK Dolný Kubín - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 63:90 (17:27, 37:48, 55:70),
n BK DK: Kurilič 20, Petrovič 14, Cvitanovič 6, Dubovský 2, Filo 0 (Sklarčík 11, Findura 10, Záhora 0, Strapec 0), n tréner: Lovik, n SNV: Demečko 18, Hovaňák 13, Pešta 9, Opatovský 5, Ridzoň 4 (Bučák 13, Bečarik 11, Džubák 9, Baldovský 4, Madaj 4), n tréner: Krajnovič
TH: 5/12 – 13/25, n Fauly: 23 (po 5 Filo a Cvitanovič) - 18 , n Trojky: 10 - 11, n Štvrtiny: 17:27, 20:21, 18:22, 8:20
Dolný Kubín nastúpil proti súperovi, ktorý v minulom kole deklasoval jedného z lídrov súťaže - Pezinok. Oravci boli odhodlaní zmazať nepriaznivú sériu 10 prehier v rade a po dlhšom čase v domácom prostredí ukázať, že zmeny v zložení kádra priniesli úžitok. Spišiaci však od úvodu dokazovali, že výsledok s Pezinkom nebol náhodný a začali atakovať kôš domácich, ktorí boli za 7 minút úspešní z hry len jedenkrát a inkasovali 20 bodov.
Aj keď v závere 1. štvrtiny dvoma trojkami Kuriliča a jednou Finduru stiahli náskok na konečných 10 bodov, na palubovke už kraľovali Spišiaci. Druhá štvrtina priniesla vyrovnanú hru. Začiatok bol znovu v réžii hostí. Domáci strelili prvý kôš z hry až po 4 minútach, kedy strelil trojbodový kôš neúnavný Kurilič. V ďalšom priebehu priblížili 2 trojky Sklarčíka Kubínčanov k súperovi na rozdiel 8 bodov, ale v závere trojka Bečaríka upravila výsledok na 11-bodovú prevahu v prospech hostí.
Druhú polovicu zápasu začali lepšie hostia. V prvých 5 minútach tretej štvrtiny strelili 3 trojky a zvýšili svoj náskok až na 24 bodov. Domáci ho však dokázali stiahnuť na 14 bodov. Trojku hostí v závere stačil ešte korigovať kapitán domácich Findura klaksónovou dvojkou.
Posledná štvrtina ukázala v plnej nahote streleckú nemohúcnosť domácich. Po odchode vyfaulovaných podkošových hráčov Cvitanoviča a Fila nastúpil junior Záhora. Legionári Kurilič a Petrovič sa spoliehali zrejme len na seba, čoho výsledkom bolo po jednej trojke každého z nich a Kuriličove úspešne premenené dva trestné hody. To bolo zo strany domácich v tejto štvrtine všetko. Hostia kolektívnou hrou zvyšovali naďalej náskok a v poslednej minúte zaokrúhlil stav na konečných 90 bodov trojkou Bečarik.

BK DOLNÝ KUBÍN - BK CHEMOSVIT SVIT 76:92 (29:28, 51:48, 66:67)
n BK DK: Kurilič 20, Filo 16, Findura 15, Cvitanovič 8. Petrovič 6 (Bačič 8, Zarovskij 3, Záhora 0, Dubovský 0), n tréner: Ivan Fulgosi
n SVIT: Laco 12, Klarič 11, Znanec 6, Bilík 4, Hundert 4 (Sedmák 27, Madzin 15, Pezer 10, Žudel 3), n tréner: Tibor Jány
n TH: 11/21 – 19/26
n Fauly: 27 (po 5 Filo, Cvitanovič, Petrovič) - 21
n Trojky: 11-5
n Štvrtiny: 29:28, 22:20, 15:19, 10:25
Dolnokubínčania nastúpili na zápas s novým kormidelníkom - bývalým trénerom chorvátskeho Osjeku Ivanom Fulgosim. V úvode prekvapili hostí 10-bodovou šnúrou a tréner Svitu bol nútený zobrať si timeout, ktorý im pomohol dostať sa do hry.
Stále mali však niekoľkobodové manko. Podarilo sa im ho dotiahnuť, keď hráč Dolného Kubína Cvitanovič po neoprávnenom odpískaní faulu v prospech neho dostal skrat a následne nato mu veľmi slabí a jednostranne pískajúci rozhodcovia udelili dve technické chyby. Z toho potom troma premenenými šestkami vyrovnal Madzin. Táto situácia vyviedla domácich hráčov z pohody, akú si vytvárali od začiatku zápasu. Nedokázali si vytvoriť uspokojivý náskok a tak to v polčase bolo len o tri body pre Dolný Kubín. V druhej polovici hry sa hosťom podarilo strhnúť stav do svojho vedenia a po tretej štvrtine to bolo tesne 66:67 v ich prospech. V poslednej časti prišiel úplný kolaps domácich, ktorým sa nedarila streľba a Svitania premieňali jeden kôš za druhým. Dolný Kubín sa teda naďalej pohybuje na dne tabuľky, ale časom prídu aj víťazstvá, pretože na hre domácich bolo viedieť zlepšenie. Malo by sa to ešte viac prehĺbiť, keď sa tréner viac zoznámi s hráčmi, skolektivizuje ich a osvojí si štýl hry na Slovensku.
1. Inter Bratislava 20 14 6 1606:1558 34
2. Eso Club Lučenec 20 14 6 1641:1433 34
3. Skanska Pezinok 19 14 5 1568:1410 33
4. Chemosvist Svit 19 13 6 1468:1418 32
5. BK 04 AC LB SNV 20 12 8 1567:1465 32
6. Slovintegra Levice 20 10 10 1610:1634 30
7. MBK Rieker Komárno 20 10 10 1612:1579 30
8. MBK Handlová 20 8 12 1560:1602 28