Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Prehry Novote vo Vranove sklamaním neboli

Prvá liga vo volejbale mužov pokračovala po trojtýždňovej prestávke 12. kolom. Mužstvo Novote cestovalo na horúcu pôdu do Vranova nad Topľou. Domáci potvrdili úlohu favorita. V posledných zápasoch dokonca dva razy zdolali lídra súťaže - Hriňovú a oba zápa

sy vyhrali.

Vranov- Novoť 3:0 (17, 22, 12) a 3:1 (19, 23, -18, 19).
Novoťania necestovali do Vranova s ,,veľkými očami“. Boli si vedomí kvalít súpera, ktorý v poslednom čase postupne zvyšuje svoju výkonnosť. Vstup do prvého zápasu sa hosťom nevydaril. Prehrávali už 1:7, no zlepšenou hrou dotiahli skóre až na 18:15. Avšak domáci po oddychovom čase zabrali a set vyhrali. Rozhodujúci bol pre vývoj zápasu druhý set. Novoť celý čas viedla, ale vlastnými chybami v koncovke set stratila. Tretí set bol zo strany Novote len odvarom volejbalu. Hrala odovzdane a nevýrazne. Hráči robili množstvo školáckych chýb. Do druhého zápasu nastúpili Oravci s odhodlaním podať lepší výkon, čo sa im aj podarilo. Hrali koncentrovanejšie a uvoľnene. Prvý set boli lepší domáci. V druhom sete sa hra vyrovnala. Vranov ťažil z takmer 100–percentného príjmu podania a z kvalitnej hry v poli. Domáci hráči dokázali vychytať množstvo tvrdých útokov hostí. Novoťania zlepšili pohyb, nekazili podania a dobre blokovali. Avšak prišla koncovka, v ktorej mali viac šťastia domáci. Najlepší volejbal sa hral v treťom sete. Hrali sa dlhé výmeny a hráči robili minimum chýb. Novoťania sa presvedčili, že aj hráči súpera, akonáhle sa dostanú pod tlak, robia chyby. To aj náležite využili a set jasne vyhrali. Štvrtý set bol dlho vyrovnaný, bojovalo sa o každú loptu. Avšak v koncovke sa opäť prejavila väčšia skúsenosť a kvalita Vranova. Zápas ukončili vo svoj prospech. Novoťania si určite, hlavne v druhom zápase, hanbu neurobili. Potešiteľný je aj fakt, že sa podarilo urovnať napäté vzťahy medzi oboma klubmi, ktoré trvali od prvého zápasu oboch súperov v Novoti, keď sa Vranovu jeden zápas kontumoval pre neospravedlnený neskorý príchod na zápas.
Novoť po prehrách klesla na 5. miesto v tabuľke. V ďalšom kole (12. januára) sa stretne na domácej pôde so Spišskou Belou, s ktorou zvádza tuhý boj o postup do prvej štvorky. Začiatok duelu je o 11.00 h v telocvični ZŠ.

Zostava: Roman Vrabček, Jaro Šebo, Dušan Hupka, Jakub Paták, Jožo Jašica, Jano Furdek , Marek Klimčík, Rado Pánik, Lukáš Veselovský, Jozef Hupka.