Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Znova nelichotivá porážka

Reálna šanca prebojovať sa do vytúženého play-off sa hráčom D. Kubína pomaly, ale isto vzďaľuje. Pokus výsledkovo prekvapiť sa im opäť nevydaril.

Na dolnom Zemplíne nezachytili úvodnú tretinu, po ktorej prehrávali rozdielom troch presných zásahov. Ani v ďalšom priebehu nezdramatizovali zápas, hoci čo do početnosti striel mali mierne navrch. Za to ale body do tabuľky nepribúdajú…
Trebišov - Dolný Kubín 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)
Gól hostí: 28. Peter Učník (Marek Matej).
Strely na bránu: 37:40, vylúčenia: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, divákov: 450.
Zostava hostí: Maliňák - Penxa, M. Smolka, T. Pšenka, L. Jánoš, Troup, T. Lupták - Marek Jurčo, Nátny, Bonda - M. Matej, Petrovič, P. Učník - Martin Jurčo, T. Smolka, Ľ. Gallo.
Takisto ako naposledy doma proti Bardejovu nevykročili Dolnooravci do stretnutia tou správnou nohou. Hru hostí v oslabení potrestal v 5. min Tomáš Zagyi. Potom sa do listiny strelcov zapísal Marcel Baláž, ešte len junior. V 11. min tak svietilo na ukazovateli skóre 2:0. Tretie meno do domáceho zoznamu zakončovateľov pribudlo 9 sekúnd pred prvým odchodom do kabín. Išlo o Michala Finduru, ktorý po asistencii predchádzajúcich dvoch strelcov využil ďalšiu presilovku. Hosťujúci hokejisti boli aj tento raz nútení prepnúť na vyššie obrátky. Ich snaha však stroskotávala na dobre chytajúcom Škrečkovi. V 24. min sa opäť predviedol M. Baláž a vyzeralo to na rodiaci sa debakel. Ten o necelé tri minúty aspoň sčasti zažehnal Peter Učník po prihrávke Mareka Mateja. Táto dvojica bola aj pri jedinom úspešnom pokuse D. Kubína v predchádzajúcom dueli. Trojgólové vedenie domáceho HK trvalo až do 37. min. Vtedy poslal piatykrát puk do dolnokubínskej brány Ivan Králik.
Tradičná bolesť MHK – a to nielen z posledných vystúpení - sa potvrdila i tentoraz. Z jedným gólom sa ťažko vyhráva, aj keď túžba po víťazstve je väčšia, než u súpera. Omladený káder musí neustále pracovať na zefektívnení zakončovania. Zabudnúť nemožno ani na väčšiu koncentráciu, hlavne počas prvých tretín, ktoré prehrávajú pomerne často.
Ostatné výsledky 34. kola
Detva - Bardejov 0:9 (0:4, 0:2, 0:3), Spišská Nová Ves - Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1), Prievidza - Považská Bystrica 3:5 (2:2, 0:1, 1:2), Topoľčany - Ružinov 2:5 (0:1, 1:3, 1:1), Nové Zámky - Senica 2:4 (0:1, 0:1, 2:2), Piešťany - Trnava 3:4 (0:0, 2:1, 1:3), Prešov mal voľno.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Vedenie strojární odporúča firmám testovanie zamestnancov

V Herne majú za sebou už šieste kolo testovania na COVID-19.

Testovanie v strojárňach.

Armáda posilnila odberové tímy, čakanie na odbery by sa malo skrátiť

Minister obrany prosí ľudí z okresov mimo Oravy a Bardejova, aby nechodili na testovanie.

V Dolnom Kubíne pri mestskom kultúrnom stredisku sa už na testovanie nečaká.

Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte)

Na Orave bol o celoplošné testovanie na Covid-19 opäť záujem.

V Osádke už vykonali viac odberov ako má dedina obyvateľov.